Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji brend za laptopove?

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Najbolji brend za laptopove?

[ Pregleda: 3896 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jagosgagi
jagoš cavnić
železnica
železnica
niš srbija

Član broj: 333493
Poruke: 9
185.82.104.*



+2 Profil

icon Najbolji brend za laptopove?13.05.2016. u 12:01 - pre 95 meseci
koji brend laptopa je najbolji asus acer lenovo toshiba ,,,,voleo bi vaše mišljenje u radnji kad pitam svi hvale skoro podjednako sve zavisi od radnje do radnje
ja bi uzeo neki do 350 e
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
87.116.191.*



+638 Profil

icon Re: Najbolji brend za laptopove?13.05.2016. u 14:45 - pre 95 meseci
To je malo nezgodno, kao kad pitas nekog koje su najbolje cigarete. Npr ja volim HP, ali to nema veze sa kvalitetom ili ne znam cim, nego jednostavno - ne znam da opisem, mada nisu ni losi :), ali eto mislim da je Lenovo isto dobar lap.

Drugim recima, svaki proizvodjac ima kvalitetnije i losije modele, pa je bolje da uzmes bolji HP nego losiji Lenovo, i obratno, ili bolji Asus nego losiji HP - sto je valjda normalno.
 
Odgovor na temu

jagosgagi
jagoš cavnić
železnica
železnica
niš srbija

Član broj: 333493
Poruke: 9
185.82.104.*



+2 Profil

icon Re: Najbolji brend za laptopove?13.05.2016. u 14:59 - pre 95 meseci
gledao sam nele lenovo ali mi nisu na izgled lepi deluju mi kao da su uradjeni od jeftine plastike .pa sam mislio neki asus ili acer pa ne znam koliko su oni dobi ili hp ja imam stari hp 6710b i stvarno dobro radi i ako ima samo 7posto het hdd
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.dynamic.sbb.rs.



+784 Profil

icon Re: Najbolji brend za laptopove?14.05.2016. u 00:06 - pre 95 meseci
Do 350e mislim da je nebitno kog proizvodjaca ces odabrati,sve je to isto *ranje
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Najbolji brend za laptopove?14.05.2016. u 07:39 - pre 95 meseci
Tako je, KrkaCiC.

Ideja je da za tako jeftine uređaje kupiš onaj koji ima najdužu i najlakše ostvarivu garanciju.

Tako da, prvo gledaj ko je ovlašćeni servis pa tako biraj uređaj.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Najbolji brend za laptopove?14.05.2016. u 18:50 - pre 95 meseci
To je inace po meni bitno bez obzira na cenu. A sto se tice cene do 350 eura licno mislim da svako treba kupovati racunar prema svojim potrebama a do 350 eura ima dobrih laptopova za neku office upotrebu.
Npr.
1. Lenovo G50-45 (80E3022TYA) (AMD A4-6210, 4GB ram memorije, 500GB hdd-a, grafika AMD Radeon R3) za 290 eura
2. Laptop Lenovo G50-45 Red (80E301J2YA) (AMD QC A8-6410, 4GB ram memorije, 500GB+8GB SSD, grafika R5M330 2GB) za 340 eura
Za prosecnog korisnika koji ne radi posao koji zahteva najnoviji hardware, koji laptop koristi za office, internet i slicne stvari, po meni je ovo sasvim nego dovoljno.
 
Odgovor na temu

jagosgagi
jagoš cavnić
železnica
železnica
niš srbija

Član broj: 333493
Poruke: 9
185.82.104.*



+2 Profil

icon Re: Najbolji brend za laptopove?14.05.2016. u 21:36 - pre 95 meseci
hvala i ja sam gledao taj Lenovo G50-45 pa se razmisljam jel meni treba za kućnu varijantu ne igram igrice tako da mislim da za te pate moze neki solidan laptop --nego mi ti lenovo imaju mali lošiju završnu obradu malo im loša plastika ,,pa sam hteo da pitam kako su se pokazali asus ili acer ,,hp
 
Odgovor na temu

m.oknarb

Član broj: 333391
Poruke: 27



+33 Profil

icon Re: Najbolji brend za laptopove?14.05.2016. u 22:15 - pre 95 meseci
Bez ulaženja u detalje, o ukusima se ne raspravlja, ali s obzirom da pitaš za asus, više od deset godina koristim lap topove asus.
Trenutni mi je četvrti po redu i naredni će biti sigurno asus.
Za sve ove godine nisam imao ni jedan jedini problem. Možda treba reći da nisam kupovao modele iz jeftinijih serija. Poslednji je iz N serije.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Najbolji brend za laptopove?23.05.2016. u 18:11 - pre 95 meseci
Citat:
KrkaCiC:
Do 350e mislim da je nebitno kog proizvodjaca ces odabrati,sve je to isto *ranje


Slažem se u potpunosti.
 
Odgovor na temu

radedacca
penzioner
penzioner
beograd

Član broj: 336079
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Najbolji brend za laptopove?22.01.2017. u 16:27 - pre 87 meseci

Kupovinom laptopa Asus L502 MA XX0036D u Tehnomaniji 24.12.2015. godine i registrovan u okviru ASUS Promocije Registracioni broj (ID): 152432 napravio sam sebi problem i imam potrebu da neprijatno iskustvo podelim sa sto vecim brojem potencijalnih kupaca laptopa. Od kupovine u radu su se pojavili problemi sa Wi fi konekciom tog uredjaja. Cesto je konekcija nemoguca a i kada mi uspe da se konektujem signal je slab i jako sporo radi.Obratio sam se, 1. marta 2016. godine, ovlascenom servisu u Beogradu,Kim teku i dobio odgovor da uređaj nema podršku za windows 7 . Na uređaju je potrebno instalirati windows 10 64 bit i windows 8.1 64 bit i za te operativne sisteme imate podršku ASUS-a.

Postupio sam po preporuci, ali problem nije resen. U. oktobru 2016. godine , poslao sam uredjaj u Kim tek servis iz koga su me izvestili telefonom da postoji fizicko ostecenje uredjaja, pokidan je kabl koji je antena za wifi karticu i da uredjaj ne podleze garanciji jer je otvaran.

TO NIJE TACNO, kod mene od kupovine do dana predaje servisu NIJE OTVARAN.

Uredjaj je kupljen 24.12.2015. godine i nije otvaran ni u bilo kom sevisu ni od mene. Nema racionalnog objasnjenja zasto bih to cinio sa novim laptopom. Ako je dijagnoza majstora tacna ( ne znam kako je dosao do tog zakljucka!!!) uredjaj je kupljen sa ostecenjem u Tehnomaniji koja je odgovorna za kvar.

O tome sam odmah poslao e mail Kim tek servisu i Asusu! Nista po mojoj reklamaciji nije uradjeno!!!Meni je ostalo da placam kredit za neispravan laprop do kraja 2017. godine!

Prevaren sam od Tehnomanije, Asusa i Kim tek doo servisa da bi mi bilo onemoguceno pravo iz akcije “100% pouzdan jer ako se pokvari u prvih godinu dana vracamo i novac i popravljen laptop”.

Tpliko o njihovoj poslovnosti.

Moj savet je:
Ne kupujte NISTA u Tehnomaniji!
Ne kupujte NIKAD Asus proizvode!
Ne servisirajte NIKAD i NISTA u Kim tek servisu doo!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Najbolji brend za laptopove?22.01.2017. u 16:33 - pre 87 meseci
Eto i od mene jedan.

Zato treba slikati lap pre nego se odnese kod tih pilicara da se vidi ako ima ikakva nalepnica da nije otvaran...

Sada se sve svodi na njihovu rec protiv tvoje i nemas, nazalost, nikakvog dokaza da ga nisi otvarao. Jbg.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Najbolji brend za laptopove?22.01.2017. u 16:49 - pre 87 meseci
Imao sam lenovo c200 i radio besprekorno dok nije zamenjen. Sada je to g500. Radi lepo ali je ocigledno da je tastatura losija, kolega je uzeo slican na nekoj akciji i koliko sam video i njemu je tastatura losija nego sto bi trebalo, moje misljenje. Uz to gledam da ima intel procesor. Hp, toshiba, fujitsu su mozda za nijansu skuplji, ali kod lsptopova to mozda mnogo znaci. Komsinica ima asus i radi perfektno. Tako da nije lako preporuciti nesto, pa jos ako dama trazi da bude neke odredjene boje...
Lenovo g500 sam kupio i winwin, imao sam problem oko instalacije drivera za wireless, kontaktirao sam i tehnicku podrsku, uglavnom i oni su rekli procitali specifikaciju i preflozili driver, a imao je karticu drugog proizvodjaca. Na kraju sam resio, u medjuvremenu sam bio i u radnji da pitam, ladno su rekli ako niste zadovoljni donesite komplet i vracamo pare, to je bilo pre dve godine
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Najbolji brend za laptopove?22.01.2017. u 17:05 - pre 87 meseci
uredjaj je kupljen sa ostecenjem u Tehnomaniji



Možda je ovo odgovor.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Najbolji brend za laptopove?22.01.2017. u 18:42 - pre 87 meseci
Sa obzirom da sam godinama u ovom poslu, na ovaj, ili na onaj način, mogu da kažem da ima uređaja koji su fabrički loše sklopljeni, i da ne mora da znači da ih je neko uopšte naknadno otvarao, nego da neko jednostavno nema sreće, i kupi takav škart uređaj. Evo ličnih primera uređaja koje sam ili kupio, ili dobio na korišćenje.

Asus tablet. Kupljen u Tehnomaniji, nov, hermetički zatvoren u kesicu. Prestao da radi u garantnom roku. Mrzelo me da ga nosim u servis, otvorio ga, kad imam šta da vidim. Na tasterima krep traka kao ona što koriste moleri, potpisi flomasterom, verovatno Kineza koji su ga sklapali. Sam sam na kraju popravio uređaj. Radi i dan danas posle 4 godine. Ne krivim Tehnomaniju za defekt proizvoda, ali pitanje je šta bi bilo da sam reklamirao proizvod sa obzirom na stanje koje sam zatekao kad sam ga otvorio, čak i da ga nisam otvorio.

Dell Inspiron laptop. Dobijen na korišćenje. Prestao da radi u garantnom roku. Kupljen u Ewe-u. Mrzelo me da ga šaljem na servis. Otvorio ga. Wireless kartica pravila problem. Probem otklonjen bez menjanja hardvera. Radi i dan danas kao satić posle ~4 godine. Ne krivim Ewe za kvar, jer je fabrički bio loše sklopljen laptop...

Tokom rada po servisima mnogo sam sličnih iskustava imao i tako...

E sad, što neke firme uvoznici/ovlašćeni servisi pokušavaju krivicu za škart proizvod da svale na korisnika, to je posebna priča. To je ono APP.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 22.01.2017. u 19:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Najbolji brend za laptopove?

[ Pregleda: 3896 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.