Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AEG Lavamat 505N - centrifuga radi ali ne vrti bubanj u normalnom pranju

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: AEG Lavamat 505N - centrifuga radi ali ne vrti bubanj u normalnom pranju

[ Pregleda: 2965 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kukumar
serviser
Hrvatska

Član broj: 203598
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon AEG Lavamat 505N - centrifuga radi ali ne vrti bubanj u normalnom pranju14.06.2016. u 19:48 - pre 95 meseci
Dakle radi se o mašini AEG Lavamat 505N

Testirao s puno i praznom mašinom.

Simptomi: Upalim mašinu, uzme vodu, i sad bi trabala da zavrti bubanj, ali ništa se ne događa.
Programator i dalje radi, mašina dođe do djela programa kad mora ispustiti vodu i to uredno napravi.
Kad dođe do centrifuge zavrti bubanj kako treba.

Skinuo sam motor i provjerio četkice koje su u redu. Ima ih skoro polovica.

Također, nigdje ne mogu naći kondenzator na mašini!!!! Ima RSO filter ali to nije to.

Ako trebaju kakve slike postavim ih na zahtjev.

Ima li ko kakvu ideju?
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: AEG Lavamat 505N - centrifuga radi ali ne vrti bubanj u normalnom pranju14.06.2016. u 21:19 - pre 95 meseci
Ja nemam ideju,ali ću da te naučim nešto:
nemoj tražiti kondenzator u mašini koja ima kolektorski motor
Postoje motori koji su i asinhroni i kolektorski (praktično dva motora u jednom), ali sam to video samo kod starih Siemens mašina,kod AEG-a nikad.

[Ovu poruku je menjao gti2 dana 14.06.2016. u 22:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kukumar
serviser
Hrvatska

Član broj: 203598
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: AEG Lavamat 505N - centrifuga radi ali ne vrti bubanj u normalnom pranju15.06.2016. u 08:25 - pre 95 meseci
Mašina je stara +20godina....

Upitao sam u jednom lokalnom servisu i pokazao slike majstoru i rekao mi gotovo isto što i ti.
Obzirom da motor ima 6 konektora najvjerovatnije je da je rječ o dva motora u jednom i da je otišao dio motora koji vrti bubanj kad je normalno pranje a da je centrifugalni dio ostao živ.

Suma sumarum - novi motor ili nova mašina. E sad, pošto je mašina stara kolko je najbolje bi mi bilo da kupim novu...
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: AEG Lavamat 505N - centrifuga radi ali ne vrti bubanj u normalnom pranju15.06.2016. u 14:35 - pre 95 meseci
Postoje kolektorski motori i sa 9 izvoda tako da to ne znaci nista.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: AEG Lavamat 505N - centrifuga radi ali ne vrti bubanj u normalnom pranju

[ Pregleda: 2965 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.