Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trimer 2 prekidaca

[es] :: Elektrotehnika :: Trimer 2 prekidaca

[ Pregleda: 1346 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Surovi7
Beograd

Član broj: 329074
Poruke: 12
185.132.144.*



Profil

icon Trimer 2 prekidaca24.06.2016. u 10:17 - pre 95 meseci
Pozdrav

Na Trimeru za zivu ogradu je otisao prekidac. Mehanicki deo koji pritiska mikro prekidac. Ovaj deo trimera je uradjen bas lose i zeleo sam da premestim prekidac potpuno tako da se trimer aktivira direktno
pritiskom na mikro prekidac bez mehanickog dela (povlacenjem sajle). Vecina trimera su napravljenina nacin da bi aktivirali trimer morate pritisnuti oba mehanicka dugmeta. U praksi to znaci da pritiskom na oba
mehanicka dugmeta pravite dovoljno veliki potez za pritisak na mikro prekidac.


Kupio sam 2 nova mikroprekidaca zeleci da zadrzim ovaj sigurnosni element . Da jedino kada su pritisnuta oba prekidaca je otvoreno strujno kolo i trimer radi. Kada sam otvorio trimer u njemu su vec bila 2 prekidaca
umesto jednog koja su mehanickom polugom pritiskana u isto vreme. Mislio sam odlicno samo cu produziti zice i izmestiti prekidace i dobicu ono sto sam zeleo a da ne moram da menjam nista.

Sad pitanje :)

Pritiskom na jedan od tih prekidaca ne desava se nista ali pritiskom na drugi cuje se zujanje. Pritiskom na oba bilo kojim redosledom trimer se aktivira. Mislim da je prekidacima odvojeno napajanje rotora i statora.
i da pritiskom na prekidac za stator se cuje zujanje.

Da li smem da ostavim ove prekidace odvojene ili postoji mogucnost da ako se uvek prvo pali stator pa posle par sekundi rotor postoji mogucnost da pregori.

A mozda sam i sve shvatio pogresn0 :)

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Trimer 2 prekidaca24.06.2016. u 10:44 - pre 95 meseci
Ako možeš postavi sliku.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Surovi7
Beograd

Član broj: 329074
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Trimer 2 prekidaca27.06.2016. u 01:02 - pre 95 meseci
Prespojio sam jedan prekidac. Nisam mogao pnovo da otvarm trimer da slikam zice koje idu u stator i rotor.


Hvala u svakom slucaju

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Trimer 2 prekidaca

[ Pregleda: 1346 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.