Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 277739 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.05.2017. u 21:14 - pre 83 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
Windows2:
Zapad je mrtav i truo vec odavno, nema sta da propada. Samo sto se u matriksu kao jedino merilo propalosti i naprednosti uzimaju nekakvi bdp-ovi, gdp-ovi i ostali dp-ovi.




A molim lepo, sta je alternativa Zapadu? Sibirsko-Kosooka despotija? Ili nekih pravoslavnih drzava? To ima brate da usreci civilizaciju..

Ovo je ES a ovo je Dusan, forumas koji vodi dvostruki zivot. Jer kad Dusan pojede bananu dogodi se neverovatna promena...Dusan postaje - Bananaphone!
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.05.2017. u 21:51 - pre 83 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Skoro sve zemlje Zapada imaju veci natalitet od Srbije i majke Rusije, gde je skrivena finta u tvom postingu?


Ribu malo smanjiti, rade ljudi, nije fer:

https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Russia

Citat:
As of 2015, Russian TFR of 1.777 children per woman[9] was the highest in Eastern, Southern and Central Europe. In 2013, Russia experienced the first natural population growth since 1990 at 22,700.


http://www.telegraph.co.uk/new...creasing-world-population.html

A Srbijica šije Poljsku i jos par EU zemalja, radi se Bre:


 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.05.2017. u 23:19 - pre 83 meseci
Pisac , druže. Ti si bio u Fr. Što mi malo ne pomogneš sa savetima?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije10.05.2017. u 23:24 - pre 83 meseci
A sad Mićune, a?
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije11.05.2017. u 11:53 - pre 83 meseci
Citat:
dusanboss:
...Što mi malo ne pomogneš sa savetima?


Evo ti savet,
posle svega ti meni vise licis na jeftin palanacki “projekat” nego na legionara.
MZ ti dodje kao platforma za lansiranje zvaka o:

Lahkoj droZi,
sektama, satanizmu,
o teskom zivotu na selu,
anksioznost, bes, stres,
ljubavne i bračne krize,
sovinizam,
propala Srbija,
sad, prodajes legiju stranaca…

Konstantno samo mračiš.

Napravio si kurir-info od ovog foruma, odmori malo Bre, iščezni, putuj negde za 99.9 Evra, na rate,
zasluzio si.

 
Odgovor na temu

goran_68

Član broj: 89012
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+81 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije11.05.2017. u 11:58 - pre 83 meseci
Al je zelena Francuska na ovoj mapi gore! Ista boja kao Tunis, Maroko, Alžir i Turska! Radi se na veliko!
gorankg
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije11.05.2017. u 12:06 - pre 83 meseci
Zanimljivo da žeštoki katolici: Poljaci, Španci, Italijani imaju najmanji natalitet.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije11.05.2017. u 12:20 - pre 83 meseci
Citat:
payge:

Evo ti savet,
posle svega ti meni vise licis na jeftin palanacki “projekat” nego na legionara.




Znaš kako me briga na šta tebi ličim.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije11.05.2017. u 12:50 - pre 83 meseci
Citat:
Java Beograd:
Zanimljivo da žeštoki katolici: Poljaci, Španci, Italijani imaju najmanji natalitet.


Španci nisu uopšte žestoki katolici, a nisu ni mlađe generacije Italijana.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije11.05.2017. u 21:27 - pre 83 meseci
Citat:
goran_68:
Al je zelena Francuska na ovoj mapi gore! Ista boja kao Tunis, Maroko, Alžir i Turska! Radi se na veliko!


To sam baš i ja hteo da kažem. To zelenilo dolazi odozdo.

Nego, glupa je ova mapa, ne mož zeleno da bude od 1.9+ već samo >2.0, uz obavezno > a ne >=
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.101.102

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije14.05.2017. u 23:51 - pre 83 meseci
Savjeta, savjeta... na ovom svijetu jedna od najobilnijih stvari su oni koji daju netraženi savjet. I oni što zovu u radio-program i kojima svaka rečenica počinje sa "Treba da..."

Nego, kad vidim kakav je prosječan Zapadnjak, nešto mi nije žao. Mi ne pripadamo zapadnom zapadnom svijetu - to su zemlje čija kultura vuče korijene iz Engleske. Mi smo zapadni istočni svijet.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije15.05.2017. u 07:57 - pre 83 meseci
Whatever turns you on..

Ili je severnjacka hladnoca i korektnost, ili juznjacka toplota i svinjarija, izaberi najprikladniji mod :D
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije15.05.2017. u 08:00 - pre 83 meseci
Citat:
Windows2:
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
Windows2:
Zapad je mrtav i truo vec odavno, nema sta da propada. Samo sto se u matriksu kao jedino merilo propalosti i naprednosti uzimaju nekakvi bdp-ovi, gdp-ovi i ostali dp-ovi.




A molim lepo, sta je alternativa Zapadu? Sibirsko-Kosooka despotija? Ili nekih pravoslavnih drzava? To ima brate da usreci civilizaciju..

Ovo je ES a ovo je Dusan, forumas koji vodi dvostruki zivot. Jer kad Dusan pojede bananu dogodi se neverovatna promena...Dusan postaje - Bananaphone!



Jahrane, ja sam ja..

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije15.05.2017. u 08:02 - pre 83 meseci
Citat:
pisac:
Finta je da ti ne svhataš da su i Rusija i Srbija zapad, a sem toga uopšte nisi u pravu ni za to što si mislio da kažeš.


Srbija je samo bleda kopija Zapada, za Rusiju ne znam, iskreno :-)

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.100.203

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije15.05.2017. u 19:06 - pre 83 meseci
Gospodo, budimo parlamentarni! Mislim, je li hoćemo u Evropu i na Zapad?

Da studiramo na Sorbonne-i, da se slikamo pred Brandenburškim vratima...
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije15.05.2017. u 20:37 - pre 83 meseci


Ne bih se ja slikao tamo.



 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.05.2017. u 22:48 - pre 83 meseci
Pitanje za OP, kako je to Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije, posto je Internet koliko znam izum Zapada?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.05.2017. u 22:54 - pre 83 meseci
Citat:
djoka_l:
Na TED-u ima dosta ovog tipa - evo recimo predavanja u vezi između religije i broja dece (koga mrzi da gleda - nema veze, bez obzira na to da li je zemlja muslimanska, hrišćanska ili neka druga, isti su trendovi)




Faktori koji utiču na smanjenje broja dece po ženi:

1. Visok stepen preživljavanja dece po rođenju.
2. Nepotrebnost dečjeg rada (kada sredina nije ruralna, gde deca počinju da privređuju vrlo rano)
3. Stepen obrazovanja žena i njihova uključenost u tržište rada.
4. Dostupnost sredstvima za planiranje porodice kao i edukovanost u toj oblasti.




To brate, sad shvacam zasto je majka Josipa Broza Tita - JBT odlucila da ima samo jedno dete i da juri karijeru oko 1890 godine ;-)

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.101.135

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije20.05.2017. u 03:47 - pre 83 meseci
Pa dio žena će moći i to - da ima karijeru i dijete. Vjerovatno si čuo za zamrzavanje jajašcadi? I uz to postoji i stvar koja se zove uvoz nordijske sperme - navodno je danska popriličnom popularna. Google-aj Lasse Matberg. I to sve financirano barem dijelom našim "lijepim solidarnim" zajedničkim zdravstvenim fondovima. Jeste da je kod nas poprilično siromaštvo, ali to mislim negdje već postoji barem djelimično.

Ironično je da su ljevičari vjerovali u Marx-ov "ispravljeni" Hegel-ov "zakon historije" koji se pokazao netačan, dok je dosadašnja historija pokazala da im je upravo kapitalizam (koji nije izvan svake kritike) dao mnoge korisne stvari, pa će feministicama i ženama vjerovatno dati i umjetnu matericu što će ih poštedjeti napora nošenja i rađanja djeteta. Vjerovatno će im dati i pilule koje će pojednostavniti pobačaj dotle da će biti kao defekacija.

A što se tiče srodnika Tita, bila/e bi to samo još jedna/e osoba/e koja bi ojačavala formiranje ljevičarske kvazi-religije. Cijeli lijevi pokret ima elemente religije počevši od nas pa do SAD, jer je baziran na emocijama, na čemu je i bazirana religija. Kvalitetna filozofija i kvalitetna nauka su bazirani na zdravom razumu, a ne na emocijama.

Još je neki Grk prije par hiljada godina špekulirao da je mit o Heraklu baziran na stvarnoj utjecajnoj osobi kojoj je tokom vremena pridodat status polu-boga. E moguće je da će nešto slično biti i sa Titom.

I nema potrebe da mi vođstvo foruma tiho briše poruke, jer nisam uvrijedio nijednu društvenu skupinu a ni jednu osobu ne imenujem. Mislim da uz dosta gorkog cinizma govorim istinu, a ako sam u krivu, rado ću prihvatiti ispravku.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 20.05.2017. u 05:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije20.05.2017. u 11:15 - pre 83 meseci
Kapitalizam je baziran na emocijam mnogo više nego levičarski pokretri.
Možda i 50 puta više. A pored toga polako ali sigurno dovodi svet na rub propasti.
Svako se može uveriti samo ako pogleda aktuelnu svetsku situaciju.
Kapitalizam je rasturio mnoge levičarske države, uz emocionalni poklik Haleluja! Gde to ima još osim u kapitalizmu.
Jesu li levičarske države terorisale svet i rušile i postavljale "demokratiju" u drugim državama.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 277739 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.