Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Klima stane (prevelika struja kompresora)... zašto?

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Klima stane (prevelika struja kompresora)... zašto?

[ Pregleda: 5890 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Klima stane (prevelika struja kompresora)... zašto?22.08.2016. u 00:59 - pre 92 meseci
Midea MSF-12HR (stara 10 godina i radila savršeno do sada) u toku hlađenja se ugasi i konstantno treperi žuta lampica 5x/sec. Moram da izvučem iz struje da bih rešio problem, ali samo privremeno jer se dotični nakon kraćeg vremena ponavlja.

Treperenje žute lampice je prevelika struja kompresora (tako kaže servisno uputstvo).

Dakle, šta može da izaziva preveliku struju kompresora?

[Ovu poruku je menjao pisac dana 22.08.2016. u 02:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yz7myg
Radak Bogoljub
QTH Gardinovci KN05BE

Član broj: 48822
Poruke: 707
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+74 Profil

icon Re: Klima stane (prevelika struja kompresora)... zašto?22.08.2016. u 09:32 - pre 92 meseci
Bar dve stvari mogu da izazovu da kompresor povlači veću struju od predviđene.Jedna je piksne ili ležajevi a druga kondezator na spoljnoj jedinici.A možda žuti nisu ni predvideli da ta klima radi više od 6 godina tek malo više od garancije.
YU2MYG
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Odgovor na temu

lnick

Član broj: 39101
Poruke: 319
62.4.57.*



+3 Profil

icon Re: Klima stane (prevelika struja kompresora)... zašto?22.08.2016. u 10:41 - pre 92 meseci
Za pocetak promeniti kondenzator,mislim da je od 35uF.

poz
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
*.tehnicom.net.



+32 Profil

icon Re: Klima stane (prevelika struja kompresora)... zašto?23.08.2016. u 22:19 - pre 92 meseci
iObavezno proveri kondenzator ventilatora spoljasnje i da li i kako radi ventilator
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

elbastb
masinac

Član broj: 175354
Poruke: 149
31.223.144.*



+4 Profil

icon Re: Klima stane (prevelika struja kompresora)... zašto?24.08.2016. u 16:21 - pre 92 meseci
Razlozi mogu biti sledeci :
Mehanicki kvar kompresora
Elektrokvar kompresora- tj.namotaji
Radni kondezator kompresora
Visok pritisak kondezacije usled ( zaprljan kondezator...ne odgovarajuci br.obrtaja ventilatlora spoljene jedinice....radni kondezator ventilatora...visok pritisak isparavanja....zapusena inst....)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Klima stane (prevelika struja kompresora)... zašto?03.09.2016. u 21:31 - pre 92 meseci
Proverio sam situaciju, kompresor se jednostavno ne startuje već zuji nekoliko sekundi dok vuče poveću struju, i klima posle nekoliko pokušaja (u periodu od 10 minuta) odustane i upali kvar.

Klima je radila bez problema sve do trenutka crkavanja, a to znam i po grafikonu temperature koju logujem par godina i koji pokazuje sasvim normalno ponašanje sve do kraja.



Ono cimanje pred kraj je uobičajeno ponašanje i pretpostavljam da je održavanje pritiska/kompresora/čega_god kada se dostigne potrebna hladnoća/šta_ja_znam, tako je radila godinama, a sada je kompresor za vreme tog održavanja izgleda crkao.

E, sad, ima li šanse to popraviti?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Klima stane (prevelika struja kompresora)... zašto?04.09.2016. u 07:00 - pre 92 meseci
Citat:
elbastb:
Razlozi mogu biti sledeci :
Mehanicki kvar kompresora
Elektrokvar kompresora- tj.namotaji
Radni kondezator kompresora
Visok pritisak kondezacije usled ( zaprljan kondezator...ne odgovarajuci br.obrtaja ventilatlora spoljene jedinice....radni kondezator ventilatora...visok pritisak isparavanja....zapusena inst....)

Covek ti je sve napisao,a ti ignorises i opet pitas isto.
Izmeri kondenzator kompresora za pocetak.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Klima stane (prevelika struja kompresora)... zašto?04.09.2016. u 17:07 - pre 92 meseci
Postavio sam nove podatke tako da se izbor mogućih kvarova sa tog spiska sužava, odnosno određeni razlozi otpadaju. Zato pitam.

Da li ja to dobro kapiram tebe da kondenzator može odjednom da crkne (a ne da crkava postepeno od starosti, mesecima, kao što obično rade elektrolitski kondenzatori) i da zbog toga kompresor uopšte neće da startuje?

 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Klima stane (prevelika struja kompresora)... zašto?04.09.2016. u 18:44 - pre 92 meseci
Ne mora da znaci da je crkao odjednom.Vidjao sam kondenzatore koji su i sa 50-60% kapaciteta uspevali da pokrenu kompresor.
Moze da crkne i odjednom,nema pravila.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Klima stane (prevelika struja kompresora)... zašto?

[ Pregleda: 5890 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.