Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336453 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 00:34 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Imaš i Beogradu izgradnju cijelih naselja, primjer je Belvil. Što sad nama to pokazuje, da li to znaći da je stanje u Srbiji odlično? I što bi neko odlazio u Bjelorusiju đe se grade stanovi kad mu se stanovi grade po Srbiji (Beogradu)?

Student apsolvent, bilo bi dobro da se vratis na pocetak teme i vidis da stanovi uopste nisu navedeni kao bitna prednost Belorusije/Minsa u odnosu na Srbiju/Beograd, nego su to neki potpuno drugi kriterijumi. Bilo kako bilo, nemam ja nameru da se ubedjujem sa tobom, komentari su ti uglavnom zlonamerni i nekonstruktivni, sve vreme imam osecaj kako bi zeleo da mene iznerviras, ali vec si morao ukapirati da za takav ishod ne postoji nikakva sansa. Verovatno hoces samo da potvrdis stereotip da je za crnogorce beograd raj na zemlji, taman i da nastavi da se krece u smeru polurazvaljenog polubrloga punog sitnog kriminala. Svako ko zaista voli Beograd, trebalo bi da otputuje na nekoliko dana u Minsk kako bi video da grad sa uporedivim stanjem ekonomije moze i treba da se odrzava u drasticno boljem stanju. To bi trebala da bude poenta ove teme a ne polemika simpatizera dikatature i demokratije oko toga da li beograd treba ili ne treba i dalje odrzavati u ovako jadnom stanju.


Nemam ja namijeru da te iznerviram no da ti pokažem da veći deo od onoga što si ođe napisao nema veze sa realnošću. Jasno je i tebi da je tako, zato i pokušavaš da malo-malo pa skreneš diskusiju na nešto nebitno. Upravo kao što si pokušao u tekstu iznad sa spominjanjem Crnogoraca i tvog viđenja kako je za nas Beograd raj na zemlji.
Nisi mi jasan ni izjavom da svako ko voli Beograd treba da otputuje do Minska, ja sam ubjeđen da je Beč ljepši od Minska, čak i Budimpešta, a nešto bih rekao da je i Zagreb ljepši od Minska, te stoga možemo i tamo otputovati.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 00:47 - pre 91 meseci
Citat:
Krediti za stanove nisu bezkamatni, kamate su ogromne kao i inflacija...

Kazem, ono sto je meni objasnjeno da banke kod njih ne maste brkove kamatama koliko to izgleda, vec da se fiksna cena podeli sa brojem meseci do kraja radnog veka i to se otplacuje preko odgovarajucih drzavnih institucija bez ikakvih kamata, a ako imas kes dobijes popust oko 30%. Pretpostavljam da je to nekako indeksirano u dolarima, posto oni non stop u razgovoru koriste neke dolare, isto kao mi evre. Kao sto i sam kazes da drzava pomaze ljudima koji bi zeleli da imaju vise dece, isto tako pomaze i onima koji bi zeleli da imaju stan. Ako sam dobro razumeo ti imas informacije da sve to nije tacno? Bilo kako bilo, mene naprimer i jedno i drugo totalno ne zanima - ja i u Srbiji iz principa nisam hteo da trazim povracaj PDV na prvi stan, bez obzira sto sam imao i pravo i svu dokumentaciju spremu. Niti sam za dete ikada trazio bilo sta od drzave. Kad sam otvarao priavtnu firmu nisam hteo da uzmem sredstva za samozaposljavanje sa biroa. Placam zdravstveno osiguranje a ne koristim besplatnu zdravstvenu zastitu i tako dalje da ne nabrajam. Ja sam od onih koji pitaju sta ja mogu da ucinim za drzavu, a ne sta moze drzava za mene. Ono sto od drzave trazim je da imam zastitu od kriminala (kad mi vec suzbija pravo da se sam branim sopstvenim vatrenim oruzjem), trazim normalan saobracaj, trazim funkcionalno pravosudje, trazim okruzenje bez smeca na sve strane u kom je vazduh takav da moze da se dise, trazim da radnici imaju prava predvidjena zakonom a ne da na odmor idu svake prestupne godine i to polovinu godisnjeg zagarantovanog broja dana, gde zene dobiju otkaz u slucaju trudnoce, ukratko trazim od drzave samo neki minimum koji civilizovanom coveku drzava treba da pruzi, a ja sam sebi zaradjujem za stan i dete, ne trebaju mi pare od drzave. Nezadovoljstvo sa moje strane postoji jer od drzave ne mogu dobiti ni ispunjenje tog minimuma civilizacijskih zahteva. A u sucaju Belorusije, nakon tog relativno kratkog boravka sam stekao utisak da se dobija znatno vise toga svega, a subvencija za stanove i decu bilo da ima ili nema to me ne interesuje uopste.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 00:54 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Nisi mi jasan ni izjavom da svako ko voli Beograd treba da otputuje do Minska, ja sam ubjeđen da je Beč ljepši od Minska, čak i Budimpešta, a nešto bih rekao da je i Zagreb ljepši od Minska, te stoga možemo i tamo otputovati.

Izvini sto nisam zapamtio - jesi li ti bio u Minsku pa si relevantna osoba da napravi poredjenje ili samo imas tamo prijatelja koji ti je opisao sta kako izgleda?
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 00:58 - pre 91 meseci
Njihovo indeksiranje za dolar jednako je indeksiranju za "svajcarca" ili bilo kojem drugom indeksiranju.

Ako je Bjelorusima vrijednost valute opala za 50% u odnosu na dolar, a ako pri tome plata nije povećana za 50% onda imaju strašan problem, potpuno identičan ljudima koji su uzimali kredite u "švajcarcima". Samo ti nešto ne kapiraš, a reče nam da si radio u banci.

Drugo, pročitao sam tvoje frustracije i nezadovoljstvo. no imaš li ti nekih saznanja imaju li Bjelorusi neka svoja nezadovoljstva stanjem u državi ili su možda zadovoljni u potpunosti stanjem u državi?
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 01:02 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
student_apsolvent:
Nisi mi jasan ni izjavom da svako ko voli Beograd treba da otputuje do Minska, ja sam ubjeđen da je Beč ljepši od Minska, čak i Budimpešta, a nešto bih rekao da je i Zagreb ljepši od Minska, te stoga možemo i tamo otputovati.

Izvini sto nisam zapamtio - jesi li ti bio u Minsku pa si relevantna osoba da napravi poredjenje ili samo imas tamo prijatelja koji ti je opisao sta kako izgleda?


Bio sam u ova tri grada koje navedoh i samo sam poredio ono čega se sijećam sa slikama koje si ti prikaćio.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 08:07 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Ako je Bjelorusima vrijednost valute opala za 50% u odnosu na dolar, a ako pri tome plata nije povećana za 50% onda imaju strašan problem, potpuno identičan ljudima koji su uzimali kredite u "švajcarcima". Samo ti nešto ne kapiraš, a reče nam da si radio u banci.

Nema tu sta da se kapira i ne kapira - ako ti se ne isplati da dalje otplacujes, onda pustis banku da uzme hipoteku i problem resen. Moj direktor u banci je tako uradio. Ne mozes nekom ko je radio u banci objasnjavati da postoji problem sa nekim ugovorom, ako su ugovorni uslovi jasno definisani i u svakom momentu slabija strana moze isti da raskine. Da nece mozda da se uredi kao u SFRJ gde kad naidje inflacija skuplja ti je uplatnica nego rata kredita?!

Citat:
Drugo, pročitao sam tvoje frustracije i nezadovoljstvo. no imaš li ti nekih saznanja imaju li Bjelorusi neka svoja nezadovoljstva stanjem u državi ili su možda zadovoljni u potpunosti stanjem u državi?

Top lista problema poredanih po znacaju koji im pridaje lokalno stanovnistvo je napisana pre dosta vremena na ovoj temi.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 08:15 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: ako ti se ne isplati da dalje otplacujes, onda pustis banku da uzme hipoteku i problem resen. Moj direktor u banci je tako uradio.
Aj' malo pojasni šta je uradio ? Kolika je bila vrednost hipoteke, a kolika bila nedospela glavnica ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 08:24 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Bio sam u ova tri grada koje navedoh i samo sam poredio ono čega se sijećam sa slikama koje si ti prikaćio.

Pa eto, poredjenje ti je problematicno iz dva razloga - prvo, nisi bio tamo a ja nisam dobar fotograf, pa ne mozes ni porediti, a drugo, ukusi su razliciti, ima ljudi koji tvrde i da je Beograd najlepsi grad na svetu i to je sasvim u redu, pa je tako i sasvim u redu da ti imas subjektivni osecaj da je Zagreb lepsi od Minska, bez obzira sto vecina ljudi smatra dijametralno suprotno.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 08:31 - pre 91 meseci
Oko kredita: nema tu mnogo filozofiranja. Nije ovo 1960 pa kad se neko dođe iz pečalbe, pa priča kako je "tamo preko". Sada postoji internet.

https://www.alfabank.by/chastnym_licam/
https://belarusbank.by/

I ukupna lista banaka u Belorusiji: http://www.nbrb.by/system/banks/list

... pa traži koji ti je kredit najpovoljniji.

Ko ne razume belaruski: https://translate.google.com/


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 08:34 - pre 91 meseci
Citat:
Java Beograd:
Aj' malo pojasni šta je uradio ? Kolika je bila vrednost hipoteke, a kolika bila nedospela glavnica ?

Ja naravno ne znam konkretne brojeve, ali sustina je da je on kupio stan na kredit indeksiran u svajcarcima tamo neke 2007-2008 i da je stanje na trzistu nekretnina nakon 5 godina bilo takvo da je njegov dug veci od vrednosti stana, pa je konstatovao da on nema nikakvog interesa da taj kredit dalje otplacuje, kad moze da kupi veci stan za iste pare, potpise povoljniji ugovor indeksiran u evrima i da mu rata bude manja od one koju je do tada placao.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 08:53 - pre 91 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Darko Nedeljković: ako ti se ne isplati da dalje otplacujes, onda pustis banku da uzme hipoteku i problem resen. Moj direktor u banci je tako uradio.
Aj' malo pojasni šta je uradio ? Kolika je bila vrednost hipoteke, a kolika bila nedospela glavnica ?


Koliko sam shvatio ovog drugara - vecina stanova NIJE kupljena iz standardne hipoteke a uslovi kod banaka za hipotekarni kredit je trenutno ista kao za te njihove kredite za finansiranje kupovine stana (ne znam kako da ih konkretno nazovem). Razlika je sto hipotekarni kredit drzi nekretninu kao zalog, a ovaj drugi ne drzi. Ocekuje se pad kamata kod hipotekarnih kredita ali sad trenutno se prakticno ne isplate, uzima ih samo netko tko je u frci i ne moze da dobije ovaj drugi kredit koji je bez hipoteke.

Kolike su konkretne cifre, ucesce, tko moze da dobije to finansiranje, koliko ljudi je sposobno da kupi stan - ne znam zaista - to sam i pitao, cisto da se uporedi sa stanjem u Srbiji.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 09:02 - pre 91 meseci
Citat:
Java Beograd:
Oko kredita: nema tu mnogo filozofiranja. Nije ovo 1960 pa kad se neko dođe iz pečalbe, pa priča kako je "tamo preko". Sada postoji internet.

https://www.alfabank.by/chastnym_licam/
https://belarusbank.by/

I ukupna lista banaka u Belorusiji: http://www.nbrb.by/system/banks/list

... pa traži koji ti je kredit najpovoljniji.

Ko ne razume belaruski: https://translate.google.com/



https://belarusbank.by/ru/fizi...edit_na_zhilye_doma_i_kvartiry

Koliko vidim 24% je kamata u lokalnoj valuti... Na wiki kaze inflacija 12%, sto bi trebalo da daje solidnu zaradu bankama - poprilino uporedivu sa zaradom banaka u Srbiji - odnosno ne postoji racunica po kojoj su krediti prakticno bez kamate u Belorusiji.

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 09:04 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Java Beograd:
Aj' malo pojasni šta je uradio ? Kolika je bila vrednost hipoteke, a kolika bila nedospela glavnica ?

Ja naravno ne znam konkretne brojeve, ali sustina je da je on kupio stan na kredit indeksiran u svajcarcima tamo neke 2007-2008 i da je stanje na trzistu nekretnina nakon 5 godina bilo takvo da je njegov dug veci od vrednosti stana, pa je konstatovao da on nema nikakvog interesa da taj kredit dalje otplacuje, kad moze da kupi veci stan za iste pare, potpise povoljniji ugovor indeksiran u evrima i da mu rata bude manja od one koju je do tada placao.


Jel pricas o Belorusiji ili Srbiji?
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 10:16 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Ove dve izjave, bar ovako kad ih citam na forumu, su u koliziji, u prvoj realno nemas pojma o cemu se radi, u drugoj ti je 10-tak nezavisnih ljudi pomenulo pricu o 4-tom detetu.

Nisu u koliziji, nista se tu nije promenilo, ja i dalje realno nemam pojma o tome, bez obzira sto mi je to desetak ljudi (sto nasih sto njihovih) pomenulo pricu o cetvrtom detetu, a da verovatno 9 od njih ne poznaje nikog ko ima 4 dece.


Realno nemaš pojma, ali si realno ti spomenuo četvrto dete i stan.
Realno, što se lijepo nijesi raspitao o tome ili ako već nijesi dobio potpune informacije što nijesi ćutao?
Realno, što si uopšte spominjao, osim ako ti nije cilj obmanjivanje ljudi plasiranjem poluistina i neprovjerenih informacija.


Imaš i Beogradu izgradnju cijelih naselja, primjer je Belvil. Što sad nama to pokazuje, da li to znaći da je stanje u Srbiji odlično? I što bi neko odlazio u Bjelorusiju đe se grade stanovi kad mu se stanovi grade po Srbiji (Beogradu)?





Realno, što si uopšte spominjao, osim ako ti nije cilj obmanjivanje ljudi plasiranjem poluistina i neprovjerenih informacija.


To je ideja i cilj otvaranja teme. Nije on tu da iznosi realne cinjenice o toj zemlji, ako je uopste i bio tamo.

Imas takvih po domacim forumima dosta, cilj im je promovisanje lika i dela nj. v. Putina ili nekog bliskog mu diktatora.


Citat:
student_apsolvent:
Njihovo indeksiranje za dolar jednako je indeksiranju za "svajcarca" ili bilo kojem drugom indeksiranju.

Ako je Bjelorusima vrijednost valute opala za 50% u odnosu na dolar, a ako pri tome plata nije povećana za 50% onda imaju strašan problem, potpuno identičan ljudima koji su uzimali kredite u "švajcarcima". Samo ti nešto ne kapiraš, a reče nam da si radio u banci.

Drugo, pročitao sam tvoje frustracije i nezadovoljstvo. no imaš li ti nekih saznanja imaju li Bjelorusi neka svoja nezadovoljstva stanjem u državi ili su možda zadovoljni u potpunosti stanjem u državi?



On nema veze sa bankama i ekonomijim.
Nije rekao sta je radio u banci, tako da je moguce da je bio u obezbedjenju (preko neke agencije)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 10:21 - pre 91 meseci
Paranoja je vrlo zeznuta stvar, vidite Putina i tamo gde ga nigde nema.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 10:51 - pre 91 meseci
Citat:
Java Beograd:
Oko kredita: nema tu mnogo filozofiranja. Nije ovo 1960 pa kad se neko dođe iz pečalbe, pa priča kako je "tamo preko". Sada postoji internet.

i
Citat:

ne postoji racunica po kojoj su krediti prakticno bez kamate u Belorusiji.

Mi se svi slazemo da su kamate na kredite tamo veoma visoke. Pitanje je da li se ti krediti koriste, ili postoji drugi nacin kupovine stanova (drzava, firma...). Od tih belorusa sa kojima sam pricao, niko nije koristio kredit kod banke, a ja se nisam detaljno informisao kojoj tacno instituciji placaju rate bez kamate, da li je to firma gde rade, ili specijalizovana drzavna institucija, da li to moze bilo ko ili samo radnici drzavnih firmi, da li to moze u roku od odmah ili postoje neke liste cekanja, razumljivo je da to nije bio predmet mog interesovanja i nemojte me o tome bezveze dalje pitati ako nemam pojma. Pre svega treba imati u vidu da je dobar deo firmi u drzavnom vlasnistvu i ako drzava podrzava stanogradnju i stambeno zbrinjavanje radnika, onda je lako sabrati dva i dva. Drugo, dobar deo privatnog sektora ima delatnost iz oblasti gradjevinarstva, tu ja iz prve ruke mogu da kazem da firma u kojoj ja radim a koja se izmedju ostalog bavi gradjevinarstvom nema nikakav problem da svojim radnicima daje beskamatne kredite za kupovinu stana ili izgradnju kuce. To sad kod nas u firmi funkcionise uz pomalo rizika i mnogo obostranog poverenja gde se stan neko vreme vodi na firmu a potom prelazi u vlasnistvo radnika, ali da u odredjenim uslovima moguce doci do stana bez ikakve kamate - moguce je, mada kod nas nije ni blizu toliko zastupljeno kao u Belorusiji.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 10:54 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Mi se svi slazemo da su kamate na kredite tamo veoma visoke. Pitanje je da li se ti krediti koriste, ili postoji drugi nacin kupovine stanova (drzava, firma...). Od tih belorusa sa kojima sam pricao, niko nije koristio kredit kod banke, a ja se nisam detaljno informisao kojoj tacno instituciji placaju rate bez kamate, da li je to firma gde rade, ili specijalizovana drzavna institucija, da li to moze bilo ko ili samo radnici drzavnih firmi, da li to moze u roku od odmah ili postoje neke liste cekanja, razumljivo je da to nije bio predmet mog interesovanja i nemojte me o tome bezveze dalje pitati ako nemam pojma. pre svega treba iamti u vidu da je dobar deo firmi u drzavnom vlasnistvu i ako drzava podrzava stanogradnju i stambeno zbrinjavanje radnika, onda je lako sabrati dva i dva. Drugo, dobar deo privatnog sektora ima delatnost iz oblasti gradjevinarstva, tu ja iz prve ruke mogu da kazem da firma u kojoj ja radim a koja se izmedju ostalog bavi gradjevinarstvom nema nikakav problem da svojim radnicima daje beskamatne kredite za kupovinu nekretnina. To sad kod nas u firmi funkcionise uz pomalo rizika i mnogo obostranog poverenja gde se stan neko vreme vodi na firmu a potom prelazi u vlasnistvo radnika, ali da u odredjenim uslovima moguce doci do stana bez ikakve kamate - moguce je, mada kod nas nije ni blizu toliko zastupljeno kao u Belorusiji.


Aha, znaci sada nisu banke nego nesto drugo.

Hajde lepo prestani da izmisljas.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 11:03 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Java Beograd:
Aj' malo pojasni šta je uradio ? Kolika je bila vrednost hipoteke, a kolika bila nedospela glavnica ?

Ja naravno ne znam konkretne brojeve, ali sustina je da je on kupio stan na kredit indeksiran u svajcarcima tamo neke 2007-2008 i da je stanje na trzistu nekretnina nakon 5 godina bilo takvo da je njegov dug veci od vrednosti stana, pa je konstatovao da on nema nikakvog interesa da taj kredit dalje otplacuje, kad moze da kupi veci stan za iste pare, potpise povoljniji ugovor indeksiran u evrima i da mu rata bude manja od one koju je do tada placao.

Namerno sam ovo pitao, jer vlada opšta zabluda (urbana legenda) da možeš da ne plaćaš kredit, jer banka aktivira hipoteku, i baš te briga.

A zapravo, nije tako.

Dug je onoliki koliki je neotplaćeni deo kredita. Ako se aktivira hipoteka, stan se proda ("na doboš"), i ako se namiri dug - OK.
Ali ako se ne namiri ukupan dug (stan je u međuvremenu postao jefitniji), onda te banka tereti za ostatak duga. Niko tamo nije blesav. Niti postoji i jedno slovo ugovora po kome kaže da banka može da se namiri samo od prodaje nekretnine pod hipotekom.

To što je nekad vrednost nekretnine pod hipotekom bila veća od kredita ne znači da sada banka mora da se zadovolji samo tom vrednošću.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 11:04 - pre 91 meseci
Citat:
ssi:
Realno, što si uopšte spominjao, osim ako ti nije cilj obmanjivanje ljudi plasiranjem poluistina i neprovjerenih informacija.

Nisi dobro pratio temu - nisam ja to spominjao, nego je od strane jedne ili vise osoba na ovoj temi barem 4x postavljeno pitanje o deci i stanovima, sto sam ja dugo ignorisao, a tek na kraju pristao da u nedostatku boljih napisem svoja oskudna saznanja na tu temu. Citaj malo pazljivije pre nego sto kritikujes, ovako je to sto pises najobicnija kenjavina na koju nemam nameru vise da odgovaram. Malo sam umoran od pokusaja da od tvojih glupih komentara napravim konstruktivnu diskusiju, pa ti ti prepustam da neomeatno pises kako ti zamisljas nesto o cemu nemas pojma.




 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju12.10.2016. u 11:05 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Kazem, ono sto je meni objasnjeno da banke kod njih ne maste brkove kamatama koliko to izgleda, vec da se fiksna cena podeli sa brojem meseci do kraja radnog veka i to se otplacuje preko odgovarajucih drzavnih institucija bez ikakvih kamata, a ako imas kes dobijes popust oko 30%. Pretpostavljam da je to nekako indeksirano u dolarima, posto oni non stop u razgovoru koriste neke dolare, isto kao mi evre.



Darko - odgovor - nemam pojma kakvo je stanje nekretnina u Belorusiji je sasvim validan, pa ne moras sve da znas, ali onda ne mozes ni da poredis i kazes da je bolje ili losije u Srbiji...

Sto se tice bezkamatnih kredita - ako si radio u banci jasano ti je da ako ti netko daje "bezkamatni kredit" ili 30% popust za kes - ustvari nudi:

Stan kosta 70.000e - na 15g (vidim da su krediti za stanove uglavnom 15g) - bez kamate te izadje ±390e mesecno.

Ili kupis stan za kes 70.000e - 30% = 49.000e.

Ili prevedeno na stanje u Srbiji - kupis stan od 49.000e, na kredit od 15g, sa kamatom ±5% i rata ti bude ±390e.



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336453 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.