Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336426 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 14:44 - pre 91 meseci
Mislim da na stolu nikada nije bilo "Kosovo" vs "EU paket". Slobo je uradio nevidjenu izdaju preko Drine, sa idejom da skine "mafiju" sa vrata, medjutim slicno kao i Gadafi(pitomac JNA vojne akademije), zeznuo se ocigledno, a i sj'bo toliki narod. U tom smislu tuzno je gledati kako se danas Vucko koprca, ne toliko zbog njega kao nabedjenog psihopate, vec kao premijera SRB.

Sto se istocne EU tice da ih Ameri i Nemci nisu uzeli pod svoje, usetali bi se Rusi ponovo. Tako da su Cesi,Poljaci, Madjari, Bugari.. itd. imali sa cime da rade, tj. trguju. Trguju i dan danas, tj. strbnu po neku kosku sa stola.

Mislim da su minimalne sanse za ulazak u EU bile pre 74-te kao SFRJ. Sve posle toga je vec bilo iscrtano-nacrtano.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 14:52 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd: Da, ja sam arogantan.
Ali ti jesi defetista. I protiv toga nemam ništa, sve dok ne počneš da prosipaš defetizam i spremnost da skineš gaće da te neko naguzi ne promovišeš u poželjno, civilizovano, dalekovido i državotvorno ponašanje. Ti radi kako smatraš da treba, a druge pusti da rade kako oni smatraju da treba. Odakle ti tolika potreba da opravdaš svoje stavove i da druge ubediš da greše a da si ti u pravu? Hajde da razumem opsesiju svojom nepogrešivošću, ali koji su tvoji životni rezultati i uspesi, koji čine pokriće za takav patronski nastup? Da uprostim: zašto bi te neko poslušao?



Halo covece, ja ne prosipam defetizam, samo sam ti stavio ogledalo ispred lica. Nisam ja rekao - ako ovako nastavimo desice se ne znam sta. Ja ti pokazujem Srbiju u ogledalu, cinjenicno stanje prijatelju u ovom trenutku. Tako Srbija danas izgleda. Nisam ja potpisao sporazum sa NATO-om, niti sam odcepio Kosovo i ne daj boze da sam sretan zbog tog. Bas zato sto mi je stalo da se pokrenemo i izvucemo iz tog stanja apatije i defetizma, govorim to sto govorim.

Da, to trenutno stanje se desilo usred spoljnjih faktora na koje mi nemamo veliki uticaj, ali zauzimati stav da nista nismo mogli da uradimo je detinjasto.
Poput poplava u Srbiji, poplave mi ne mozemo da kontrolisemo, ali mogli smo da uradimo vise na zastiti od poplava - steta bi bila manja. Hajde da netko kaze sta nije u redu bilo ovaj put, pa da uradimo nesto za buducnost da ponovo ne dozivimo to sto smo doziveli sa poplavama, a ne da sedimo i kazemo Bog (EU i NATO) nas mrzi - salje nam poplave ali nece nicija do zore, pasce on jednom sa neba pa cemo ga motikama zatuci.

I nema tu nikakvog patronskog nastupa, uspeha ili nepogresivosti sa moje strane.

Pitanje koje ja postavljam - je vrlo prosto - poprilicno smo slupani u ovom trenutku, da li smo trebali nesto da uradimo na drugi nacin da bar ne bi bilo ovoliko slupani?

Odgovor koji stalno dobijam je upravo defetisticno - NE - i arogantno NE, zavisi tko pise. Defetista smatra da smo produkt spoljnjeg uticaja i mi tu nista nismo mogli, list na vetru - tako reci, dok arogantni smatra da smo mi jedini ispravni na celom svetu i iznad svih ljudi i drzava istocne EU, koji su u periodu dok smo mi bili pod sankcijama i bombardovali, uspeli podici svoje narode iz opste bede i raspada na neki - polu-normalan nivo.

Ja kazem - DA - mogli smo, i ne samo sto smo mogli, morali smo, bas zbog Srbije, bas zbog Srba, bas zbog casti i ponosa...


 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 15:25 - pre 91 meseci
To "mogli smo" i "trebali smo" je pro$eravanje svoje vrste, pun je forum onih koji post festum znaju i kako je trebalo, i zašto se nešto dogodilo, i ko je šta trebalo da uradi. Šteta što nisu tako dalekovidi kada su oni sami u pitanju i njihova sudbina: nisam čuo nikoga da bez rezerve kaže "bio sam glup, kukavica, kratkovid, zaveden, potkupljen, pa sam pre deset godina uradio to-i-to". Ne, svi imaju neko opravdanje zašto su pod tim okolnostima uradili ono što su uradili.

Ne aboliram nikoga za političke ili bilo koje greške, ali sebi davati sebi pravo da preispitujemo celokupnu istoriju jednog naroda i okarakterisati je (istoriju) kao pogrešnu, kratkovidu, nerazumnu, može samo nedobronameran i nekompetentan kritičar.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 15:39 - pre 91 meseci
malo nas je al smo vnago !
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 15:39 - pre 91 meseci
Citat:
SlobaBgd: Šteta što nisu tako dalekovidi kada su oni sami u pitanju i njihova sudbina: nisam čuo nikoga da bez rezerve kaže "bio sam glup, kukavica, kratkovid, zaveden, potkupljen, pa sam pre deset godina uradio to-i-to". Ne, svi imaju neko opravdanje zašto su pod tim okolnostima uradili ono što su uradili.

Ne aboliram nikoga za političke ili bilo koje greške, ali sebi davati sebi pravo da preispitujemo celokupnu istoriju jednog naroda i okarakterisati je (istoriju) kao pogrešnu, kratkovidu, nerazumnu, može samo nedobronameran i nekompetentan kritičar.


1. Niko nije imun na greske. Svi smo ih imali i na mikro i na makro planu, ali bas svi. Vecina je mogla da se osvrne i pogleda unazad i proceni sta su mogli drugacije da urade, ne da bi se vratili i promenili proslost, nego da iste greske ne bi ponavljali do kraja zivota. To je jedini validan cilj po meni, vracanja u proslost i analize sopstvenih gresaka.

2. Ne radi se o celokupnoj istoriji. Istorija je takva kakva je. Upravo se radi o politici 90-tih godina, koja je jedna malecna tackica u istoriji Srba i Srbije, i tacki 1 iz ove price. Onog trena kad budemo mogli da sagledamo sebe u ogledalu - i vidimo da smo slupani. Moci cemo se zapitati da li smo uradili bas sve sto je bilo u nasoj mogucnosti da ne budemo toliko slupani. Kad shvatimo da smo mogli, pojavice se valjda neki pametni ljudi koji ce ponuditi moguce odgovore sta je moglo bolje da se uradi. Ne da bi se vracali u proslost i menjali je, ili vukli nekog za usi, nego da znamo za ubuduce sta da radimo. Ja od tebe ne trazim da prihvatis moja objasnjenja STA je trebalo da se uradi, vec da shvatis da je moglo NESTO bolje da se uradi sa nase strane. A to NESTO bolje ce ti mozda doci samo, mozda ces citati istrazivati, mozda ce ti netko pametan reci, nije ni bitno. Bitno je da se pomerimo sa tog defetistickog i arogantnog - NE - mi nismo mogli nista, ili mi smo sve uradili 100% najbolje i najcistije.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 15:44 - pre 91 meseci
a meni je pak najinteresantnije koliko je samo narod u Srbiji zadrt i tvrdoglav da istera ono što misli da je u pravu a zapravo nije.

Najgore je što su se sad napalili kako se Rusija digla, a Rusija je zapravo pred slomom i finansijskim i političkim.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 17:25 - pre 91 meseci
Citat:
Sa odredima iz Bosne, došli su u pomoć Lazaru, kao starom savezniku, i hrvatski „krstaši“, pod vođstvom Ivana Paližne

znaci, spade knjiga na 2 slova, tj "cela hriscanska evropa" na odrede iz Bosne i Hrvatske? Nijedan Nemac, Francuz, Englez, Svedjanin? Pa i u danasnje vreme bi se na teritoriji Bosne i Hrvatske nasao poneki odred protiv NATO, znaci nema neke razlike.

 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 17:28 - pre 91 meseci
za Kosovsku bitku nisu culi ni u Segedinu a kamoli u Stokholmu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 17:37 - pre 91 meseci
Citat:
dusanboss:
Nije mi logičan izbor Beloruski traktor, to je izbor mog oca. Ja sam sve više sklon mišljenju da je bolje bilo dati duplo više para za John Deere slične snage, jer kad se sve sabere mislim da bio jefinije prošli sa njim. Ovo čudo kad voziš stalno imaš osećaj da će nešto da se pokvari ili da odpadne. :)

Posto volis nemacka vozila, ako skupis neke pare, mogli bi da se trampimo. Sudeci po ovim snimcima, Unimog bolje obavlja poljoprivredne poslove nego bilo koji traktor:
https://www.youtube.com/watch?v=AUGDE7smoSY
Dobre strane su mu udobnost, brzina i potrosnja, a ovde pise da je rad sa njim sveukupno jeftiniji, sto ja bas i ne mogu da poverujem. Meni treba za najstrmije planine a nasuprt tome sto pricaju Nemci uverio sam se da gde Unimog ne moze da izadje Beloruski traktor moze.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 17:48 - pre 91 meseci
Zanimljivo je to Braxi, kad je 40 godina ranije trebalo osvajati i deliti ratni plen sa Srbijom, u Stokholmu su bili veoma dobro informisani o tome i nije im tesko bilo da dodju ne samo do Kosova vec i dosta dalje. A onda odjednom kad se treba braniti od nadmocnijeg neprijatelja, u Parizu, Becu, Berlinu i Stokholmu a i u Segedinu nastupa epidemija kurcobolje ili kako ti to nazivas - neinformisanosti
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 18:19 - pre 91 meseci
znas sta Nedeljkovicu cenim tvoja pisanja iako se ne slazem 80% sa tobom ali vidim da se trudis i da si kulturan.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 19:26 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:Najgore je što su se sad napalili kako se Rusija digla, a Rusija je zapravo pred slomom i finansijskim i političkim.

Tvoje pisanje mi sve više liči na američku, histeričnu rusofobiju.
Argumenti nisu bitni, sve što ima veze sa Rusijom automatski mora biti loše?!
Ajde probaj da nađeš jedan jedini dokaz za tvoje pisanje, odnosno tvrdnje.

 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 20:24 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
za Kosovsku bitku nisu culi ni u Segedinu a kamoli u Stokholmu.

Ne razumem poentu ovog posta. Da li tudja neobrazovanost umanjuje znacaj kosovskog boja ili sta?
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 21:28 - pre 91 meseci
Citat:
perkom: Tvoje pisanje mi sve više liči na američku, histeričnu rusofobiju.
Argumenti nisu bitni, sve što ima veze sa Rusijom automatski mora biti loše?!
Ajde probaj da nađeš jedan jedini dokaz za tvoje pisanje, odnosno tvrdnje.


omiljeni trik putinovih agenata u Srbiji je da kad im se nesto ne svidja kazu - daj dokaze. Tako npr ovaj perkom trazi od mene da mu dokazem kako je to:

- rusija korumpirana
- kako to putin ubija svoje politicke neistomisljenje
- otkud da je u rusiji zamro politicki zivot itd itd....

zamislite njemu su za ovo potrebni dokazi ?

O tome ceo svet zna i STAVISE i sami putinofili po Srbiji se bas i hvale kako je putin jak lider koji je sabio izdajnicku opoziciju u misiju rupu (kao sto i treba jel) itd....

Iznositi njima dokaze je kao ubedjivati Naciste da Hitler nije u pravu i da je Majnkamp njesra i sl.... da nijedan Jevrej nije stradao, da Nemacka nema teritorijalne pretenzije.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju04.11.2016. u 21:30 - pre 91 meseci
Citat:
Sarastro:
Citat:
Braxi:
za Kosovsku bitku nisu culi ni u Segedinu a kamoli u Stokholmu.

Ne razumem poentu ovog posta. Da li tudja neobrazovanost umanjuje znacaj kosovskog boja ili sta?


znacaj Kosovske Bitke u evropskoj istoriji se precenjuje u srpakom javnom zivotu. To sam hteo da kazem a ne da umanjim znacaj te bitke za nas.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 00:15 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Sa odredima iz Bosne, došli su u pomoć Lazaru, kao starom savezniku, i hrvatski „krstaši“, pod vođstvom Ivana Paližne

znaci, spade knjiga na 2 slova, tj "cela hriscanska evropa" na odrede iz Bosne i Hrvatske? Nijedan Nemac, Francuz, Englez, Svedjanin? Pa i u danasnje vreme bi se na teritoriji Bosne i Hrvatske nasao poneki odred protiv NATO, znaci nema neke razlike.



Mislis da su vitezovi Jovanovci stacionirani u Hrvatskoj i tadasnjoj Bosni - bili iskljucivo Hrvati i Bosanci :D i da je odluka o slanju vitezova krstasa prosla bez odobrenja Katolicke Crkve i Pape? Pa 90% Hrvatskih banova iz tog vremena nisu bili nacionalni Hrvati, pola Hrvatskih autora osporava da su Hrvati uopste bili u redovima Jovanovaca koji su ucestvovali u bitci na Kosovu, dok druga polovina kaze - bar je bio Ivan od Palizne - koji jeste Hrvat, pa valjda je vodio i vojsku u kojoj je bilo Hrvata.

Od dva slova - na wiki pise da su jedno krilo nase vojske bili krstasi (radi razumevanja - imas ukupno dva krila) :D. Nego gde su bila nasa Pravoslavna braca :D?

https://hr.wikipedia.org/wiki/Ivanovci#Ivanovci_u_Hrvatskoj


Sta bi od interesa katolika da nas Otomani pregaze i dodju do Beca :D ? Sta bi od druge bitke na Kosovu??? Sta bi od 1914-te i 1941???


https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Kosovo_(1448)



[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 05.11.2016. u 02:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 01:07 - pre 91 meseci
Nego Darko da se prabacimo malo na pozitivnije teme: https://en.wikipedia.org/wiki/...alcohol_consumption_per_capita ;)))
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 01:18 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
za Kosovsku bitku nisu culi ni u Segedinu a kamoli u Stokholmu.


U Segedinu su culi sigurno, posto su i Madjari imali Kosovsku Bitku ;)

Sad bas sto se Stokholma tice, mislim da su Svedjani u 14 veku, kao i danas, bili upuceni na Kosovsku Bitku, otpriliko koliko i mi na Svedsko-Danske ratove iz 16-tog veka ;)))
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 01:37 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Nego gde su bila nasa Pravoslavna braca :D?

Ja nisam bas nesto dobar sa istorijom, pa cu ti sigurno ostati duzan deo odgovora, ali ti sigurno bolje znas da je bas tako negde par godina pre kosovskog boja Moskva razorena i okupirana od strane Mongola a sve pravoslavno tamo sto je sposobno za rat pobijeno.


Citat:
Sta bi od interesa katolika da nas Otomani pregaze i dodju do Beca :D ? Sta bi od druge bitke na Kosovu???

Pa upravo to sto sam rekao. Srbija pregazena i unistena, a tek 60 godina kasnije katolici se setili da bi mogli eventualno okupirati tu teritoriju. Srbija je u drugoj bitci na Kosovu bila neutralna - bilo joj je prilicno svejedno da li ce da bude pod vlascu Turaka ili Madjara. Srbija je dozvolila Madjarima i Nemcima prolaz do Kosova, ali su ovi usput sve sto su videli pobili i popalili, pa kad su izgubili bitku i probali da se kriju, Srbi su ih bez grize savesti predali Turcima. Toliko o prijateljstvu i pomoci. Ispravi me ako gresim, ja to sve prilicno povrsno znam, ali po nekim pokazateljima mi deluje da su Otomansko carstvo i Zapadna Evropa u periodu pre renesanse bili u dijametralno suprotnim pozicijama u odnosu na danasnje - zapadna Evropa je bila nekako divlja i zaostala za svojim vremenom, a Otomansko carstvo daleko kulturnije, organizovanije civilizovanije i perspektivnije multikulturalno, multietnicko i multireligijsko drustvo onoliko koliko je to u to vreme bilo moguce. Ako je to bilo zaista tako kako ja mislim, prilicno mi je logicno da Srbija nije bila narocito raspamecena idejom da predje pod okupaciju zapadne Evrope.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 01:51 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:
Nego Darko da se prabacimo malo na pozitivnije teme: https://en.wikipedia.org/wiki/...alcohol_consumption_per_capita ;)))

Dobro je da smo se vratili na temu. Kad sam pisao o najvecim problemima Belorusije na ovoj temi, alkoholizam je bio prvi na spisku. Drzava realno ima toliku moc da od sutra moze da se postavi na poslednje mesto na listi, ali ne nalazi interesa da nekim radikalnim merama suzbija koriscenje alkohola cime bi se zatvorile desetine hiljada radnih mesta. Zadovoljavaju se time da pijanih ljudi nema na ulici, narocito ih nema za volanom, a da ne pominjemo da neko nosi pucaljku i pijan upucava ljude po kaficu kao pre neki dan u Valjevu. I da se ne zavaravamo da mi pijemo nesto drasticno manje od njih - statistika se odnosi na cist alkohol, a posto mi u proseku pijemo pica sa manjim % istog, po broju flasa po glavi stanovnika smo daleko ispred.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336426 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.