Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

B segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: B segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 271509 | Odgovora: 914 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina26.01.2017. u 22:09 - pre 87 meseci
Ja sam ti predlozio 207 a ti nisi pomenuo ni rec o tome . Citroene nebih preporucio. Reno moze
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina26.01.2017. u 22:36 - pre 87 meseci
@inobradovic

207 se proizvodi od 2006.-te i u Srbiji je cena za pristojnog benzinca preko 3000€.


Citat:
isključivo čisti benz, isključivo italijan ili francuz



Zasto si toliko iskljuciv ???
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina27.01.2017. u 01:13 - pre 87 meseci
inobradovic

Saša ti je odgovorio za 207, išao sam na pretragu i cena je tu negde, tj. prelazi 3k, a to mi je nedostižno. Dakle, može 206, ali ne i 207.

Saša

Opel i volkswagen prosto ne dolaze u obzir. Najnoviji opel tek izašao iz salona, da ne govorimo o polovnjacima, meni deluje kao kanta, ovaj drugi je preskup, dodao bih i precenjen, ali nebitno pošto mi se ne dopadaju, tu se priča završava. O škodilaku ne bih da trošim reči, može da troši litar i da se uopšte ne kvari, ja u to čudo(kutiju) ne sedam. Seat mi se takođe ne dopada, a volvo i sab izlaze iz ove cenovne kategorije. Merc, bembara, audi, nemam ništa protiv, ali onda se ide na 5, 6, 7 godina stariji auto, a ja ne patim za metrima lima. Umalo da zaboravim, ni fordovi tog godišta mi se nešto nisu dojmili, naročito fokus. Mondeo je ok, ali su mi francuzi u toj klasi ipak primamljiviji, ako se uopšte odlučim za tako nešto. Japanci su ok, ali je to posebna priča, a i cena ih malo zeza, jer su u startu 10, možda i 20 posto skuplji, a tu su i problemi sa održavanjem i nabavkom rezervnih delova, mada im dajem malu šansu. Dizele ne volim, a auto mi je potreban za oko 10k km godišnje, pa nema ni finansijskog efekta, koji je u celoj ovoj priči jedan od bitnijih. Dakle, moj izbor je punto/klio/c3/206 benzin. U obzir dolaze i manji kao što je panda/tvingo/c2, ako naletim na baš dobar primerak, a može i megan/307. Alfu bih zaobišao, jer mi se čini da je održavanje malo skuplje, a dopada mi se i libra karavan. Stilo mi nit smrdi, nit miriše, ali je koliko toliko ok, tu je negde i ksara, pa ova dva modela kod mene zasada imaju male šanse. C4 mi je super, ali je model novije generacije, pa opet izlazi iz cenovnog okvira koji je u naslovu teme, što se skoro poklapa sa mojim finansijskim mogućnostima. Preciznije, još uvek se ne poklapa, ali nadam se da će na proleće biti tako. Hm da, vozio sam na plin celu deceniju i sve je bilo ok, do trenutka kada su pre dve tri godine uveli reatest. Potrošio sam bar 400 evra za novu bocu i instalacije, takse i ostalo, a sam auto u tom trenutku nije toliko vredeo. Jednostavno, plin se više uopšte ne isplati i ta priča je što se mene tiče, bar za sada završena.

Kolima nemam nameru da jurcam, pa mi performanse nisu previše bitne, ali ipak volim ponekad da opletem po gasu, tj. ne bih da stenje kada su u njemu četiri osobe i uključena klima, a to sa nekim 1.1 ili 1.2 motorom nije baš izvodljivo. Pošto se malo češće vozim sam, to ipak nije presudno, pa ako kao što rekoh naletim na dobar primerak, može i šezdesetak konja. Zbog toga sam i pitao za onog punta, mali auto i relativno laku karoseriju bi 1.4 sa 95 konja nosio kao vetar, a opet to nije neki 3.0 v6 da pije 15 litara goriva ili da mu ide 5 litara ulja u motor.

Eto, mislim da sam obrazložio jasno i detaljno neke svoje poglede i shvatanja. Da odmah budem jasan, meni je savršeno razumljivo da će se neko za istu sumu novca odlučiti za malo stariji auto više klase ili možda dizel/plin. Svako ima neku svoju računicu, potrebe, shvatanja, razloge. Možda su moji razlozi iracionalni ili neshvatljivi za nekog, ali to nije nešto o čemu bi trebalo previše brinuti ili raspravljati.

Mene samo zanima, da u okviru onoga što tražim izbegnem moguće probleme, ne bih da me zbog neobaveštenosti kasnije boli glava. Pošto se radi o polovnjacima starim i više od desetak godina, kvarovi i popravke su neizbežni i oko toga nemam nikakvih iluzija. Dakle, ne bih da fasujem havariju(ili visoke troškove), a da tek posle iste shvatim da bi baš motor taj i taj, godišta tog i tog trebalo izbegavati.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina27.01.2017. u 03:42 - pre 87 meseci
@Bradzorf012

Hm... O ukusima je ponekad veoma tesko raspravljati.
Ne zelim da te ubedjujem , samo me interesuje sledece

Zasto Opel ne dolazi u obzir ?
Po cemu je to Fabia "kutija" u odnosu na npr.Punta ?

Ako bih bas morao da biram od navedenih - punto/klio/c3/206 benzin , izabrao bih Punto 1.4
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina27.01.2017. u 06:37 - pre 87 meseci
Koliko grešiš, pa sedi u nekog Focusa i obavezno provozaj pa vidi kakav je to auto. Focus je najupravljiviji auto u svojoj klasi i najzabavniji. Drugo, pokazao se kao dosta pouzdan, isprati malo TUV izvestaje.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina27.01.2017. u 10:55 - pre 87 meseci
Imas 207 da kupis za manje od 3000.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina27.01.2017. u 14:48 - pre 87 meseci
@inobradovic

Da li ces ti da mu pozajmis za registraciju i veliki servis ???
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina27.01.2017. u 15:38 - pre 87 meseci
Mi ne pricamo o registraciji i servisima nego o autu do 3000, kao sto se vidi sa slike u mom postu moze uz malo cenkanja da kupi 207 za oko 2500 e i pretice za prase da se pocasti drustvo ;-)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina27.01.2017. u 16:24 - pre 87 meseci
Citat:
Bradzorf012:
bakara
Pa ne bih baš rekao da je normalna, jer cene prilično variraju čak i kada se gledaju kola približno istog stanja/kilometraže/godišta. Ima primeraka koji idu i do 2.5 ili 3k evra.

Cekaj, pa koliko bi ti da kosta stilo 15 godina star?
3000?
Pa ko bi ga kupio za tri hiljada pored toliko mladjih automobila, koje vec pominjemo.
Njemu je puna kapa ako dobije tih 1500, zato i kazem da je bolja kupovina.

Inace taj stilo trosi slicno kao i taj punto, ako vec hoces da ustedis kupi punta 1.2, a stilo sa 1.4 motorom se poceo kasnije proizvoditi.
Citat:
sasa022:
@inobradovic

Da li ces ti da mu pozajmis za registraciju i veliki servis ???

Sta je problem sa velikim servisom i registracijom?
To ce platiti isto i za svaki drugi...

LM, posto si u medjuvremenu ubacio i francuze preporucicu isto kao i Nebojsi sa pocetka teme,
znaci mali gradski: peugeot 207 ili clio, ili ako uleti neki grande punto.

Stila i punta mk2 bih ostavio u drugom planu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8350
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina27.01.2017. u 16:40 - pre 87 meseci
Mene su od Grande Punta odvraćali samo ti bez veze obični farovi. To je inženjerski promašaj naročito što i Punto i Linea imaju izvanredne okrugle duple farove.

Ako to zanemarimo, to je odličan, vrlo vozački auto, prijatan za vožnju a nije skup.

Već motor 1.4 8v sa 77 KS je sasvim ok, tih i vrlo elastičan. A ko hoće više, može da bira i dosta jače, tako da je ponuda zaokružena.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina27.01.2017. u 17:01 - pre 87 meseci
Citat:
Sta je problem sa velikim servisom i registracijom?


Pare

Citat:
Saša ti je odgovorio za 207, išao sam na pretragu i cena je tu negde, tj. prelazi 3k, a to mi je nedostižno. Dakle, može 206, ali ne i 207.



 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina27.01.2017. u 17:13 - pre 87 meseci
^^
iz tebe covek reci klestima treba da izvlaci?

Mogao si bar da objasnis koliko kosta registracija ili servis za P207 u odnosu na clia, punta ili stila?

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina27.01.2017. u 18:36 - pre 87 meseci
Cene padaju iz dana u dan sto je i normalno,
nego izgleda da se nije bas lepo preracunao skojim parama raspolaze za auto
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina27.01.2017. u 22:23 - pre 87 meseci
@Saša
Citat:

Hm... O ukusima je ponekad veoma tesko raspravljati.

Neki kažu da se o tome i ne raspravlja, ali ako insistiraš, može i to.
Citat:

Ne zelim da te ubedjujem ,

Ubeđuj me slobodno, jer ja volim da preispitujem svoje stavove i razmišljanja, uvek i svuda. Sad, sam si priznao da se radi o ukusima, a to postaje klizav teren, jer su vrlo često stavovi pro i kontra u isto vreme jednako validni.
Citat:

samo me interesuje sledece

Samo izvoli.
Citat:

Zasto Opel ne dolazi u obzir ?
Po cemu je to Fabia "kutija" u odnosu na npr.Punta ?

Odgovor na ovo pitanje izlazi iz okvira teme, ali i automobilzma uopšte. Svejedno, pitao si, pa da ti odgovorim.
Opel i folcika ne dolaze u obzir, iz istog onog razloga iz kog u knjižari neću kupiti Vesnu Radusinović ili Marijanu Mateus, nego Borhesa ili Eka. Na prvi pogled, sve je to isto, nema neke bitne razlike, spolja možda i šareno, otvoriš, tamo neki uvod ili predgovor, obično na kraju neki sadržaj. Cena ista. Kupiš, otvoriš i čitaš, provodiš svoje slobodno vreme uz pisanija ovog ili onog pisca, dakle isto. E pa nije, estetski doživljaj, čitalačko iskustvo koje pruža Borhes je neponovljiv i jedinstven. Hoćeš drugi primer? Iz istog onog razloga koji ti kaže da kada kupuješ cipele ili odelo, hoćeš da ti to lepo stoji, da ti se dopada, a ne samo da ti bude udobno i toplo. Ako se ne varam Italijani su i ovde maheri. Shvataš, mene ne interesuje samo funkcionalnost, pouzdanost i kvalitet, nego nešto malo više od toga. To jeste malo smešno kada se krpiš za svakih sto evra, da bi nekako došao do prevoznog sredstva, ali eto, ne sprečava me da i o tome razmišljam. Škodilak? To je kao cipele koje su (moguće)neverovatno udobne, (možda čak i)ne traže neko održavanje, a traju deset godina. Ove italijanske malo žuljaju, traže da se brineš o njima, a nisu nešto ni trajne, ali hebiga, to su cipele.

@HoT_Steppa
U pravu si, čitao sam o tome, a iako nisam vozio fokusa, verujem da je tako. Ipak, pročitaj prethodni pasus.

@bakara
Citat:

Cekaj, pa koliko bi ti da kosta stilo 15 godina star?
3000?
Pa ko bi ga kupio za tri hiljada pored toliko mladjih automobila, koje vec pominjemo.
Njemu je puna kapa ako dobije tih 1500, zato i kazem da je bolja kupovina.

Ako nisi primetio, ja sam kupac i najviše bih voleo da košta sto evra, ali nema za te pare. Ima za 2 hiljade i više, a za hiljadu i po vrlo retko i to su po pravilu primerci u najlošijem stanju, a cene idu i do 3 hiljade za 2005, 2006 godište. To je ono što se može videti na oglasima.
Citat:

Inace taj stilo trosi slicno kao i taj punto, ako vec hoces da ustedis kupi punta 1.2, a stilo sa 1.4 motorom se poceo kasnije proizvoditi.

Primedba je uzeta u obzir, o tome sam i pisao u prethodnim postovima. Neka me neko ispravi ako grešim, ali nabavna cena ne mora da bude veća ako je veći/snažniji motor/auto u pitanju. Cena raste kasnije u eksploataciji, kroz veću potrošnju goriva, veće felne/gume, snažniji akumulator, cenu održavanja i registracije.

@inobradovic
Citat:

Cene padaju iz dana u dan sto je i normalno,
nego izgleda da se nije bas lepo preracunao skojim parama raspolaze za auto

Ne sećam se da sam te imenovao za svog specijalnog savetnika, a to kako sam se i koliko preračunao ne moraš da brigaš. Umesto toga, pronađi način, da svoju očigledno veliku pamet potrošiš na prave stvari, pošto ti očigledno za sada to nikako ne uspeva. Jeftine doskočice i seljačke fore nisu moj fah, pokušaj negde drugde.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina27.01.2017. u 23:09 - pre 87 meseci
Citat:
Bradzorf012: Ako nisi primetio, ja sam kupac i najviše bih voleo da košta sto evra, ali nema za te pare. Ima za 2 hiljade i više, a za hiljadu i po vrlo retko i to su po pravilu primerci u najlošijem stanju, a cene idu i do 3 hiljade za 2005, 2006 godište. To je ono što se može videti na oglasima..

Mogu oni da traze koliko hoce ja ti lepo kazem da stilo 2002g ne vredi vise od 1500eur a 5 godina mladji vrede 1000eur vise...
Ti si pitao za konkretno taj od 15 godina, i ja lepo napisah da vredi 1500eur.

Veci automobili vece kubikaze sa godinama gube vise vrednosti od manjih sa manjom kubikazom
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina27.01.2017. u 23:37 - pre 87 meseci
@Bradzorf012

Previse si iskljuciv.
Ako za oko 2500€ mislis da kupis auto ipak ces morati da pravis kompromise.

Nemoj kuditi "konje koje nisi jasio"...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina28.01.2017. u 01:20 - pre 87 meseci
@bakara

Ovo je već napredak, vidiš da možemo da se razumemo. E sad, moje neko zdravorazumsko razmišljanje mi kaže da je cenu moguće spustiti sa dve hiljade na hiljadu i devetstotina, eventualno hiljadu i osamsto i to je to. Spustiti cenu za 15 posto ili čak i više, to mi je nekako malo verovatno. U svakom slučaju, hvala na zapažanjima, tvoja procena će mi biti još jedan od razloga da se ne zalećem.

Sa ovim što sledi se svakako slažem, ali tu dolaze i mnogi drugi parametri. Nominalno, tj. u apsolutnom iznosu da, u relativnom gubitak vrednosti ne mora biti manji. Mislim, postoji tu mnogo krivulja koje se mogu ispitivati, a naše tržište je prilično specifično i čudno. Čovek nema leba da jede, ali mora nešto da vozi, po pravilu izakanog polovnjaka sa zapada(ako ćemo pošteno, šta bi drugo i mogao?). Drugo, tržište novih automobila skoro da i ne postoji, a čudna(oštra) politika oporezivanja naročito velikih kubikaža dovodi do toga da mali i relativno slab autić bude skuplji od pristojne limuzine.

@saša

Nemaš predstavu o tome šta je isključivost, ali uopšte. Moraću da pravim kompromise? Nemoj da me zasmejavaš, molim te. Evo, idemo redom, kompromisi koje sam napravio:

1. Odustao sam od novog astona
2. Odustao sam od novog masera
.
.
.
10. Odustao sam od bilo kog novog auta, to uopšte nije mali kompromis.

E sad malo ozbiljno. Nikada mi nisu bili jasni ljudi koji sebi daju pravo, da prosuđuju o tuđim ličnim odlukama, namerama, sklonostima. Dobro, izbor auta nije toliko osetljiva stvar, ali ovoliko insistiranje i ubeđivanje bez mere i ukusa zaista mi ide na nerve. Voleo bih da se na temu javi neko ko bi zbog sopstvenih potreba želeo neku nivu ili samuraja, možda neki karavan. Možda neko ko bi želeo isključivo bembaru, pa bi morao da se zadovolji godištima kao 96, 97, 98. Zašto bi njega bilo ko ubeđivao da pravi pogrešan izbor, jer za te pare ima prilično noviji fijat? Čak i na srpskom tržištu polovnjaka izbor je ogroman, ooogroman. Čak i za sumu od 1000 evra, među svim tim kantama možeš da biraš, zašto bi robovao bilo kojim stereotipima i predrasudama? Pa samo tržište pokazuje da su ljudi otvoreni i da se voze automobili svih mogućih i nemogućih proizvođača. Japanci i osetnije amerikanci nisu baš zastupljeni iz razumljivih razloga, ali ovo nije ona stara sfrj u kojoj si imao najviše zastava, nešto lada i golfova, a ostalo su bile statističke greške. Hajde da donesemo propis da kupujemo samo "njemačko auto". Mislim, ovo postaje bizarno.

Ovo oko konja i kuđenja, skroz si omašio. Ako nisi primetio, rekao sam za fokusa, kako verujem da je dobar auto. Verujem, štaviše ubeđen sam da je vagen dobar auto: kvalitetan, pouzdan, robustan. Samo, svi oni imaju jednu manu: meni lično se ne dopadaju. Da li je ovo toliko teško shvatiti? Dakle, fiesta, polo, korsa, punto, c3, 206, klio. Od sedam komata, odbacio sam tri i ja sam isključiv?
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina28.01.2017. u 02:48 - pre 87 meseci
@Bradzorf012

Ni ti meni nisi potpuno jasan...

Definitivno se ne razumemo i smatram da vise nema svrhe da diskutujemo u ovoj temi.

Zelim ti da nadjes dobar auto ma koji model da izaberes !!!
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina28.01.2017. u 03:47 - pre 87 meseci
Opet grešiš. Nigde nisam rekao da ti meni nisi jasan, naprotiv, jasan si više nego što i možeš da zamisliš, a razumemo se odlično veruj mi, odlično se razumemo. Postoji samo jedan mali problem: ti ne možeš da shvatiš da postoje ljudi koji razmišljaju drugačije od tebe ili imaju drugačije potrebe. To je sve, ni manje ni više.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: B segment, do oko 4000€ - najbolja kupovina28.01.2017. u 05:36 - pre 87 meseci
@Bradzorf012

Zaista nemam dalje komentara na tvoje poruke na ovoj temi......
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: B segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 271509 | Odgovora: 914 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.