Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posle vinila, vracaju se i kasete...

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Posle vinila, vracaju se i kasete...

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 152452 | Odgovora: 341 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...04.12.2017. u 18:00 - pre 76 meseci
Pa ne,iskreno.Kolekciju koju imam je davno na tom broju nepromenjiva.Niti kupujem niti prodajem.

Doduse da sam nabasao kao Paspalj na onu kolekciju,tesko da je ne bi udomio.;).Greota da budu beskucnici.

Nekad je bilo nekad,nazalost nema vremenskih masina da se klincima slikovito objasne neke stvari.

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...04.12.2017. u 18:10 - pre 76 meseci
Kad osvezi temu da malo nostalgiram.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...04.12.2017. u 18:19 - pre 76 meseci
Citat:
herzog

Jel primetio neko da su cene polovnih ploca (kako stranih tako i licencnih , domacih) odletele u vis u prethodnih mesec dana?


Odavno primećeno.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
93.186.70.*



+10242 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...05.12.2017. u 06:48 - pre 76 meseci
Čujem ovih dana na reklamama, Mirislav Ilić, "Slavuj iz Mrčajevaca" izdao novi album, prodaje se samo digitalno. Nema CD-a. Jok.
Mislim, toliko o vraćanju kaseta.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.178.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...05.12.2017. u 07:49 - pre 76 meseci
To je vise singl sa dve pesme. Jos sto je najzanimljivije, na sajtu PGP RTS nema mogucnosti digitalne kupovine, niti linka na sajt gde je to moguce, tako da, sto se poslovnosti tice, ne mogu biti uzor. LINN i dalje prodaje svoje gramofone.

Vidi https://www.linn.co.uk/hifi-separates/turntables

Ima onih koji preferiraju taj zvuk, nije bolji, samo kao zvuk, po meni. Zvuci ipak bolje, recimo, Brahmsova cetvrta simfonija od Wanda ili Janowskog, nego ista od Klemperera sa EMI traka iz sezdesetih, mada je Klempererovo dirigovanje nenadmasno, i to na slusalicama od 25 evra! A sta bi bilo da imam bolji DAC i slusalice Sony ili Sennheiser od 100-200 evra? Nisu u audio biznisu bas budale kad vise ne snimaju na trake, vec digitalno, i to od kraja sedamdesetih godina!

Evo:

Analogni snimak, i mozda najbolje izvodjenje, prethodno na EMI Great Recordings of the Century:
https://www.amazon.com/Otto-Kl...honies-Overtures/dp/B00A4AI19I

Digitalni snimci za slusanje:
http://www.arkivmusic.com/classical/album.jsp?album_id=55580
https://www.allmusic.com/album...-hungarian-dances-mw0001583247

Otslusajte, pa kazite, ne sta je muzicki najbolje, vec koji je SNIMAK bolji, analogni ili digitalni?

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 05.12.2017. u 11:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...05.12.2017. u 12:29 - pre 76 meseci
Citat:
Nisu u audio biznisu bas budale kad vise ne snimaju na trake, vec digitalno, i to od kraja sedamdesetih godina!

Digitalni snimaci u Studiju su poceli devedesetih godina i to vrlo polako a trajalo je dosta dugo. Anlogni magnetofoni su i dalje u upotrei u svetu, i kod nas u nekoliko vecih Studija postoje i u funkciji su ali se bas retko upotrebljavaju. Trenutno je u svetu porast interesovanj za analogiju, uglavnom je kombinacija kompjutera i analogne mixete sa vecim brojem nativ efekata („outboard studio equipment” tipa Reverb, Delay, Compressor, Gate...) a rok bendovi sve vise koriste analogne magnetofone umesto kompjutera...

Sto se tice klasicne muzike tu je digitalija donela vise problema nego koristi i za razliku od svih drugih pravaca (vrsta...) muzike postoji evidentno veliki problem velike dinamike sviranja. Ako se koristi isti proces (digitalni, skroz) kod ostalih vrsta muzike je moguce dobiti 80%, ili cak i nesto vise, prenesenog utiska zivog izvodjenja na koncertu dok je to kod klasicne muzike 70% i manje. Da bi se sto vernije prenelo, preneo zvucni dozivljaj sa sto manje gubitaka kod klasicne muzike se izostavljaju mnogi delovi procesa snimanja koji su inace vec neko vreme (od upotrebe digitalije) standard a moglo bi se reci i da su vec pravila postupka u procesu snimanja i mixanja. ... ... ...

Elem, klasicna muzika je posebna prica i ne treba da se poredi sa ostalim.

Citat:
Otslusajte, pa kazite, ne sta je muzicki najbolje, vec koji je SNIMAK bolji, analogni ili digitalni?

Ne moze da se kaze sta je bolje. Moze samo da se kaze sta se kome vise svidja (prija...).


Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
87.116.177.*

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...20.12.2017. u 19:32 - pre 76 meseci
Citat:
Java Beograd:
Čujem ovih dana na reklamama, Mirislav Ilić, "Slavuj iz Mrčajevaca" izdao novi album, prodaje se samo digitalno. Nema CD-a. Jok.
Mislim, toliko o vraćanju kaseta.


Kako pre neki dan Vasil Hadzimanov reche - Jedno je imati svoj primerak nosača zvuka, sa pripadajućim omotom ili knjižicom , a drugo je imati samo jedan folder za njega na kompjuteru , tabletu..

H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...20.12.2017. u 19:54 - pre 76 meseci
Jeste, ali 90% muzike se danas sluša sa foldera, a ne sa "nosača zvuka".

Lep je taj osećaj posedovanja, ali nema veze sa samom muzikom.

Kupićeš CD sa omotom, knjižicom. Bićeš zadovoljan. Pogledaćeš knjižicu, pregledaćeš omot. I onda ? Stavićeš CD na policu, i takoreći nikad više dećeš da uzmeš u ruke.

Kolekcionarstvo ploča / kaseta /cd-ova je relikt prošlosti.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...21.12.2017. u 11:15 - pre 76 meseci
Potpuno tacno.

U danasnje vreme cesto ide direktno iz Studija na YT. Odnosno, da bude razumljivo, vec tokom snimanja / dok se snima Audio paralelno se snima i Video tako sto se pri snimanju Video materijala koristi info matrica iz Studija koja ima sve potrebne elemente za snimanje Video materijala (znaci definitivan aranzman sa pilot vokalom...). Tako da se desava da cak i pre nego sto se Audio zavrsi Video bude izmontiran.

Uobicajen postupak je bio da se Video snima i montira nakon zavrsenog Audija, kad se smixa i uradi masterovanje tako gotov snimak se postavi kao osnova i u toku snimanja Video materijala i tokom montaze. U danasnje vreme je to poremeceno pa se radi u isto vreme snimanje i Audija i Videa - radi exluziviteta sekvenci koje se tokom procesa rada na pesmi kace na YT. Tako da se dogadjaju komicne stvari tipa kad sve bude gotovo nekih stvari nema u spotu jer su bile samo kao pilot tokom snimanja Audija pa su izbacene a prilikom snimanja Video materijala se scene snime na bazi toga pa bude u najmanju ruku cudno...

Da objasnim drugu recenicu posta. Kad se preda Audio zavrsen snimak klijentu taj snimak ide na montazu ili se podvlaci pod vec montiran Video materijal. U oba slucaja tako zavrsen spot je u rukama ljudi iz Video domena sto je problem jer ignorisu Audio pravila tehnicke prirode pa zvuk bude los a neretko i katastrofalno los. A prave sve moguce i nemoguce greske, od niskog ili previsokoh signala sve do mono varijante... Da bi se to izbeglo trazi se smontiran Video materijal pa se u Audio Studiju podvuce Audio i daje klijentu za dalju upotrebu. A onda i tu dodje do nekih gresaka pa ni to ne bude bas dobro.

Elem, to svastarenje, i ince fora da svako radi sve - i u Video a narocito u Audio domenu - je i dovelo do ovako katastrofalnog kvaliteta svega. Zato sve pesme lice jedna na drugu i u Audio segmentu i u Video segmentu. Ali duga je to prica... samo sam hteo neke stvari da priblizim onima koje to interesuje.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...09.02.2018. u 18:27 - pre 74 meseci
Citat:
Java Beograd:
Jeste, ali 90% muzike se danas sluša sa foldera, a ne sa "nosača zvuka".

Lep je taj osećaj posedovanja, ali nema veze sa samom muzikom.

Kupićeš CD sa omotom, knjižicom. Bićeš zadovoljan. Pogledaćeš knjižicu, pregledaćeš omot. I onda ? Stavićeš CD na policu, i takoreći nikad više dećeš da uzmeš u ruke.

Kolekcionarstvo ploča / kaseta /cd-ova je relikt prošlosti.


Pa vidi,sto se tice zadnje recenice jesi teoretski u pravu,za trecu,nisi.Muzika se ne kupuje da bi kraila policu.Ovo vazi za nekog ko je dozivljava emotivno a muzika to i jeste.

Ovo o posedovanju (napisano bez uvrede) nema pojma(sto Kragujevcani i okolina kazu) sa nekim ko je muziku slusao od vremena kad je i ucio da vezuje pertle.

Tebi je izgleda muzika neki sum koji ti radi reda upotpunjuje vreme.E sad,zasto ulete u temu.

Dodjoh sa posla i dohvati se kofera za kasete da malo šmeknem stare numere i nalete na The Wolfgang Press koje sam kao klinac ušmrkavao usima.

I sada ono replicirano tebi sto ti izgleda ne shvatas je to vracanje u vreme zabavljanja sa sadasnjom,jedinom,jedinstvenom Suprugom kada smo ovo i slusali.30+ godina braka

sa konstantnim slusanjem polica,uf pardon zbuni me,cd-ovima sa police koje po tebi hvataju prasinu.Ima,IMA foldera,ali i dosta LP-Maksija.

Ja muziku dozivljavam kao sastavni deo sebe,lepeza je siroka i ovo sto ovde kacim na ES-u je ono sto slusam,ne kako ovde gospodin Milanovic kaze sta stignem.Ajde da foTkam dokaz.:).

Druga stvar o kojoj razmisljam,imas neku formu kad slusas kasetu.Ogranicen si sa stranom od 45 min,ne guras klicac,ne preskaces.Koncentracija slusanja je drugacija.Nema klik klik idemo nesto drugo.

A da su otisle,otisle su i jedino se vracaju po oglasima kod nekih koji bi uzeli za jednu kasetu (praznu) i po 3krsd,otkrili ameriku da su retke i postojale uporedo sa T-REKSOM.




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
87.116.179.*

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...09.02.2018. u 20:17 - pre 74 meseci
http://oradio.rs/sr/vesti/muzi...m-shady-lp-na-kaseti-3097.html
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
87.116.176.*

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...06.03.2018. u 16:25 - pre 73 meseci
Da se vratimo na ploce.. Nadjoh neki ovakav komentar:

Citat:
Mlad kupac...impulsivan..arogantan...žali se na zvuk na novoj ploči jer nije kao kod starih izdanja...tu smo nemoćni...svi znamo da je najbolji zvuk kod starih originalnih ploča


i jos sto sam nailazio da su nove ploce krive...

Da li je to tacno, kakva su vasa iskustva ?
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.19.*



+44 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...06.03.2018. u 17:23 - pre 73 meseci
Mislim šta ima lepo kod pucketanja i škripe :) mante me. Mada... da imam para sa kojima ne znam šta ću kupovao bih ploče i gramofone. Ovako, mp3 konza :D
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...06.03.2018. u 17:52 - pre 73 meseci
herzog..mislis na ploce pre ili ove "nove" sada?
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
87.116.176.*

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...06.03.2018. u 18:50 - pre 73 meseci
Lavlja_J , cesto sam nailazio na zalbe na nove , sveze upresovane ploce..
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...06.03.2018. u 18:58 - pre 73 meseci
Pa pre se te krive ploce krivile zbog transporta.Domace su bile debele,ladno oruzije a ona kanadska disko izdanja su

bila kao flis papir ali nisu bile krive.Elasticne kao gimnasticarke,mogao si ih saviti da se dodiruju stranice,ove sad ???

Nisam video (imao) ni jednu.Od kakvog su materijala?
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.239.*



+627 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...06.03.2018. u 19:02 - pre 73 meseci
Lavlja_Jazbina u carstvu The Creatures i The Wolfgang Press :)

Pusti nam Gecko i Swing like a baby...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
93.186.70.*



+10242 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...07.03.2018. u 07:10 - pre 73 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:A da su otisle,otisle su i jedino se vracaju po oglasima kod nekih koji bi uzeli za jednu kasetu (praznu) i po 3krsd,otkrili ameriku da su retke i postojale uporedo sa T-REKSOM.

Čisto da ne bude zabune: ja sam ceo mesečni džeparac dao da bih kupio:


Ovu sam u Jugotonu kupio originalnu englesku, mogla je da se savija tako da se dodirnu krajevi.


Ovi sam dobio od ortaka za rođendan. Celo društvo skupi kintu - pa se kupi jedna ploča. I to je poklon. Valjda ortacima one gole butkice bile malo lascivne, pa izabrali po omotu.



Još se nisam ni zamomčio, a starija sestra se zabavljala sa još starijim dečkom koji se ložio na Pink Flojd, pa je kupovala ove, a ja slušao baš od najranijih momačkih dana:




Onda je raskinula sa dečkom, pa sam ja kupio The Wall


Čisto da znaš da ne pričam napamet.
Thorens Td MKII gramofon, Stanton zvučnica i igla, KEF zvučnici, Rotel pojačalo, 45 W sinus po kanalu.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...07.03.2018. u 08:34 - pre 73 meseci
Iskreno nisam siguran da sam shvatio odgovor na citirano.Ti pricas o "onom "vremenu ja sam stavio komentar za sadasnje vreme.

A tehnika,davno sam imao Revoks i na stotine komponenti koje su mi prosle kroz ruke.Imao si finu ali neznu konfiguraciju..
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
87.116.182.*

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Posle vinila, vracaju se i kasete...23.04.2018. u 14:15 - pre 72 meseci
HD
ploce :


https://pcpress.rs/hd-gramofonske-ploce/
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Posle vinila, vracaju se i kasete...

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 152452 | Odgovora: 341 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.