Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Java desktop biznis logika na jednom mjestu

[es] :: Java :: Java desktop biznis logika na jednom mjestu

[ Pregleda: 1977 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kosovic
podgorica

Član broj: 41470
Poruke: 58
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Java desktop biznis logika na jednom mjestu07.02.2017. u 06:53 - pre 86 meseci
Novi sam u okruženju Java Netbeans desktop aplikacijama radi boljeg upoznavanja programskog jezika Jave. Imam pitanje dali postoji mogćnost kada pravim desktop java aplikaciju da na neki način držim biznis logiku na jednom mjestu da bih kasnije mogao vršiti promjene na jednom mjestu a ne na svaki računar posebno. Da li je to web servis aplikacioni servis ili nešto drugo gdje bi se moglo to smjestiti kao što je web server za web aplikacije.

Unaprijed zahvaljujem.
Draško
 
Odgovor na temu

nemnesic
nemnesic
Software Developer
Vranje Florida

Moderator
Član broj: 44355
Poruke: 802
*.ga.at.cox.net.



+64 Profil

icon Re: Java desktop biznis logika na jednom mjestu07.02.2017. u 14:14 - pre 86 meseci
Moze naravno. Ali sve zavisi kakvu aplikaciju pises. Ako si tek pocetnik programer onda treba da savladas osnove programiranja. Ako si Java pocetnik a imam iskustva sa drugim jezicima onda bi trebalo da znas da moze.

Moje iskreno miseljenje je da je java desktop programiranje (awt, swing) polako izumire. Medjutim dace ti dobru osnovu za Android aplikacije. Tako sve zavisi sta ti je cilj.
 
Odgovor na temu

casperns2
Full Stack Java Web Developer
Novi Sad

Član broj: 288154
Poruke: 227
*.dynamic.kdsinter.net.



+45 Profil

icon Re: Java desktop biznis logika na jednom mjestu07.02.2017. u 19:35 - pre 86 meseci
Citat:
Moje iskreno miseljenje je da je java desktop programiranje (awt, swing) polako izumire.

Da se nadovezem posto se pojave slicna pitanja.Potpuno se slazem sa nemnesic. Ako vec nisu i izumrle, koriste se uglavnom u starim projektima i u skolama i fakultetima, ne gubite vreme na tome.
Ima mnogo vaznih i korisnih tehnika koje mozete nauciti i koje ce vam zaista trebati. Ako neko vec zeli da uci Java GUI onda definitivno JavaFX uciti i zaboraviti da postoji awt i swing.

Ako vec pocinjete sa ucenjem jave radite biznis logiku u konzolnim aplikacijama, to vam je najbitnije. Kada to dobro savladate predjite na kreiranje GUI-a pomocu JavaFX, .NET ili WEB tehnologija.
 
Odgovor na temu

nemnesic
nemnesic
Software Developer
Vranje Florida

Moderator
Član broj: 44355
Poruke: 802
*.ga.at.cox.net.



+64 Profil

icon Re: Java desktop biznis logika na jednom mjestu07.02.2017. u 19:42 - pre 86 meseci
Slazem se! Nisam nikada koristio JavaFX pa necu da komentarisem ali sto se mog iskustva tice ako treba pisati desktop aplikaciju ja preporucujem http://electron.atom.io/
 
Odgovor na temu

kosovic
podgorica

Član broj: 41470
Poruke: 58
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Java desktop biznis logika na jednom mjestu10.02.2017. u 07:39 - pre 86 meseci
Zahvaljujem na korisnik odgovorima, sad znam u kojem pravcu treba da idem sa ucenjem Jave.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Java desktop biznis logika na jednom mjestu

[ Pregleda: 1977 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.