Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 287296 | Odgovora: 929 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
89.216.99.*



+1340 Profil

icon Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina02.03.2017. u 14:52 - pre 86 meseci
Teme koje se odnose na kupovinu najboljeg automobila za određene novce su među najkvalitetnijima na forumu, imaju puno predloga, argumenata, slika, i realno su i najkorisnije.

Neke već imamo a ona koja nam je do sada nedostajala odnosi se na kupovinu pouzdanog porodičnog automobila za duža putovanja, dakle kvalitetnog ali ne preskupog.

Izbor u toj zoni je velik a time i nedoumice potencijalnih kupaca, pa neka ovo bude tema za razmatranje takvih vozila.

Da ne dužim puno, moj favorit u toj klasi, onako na prvu loptu, je Audi A4. Proizvodio se od 2008. pa do nedavno, dakle ima primeraka starih već skoro deceniju ali ima i puno novijih. Daleko više ih je u dizel varijanti, ali lično više preferiram TFSI motor.





Iznesite vaše predloge i obrazložite.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina02.03.2017. u 17:52 - pre 86 meseci
Ja na takav auto ( porodicni auto za duza putovanja ) gledam i iz ugla vozaca i iz ugla putnika na zadnjem sedistu , tako da bih izabrao iskljucivo modele koji imaju nezavisna podesiva sedista za svakog putnika zbog jednake udobnosti za sve.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina03.03.2017. u 19:26 - pre 86 meseci
Ja se ne bih minut dvoumio. Izbor bi bio iskljucivo minivan. Scenic, Picasso i slicno.
Jednostavno toliko prednosti imaju ti mini venovi u odnosu na limuzine sa porodicne tacke gledista da je to bezpredmetno pricati
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina03.03.2017. u 21:01 - pre 86 meseci
Ja bih takodje samo senika gledao, tesko da postoji zgodniji porodicni auto.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina04.03.2017. u 01:29 - pre 86 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Daleko više ih je u dizel varijanti, ali lično više preferiram TFSI motor.


Koliko prelazis godisnje?

Preferirao bih ga i ja kada bih se vozio samo do pijace i nazad, pa zato pitam.
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina04.03.2017. u 12:07 - pre 86 meseci
A4 je fenomenalan auto.

Polovne iz oglasa ne bih kupio. 99,9% imaju lažnu kilometražu, slabo su održavani i slede skupe popravke. Oni koji su održavani imaju drastično veće cene.

Koliko košta polovan A4 tdi, može da se kupi NOV porodični auto, 500L, Tipo, na akciji i Oktavija to su vozila sa više prostora za putnike, možda i prtljag. Sa slabijim motorom i opremom, ali novi automobili.


[Ovu poruku je menjao 7.scena dana 04.03.2017. u 13:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina04.03.2017. u 15:44 - pre 86 meseci
A4 nikako nije porodican auto... Mesta nazad kao u jugicu...
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina04.03.2017. u 16:20 - pre 86 meseci
Ima mnogo auta u tom rangu superb, svi minivenovi , a audi 2008-2012 bi preskocio.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
89.216.99.*



+1340 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina04.03.2017. u 20:22 - pre 86 meseci
Cifre o prodaji govore šta se smatra porodičnim automobilom, u ogromnoj većini to su auti navedeni u naslovu teme, dakle C-D segment veličine od npr. Oktavije do Passata.

Mini-venovi se pojavljaju u marginalnom procentu, tako da ostajem u velikoj većini onih koja je opredeljena za pravi vozački auto.

Zanimljiva je ova konstatacija:
Citat:
etjen:Izbor bi bio iskljucivo minivan. Scenic, Picasso i slicno.
Jednostavno toliko prednosti imaju ti mini venovi u odnosu na limuzine sa porodicne tacke gledista da je to bezpredmetno pricati

Nisi rekao koji su to razlozi, jer ja recimo, poštujući razliku u ukusu, o minivanovima uopšte ne razmišljam. Razlozi su vrlo jednostavni a ima ih više, a to je što su to totalno nevozački auti: preveliki, preskupi, previsoki, premekani, spori, koji puno troše, loše leže na putu, itd. Bukvalno nikakav vozački osećaj ne pružaju, a to što imaju veliku zapreminu kabine me ne uzbuđuje uopšte, štaviše smeta iz gore navedenih razloga.

Citat:
Informer: Koliko prelazis godisnje?

Prelazim 15-20 hiljada godišnje sa tri auta.

Citat:
7.scena: A4 je fenomenalan auto.

Polovne iz oglasa ne bih kupio. 99,9% imaju lažnu kilometražu, slabo su održavani i slede skupe popravke. Oni koji su održavani imaju drastično veće cene.

Koliko košta polovan A4 tdi, može da se kupi NOV porodični auto, 500L, Tipo, na akciji i Oktavija to su vozila sa više prostora za putnike, možda i prtljag. Sa slabijim motorom i opremom, ali novi automobili.

Slažem se sa ovim u velikoj meri, i ta dilema da li polovan A4 (ili sličan) ili neki drugi nov auto manji/jeftiniji je "pitanje od milion dolara".

Lično, to rešavam na taj način što gledam isključivo benzince, em su bolji generalno, em su prosečno u daleko boljem stanju. U poslednjih nekoliko godina sam kupio dva polovna auta, oba jači benzinci, i direktna iskustva sa njima (a i nekim drugima) ohrabruju razmišljanja u tom smeru.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina04.03.2017. u 20:39 - pre 86 meseci
Slazem se za minivanove, jedno vreme sam bio zagrejan da kupim Scenic zbog prostora, medjutim lose vozne karakteristike su me potpuno odbile, nije to auto za one koji vole da uzivaju u voznji.

Dok sam bio mladji, vise sam bio na strani polovnog auta, medjutim mislim da sada racionalnije razmisljam, pa bih verovatno izabrao nov, osim u slucaju da je polovan sa nekim dobrim motorom, 200+ ks i slicno, ali bi to opet zavisilo od stanja tog auta.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina04.03.2017. u 21:54 - pre 86 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:tako da ostajem u velikoj većini onih koja je opredeljena za pravi vozački auto.


Bas tu lezi srz "problema" - sve je podredjeno vozacu , a ostali putnici "neka se snadju"
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
89.216.99.*



+1340 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina04.03.2017. u 23:23 - pre 86 meseci
Khm, ovaj, paaa vozač ga je i kupio , i to je njegovo radno mesto za puno radnih sati koje treba uspešno da odradi u nizu. Složićemo se da je zato najbitnije kako je njemu na njegovom radnom mestu.

Pri tome, sasvim sam siguran da istovremeno drugima nije loše na njihovim mestima. Možda bi još čvršće spavali u nekom minivanu, ali cena te udobnosti, izražena u slabim voznim karakteristikama minivanova, je po meni prevelika.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina05.03.2017. u 02:26 - pre 86 meseci
Citat:
Khm, ovaj, paaa vozač ga je i kupio


Valjda ga je kupio i za porodicu ???!!! Tema je PORODICNI AUTOMOBIL , a ne limuzina samo za licnu upotrebu i licno uzivanje !!!
 
Odgovor na temu

Tajmija

Član broj: 328773
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+57 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina05.03.2017. u 09:33 - pre 86 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Cifre o prodaji govore šta se smatra porodičnim automobilom, u ogromnoj većini to su auti navedeni u naslovu teme, dakle C-D segment veličine od npr. Oktavije do Passata.

Mini-venovi se pojavljaju u marginalnom procentu, tako da ostajem u velikoj većini onih koja je opredeljena za pravi vozački auto.

Nisi rekao koji su to razlozi, jer ja recimo, poštujući razliku u ukusu, o minivanovima uopšte ne razmišljam. Razlozi su vrlo jednostavni a ima ih više, a to je što su to totalno nevozački auti: preveliki, preskupi, previsoki, premekani, spori, koji puno troše, loše leže na putu, itd. Bukvalno nikakav vozački osećaj ne pružaju, a to što imaju veliku zapreminu kabine me ne uzbuđuje uopšte, štaviše smeta iz gore navedenih razloga.



A koje to vozačke sposobnosti treba da ima auto u kome voziš trudnu suprugu u 8. mesecu, mlađe dete ispod 12. godina i bebca od 2 godine u auto sedištu?

da može da ulazi i leži u krivinima sa 80 - 90km/h?

da može da ide 170 180 na autoputu a pritom bude stabilan za razliku od minivana?

limuzina sa gepekom od par kofera, a visina taman tolika da kofer mora biti na prvom rajfešlusu, jer inače ne može da stane.


Ono što ti predlažeš je all-in-one auto, što je za naše skromne uslove verovatno najbolje rešenje, ali nikako porodičan automobil koji će pružiti celoj porodici komfor.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina05.03.2017. u 10:15 - pre 86 meseci
Meni nije jasno zašto se u ovakvim temama ograničavamo osim sa nekim od segmenata i sa cijenom vozila... Da li je to zbog toga što se taj B8 audi može naći po toj cijeni do restajlinga 2012 a od tog datuma je skuplji... Zašto taj skuplji nebi bio interesantan za diskusiju ili onaj najnoviji B9 koji je izašao 2015?
Zašto nebi bila interesantna za diskusiju vozila kao što su npr pežo 508 koji je jeftiniji od tog audija a može biti i 2014 ili 2015 godište... možda neki avensis ili neki od suv modela koji zadovoljavaju cjenovni rang ali ne zadovoljavaju zadate segmente...
Dolazimo po ko zna koji put do problema sa terminom "najbolja kupovina"...
Osnovnoo pitanje je KOME je to najbolja kupovina i zbog čega je to tako... Neko npr. ne želi auto star 10 godina, nekome je boli neki do 3 godine star... opet, nekome je sasvim pristojan i audi B7 koji je samo 1 godinu stariji od preporučenog...

Možda da se otvori 10-tak tema... kupovina do 7.850, do 10K, do 12K, do 12.650 itd?
Ako je vozilu cijena 7.900 ili 12.100 za njih izgleda treba otvoriti novu temu...
Da budem jasniji... prevelika je razlika izmešu 8 i 12K... auto od 12K se ne može porediti sa autom od 8.

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 05.03.2017. u 12:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina05.03.2017. u 11:57 - pre 86 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Khm, ovaj, paaa vozač ga je i kupio :), i to je njegovo radno mesto za puno radnih sati koje treba uspešno da odradi u nizu. Složićemo se da je zato najbitnije kako je njemu na njegovom radnom mestu.

E jesi ga lupio :D
Porodicni auto koji je vozac sam sebi kupio :)))

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
89.216.99.*



+1340 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina05.03.2017. u 12:01 - pre 86 meseci
Citat:
Tajmija:
Ono što ti predlažeš je all-in-one auto, što je za naše skromne uslove verovatno najbolje rešenje, ali nikako porodičan automobil koji će pružiti celoj porodici komfor.

Naravno da je all-in-one, jer to je jedino što je u kolikom-tolikom skladu sa našim skromnim finansijskim mogućnostima.

Štaviše, i taj orijentacioni iznos koji je naveden u naslovu teme je za ogromnu većinu građana ove zemlje nedostižan, ali očigledno na ovom forumu žive neki koji sebi mogu da priušte specijalizovan automobil, samo za vožnju cele porodice.

Ako pričamo tako, onda bih ja obavezno imao ovo



...ili barem ovo...



No, to je van okvira i ove teme, a i ove zemlje.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BB308
Prof.
Frrr.

Član broj: 257537
Poruke: 210
*.246.198.77.rev.sfr.net.



+31 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina05.03.2017. u 12:24 - pre 86 meseci
Imao sam Renault Scenic benzin 1.6, pre desetak godina i mogu toplo da ga preporucim kao porodicni auto.
Ima sasvim dovoljno mesta za putnike i pozadi. Ovo lose vozne karakteristike mozda vazi za neke crkotine bez amortizera.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
62.193.158.*



+288 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina12.03.2017. u 11:12 - pre 85 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Khm, ovaj, paaa vozač ga je i kupio :), i to je njegovo radno mesto za puno radnih sati koje treba uspešno da odradi u nizu. Složićemo se da je zato najbitnije kako je njemu na njegovom radnom mestu.

Pri tome, sasvim sam siguran da istovremeno drugima nije loše na njihovim mestima. Možda bi još čvršće spavali u nekom minivanu, ali cena te udobnosti, izražena u slabim voznim karakteristikama minivanova, je po meni prevelika.


Minivan je ubedljivo najpametniji izbor za porodice. To kazem iz iskustva jer smo za porodicni auto probali na kratko limuzinu pa karavan,na duze dzip i sada minivan. U odnosi na ostale minivan nudi zaista mnogo mesta, 7 sedista , dvoja elektro klizna vrata a ima 2.0 motor od 100kw sto je dovoljno. Tu su zavesice nazad,svako sedista je nezavisno a prednja sedista se mogu zarotirati da gledaju ka zadnjim. Jednostavno dobro i prakticno vozilo za putovanja a i za svaki dan kuca - pos'o.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 8-12 hiljada € - najbolja kupovina12.03.2017. u 11:32 - pre 85 meseci
Ja se, kao neko sa dvoje dece, definitivno slazem.Trenutno imamo manji crossover kupljen pre dece (Kia Soul), ali da kupujemo nov auto neki monovolumen / minivan je pravi izbor za porodicu. Vise mesta pozadi, mogucnost da odrasla osoba sedi pored njih, veliki prtljaznik, mirna voznja bez previse truckanja - to su sve prednosti kad se vozis sa decom. Manja limuzina (po obliku karoserije mislim), sa jakim motorom je mozda pristojno resenje za putnike pozadi ako ne idu daleko, ali za voznju dece je sve samo ne dobar izbor. Slazem se da je to bolje za vozaca, ali onda je to "small executive car" ili tako nesto, koji usput prevozi i porodicu (skroz opravdano, svaka cast), a ne "porodicni auto". Alternativa je neki SUV, ali taj izbor je zapravo vezan za prostor unutar auta - a nikako za mogucnost terenske voznje. Naravno, bezbednost je plus, a SUV-ovi, posebno polovni, jesu bolji u tome, ali kazem, prostor unutra je primarni kriterijum.

Svidja mi se sto je tema postavljena u okviru cene, mislim da je segment totalno nebitan - u smislu da niko nece kupiti "najbolji auto u D segmentu", vec upravo kao u naslovu "najbolji auto za do 12,000 EUR", ili koju vec sumu.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 287296 | Odgovora: 929 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.