Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Menjanje vrednosti pojedinih redova u detail sekciji izveštaja

[es] :: Access :: Menjanje vrednosti pojedinih redova u detail sekciji izveštaja

[ Pregleda: 1396 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

timberman

Član broj: 315940
Poruke: 106



+6 Profil

icon Menjanje vrednosti pojedinih redova u detail sekciji izveštaja23.05.2017. u 11:34 - pre 83 meseci
Da li je moguće promeniti vrednosti pojedinih slogova u Detail sekciji? U primeru imam sedam proizvoda, i ako neću da mi se prikazuje Naziv Proizvoda čiji je ID 4 to uradim pomoću
Code:
Private Sub Detail_Format(Cancel As Integer, FormatCount As Integer)
If Me.ProizvodID = 4 Then
Me.Naziv.Visible = False
Else
Me.Naziv.Visible = True
End If
End Sub

Da li je nešto slično moguće uraditi da mi se npr. za proizvod čiji je ID 3 za Naziv ne ispisuje Proizvod3 nego neki drugi tekst. Šta god da probam dobijam grešku You can't assign a value to this object.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2827



+45 Profil

icon Re: Menjanje vrednosti pojedinih redova u detail sekciji izveštaja23.05.2017. u 16:32 - pre 83 meseci
Ne mogu se menjati vrednosti polja pri štampanju izveštaja, već samo neke njegove osobine. Nikad nemoj da za izvor izveštaju zadaješ originalnu tabelu već po mogućnosti njenu repliku kao što je query, pa makar bio i verna kopija tabele.

Ovo možeš da rešiš ako zadaš uslov u query-ju i njega uzmeš za izvor (Record Source).
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

timberman

Član broj: 315940
Poruke: 106



+6 Profil

icon Re: Menjanje vrednosti pojedinih redova u detail sekciji izveštaja23.05.2017. u 17:16 - pre 83 meseci
Hvala na odgovoru. Inače ne koristim tabelu za izvor, bilo je samo za primer. Rešio sam na sličan način, samo što nisam menjao query nego sam u report-u za Control Source umesto polja naziv stavio funkciju. Rezultat je isti, valjda neće biti problema. Hvala još jednom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Menjanje vrednosti pojedinih redova u detail sekciji izveštaja

[ Pregleda: 1396 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.