Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil

elitemadzone.org :: MadZone :: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 57806 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil06.02.2018. u 18:33 - pre 74 meseci
U mom kraju nema kamenca u vodi. Vise ima nafte.
Prikljucci bojlera sa prilagodjavaju cevima pomocu brinox creva.
Postavljam termostatski mesni ventil i ekspanzionu bocu.
Ako treba, i reduktor pritiska sa filterom.
Jedan od nacina da sacuvas bojler i slavine od ranijeg riknjavanja je
kontrola pritiska u sistemu, i upotreba ekspanzione posude.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil06.02.2018. u 19:50 - pre 74 meseci
Pa stavi i neki filter za naftu pa i tu mozes da zaradis, kad to sve spojis velis + kotlarnica+termostatski mesni ventil+ reduktor+ ekspanziona posuda (obavezna za sve ariston bojlere) ostaje ti taman mesta u tom kupatilcu da se kupas izvan njega na poduze crevo od tusa
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil06.02.2018. u 21:58 - pre 74 meseci
Nemas pojma sta pricas.
Boze zdravlja, videces slike kad bude gotovo.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil06.02.2018. u 23:56 - pre 74 meseci
Ajde pozuri i ja upravo treba da realizujem jedno mikro kupatilce sve sa slim ves masinom iznad koje je lavabo.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil07.02.2018. u 00:21 - pre 74 meseci
Lavabo iznad veš mašine, ako je dotična normalne visine, će biti jako neprijatna stvar. Sem ako nemaš više od 2m.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil07.02.2018. u 01:49 - pre 74 meseci
Pa stavi lavorche na ves masinu i umij se, mozda bi deca imala problem ko sto i imaju.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil07.02.2018. u 05:16 - pre 74 meseci
Nabavi onaj japanski monoblok sa integrisanim umivaonikom.
Em stedi vodu, em stedi prsotor.

 
0

niki212

Član broj: 327928
Poruke: 10



+573 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil07.02.2018. u 07:34 - pre 74 meseci
Citat:
scoolptor: Nabavi onaj japanski monoblok sa integrisanim umivaonikom.
Em stedi vodu, em stedi prsotor.


A kada se umivaš samo zabiješ glavu dole i povučeš vodu.
Reč Bog za mene nije ništa nego izraz i proizvod ljudske slabosti
Albert Ajnštajn
 
+1

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil07.02.2018. u 11:53 - pre 74 meseci
Ne dolazi u obzir, prska u oko
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil12.02.2018. u 18:22 - pre 74 meseci
Jos jedno zapazanje u vezi bojlera ariston velis, naime dok se tusiram ako zelim konstantno vrucu vodu, moram stalno da pojacavam svakih par minuta jer voda polako postaje manje topla. To je iz razloga zato sto su dva uska kazana redno spojena. To se kod klasicnih bojlera ne primeti toliko jer je kazan sirok.

Leti se to i ne primeti ali zimi jos kako dolazi do izrazaja i dosta je zamorno moram da priznam a i rizik je da se osurite ako malo izgubite ravnotezu prilikom pojacavanja tople vode.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil13.02.2018. u 23:10 - pre 74 meseci
Bajdvej ko treba nesto sitno da smislja kao sto je malo kupatilo, moze bez ikakvog znanja to da sklepa na ikeinom sajtu, potpuno besplatno za par min 3D.
http://kitchenplanner.ikea.com/rs/UI/Pages/VPUI.htm


Glup narod bira glupu vlast!
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil14.02.2018. u 19:42 - pre 74 meseci
Citat:
bordzija:
Jos jedno zapazanje u vezi bojlera ariston velis, naime dok se tusiram ako zelim konstantno vrucu vodu, moram stalno da pojacavam svakih par minuta jer voda polako postaje manje topla. To je iz razloga zato sto su dva uska kazana redno spojena. To se kod klasicnih bojlera ne primeti toliko jer je kazan sirok.

Leti se to i ne primeti ali zimi jos kako dolazi do izrazaja i dosta je zamorno moram da priznam a i rizik je da se osurite ako malo izgubite ravnotezu prilikom pojacavanja tople vode.


Jos jedan razlog da se upotrebi termostatski mesni ventil.



Opseg podesavanja je 30-70C.
Podesis ga na 45C. Temperatura na izlaznom portu je konstanta dokle god ima vruce vode. Ne mozes da se opeces.

A bojler napicis na 80C. Naravno za ovakav rezim rada bojlera je potrebna ekspanziona boca, jer se zapremina vode poveca za 2lit, kada se 65lit vode zagreje sa 25C na 80C.

Za korisnike koji dobijaju toplu vodu od 'grada', je posebno interesantna anti-scald funkcija ventila, jer, ukoliko nestane hladne vode,
ventil se automatski zatvara, i sprecava prolaz vrele vode.

 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil14.02.2018. u 22:21 - pre 74 meseci
Izgleda da nemaš (još uvek) dotični ventil. To je fina stvar za zaštitu od vrele vode i za uštedu tople vode, ali mane takvih ventila:

- Kada prekineš tuširanje pa nastaviš, naići će manji talas prohladne vode
- Taj venitl je potrebno čistiti na par godina iako pre njega postoji hvatač nečistoća. Moj je trenutno neispravan jer daje prohladnu vodu iako je podešen na 42'C
- Temperatura na izlazu zavisi i od ulazne temperature u manjoj meri, odnosno otprilike zavisno od ventila za nekih 10 stepeni ulazne razlike dobiješ 1 stepen izlazne razlike
- Promena protoka takođe može da ima nekog uticaja na promenu izlazne temperature
- Kada je bojler nedovoljno zagrejan (istrošen), voda na izlazu tog ventila je uvek stepen-dva niža od tople vode koja izlazi iz bojlera

Savetujem svima koji ugradjuju taj ventil da obavezno paralelno sa njim ugrade i bajpas ventil sa kojim mogu odmah da izbace dotični iz funkcije ako zatreba, i još dodatne ventile pre i posle mešnog ventila da bez zaustavljanja protoka vode do tuša mogu da skinu mešni ventil i očiste ga (ili ga zamene). Ja sam tako uradio i zahvaljujući tome nemam problema ;)
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil15.02.2018. u 03:12 - pre 74 meseci
Imam ventil. U kutiji je, ali nije jos montiran. Ici ce u novo kupatilo.

Sa manama koje si naveo mogu da zivim.
Naravno, ne ocekujem da je regulacija idealna, vec zadovoljavajuca.

Za moj ventil kazu, kada je protok barem 4lit/min, pritisak hladne i tople vode nepromenjen, a razlika temperature tople i hladne vode barem 10C, temperaturna devijacija je maksimalno +-2C.

Ne verujem da cu koristiti hvatac necistoca, posto cu koristiti 50u filter na ulazu posle glavnog ventila.

Sto se ciscenja tice, radim na odrzavanju opreme i masina, i znam sta je preventivno odrzavanje, i kako se planira i radi.
Ako isplanirate da jednom godisnje, ili jednom u dve godine cistite ceo sistem, tada dodatni ventili nisu potrebni, jer se prazni i bojler, i ekspanziona boca.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil19.02.2018. u 01:43 - pre 74 meseci
Pre 40 godina nam nije trebao mesni ventil, ekspanziona posuda, sigurnosni ventil koji ne kaplje, reduktor pritiska itd i kupali smo se svaki dan, imali toplu vodu a DANAS malo malo otvaram cesme i ventile vadeci kojekakav sut, kamenje, pesak, komade gvozdja i slicno. Usluga vodovoda i kanalizacije na teritoriji beograda su na nivou africkih divljih plemena i tu nema smisla kupovati i instalirati neki skuplji uredjaj kada su u pitanju ves masine, za sudove ili bojleri. Mogu misliti kako se kvare protocni bojleri. (mada imam onaj mali termil u kuhinji ali se skoro nikada ne koristi imam mainu za sudove)

Sve u svemu, moj moto je jeftino i sa sto duzom garancijom. Ovo ne vazi za neke uredjaje koje procenem da bi mogle da stvarno stede struju pa uzmem kvalitetnije.

Ovaj ariston se definitivno ne uklapa u pricu, zamislite sad je poceo i da cangrlja kada se pusti voda! Zacangrlja u momentu pustanja vode i prestane!
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil19.02.2018. u 02:17 - pre 74 meseci
Zacangrlja zato sto se tankovi deformisani povisenim pritiskom vode vracaju u normalu.
Izmedju sigurnosnog ventila i ulaznog porta bojlera stavis jedan T-komad, i sprovedes cev do nekog ormarica u koji smestis ekspanzionu bocu od 8 lit, i problem je resen.
A zivotni vek tankova produzujes barem tri puta.

 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil19.02.2018. u 02:27 - pre 74 meseci
Vidim ja da svi ti problemi sa Velis EVO nastaju usled dva uska kazana koji su ugradjeni u taj bojler. Ne znam sto ariston ne nudi uz svoj velelepni bojler i mini kotlarnicu recimo, mogla bi i ona da se osmisli sa jako lepim dizajnom pracenim sarenim led diodama kada su bojleri tako felericni.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil19.02.2018. u 02:34 - pre 74 meseci
Pogledaj uputstva za montazu drugih bojlera. Svi insistiraju na upotrebi ekspanzionih boca.
Nazalozt, zakoni fizike se moraju postovati.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil19.02.2018. u 02:44 - pre 74 meseci
Ne znam o cemu pricas, kroz zivot sam se susreo sa mnogo bojlera u zivotu i nijedan nije imao ekspanzionu posudu i svi su najnormalnije radili. Vidim da si ti jedan od onih koji kao pitaju za neki proizvod a u sustini ga reklamiraju i hvale na socijalnim mrezama i forumima.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil19.02.2018. u 03:58 - pre 74 meseci
Vidim ja da si ti od onih koji kupe neki proizvod, naidju na problem, pitaju za resenje, a onda isto nece da prihvate,
i od onih sto se potpisuju sa dipl ing, a ne razumeju, ili nece da razumeju osnovne zakone fizike.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 57806 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.