Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !

elitemadzone.org :: MadZone :: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 66906 | Odgovora: 277 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !24.09.2017. u 22:12 - pre 79 meseci
Mislio sam na to da li je moguće da je SAMO 2000 din., a ne da je skupo.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 716
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !24.09.2017. u 23:09 - pre 79 meseci
Ma znam šta si mislio Mladene. Moj post se odnosio na eeestablishment-ov ne na tvoj. Malo sam se pogrešno izrazio . Naravno da ne može da košta 2000.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !24.09.2017. u 23:43 - pre 79 meseci
OK, nema problema, nego je citirana moja poruka pa sam pomislio da se odnosi na mene.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !25.09.2017. u 11:23 - pre 79 meseci
Citat:
dusanboss:
Ma znam šta si mislio Mladene. Moj post se odnosio na eeestablishment-ov ne na tvoj. Malo sam se pogrešno izrazio ;). Naravno da ne može da košta 2000.


Onda citiraj mene a ne njega .

Pa zar nije povoljna i fina cena ?
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.adsl.eunet.rs.



+370 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !25.09.2017. u 12:17 - pre 79 meseci
Citat:
eeestablishment:
Po zavrsetku takmicarskog dela , svi su mogli da se pocaste , tanjiri su na ravne casti podeljeni prijateljima , prolaznicima i ostalim ucesnicima manifestacije tako da


Prolazniima nikada niko ništa džebe nije delio.
Tako je bilo na predhodnih 25 pasuljijada na kojima sam ja bio.

Neke brlje od rakija prodaju 1.500 do 2.000 dinara za litar.
Šatro firmirana rakija iz Roćevića, Vrdila...

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !25.09.2017. u 13:18 - pre 79 meseci
Ima vic o Pecenju , stariji nego mi , al se ovde bas lepo uklapa , iako je Rostilj u pitanju

Razgovaraju dva prijatelja , pa jedan kaze :

- Jesi li cuo da ima KG pecenja za 200 din ?
- Ovaj drugi odmah navali , gde ima, gde ima !
- Pa nigde , al lepo je cuti , kaze mu prvi
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !25.09.2017. u 13:47 - pre 79 meseci
Citat:
miki069:
Citat:
eeestablishment:
Po zavrsetku takmicarskog dela , svi su mogli da se pocaste , tanjiri su na ravne casti podeljeni prijateljima , prolaznicima i ostalim ucesnicima manifestacije tako da


Prolazniima nikada niko ništa džebe nije delio.
Tako je bilo na predhodnih 25 pasuljijada na kojima sam ja bio.

Neke brlje od rakija prodaju 1.500 do 2.000 dinara za litar.
Šatro firmirana rakija iz Roćevića, Vrdila...



Jel ti nekada sacekas kraj pasuljijade tj proglasenje pobednika ?

Jedino da ti okacim sliku kako kusam pasulj (sator sa takmicarima pod nazivom 3 LOVCA , Sinisa . . . . . . . . . )

Normalno je da prvo podele sa drugarima i prijateljima a ostatak se cak i sipao prolaznicima koji su nosili svoje posude. ( pretezno starije osobe )

Tacno je da je manjkao broj cistih tanjira ( zbog vode i nemogucnosti pranja ) ,ali svako ko je prisao sa svojom posudom nije odbijen a ostali su mogli samo

da gledaju , jbga jedino da im se sipa u dzep ?

Ne znam gde mi je fotogrfija od prosle god ,kad takmicar iz Hrvatske deli tanjire pasulja . Naime ,jedini je imao na lageru plasticne tanjire i oko njega se

odmah stvorila veelika guzva .

Dan pre toga odrzano je i takmicenje u kuvanju riblje corbe ( i to verovatno znas ) i na isti nacin je pokrkano

Jeste bila ta rakija ali i pecenje ali to nema veze sa takmicarskim delom , namenjeno je za prodaju pa koga upecaju


[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 25.09.2017. u 15:01 GMT+1]


[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 25.09.2017. u 15:06 GMT+1]
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 716
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !25.09.2017. u 18:44 - pre 79 meseci
Citat:
eeestablishment:

Pa zar nije povoljna i fina cena ?


Pa jeste bre, nego previše bre jeftino . Što bi naša braća Amerikanci rekli "Too Good To Be True"(haha braća Ameri . Verujem da ovo mnogima para uši, al nekako "Braća Rusi" mnogima odgovara i podrazmeva se. Sasvim je normalno da se neko nazove stranim plaćenikom Amerike, Nemačeke i sl (ne kažem da takvih nema). , al Ruski strani plaćenik ...te dve reči zajedno ne postoje u srpskom (ćeriličnom) jeziku. Nekako se podrazmeva da "pravi srpski patriota" mora da voli i majku Rusiju. Da li još neko ima takav utisak?

Da se vratim na roštilj. Samo se ta reštka ako je od punog gvoždja prodaje za 2000. Takodje stara plinska boca se na otpadima prodaje za nikih 2000. A gde je da ti neko sve lepo iseče, izvari, ofarba, itd.

Kako si ti došao do te cifere od 2000 din? Da li je pisalo na roštilju ili si pitao prodavca. Siguran sam da je došlo do neke zabune.


 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !25.09.2017. u 19:17 - pre 79 meseci
I meni se ucinilo jeftino ( fino ) , lepo sam ga pitao a on kao iz topa tako rece . ( nisam otisao sa namerom da to kupujem inace bih ga natovario na

krkace ) ,ucinilo mi se zanimljivo i zato sam slikao i pitao .

Koristio sam rec rostilj a ne resetka tako da tu nije moglo doci do zabune .

Nije nigde bilo cene ( videla bi se na slici )



[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 25.09.2017. u 21:34 GMT+1]
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !25.09.2017. u 19:33 - pre 79 meseci
2000 je samo resetka,ostalo je+bure+nogari+gledanje+pogresno pitanje.Za ovo zadnje se duplira cena za sve.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !25.09.2017. u 20:37 - pre 79 meseci
Hm, pa to je baš povoljno.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !26.09.2017. u 00:44 - pre 79 meseci
Ja ne verujem da je ceo 2000, mozda se niste dobro razumeli. Verovatno se mislilo samo na resetku. Samo plinska boca ( prazna, naravno ) kosta par hiljada, ako se ne varam...A gde je ostalo, ukljucujuci i rad.
A i stvarno je lepo sklepan. Po mojoj nekoj proceni to mora de je izmedju 10-15000 din.

Jel ta resetka od gusa? Vidi se da je izlivena od necega...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 716
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !26.09.2017. u 01:00 - pre 79 meseci
Evo nešto slično http://www.rostiljanje.com/rostilj/ - 17 000

https://www.kupindo.com/Grejna...renosiva-pokretna-na-tockovima Hmmm, samo 5 600

http://www.kupindo.com/Bastenski-dekor/39852395_Rostilj-K2-Unikat ovaj mi se posebno svidja

http://www.olimpsport.rs/rosti...sta/rostilj-celicni-sa-policom Za 2 000 možeš da kupiš nešto ovako. Imao sam nešto slično. Vrlo brzo će progoreti. Jako je teško podesiti paravu temeratur, a i ljulja se ko djavo ! Tako da je najbolje da zaboraviš "gašenje roštilja" sa pivom pošto možeš vrlo lako završti ti na roštilji ili obratno.


https://www.odigledolokomotive.rs/proizvodi/rostilj-i-oprema/5/ evo pa uporedjuj.

Mada ću ja kad budem imao novca i vremane da napravim neštpo ovako https://www.odigledolokomotive...od/rostilj-dvorisni-od-kamena/
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !26.09.2017. u 01:05 - pre 79 meseci
E taj sa kupinda je bas do jajca. Ima cak i tockice i drzac za vopi. I bas je ogroman. Ma idi begaj...

Ima i onih za jednokratnu upotrebu. Dobar je kada si pesaka, sa jednom torbom na ledjima i pravac priroda...Posle ga zguzvas u lopticu i ubacis u ranac i bacis u kantu po povratku.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 26.09.2017. u 02:16 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !26.09.2017. u 13:25 - pre 79 meseci
Citat:
gilopile:
Ja ne verujem da je ceo 2000, mozda se niste dobro razumeli. Verovatno se mislilo samo na resetku. Samo plinska boca ( prazna, naravno ) kosta par hiljada, ako se ne varam...A gde je ostalo, ukljucujuci i rad.
A i stvarno je lepo sklepan. Po mojoj nekoj proceni to mora de je izmedju 10-15000 din.

Jel ta resetka od gusa? Vidi se da je izlivena od necega...


Ako bude lepog vremena resicemo enigmu sledece nedelje . ( buvlji pijac )

Ovaj put odvrnucu usi na najjace . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 716
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !26.09.2017. u 20:45 - pre 79 meseci
E aj da vidimo i to . I slobodno ponese 2000 ili 4000, jel ako je to stvarno tako jeftino (a deluje da je kvalitetno) lako ćeš ih prodate po ceni od 3-4 crvenih.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !28.09.2017. u 23:32 - pre 79 meseci
Kad se kaže roštilj, prvenstveno se misli na rešetku, ispod rešetke može da bude bilo šta, pa i samo 2-3 veća kamena.

Pa i na engleskom je "barbecue grill" gde se često samo kaže "barbecue", podrazumevajući da je u pitanju rešetka ISPOD koje se stvara toplota, bilo ugljem ili plinom.

Ako nema rešetke, već se koristi npr. mermerna ploča, onda nije u pitanju roštilj, već samo meso može biti roštiljsko.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

JovicaRadic
Administrativni radnik
Beograd

Član broj: 335546
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.rolosistem.co.rs


+7 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !29.09.2017. u 13:39 - pre 79 meseci
:)
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 716
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !30.09.2017. u 14:29 - pre 79 meseci
Citat:
mjanjic:
Kad se kaže roštilj, prvenstveno se misli na rešetku, ispod rešetke može da bude bilo šta, pa i samo 2-3 veća kamena.

Pa i na engleskom je "barbecue grill" gde se često samo kaže "barbecue", podrazumevajući da je u pitanju rešetka ISPOD koje se stvara toplota, bilo ugljem ili plinom.

Ako nema rešetke, već se koristi npr. mermerna ploča, onda nije u pitanju roštilj, već samo meso može biti roštiljsko.


Ne podrazumeva se uvek u US da ćeš dobit klasični roštilj ukoliko se kaže "barbecue". Ako udješ negde u Americi u restoran sa natpisom "Barbecue" dobićeš meso koje je sprmljeno u nekim rernama-pušnicama po nekoliko sati (neretko 12i više). Nisam probao, deluje jako ukusno. Naravno spremaju i oni na rešetci kao i mi i za to se isto kaže barbecue. Nisam baš stručnjak za ovo. možda neko može da nam razjasni malo.

Primetio sam da su i kod nas po restoranima počeli po malo da dime roštiljsko meso. (ražnjiće, ćevape, pljske). Ne znam kako to rade, ali sam ubedjen da je blago nadimljeno... kao demljena bela vešalica, tako nešto. Takav ukus dima se ne može postić samo dimljenjem na raoštilju tokom pečenja tako da ga vervatno dime negde pred pečenje nekih sat- dva.

Već sam negde napiso da meso spremljeno na rešetci iznad gasa ili struje ne podrazmevam pod "roštilj".
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !30.09.2017. u 14:53 - pre 79 meseci
Citat:
ademare:
Ima vic o Pecenju , stariji nego mi , al se ovde bas lepo uklapa , iako je Rostilj u pitanju ;)

Razgovaraju dva prijatelja , pa jedan kaze :

- Jesi li cuo da ima KG pecenja za 200 din ?
- Ovaj drugi odmah navali , gde ima, gde ima !
- Pa nigde , al lepo je cuti , kaze mu prvi :D


Ima i onaj drugi.

Izlazi lekar iz ordinacije u čekaonicu, a tamo milion ljudi. Kaže on, vi sa pečenjem sačekajte, ostali sutra. Ulazi deda u ordinaciju, doktor ga pita, pa gde je pečenje? Doktore, peče me kad mokrim.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evo, kako se pravi Biznis u Srbiji, bez po muke !

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 66906 | Odgovora: 277 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.