Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1213263 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo27.01.2022. u 19:00 - pre 27 meseci
Eto zamoljeni član foruma potvrdio je da se nije nikad samnom dopisivao, dakle sad slobodno mogu reči da kad nekim određenim članovima ponestane argumenata teme onda spuštaju diskusiju na osobnu razinu na vrijeđanje uz laganje, samo nastavi i dalje-sam govoriš o sebi svojim pisanjem, samo sam tražio shemu spajanja uz fotke spojenog sa podacima u radu ,da diskutiramo o viđenom, dobio sam odgovor pun argumenata+podataka+fotografija: " Ekopell je gorionik,nije kotao. I to najbolji", blago budučem korisniku kojem član foruma na ovakav način daje savjete i pruža pomoči
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo27.01.2022. u 19:15 - pre 27 meseci
Slažem se i ja, blago budućem korisniku koji kupi Ecopell gorionik. Sigurno je da neće pogrešiti u izboru.
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo27.01.2022. u 19:57 - pre 27 meseci
Citat:
malden mb:
Ni ja nemam AT i protiv njega sam u siatemu grijanja na pelet koje poslužuje pelet kotao koji radi u pametnoj modulaciji prema temperaturi a krug grijanja ima regulaciju temperature polaza, po priloženim mojim fotkama vidi se da je kotao na 78-kotlovski krug na 76- hs na 68-polaz kruga grijanja na 55 a povrat na 42 na vanjskih -2 a u kuči 22,5°C/24 sata, kotao čak i miruje tj. nema potrebe da konstantno radi na naj nižoj snazi na održavanju temperature kotla čija je radna temleratura 60~80, za takav režim rada troši 30kg peleta za grijanje 180kvm neizoliranih+120 litara ptv, zbog svega navedenog tvrdim da je Centrometalov PelTec lambda naj kvalitetnije rješenje za grijanje na pelet, svidjelo se to kome ili ne ;-)
p.s.
Nemam potrebe dogrijavati na struju (oni koji se griju na struju ne znam što mudruju na forumu o grijanju na pelet - za tu vrstu grijanja postoji posebna tema) sa bilo kojim uređajem objekat u kojem ne postoji oscilacija temperature, a u kotlovnici za kompletnu oprenu za takvo grijanje treba mi 4kvm prostora ;-) :-) ;-)



[Ovu poruku je menjao malden mb dana 27.01 uh.2022. u 11:02 GMT+1]

Na -2 napolju imaš povrat kruga grejanja 42 i za neizoliranih 180 kvm sa instalisanih 22 kw radijatora trošiš 30 kg peleta...sve si lepo pokazao osim onog što je nemoguće a to je potrošnja od 30 kg peleta...pa ti si zreo za Nobelovu nagradu.
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo27.01.2022. u 20:43 - pre 27 meseci
Da, polaz je 55, povrat je 42, razlika je 13 stupnjeva na vanjskih -2, kad je vanjskih do 5 stupnjeva polaz je 55, povrat je 45 a razlika je 10 stupnjeva, u 11om mjesecu kod vanjskih 12 stupnjeva na polazu od 55 povrat je 49 a razlika 6 stupnjeva, takve rezultate postižem samočistečim kotlom ložišta i dimovodnih kanala koji ima sagorijevanje uz pomoč lambda sonde i rad u pametnoj modulaciji prema temperaturi te regulaciju polazne temperature kruga grijanja sa predimenzioniranim radijatorima koji na sebi imaju termostatske ventile, i za takav rezultat netreba nobelova nagrada nego prihvatiti i primijeniti savjete i znanje stručnjaka sa praktičnim iskustvom, pošto su pokazivači vrijednosti polaza i povrata analognomehanički moguča su odstupanja do 5% navedene vrijednosti
 
Odgovor na temu

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo27.01.2022. u 20:43 - pre 27 meseci
malden mb
Ama odgovori za taj tvoj krunjač što ima lcd displej, što neće da radi dobro kod drugog člana? Nemoj izbegavati odgovor, i nemoj hvaliti kad nije toliko dobar.
Ostavi ti ekopell, na njega se nije niko žalio, a na tvoj krunjač jes". Samo nemoj ponovo prepisivati...
Željezara, tebe i tvoj černobilj nisam uzeo za poređenje kada sam rekao krunjač, već tvog EU... Ti uživaj kad ti je Bog dao da budeš srećan i zadovoljan.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo27.01.2022. u 21:17 - pre 27 meseci
Več sam rekao i ponovit ču ponovno, nisam ja vidoviti milan da bi znao zašto nekome nešto ne radi ili ne radi dobro kao ni tko što misli dok radi) osobno kod mene što mogu i prezentirati fotkama (provjeri exife o originalnosti fotke jer vidim po reakcijama da se sumnja u njihovu vjerodostojnost) i drugih gdje sam imao prste kod instalacije radi onako kako je korisnik očekivao,
netko drugi je počeo stavljati taj ekopell u kontekst peltec lambda za usporedbu u komociji i ekonomičnosti, ma zamisli to je samo plamenik a netko ga pokušava parirati sa ful automatskim kotlom, sorry fakat nisam znao da je to samo plamenik , u dijelu svijeta gdje ja živim ljudi su velikom večinom odustali od pelet plamenika, koriste se ili kamini ili poluautomatski kotlovi ili automatski kotlovi, mislim da više nema kao novih na tržištu kotlova kao viadrus u22 za bilo koju kombinaciju-eventualno na upit po naruđbi , a ono što se prodaje mora zadovoljavati neke europske standarde kvalitete proizvoda

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 27.01.2022. u 22:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
62.101.132.*



+11 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo27.01.2022. u 21:32 - pre 27 meseci
Citat:
malden mb:
Da, polaz je 55, povrat je 42, razlika je 13 stupnjeva na vanjskih -2, kad je vanjskih do 5 stupnjeva polaz je 55, povrat je 45 a razlika je 10 stupnjeva, u 11om mjesecu kod vanjskih 12 stupnjeva na polazu od 55 povrat je 49 a razlika 6 stupnjeva, takve rezultate postižem samočistečim kotlom ložišta i dimovodnih kanala koji ima sagorijevanje uz pomoč lambda sonde i rad u pametnoj modulaciji prema temperaturi te regulaciju polazne temperature kruga grijanja sa predimenzioniranim radijatorima koji na sebi imaju termostatske ventile, i za takav rezultat netreba nobelova nagrada nego prihvatiti i primijeniti savjete i znanje stručnjaka sa praktičnim iskustvom, pošto su pokazivači vrijednosti polaza i povrata analognomehanički moguča su odstupanja do 5% navedene vrijednosti

Prijatelju, malopređašnjim proračunom si došao do 120 kw potrošnje za 24 sata što daje 5 kw na sat ili 1,25 kg peleta za 180 kvm neizolirane kuće da postigneš i održavaš odlaz koji omogućava 22,5 stepena u kući a imaš 122 w radijatora po kvm kuće...odgovorno ti tvrdim da se raspitaš kad imaš polazak voza ili let za Švedsku.
Uzgred, verujem da je taj tvoj kotao extra dobar, ne pada mi na pamet da kudim nešto što što nisam video kao pojedini ovde ali što je mnogo mnogo je.
Još jedna stvar iz tvog proračuna mi je ubola oko a to je 30 kg x 30 dana x 6 meseca =5400 kg...ti si sadašnju potrošnju iskoristio kao prosečno. Pa zdrav razum mi kaže da se u oktobru i januaru ne troši isto i ako je prosek 30 kg dnevno to znači da je u oktobru 15 a u januaru 45 npr ali ovakav proračun ti garantuje Nobelovu nagradu...ajd malo razmisli šta si napisa...matematika jeste egzaktna nauka ali mora malo ali bar malo nečeg smislenog uneti u račun
 
Odgovor na temu

goran251

Član broj: 270712
Poruke: 99
*.exe-net.net.



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo27.01.2022. u 21:55 - pre 27 meseci
Pozdrav, kupio bih usisivač za pepeo od peleta.
Bitno mi je da je tih.
Pa ako neko ima preporuku...
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo28.01.2022. u 08:34 - pre 27 meseci
Citat:
Taradrina:

Željezara, tebe i tvoj černobilj nisam uzeo za poređenje kada sam rekao krunjač, već tvog EU... Ti uživaj kad ti je Bog dao da budeš srećan i zadovoljan.


Neznanje je velika stvar a i propaganda je jos veca stvar a neko ko vjeruje u to je najveci gubitnik .Jos u vrijeme dok sam lozio ugalj na lopatu nisam imao neke probleme sa smradom i prasinom .Razlog sto se kocka recimo dobije preprana i kao takva ubaci u kotlovnicu .Nakon pet sest mjeseci se osusi i tad nemas nekih velikih pomeranja.Naravno ako kupis stavalj ili durdevik i podlozis odozgo. Sva tehnika je da se na zar ne dodaje novi nesagoreli.Ista ta prica je i kod gorionika.Nikad nesmije da dimi nego da se isprogramira da se sasvim mala koicina dodaje ali u manjim intervalima.Prica o cernobilu ne postoji jer nije isto ako se kilogram uglja sagoreva na visokoj teperaturi i tamo neki sa kamarom od 50 kg .Moj gorionik je kap u more za okolinu kad pogledam zgrade od 30 stanova kad podpale ujutro u cetiri i zadime.

Bez da koga branim ali peltek lambda je zaista sparan kotao sa dobrim izmenjivacem propracen elektronikom koja se mora podesiti. Posebno odvaja pepeo u sagorevanju i pada u pepeljaru dobar deo .Ostalo ostruze u vertikalnom izmenjivacu. Sto je ne samo da nemoras cistiti nego nego ima dobar prenos toplote na vodu .Neko ko ne posteluje dobro nece to da radi. Ali treba biti umjetnik da poremetis bar fabricka podesavanja.

Ekopel ima tu modulaciju prije je imao odrzavanje plamena .Ali na losem kotlu cumurasu nema efekta .Viadrus nemoj mi ni spominjati .To je cumuras i sve sto nalozis izadje na dimnjacu .Tu je ekopel nemocan samo nece se gasiti a pepeo sav izduva i polijepi po stjenkama izmenjivaca.

Velika je razlika kad je stjenka izmenjivaca cista i zaprljana. A time i potrosnja i dimni gasovi .I ono sa dodavanjem zraka ima efekta a dobar dimnjak pomaze sagorevanje i odvod smrada u visine .Kod mene se na dimnjak slabo primijeti da grijanje uopste radi.

Zakacicu sliku cumurasa bez ciscenja pa upredite cevni sa spiralama sto se cisti na dan nekoliko puta .
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

rafael1975

Član broj: 347009
Poruke: 13
77.238.210.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo28.01.2022. u 08:59 - pre 27 meseci
Ljudi jel može preporuka za neku regulaciju temp polaznog voda za krug grijanja?
Poželjno bi bilo da prati i vanjsku i unutrašnju temp jer imam kamin koji ponekad potpalim.
Gledao sam malo na tu temu i vidio da Esbe i Seltron rade dosta toga, al sam se pogubio u modelima i oznakama.
Kod nas u Bosni nisam vidio da igdje mogu i nabaviti Esbe, a Seltron bi se mogao naći.
Po cijenama vani vidim i da je Esbe inače dosta skuplji.
Nebi uzeo neko smeće al nebi baš ni bacao pare ako ima neki srednji kvalitet za pristojan novac.
Koja Seltron regulacija bi meni odgovarala i koja je Esbe alternativa?
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo28.01.2022. u 09:00 - pre 27 meseci
Citat:
malden mb:
Da, polaz je 55, povrat je 42, razlika je 13 stupnjeva na vanjskih -2, kad je vanjskih do 5 stupnjeva polaz je 55, povrat je 45 a razlika je 10 stupnjeva, u 11om mjesecu kod vanjskih 12 stupnjeva na polazu od 55 povrat je 49 a razlika 6 stupnjeva, takve rezultate postižem samočistečim kotlom ložišta i dimovodnih kanala koji ima sagorijevanje uz pomoč lambda sonde i rad u pametnoj modulaciji prema temperaturi te regulaciju polazne temperature kruga grijanja sa predimenzioniranim radijatorima koji na sebi imaju termostatske ventile, i za takav rezultat netreba nobelova nagrada nego prihvatiti i primijeniti savjete i znanje stručnjaka sa praktičnim iskustvom, pošto su pokazivači vrijednosti polaza i povrata analognomehanički moguča su odstupanja do 5% navedene vrijednosti


Razlika izmedju polaza i povrata ovisna od gubitaka sa radijatora ili pumpa povecava ili smanjuje protok i time smanjuje ili povecava polaz i povrat.
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo28.01.2022. u 09:07 - pre 27 meseci
Citat:
rafael1975:
Ljudi jel može preporuka za neku regulaciju temp polaznog voda za krug grijanja?
Poželjno bi bilo da prati i vanjsku i unutrašnju temp jer imam kamin koji ponekad potpalim.
Gledao sam malo na tu temu i vidio da Esbe i Seltron rade dosta toga, al sam se pogubio u modelima i oznakama.
Kod nas u Bosni nisam vidio da igdje mogu i nabaviti Esbe, a Seltron bi se mogao naći.
Po cijenama vani vidim i da je Esbe inače dosta skuplji.
Nebi uzeo neko smeće al nebi baš ni bacao pare ako ima neki srednji kvalitet za pristojan novac.
Koja Seltron regulacija bi meni odgovarala i koja je Esbe alternativa?

Zavisi sta lozis .To moze i eftino i skupo i ima sve u bosni u vokelu i ostalim . Zavisi sta hoces.
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo28.01.2022. u 11:05 - pre 27 meseci
Citat:
gml:
Citat:
malden mb:
Da, polaz je 55, povrat je 42, razlika je 13 stupnjeva na vanjskih -2, kad je vanjskih do 5 stupnjeva polaz je 55, povrat je 45 a razlika je 10 stupnjeva, u 11om mjesecu kod vanjskih 12 stupnjeva na polazu od 55 povrat je 49 a razlika 6 stupnjeva, takve rezultate postižem samočistečim kotlom ložišta i dimovodnih kanala koji ima sagorijevanje uz pomoč lambda sonde i rad u pametnoj modulaciji prema temperaturi te regulaciju polazne temperature kruga grijanja sa predimenzioniranim radijatorima koji na sebi imaju termostatske ventile, i za takav rezultat netreba nobelova nagrada nego prihvatiti i primijeniti savjete i znanje stručnjaka sa praktičnim iskustvom, pošto su pokazivači vrijednosti polaza i povrata analognomehanički moguča su odstupanja do 5% navedene vrijednosti


Razlika izmedju polaza i povrata ovisna od gubitaka sa radijatora ili pumpa povecava ili smanjuje protok i time smanjuje ili povecava polaz i povrat.


Imaš krivu percepciju o regulaciji kod mene, kod mene automatika baš uvijek drži potrebno zadanu temperatutu polaza, smanjuje se samo povrat i to maksimalno do 15°C razlike polaza, pa bit i je kotla da može proizvesti samo potrebnu količinu energije a regulacija uvijek predaje samo onoliko koliko je zadano kao potreba,temperatura sobe se regulira termostatskim ventilima, polaznih 55 je dovoljno da zagrije cijeli radijator kad je ventil na maksimalno i tako zagrijani radijator isijava dovoljno energije za grijanne prostorije, što je vanjska temperatura veča to je ventil pritvoreniji i povratna temperatura je veča, ma najbitnije je da regulacija može u potrebnom trenutku isporučiti samo onoliko koliko je potrebno a kotao toliko proizvesti, zato i imam predimenzioniranih po mkv 122W da niža temperatura na velikoj površini radijatora može isporučiti potrebnu energiju, ovo što si rekao o kvaliteti kotla o samočistečem ložištu u komori sagorijevanja i opet dodatno samočiščenje dimovodnih kanala 8 puta (kod mene) u 24 sata je točno, isto kao i o dimnjaku na kojem se i ne primijeti da kotao radi jer su temperature dimnih plinova maksimalno koliko sam uspio vidjeti 105°C s prosjekom ispod 90°C, nekad je temperatura kotla u radu u 1. i 2. snazi veča od temperature na dimnjači, moram priznati da imam velikih problema sa kondenzacijom u 180mm šindlovom 7 m visokom dimnjaku koji je 5 metara u zatvorenom prostoru kojih je 3 m grijan a 2 m nije kao ni 2 metra vani iznad krova-curi mi kondenzat na vratima dimnnaka u kotlovnici jer se dimnjak ne može ugrijati, nije čak ni malo topli, naravno da postavke moraju biti kvalitetno posložene jer zato i postoje da kotlu omoguče najkvalitetniji rad,
za to ne treba nobelova nagrada, potrebno je barem malo znanja o termodinamici koje se itekako može naučiti od pametnih fotumaša sa znanjem i praktičnim iskustvom (npr. pzec,ramzay,dajc,akg...)



[Ovu poruku je menjao malden mb dana 28.01.2022. u 15:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo28.01.2022. u 11:49 - pre 27 meseci
Zamolio bih sve kojima je razlika polaz/povrat veća od 7-10°C da se isključe, jer će novi čitaoci misliti da takve neznalice imaju dobro grejanje.
Ko ima "svemirski brod", tvorničke izvedbe po kotlovnici i ima 15°C razliku, taj bruka sebe i peć.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo28.01.2022. u 11:52 - pre 27 meseci
Sad mi je jasno .Kod mene se sve regulise sa kotla a termicke glave su na max otvorene .Polaz se mijenja po spoljnoj temperaturi .Nap. kad je napolju plus 5 onda krivulja salje 43-45 c° za minus 48 -50 kako se podesi pa jos veci minus jos veci polaz. Nije mi isto stalno 55 polaz a termicki smanjuje .U buducnosti imam plan da sve termicke ventile zamijenim obicnim .Jer su vec poceli da se zatvore a ne otvore. Sad onaj sad ovaj . Znaci povrat je ovisan od temperature sobe. Meni je povrat ovisan od snage pumpe.Na prvoj brzini 7 c° razlika na drugoj 2-3 c°.Grije lijepo samo neko kaze da je to prebrzo strujanje fluida.
 
Odgovor na temu

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo28.01.2022. u 13:38 - pre 27 meseci
Uzgred, verujem da je taj tvoj kotao extra dobar, ne pada mi na pamet da kudim nešto što što nisam video kao pojedini ovde ali što je mnogo mnogo je.
Nije mi želja da kudim, nego da dotični objasni, jer "svemirski brod" mora uvek da radi u fulu. Zamisli sada da ima žalbi na ekopell, meni ne bi bilo dobro, ušao bi u problem da pomognem. To je suština a ne da samo Hfali kao željo. I ja znam njegov krunjač od 4000e.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
Odgovor na temu

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo28.01.2022. u 13:59 - pre 27 meseci
Uzgred, verujem da je taj tvoj kotao extra dobar, ne pada mi na pamet da kudim nešto što što nisam video kao pojedini ovde ali što je mnogo mnogo je.
Nije mi želja da kudim, nego da dotični objasni, jer "svemirski brod" mora uvek da radi u fulu. Zamisli sada da ima žalbi na ekopell, meni ne bi bilo dobro, ušao bi u problem da pomognem. To je suština a ne da samo Hfali kao željo. I ja znam njegov krunjač od 4000e.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo28.01.2022. u 15:35 - pre 27 meseci
Taradrina samo čitaj sa razumijevanjem i pažljivo pogledaj priložene fotke,sve se vidi najprije iz priloženih fotki a zatim sve je opisano u popratnom tekstu, i ne treba biti Einstein da se shvati rad dotičnog kotla u pametnoj modulaciji, isto kao što se može vidjeti da je razlika polaza i povrata u taj kotao 4°C i da taj kotao samo nadopunjuje nastalu razliku između polaza i povrata u krug grijanja, njegova najmanja radna temperatura je zeru veča od zadane temperature kruga grijanja, nemojte svojevoljno potvrđivati svoje neznanje jer to ostali članovi ne znaju dok ne počnete javno pisati

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 28.01.2022. u 17:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo28.01.2022. u 16:09 - pre 27 meseci
Svaki post daješ druge podatke. Tvoje postove NE ČITAM, nego se na njih drugi osvrnu a ni njima odgovor nisi dao.
I zato, nemoj više gušiti o tom tvom krunjaču. Ispade da svi drugi kotlovi imaju parametre "od oka" samo tvoj dobija NASA parametre iz svemira. Živi u zabludi,i bolje ti je.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
Odgovor na temu

rafael1975

Član broj: 347009
Poruke: 13
*.dynamic.telemach.ba.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo28.01.2022. u 17:00 - pre 27 meseci
Citat:
gml:
Citat:
rafael1975:
Ljudi jel može preporuka za neku regulaciju temp polaznog voda za krug grijanja?
Poželjno bi bilo da prati i vanjsku i unutrašnju temp jer imam kamin koji ponekad potpalim.
Gledao sam malo na tu temu i vidio da Esbe i Seltron rade dosta toga, al sam se pogubio u modelima i oznakama.
Kod nas u Bosni nisam vidio da igdje mogu i nabaviti Esbe, a Seltron bi se mogao naći.
Po cijenama vani vidim i da je Esbe inače dosta skuplji.
Nebi uzeo neko smeće al nebi baš ni bacao pare ako ima neki srednji kvalitet za pristojan novac.
Koja Seltron regulacija bi meni odgovarala i koja je Esbe alternativa?

Zavisi sta lozis .To moze i eftino i skupo i ima sve u bosni u vokelu i ostalim . Zavisi sta hoces.


Ložim pelet i imam odvojen kotlovski od potrošačkog kruga gdje je podno grijanje.
Nisam našao na Vokel stranici, jedino sam našao da Ecos ima u ponudi Seltron.
Može neka preporuka koji konkretno model bi odgovarao mojim zahtjevima.
Hvala
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1213263 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.