Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 158 159 160 161 162 163 164 165 166

[ Pregleda: 434325 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija28.11.2022. u 14:00 - pre 16 meseci
Citat:
Ostrozimlje :
Da li se isplati sada kupovati Bitcoin ili je bolje cekati do posle Nove Godine u slučaju da još padne zbog poskupljenja struje itd…


Pazi, uglavnom kada neko postavi ovakvo pitanje to je neko ko nikad nije kupio niti ce ikad kupiti jer uvek "ceka pad da bi kupio". I koliko god da cena ode dole taj neko i dalje "ceka pad".

Tako da nemoj da se stresiras kad ionako neces kupiti :)

A za one koje stvarno zanima: Kao sto sam u nekoj od prethodnih poruka (prethnodnih meseci) napisao ocekivao sam sigurnih 25K a mozda cak i 20K. Sada je cena oko 16K pa vi sami zakljucite da li je sada vreme.

E da, jos jedna stvar. Cena struje nema ama bas nikakve veze sa cenom Bitcoina jer se velika vecina ne rudari na komercijalnim cenama struje a sve i da ima uticaj to bi znacilo da ce ona najmanja manjina koja rudari na komercijalnim cenama struje da ugasi svoje kopace i to je to. Ostali ce i dalje da rudare kao i do sad i to je to.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija28.11.2022. u 14:33 - pre 16 meseci
Citat:
pctel:Imamo prvi put situaciju da cena padne ispod nivoa maksimuma prethodnog bull marketa.


Do sada je vec trebalo da naucis da ATH nije indikator. ATH je ekstrem i u statistici ekstremi se prvo odfikare iz ulaznih podataka (uglavnom prvih 1% i poslednjih 1% distribucije) i tek se onda radi analiza. Tako da ti tvoja analiza ne pije vodu. Moras ipak nesto da naucis prethodno jer logiciranje nije dovoljno.

Citat:
Projekcije po kojima je BTC morao preci 100k pre ovog pada su se pokazale kao netacne.


Upravo zato se i zovu projekcije a ne garancije. Pogotovo je tesko ekstremne vrednosti (low i high) prognozirati ali plebs to ne razume. Svi hoce da im neko garantuje neke cifre kako bi oni mogli mirne glave da namlate milione na tacno odredjenim ulazima i izlazima koji ni pedalj ne odstupaju od garancije koju im je neko dao.

Citat:
Nas cuveni forumski doktor se upecao na obe udice.


Ja se upecao? Na sta? Kada je cena bila ispod $10K ja sam ovde pricao o dva milestone-a. Jedan je bio $50K a drugi je bio $100K (ekstrem). Do jednog je doslo a do drugog je malo falilo. Bilo kako bilo nisam ni ja usao na low niti izasao na high (seti se razlike izmedju garancije i projekcije) ali sam zato u tom krugu napravio x10. U prethodnom krugu (2016-2017) sam takodje izasao na x10 iako je raspon izmedju cycle low i cycle high bio x100. Ali se ni najmanje ne zalim.

Dok vi nezahvalnici kukate i trazite dlaku u jajetu. Da si me poslusao tada mogao si laganica da napravis x10 ili x5. Pa i x2 da si napravio, jel' malo? Izvini, ali stvarno pokusavam da shvatim koji je to elementarni nedostatak sramote u tvojoj glavi pa da ne nije blam da izjavis tako nesto da sam se "ja upecao". Meni je toliko fascinantno koliko u danasnje vreme ljudi nemaju osecaj za sramotu i koliko su spremni da idu do nivoa banalnosti samo da bi dokazali nesto. Pazi, potpuno mogu da razumem da nemas pojma ali da zbog logiciranja imas osecaj da sve znas. U takvom svetu zivimo danas da je logiciranje dovelo do toga da se svi u sve razumeju. Ondnosno ubedjeni su da se razumeju. I za to te ne krivim. Ali da si toliko bezobrazan i besraman to vec ne razumem. Dok sam ja davao prognoze (jedini ovde, ne secam se da je iko drugi bilo sta prognozirao osim sto ste se meni smejali) neki drugi su prognozirali da ce da ide ispod hiljadu. Neki su prognozirali cak milion. Rekao sam kolegi Dimkovicu da ako "sada" (tog momenta) udje moci ce za godinu dana (od tog momenta) da izadje sa x2. I to je takodje bilo tacno.

Ako se dobro secam ti si bio ovde kada je cena bila ispod $10K kada sam ja rekao da ce biti $50K i $100K i posto si bio pametan nisi tada nista kupio nego si odlucio da udjes na cenis od $40K. I sad se ti nisi upecao a ja jesam?

P.S. Ona tvoja pisanija oko toga ko sam ja, gde radim, cime se bavim, koje pare obrcem i slicno... sto se toga tice mozes da lupetas dok ne eksplodiras od muke ali od mene neces dobiti pravdanje u smislu cime se bavim i koje pare obrcem. Mozes eventualno da dodjes da mi pljunes pod novcanik (ali to samo kad budem imao vremena).
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija29.11.2022. u 14:33 - pre 16 meseci
Citat:
Ja se upecao? Na sta?
...
Da si me poslusao tada mogao si laganica da napravis x10 ili x5. Pa i x2 da si napravio, jel' malo?

Ima dosta toga ali citiraću samo jednu tvoju poruku:
Citat:
13.06.2022.

Sta je ovo, gde su svi nestali? Jel' jedino ja trenutno pazarim ili su drugi stidljivi pa nece da kazu?

Tj. kupio si po ceni $24248/BTC.
Od onda cena BTC stalno pada i trenutno je $16457/BTC.
Odnosno izgubio si trećinu investicije.

Nema u tome "laganica".
Zato ne mogu da shvatim tvoje kladjenje na cenu BTC osim kao puko nabadanje.


Citat:
Svi hoce da im neko garantuje neke cifre kako bi oni mogli mirne glave da namlate milione na tacno odredjenim ulazima i izlazima koji ni pedalj ne odstupaju od garancije koju im je neko dao.

Taj sam!
 
Odgovor na temu

Onaj_od_pre

Član broj: 347554
Poruke: 250
*.dynamic.a1.rs.

Sajt: https://tomstudiopark.com


+20 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija29.11.2022. u 17:06 - pre 16 meseci
Bitkoin i sve druge kriptovalute propadaju u narednih godinu dana. Ko se ne izvuče iz trgovine na vreme, puknuće...
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija14.12.2022. u 00:20 - pre 15 meseci
I dok smo u dokolici ped novu godinu čekali rast Bitcoin-a...

Elon Mask više nije najbogatiji. Trenutno poseduje samo $164 milijarde.

Kako se to desilo nakon kupovine i (valjda) prodaje svih onih silnih Bitcoin-a?
Umesto da mu bogatsvo raste on je za godinu dana "kraći" za $107 milijardi odnosno 39%!

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija15.12.2022. u 13:10 - pre 15 meseci
Citat:
Doktor Hlad:

Ja se upecao? Na sta?
...
Ali se ni najmanje ne zalim.
...
Dok vi nezahvalnici kukate
...
I sad se ti nisi upecao a ja jesam?
...
P.S. Ona tvoja pisanija oko toga ko sam ja, gde radim, cime se bavim, koje pare obrcem i slicno... sto se toga tice mozes da lupetas dok ne eksplodiras od muke ali od mene neces dobiti pravdanje u smislu cime se bavim i koje pare obrcem. Mozes eventualno da dodjes da mi pljunes pod novcanik (ali to samo kad budem imao vremena).

Mi kukamo?!
Neka me neko ispravi ako gresim, ali jedini ti na celoj temi si nervozan, ozlojedjen, non stop bi se svadjao sa nekim, nekog ponizavao da bi sebi ulio sampopuzdanje. To sto sam ja "usao" (citaj: kupio 0.01-0.02 BTC) ne znaci da sam se "upecao". To je onako, bez veze, posto su pojedinci imali obicaj da kazu kako tzv nocoineri ne bi trebalo da ucestvuju u diskusiji, pa eto. Meni sad potpuno svejedno da li ce btc da propadne ili da ode na milion. Medjutim, zao mi ljudi poput tebe, koje prokletinja psihicki unistava. Kad pada vi ste nervozni, ujedali bi jer vam se bogatstvo smanjuje. Kad raste nervozni ste sto niste kupili jos dok je padao. Izgubili ste sposobnost da normalno razgovarate. Cinjenica je da si ti rekao da treba izaci na 130 pa uci na 30 a potom da treba uci na 25, 20, 16... Ali cinjenica je da nismo izasli, a da bi usli treba prethodno da izadjemo! Cinjenica je da svi ljudi prave greske, kao i da ih drugi potom zbog istih prozivaju, a narocito ako se nerviraju i nece da ih priznaju. Ima li ikakve sanse da se normalizujes, zivis opusteno i komuniciras sa nama normalno, bez obzira bez obzira da li ce btc da propadne ili ide gore x10? Ako ne mozes, znaci da si previse usao u kripto, da si ulozio vise nego sto mozes sebi dozvoliti da izgubih i u slucaju kraha kripta to ce vrlo verovatno biti i tvoj licni krah.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija26.12.2022. u 20:13 - pre 15 meseci
Promakla nam je jedna vest:
Citat:
FTX Hacker Moved Nearly $200 Million Of Ether To Different Wallets

The hacker who stole approximately $477 million worth of tokens from FTX, the Bahamas-based cryptocurrency exchange that collapsed earlier this month, sent 180,000 ether (ETH) coins, worth nearly $200 million to at least a dozen digital wallets Monday morning.

Nov 21, 2022

Kripto-menjačnicama FTX i FTX US navodno pokraden kripto u vrednosti od $477 miliona.
Da li to ima veze sa kratkotrajnim rastom vrednosti kripta od pre par nedelja?

Dodatno: ako prvi (ili bar medju prvima) saznate za kradju (ili spekulaciju o kradji) to je prilika da nešto zaradite kupovinom a zatim, kad cena skoči, prodajom kripta.


 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija12.01.2023. u 23:53 - pre 14 meseci
Citat:
Detalji hapšenja 14 osoba zbog prevara sa kriptovalutama: Oduzeti im stanovi, automobili i 43.000 evra

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, u saradnji sa Posebnim tužilaštvom za visokotehnološki kriminal Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, u okviru zajedničkog istražnog tima Savezne Republike Nemačke i Republike Srbije, uhapsili su 14 osoba zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivična dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela, prevara i pranje novca.
U okviru zajedničkog istražnog tima Savezne Republike Nemačke i Republike Srbije, pripadnici Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, Odeljenja za visokotehnološki kriminal, u saradnji sa Posebnim tužilaštvom za visokotehnološki kriminal, identifikovali su počinioce navedenih krivičnih dela u više zemalja - Republika Kipar, Republika Bugarska, Republika Estonija i Republika Srbija, saopštio je MUP.

Sumnja se da su uhapšeni oštećenima lažno prikazivali da trguju kriptovalutama na pomenutim platformama i da su za to koristili savremene tehnologije, poput programa „Voice spin“.

Na taj način oni su, kako se sumnja, omogućili da se lažno predstave podaci na fiktivnim platformama kako bi korisnici bili dovedeni u zabludu da je reč o legalnoj trgovini, iako do trgovine nije ni dolazilo.

Od osumnjičenih su privremeno oduzeta tri kripto novčanika, dva stana, tri automobila, informatička oprema, kao i 42.150 evra i 95.000 dinara.
Određeno im je zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.

Nadam se da će isto tako hapsiti Nemce kad kriptom prevare nekoga iz Srbije.

 
Odgovor na temu

Bora Sonar

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija02.02.2023. u 11:07 - pre 14 meseci
Šta sada da rudarim kada je Eterijum prešao na PoS?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
2a06:5b00:50b:4800:d9fe:2ea0..



+10242 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija11.03.2023. u 20:22 - pre 12 meseci
Winter is coming!



Biće ovo duga kripto zima! USA fed se žešće okomio, i uz to propale su dve banke, glavni support i konekcija cryptio -> real world.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.03.2023. u 16:20 - pre 12 meseci
U petak (10. mart) je pukla Silicon Valley Bank nakon čega je kripto počeo da pada za nekih 10-20%.
Silicon Valley Bank je posedovala depoziote kripto platformi tako da je pad vrednosti kripta očekivana posledica.

Iako je u februaru u USA došlo do otvaranja novih radnih mesta zaposlenost je opala.
Pad dolara u ovih nekoliko dana (čak i u odnosu na dinar za 1-2%) je podigao kripto i BTC se oporavio na oko $22500.

U subotu (11. mart) fijasko kripto platfoprme BlockFi
Citat:
Bankrupt Crypto Lending Platform BlockFi Faces Potential $227 Million Loss in Uninsured Funds at Silicon Valley Bank – What's Going On?

Da, stvarno šta se dogadja?


Citat:
March 12 (Reuters) - State regulators closed New York-based Signature Bank (SBNY.O) on Sunday, the third largest failure in U.S. banking history, two days after authorities shuttered Silicon Valley Bank (SIVB.O) in a collapse that stranded billions in deposits.

I Signature Bank se vezuje za kripto:
Citat:
As of September, almost a quarter of its deposits came from the cryptocurrency sector, but the bank announced in December that it would shrink its crypto-related deposits by $8 billion.


Šta ste očekivali? Pad kripta?

Ma neeee! BTC je trenutno otišao na $24100/komad.

I? Šta se dogadja?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.03.2023. u 17:38 - pre 12 meseci
Bankroti banaka daju vetar u ledja kriptu kao alternativnom sistemu.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
109.245.198.*



+310 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.03.2023. u 17:44 - pre 12 meseci
Kaže ovako CEX:


Information Regarding Signature Bank
Dear Branislav,
We understand that you may have concerns about this past weekend’s shut down of Signature Bank. We are writing to reassure you that your funds held with CEX​.IO are safe. No dollars were lost as the result of this event.
Here are some important details about how the closure has impacted our services:
● Your funds are fully accessible and available for withdrawal and trade. You can withdraw your fiat via all methods, including card, SWIFT, and domestic wire.
● To prevent transaction disruptions, we are temporarily pausing bank deposits for U.S. customers via SWIFT and domestic wire.
● All other deposit methods, including cards, GooglePay, ApplePay, Trustly, PayPal, etc. remain fully operational.
● Crypto transactions are also fully operational
Here’s what we promise:
● We’re monitoring the situation with Signature Bank very closely, and will provide updates on any changes that may affect our service as soon as possible.
● We are considering reconfiguration of our banking rails and alternative banking solutions, and will inform you of developments in a separate communication as soon as decisions are made.
● Please keep an eye on your inbox for updates from CEX​.IO, in case of changes to bank details or the availability of individual services.
The safety and security of customer funds is always our top priority. If you have questions, our Customer Support team is available to help.
Best Regards,
CEX​.IO Team
For information purposes only. Not investment or financial advice. Seek professional advice. Digital assets involve risk. Do your own research.
App Store
Google play
Fb Tw Telegram Ig Yt Website
© CEX​.IO Ltd 2023

CEX​.IO Corp., CEX​.IO Limited and CEX Overseas Ltd are collectively managing the CEX​.IO platform.

CEX​.IO Corp. (NMLS# 1804170) serves United States residents only in jurisdictions where it is licensed to operate as a Money Service Business (MSB Activities 409 499). Registered address: 900 E Diehl Rd STE 110, Naperville, IL 60563, USA.

CEX​.IO Limited (No. 116846) serves customers from the European Union and European Economic Area (EEA) and is regulated by the Gibraltar Financial Services Commission as a DLT Provider under the authorization number: FSC0686FSA. Registered Address: 8-10 Queensway Montagu Pavilion Gibraltar GX11 1AA.

CEX Overseas Ltd (No. 2046189) serves customers throughout countries all over the world in which it operates. Registered address: Craigmuir Chambers, Road Town, Tortola, VG 1110, British Virgin Islands.

To unsubscribe from this type of emails, click Unsubscribe.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.03.2023. u 21:29 - pre 12 meseci
Citat:
BrutalCoin: I? Šta se dogadja?


Dogadja se to da je ovaj svet pun likova koji procitaju par naslova u novinama u odmah se u sve razumeju i idu po formumima sa bombasticnim izjavama a u realnosti blage veze nemaju.

Citat:
Java Beograd: Biće ovo duga kripto zima!


Ova izjava je na nivou onog sto je Nebojsa napisao svojevremeno kako ozbiljni investitori izlaze iz BTC-a dok je cena na samom dnu.



Obozavam dobru paniku :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija14.03.2023. u 14:07 - pre 12 meseci
Pukle su najveće banke koje podstrekavaju kripto.
Ne znam kako to (dugoročno) može biti dobro za kripto.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija14.03.2023. u 18:59 - pre 12 meseci
Citat:
BrutalCoin: Pukle su najveće banke koje podstrekavaju kripto.


Jel'? Ja koliko znam pukle su neke tamo banke u SAD. Samo jos jedna lekcija vise u kojoj ce amerikanci nauciti da oni nisu ceo svet. To sto su pukle neke dve-tri banke kod njih ne znaci da ce da se desi smak sveta.

A pogotovo ne vidim kakve to veze ima sa kriptom s obzirom da se kripto ne drzi u bankama.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija14.03.2023. u 20:06 - pre 12 meseci
Da, logika je dosta komicna.
Tipa, ti i ja volimo palacinke i drzimo novac u nekoj banci, ta banka pukne i sad to nikako nije dobro za reputaciju palacinki
Namerno sam koristio rec palacinke umesto kripto da bi bilo jasnije.

A kripto prica zivi na temeljima cinjenice da su banke po nekad nepouzdane i sklone pucanju.

Tokom poslednjih godinu dana imali smo ogromne sramote za kripto (Celsius, FTX itd) gde se pokazalo da kriptobiznisima upravljaju diletanti mozga ravnog nivou vrtica (ili lopine nevidjene) ali ovi problemi bankarskog sektora to je nesto skroz nevezano za kripto.

[Ovu poruku je menjao pctel dana 14.03.2023. u 21:18 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija14.03.2023. u 23:06 - pre 12 meseci
E to je zamena teza u koju si se i ti upecao (iako si iskusan).

Palačinke uvek možeš pojesti, tj. palačinke same po sebi imaju upotrebnu vrednost.

Kripto nema upotrebnu vrednost nego mu je vrednost pre svega špekulantska. Ne postoji novac radi kripta nego kripto postoji radi novca.
Ako ne unovčiš kripto možeš sve da zadržiš za sebe.

Citat:
Circle Confirms $3.3B of USDC's Cash Reserves Stuck at Failed Silicon Valley Bank

Stablecoin issuer Circle said late Friday that $3.3 billion in cash deposits remained at Silicon Valley Bank (SIVB), the lender that was shut down earlier in the day by regulators after suffering a run on deposits. The sum represents some 8% of the total reserves backing Circle's stablecoin USDC.

Tih 3.3 milijarde dolara kripto investitori više nemaju!

Ostao si bez paalačinaka.


A ovde je neka sića od 43 milijarde dolara minusa:
Citat:
Scrutiny Falls on $43B USDC Stablecoin’s Cash Reserves at Failed Silicon Valley Bank


 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija15.03.2023. u 00:51 - pre 12 meseci
Citat:
BrutalCoin: Tih 3.3 milijarde dolara kripto investitori više nemaju!


Nekoliko stvari za nauciti:

1. i najvaznije: USDC nije kriptovaluta. To je stablecoin koji je samim tim veoma centralizovan.
2. Nije pukao Circle nego banka.
3. Tih 3,3B je samo nekih 7,5% svega sto Circle ima a sto sluzi kao kolateral za USDC.
4. Circle ima mnogo vise svojih para iz kojih moze da nadoknadi sav gubitak (pod pretpostavkom da ce sve da izgube ali to jos nije sigurno jer moze da se desi da izvuku dobar deo)
5. USDC je samo jedan od stablecoina. Tether ima duplo veci market cap i nista u SVB-u.
6. USDC je vec odavno natrag na 1=1
7. Bitcoin nije ni na koji nacin ugrozen ovom pricom. Sve i da potpuno propadnu stablecoini to ce samo otezati kupoprodaju i usporiti malo arbitrazu ali ni na koji nacin nece uticati na BTC (osim mozda kratkorocne panike).
8. Ako si sposoban da objasnis sta je to "upotrebna vrednost" (to je ono sto ste svi procitali negde i svima vam taj termin zvuci "mocno" pa ga koristite gde stignete a pojma nemate sta je) vodim te na palacinke.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija15.03.2023. u 06:51 - pre 12 meseci
Imaju li banke upotrebnu vrednost? Ima li agencija za osiguranje depozita upotrebnu vrednost?
Evo jednog stvarmog primera iz ptakse....
Ti stavis milijarde u banku. Meni su prijatelji direktor banke i vodja vladajuce stranke. Ugovorimo da uzmem te milijarde i dam njima %. Kao garanciju da cu da vratim dam deponiju smeca. strucnjaci za smece mi izracunaju da na toj deponiji ima 2x toliko milijardi vrednosti kojekakvih metala, energije, humusa i svega ostalog sto ima neku upotrebnu vrednost. Naravno, precute da bi izvlacenje bilo cega vrednog iz smeca kostalo 3x vise nego sto to vredi. bankanplati odredjeni procenat kamate agenciji za osiguranje depozita. Ja odnesem novac kuci i podelim sa direktorom banke i vladajucom strankom. kredit ne vracam,banka mi oduzme deponiju smeca. probaju da je prodaju, naravno smece niko ne zeli, cak ni besplatno. Ti dodjes u banku, trazis svoj novac, oni kazu - nemamo. Banka ide u stecaj. Ti dobijas neki promil svog novca od agencije za osiguranje depozita. Mene proverava policija, drze me u istrazi, nakon mesec dana konstatuju da je sve u skladu s propisi. Banka je dala kredite i drugima, ne samo meni, oni uredno vracaju, ti se nadas da nesto dobijes, ali ne - ta sredstva odu parazitima. Prvo na vracanje agenciji za osiguranje depozita tog novca koji ti je dala, a potom za troskove stecajnog upravnika - platu, limuzinu, sofera, obezbedjenje, lepu brenu za 4 osobe i slicno za narednih 20 godina koliko njemu kao treba da sve tu izracuna. Sve ovo je stvarni primer stecaja jedne od banaka u srbiji, a identicno je u usa. I kripto je nastao kao ideja otpora tome. Potom je kripto prerastao u 99% spekulacija a 1% tog ekvivalenta platnom prometu, ali svejedno, kripto se ios uvek hrani idejom da banke lako puknu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 158 159 160 161 162 163 164 165 166

[ Pregleda: 434325 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.