Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Besmislenosti u Srbiji.

elitemadzone.org :: MadZone :: Besmislenosti u Srbiji.

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81775 | Odgovora: 357 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 09:49 - pre 58 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Čekaj... Vratim MOJU, plaćenu ambalažu, i oni mi vrate pare?
Šta biva ako ne vratim moju plaćenu ambalažu? Zašto zadržavaju moje pare?


Ajde Slobo nisi retardiran da mora neko da ti objasnjava sta je kaucija za ambalazu i kako to sve funkcionise .
Pa zar ova konverzacija nije najveca besmislenost u Srbiji? Covek koji je zabrinut za stanje sa odlaganjem otpada, da bude toliko protiv vracanja ambalaze koja moze da se reciklira kroz sistem kaucije?

Ja bi naplacivao kauciju duplo vise od cene proizvoda, pa bi se stajalo u redu da se vrati ambalaza za recikliranje...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 10:24 - pre 58 meseci
Počeo sam da pišem objašnjenje, ali me Sloba pretekao.
Stvarno, ako moram Slobi da crtam i objašnjavam kao retardiranom detetu, onda džaba diskusije.

Ali ajd:

Voda u plastici košta 1,00 € i to je istaknuta cena. Pored cene piše još i da ćeš da platiš (deponuješ) dodatnih 0.20€ koje će ti biti vraćene kad vratiš flašu u samišku.
I dakle, kad uzimaš flašu vode, na kasi platiš 1.20 €, a sutra-prekosutra, u bilo kom supermarketu vratiš flašu, i dobiješ svojih 0.20€
Isto važi u za alu konzerve i za staklene flaše.

Pri tome, treba imati u vidu da ambalaža, realno ne košta više od 0,01 € u proizvodnji i za toliko je uvećana cena proizvoda. Pomenutih 0,20€ je kaucija, deponovan novac.

Rezulat: nema plastike u rekama. Ne šutiraju se konzerve po ulicama. Niko nije lud da baca pare.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 10:47 - pre 58 meseci
Ama NEĆU da vraćam flašu koju sam KUPIO u samišku! Hoću od nje da pravim hranilicu za ptice, stonu lampu, hoću da je BACIM U KONTEJNER koji sam JA platio, pa da ga Gradska čistoća koju JA plaćam odnese na deponiju koju JA plaćam i da je tamo reciklira. Kakva kujac kaucija!? Ako zagađujem okolinu tom flašom, ako je bacam kroz prozor kola ili je ostavljam na klupi u parku, treba da budem kažnjen, i novčano i društveno-korisnim radom. A ne da me smatraju za uzrok zagađenja a ja ni luk jeo ni luk mirisao.
Citat:
Pored cene piše još i da ćeš da platiš (deponuješ) dodatnih 0.20€ koje će ti biti vraćene kad vratiš flašu u samišku.

Super! Može da piše i da ću se obavezati da doniram bubreg ako za sedam dana ne vrtim flašu. Mnogo, bre, pristajete da vas iebu, a kao što rekoh, nikakvog boljitka nema od tih silnih kampanja. Evo i ministar za zaštitu životne sredine Goran Trivan kaže da moramo da se opametimo. Isti taj ministar koji dan ranije govorio je da moramo da pošumljavamo. Međutim, kada su ga novinari pitali šta misli o seči šume za potrebe izgradnje skijališta na Avali, nije imao odgovor, i požurio je da napusti konfereciju da bi odneo tetki lek.

Je l' razumete da su te kampanje same sebi cilj, i da građani (pa ni vozači) nisu glavni zagađivači prirode, već biznis, velike i male firme, i posredno vlade mnogih država svojim žmurenjem i odbijanjem da reaguju.

A vi se slobodno osećajte krivima, kako vas ubeđuju razni sa televizora. Ja neću jer - nisam kriv.

EDIT:Typo

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 06.06.2019. u 11:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 10:57 - pre 58 meseci
To oko kaucije "zbog recikliranja"...
Odavno kod nas postoji kaucija za staklene flaše piva i, koliko se sećam, mineralne vode. Ali ne i za stakene flaše sa sokovima, rakijom, vinom od 0,70l... Zašto? Zato što se pivske flaše peru i ponovo pune, a za ove druge to nije isplativo. I o kakvoj ekologiji mi pričamo kada je jedini interes - profit?!
Isto i za kese: tih 2 dinara koliko trgovci naplaćuju kese ne ide u neki fond za zaštitu prirode ili za ekološke kampanje. Jok. To je čista zarada tgovaca.

Ekologija? My ass!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 11:03 - pre 58 meseci
"I o kakvoj ekologiji mi pričamo kada je jedini interes - profit?!"

Nikakvoj. Niko nece uzeti plasticnu flasu koju ne moze da iskoristi za nesto.

Ako nista drugo, kese su bar boljeg kvaliteta :P
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 11:48 - pre 58 meseci
Slobo kako moze neko da te osteti ako nosis svoju torbu i vracas ambalazu? To je sve sto se trazi od tebe da bi cena kostanja ove promene za tebe bila 0.

Mislis da je neko piglu pa da ne kapira da to nije dovoljno, da je potrebno pretumbati celu ekonomiju i promeniti svest ljudi? Da je potrebno da se drzava na mnogo visem nivou angazuje? Da ne treba bager da vraca smece koje je izvadio iz reke nazad u reku?

Ali hebiga, ja mislim da nije resenje biti cinik i boriti se za svoje pravo da plasticnu bocu bacas gde hoces i da kupujes 50 kesa za jednokratnu upotrebu dnevno samo da ne bi nosio torbu od kuce, a sa druge strane pametovati o sistematskim resenjima koje iziskuju mnogo vece angazovanje od svih...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 12:24 - pre 58 meseci
Citat:
SlobaBgd:Ama NEĆU da vraćam flašu koju sam KUPIO u samišku! Hoću od nje da pravim hranilicu za ptice, stonu lampu...
Za srpski inat nema leka.

Još samo treba da mi pokažeš hiljade "hranilica za ptice" i "stone lampe" koje si napravio.
A ja ću tebi lako da pokažem stotina hiljada plasitčnih flaša koje nisu postale ni hranilice za ptice ni stone lampe.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 12:34 - pre 58 meseci
Tema je kao i Sve u Srbiji Postala Besmislena !!

Kucno djubre Gradjana , je Poslednji Ekoloski problem Srbije !!

Zagadjenje vazduha od Saobracaja , Termoelektrana i ostale industrije koja ne zna sta su filteri , zimskog grejanja ugljem i ko zna cime , ubija u Srbiji Hiljade gradjana godisnje !!

Zagadjenja reka , najmanje je od plasticnih kesa i flasa , industrija jos je ima , Nemilice truje sve cak i ono zatrovano !

Najzagedjiniji vodotok u Evropi , je naravno u Srbiji , Veliki backi kanal , koji je davno Ubijen , sto rece Banana i pre nego sto su izmisljene kese !
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 12:48 - pre 58 meseci
Citat:
Java Beograd:Voda u plastici košta 1,00 € i to je istaknuta cena. Pored cene piše još i da ćeš da platiš (deponuješ) dodatnih 0.20€ koje će ti biti vraćene kad vratiš flašu u samišku.
I dakle, kad uzimaš flašu vode, na kasi platiš 1.20 €, a sutra-prekosutra, u bilo kom supermarketu vratiš flašu, i dobiješ svojih 0.20€

Dakle, po tom sistemu si platio 1€ za sadrzaj flase.
Po trenutnom sistemu placas 1€ za sadrzaj flase i flasu. Dakle, ostecen si za flasu.
Skroz je ok da ti daju 0,2€ za flasu kad je vratis ali nije ok da ti je dva puta naplate a jednom vrate pare.


Citat:
Java Beograd:Pri tome, treba imati u vidu da ambalaža, realno ne košta više od 0,01 € u proizvodnji i za toliko je uvećana cena proizvoda.

OK, neka mi vrate 0,01€ kad vratim flasu bez da mi naplacuju dodatno.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 12:51 - pre 58 meseci
Citat:
bananaphone: Slobo kako moze neko da te osteti ako nosis svoju torbu i vracas ambalazu? To je sve sto se trazi od tebe da bi cena kostanja ove promene za tebe bila 0.

Nije 0. Cena je vrednost flase.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 12:52 - pre 58 meseci
@Java
Nema ja šta nikome da pokazujem svoje hranilice. Ako ih ima, pravio sam ih od svojih boca, plaćenih pošteno, i ne treba nikom da se pravdam. A te hiljade boca koje nisu postale hranilice za ptice, pretpostavljam one koje se nalaze u vodotokovima, pored puteva, na zelenim površinama, ni jednu nisam ja tamo bacio. Kao što već nekoliko puta rekoh, ja svoje smeće, pa i boce, odlažem u propisano namenjene kontejnere ili ulične kante manjeg kapaciteta. Često ih i zgužvam da zauzimaju što manje mesta. Ako je neka od tih boca završila u reci, pored puta ili u moru, tamo je došla nebrigom i traljavim radom službi koje su već plaćene da propisno odlažu otpad, i u tim službama rade ljudi koji tvrde da umeju svoj posao da obavljaju po standardima pa su za to odgovarajuće i plaćeni iz mog i iz tvog džepa. Dakle, neko koga i ti i ja plaćamo ne radi svoj posao kako treba. Uprkos tome, isti ti koje plaćamo da brinu o otpadu (od Gradske čistoće do Ministarstva) malo-malo pa podignu cenu svojih usluga, uvedu posebne takse za ekologiju pa za vodotokove, pa za sir i vojnu muziku, i malo-malo pa dižu dževu kako građani prave đubre. Pa naravno da prave, da nije građana i njihovog đubreta, ne bi bilo ni Gradske čistoće.

@bananaphone
Citat:
Mislis da je neko piglu pa da ne kapira da to nije dovoljno, da je potrebno pretumbati celu ekonomiju i promeniti svest ljudi? Da je potrebno da se drzava na mnogo visem nivou angazuje? Da ne treba bager da vraca smece koje je izvadio iz reke nazad u reku?

Ma kakvo bre menjanje svesti?! Promena svesti bi bila kada bi se manje kupovalo, manje bacalo, više recikliralo i popravljalo, ukratko - kada bi se ugušio konzumerizam i kada bi se ukinulo potrošačko društvo. Misliš li da bi ikome od velikih igrača (korporacije, vlade, velike firme, vojni kompleksi, industrija ovoga i onoga, pa čak i ekološki pokreti) to odgovaralo? Tvrdim da ne bi! I tako se vraćamo na moj stav da su sve ove kampanje upravo samo to: kampanje za zamajavanje naroda i uzimanje para i ograničavanje prava i sloboda.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 12:55 - pre 58 meseci
Citat:
SlobaBgd:http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:798862-KRIVICNA-ZBOG-OTROVA-Firmi-iz-Novog-Sada-preti-oduzimanje-dozvole-za-rad

Oduzeli dozvole za rad!? Ništa novčana kazna, ništa zatvor, ništa obaveza da krivci saniraju teren, ništa oduzimanje opreme?

Pokrenut je krivicni postupak. Pise u prvom pasusu da se direktor tereti za krivicno delo. Sad je stvar na sudu. S obzirom da je vest od danas, malo je nerealno da je vec izrecena kazna (ni dozvola za rad nije jos oduzeta, pise da preti oduzimanje)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 12:58 - pre 58 meseci
Citat:
SlobaBgd:... nebrigom i traljavim radom službi koje su već plaćene da propisno odlažu otpad, i u tim službama rade ljudi koji tvrde da umeju svoj posao da obavljaju po standardima pa su za to odgovarajuće i plaćeni ...
Nema tih službi koje mogu da pokupe otpad kad 90% građana prlja oko sebe.

To busanje u grudi tipa "JA BACAM U KONTEJNER" sačuvaj za neku drugu priliku. Više je nego očigledno da ogroman procenat ljudi baca u reku. Šta misliš kako su i zašto Nemci uveli sistem koji sam opisao?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 13:00 - pre 58 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
SlobaBgd:http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:798862-KRIVICNA-ZBOG-OTROVA-Firmi-iz-Novog-Sada-preti-oduzimanje-dozvole-za-rad

Oduzeli dozvole za rad!? Ništa novčana kazna, ništa zatvor, ništa obaveza da krivci saniraju teren, ništa oduzimanje opreme?

Pokrenut je krivicni postupak. Pise u prvom pasusu da se direktor tereti za krivicno delo. Sad je stvar na sudu. S obzirom da je vest od danas, malo je nerealno da je vec izrecena kazna (ni dozvola za rad nije jos oduzeta, pise da preti oduzimanje)

Moje čuđenje se najviše odnosilo na ovaj deo:
Citat:
U poslednjih godinu-dve, oduzeli smo nekoliko dozvola za rad, pa je i operatera sada manje.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 13:13 - pre 58 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
SlobaBgd:... nebrigom i traljavim radom službi koje su već plaćene da propisno odlažu otpad, i u tim službama rade ljudi koji tvrde da umeju svoj posao da obavljaju po standardima pa su za to odgovarajuće i plaćeni ...
Nema tih službi koje mogu da pokupe otpad kad 90% građana prlja oko sebe.

To busanje u grudi tipa "JA BACAM U KONTEJNER" sačuvaj za neku drugu priliku. Više je nego očigledno da ogroman procenat ljudi baca u reku. Šta misliš kako su i zašto Nemci uveli sistem koji sam opisao?

Ovo prosto nije tačno, i u najmanju ruku je nepristojno! Niti većina ljudi baca đubre u reku, niti ima lak i jednostavan pristup reci. Možda polaziš od sebe pa ti tako radiš, ali kao što sam nekoliko puta napisao ovde, i ja i moje komšije, koliko mogu da vidim, vrlo pazimo na komunalni red. Doduše, uvek ima bezobraznih, ali to je u značajno manjem procentu nego nas pristojnih. A to da "nema tih službi koje mogu da pokupe otpad", pa ja to sve vreme i govorim! Ne mogu, znaju da ne mogu, ali stalno traže još i još para, pomoći iz budžeta, smanjuju kvalitet i obim usluge, i optužuju svog poslodavca (nas građane) što ne mogu da urade svoj posao kako su rekli da će uraditi. Kad bi ti tako majstor moler mrljavio po stanu, krečio tu i tamo, preskakao ćoškove i visoke plafone i tražio od tebe da okrečiš ono što on ne može da dohvati, oterao bi ga u tri lepe u roku od odma! Koja je razlika između molera i Gradske čistoće, osim što ove druge plaćaš unapred i što moraš njih da angažuješ?

Nemci su uveli i još efikasniji sistem zasnovan na Ciklonu B, hoćemo li ga odmah primeniti i kod nas, kad već drrkamo na sve što je Nemac uveo?
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 15:11 - pre 58 meseci
Citat:
SlobaBgd:
A te hiljade boca koje nisu postale hranilice za ptice, pretpostavljam one koje se nalaze u vodotokovima, pored puteva, na zelenim površinama, ni jednu nisam ja tamo bacio. Kao što već nekoliko puta rekoh, ja svoje smeće, pa i boce, odlažem u propisano namenjene kontejnere ili ulične kante manjeg kapaciteta. Često ih i zgužvam da zauzimaju što manje mesta. Ako je neka od tih boca završila u reci, pored puta ili u moru, tamo je došla nebrigom i traljavim radom službi koje su već plaćene da propisno odlažu otpad, i u tim službama rade ljudi koji tvrde da umeju svoj posao da obavljaju po standardima pa su za to odgovarajuće i plaćeni iz mog i iz tvog džepa. Dakle, neko koga i ti i ja plaćamo ne radi svoj posao kako treba. Uprkos tome, isti ti koje plaćamo da brinu o otpadu (od Gradske čistoće do Ministarstva) malo-malo pa podignu cenu svojih usluga, uvedu posebne takse za ekologiju pa za vodotokove, pa za sir i vojnu muziku, i malo-malo pa dižu dževu kako građani prave đubre. Pa naravno da prave, da nije građana i njihovog đubreta, ne bi bilo ni Gradske čistoće.

Ja sam iz cistog revolta, nekog svog licnog malog protesta poceo da iskazujem "nedisciplinu" i kad se radi o takvim stvarima. Recimo, redovno mi firme pune djubretom moje postansko sanduce, koje kao sto mu ima kaze sluzi za prijem postanskih posiljaka, racuna i slicnog, a ne da ga raznorazni pune reklamnim djubretom koje nit sam trazio niti zelim da ga dobijam, pa kad jednom mesecno sidjem do prizemlja da uzmem racune moram da prebiram po njihovom markentiskom djubretu da bi ih iskopao. U cosku ispod sanducica samo iz tog razloga neko je stavio plasticnu korpu za otpatke koja je uvek puna tih letaka. Ranije sam njihovo djubre ubacivao u korpu, e a sad ga samo izbacim iz mog sanduceta na plocnik. Nisam uopste duzan da bilo cije djubre koje zavrsi u mom sanducetu prosledjujem u korpu za otpatke. U ovoj situaciji nisam ja kriv kao sto ti kazes i nisam ja taj koji pravi djubre, vec su krivi oni koji su ga istovarili u moje sanduce i ono ne bi mogli biti baceno na pod da se nije tu naslo. Dakle tudje djubre cu samo da uklonim iz mog prostora a necu da se iscimam ni toliko da napravim tih nekoliko pokreta da ga prosledim u kantu. Zabole me. Kad vec ima mali milion nekih regulacija i propisa koji regulisu sve i svasta neka se onda "regulise" nekom zakonskom zabranom i to spamovanje postanskih sanducica reklamnim djubretom raznih firmi.

Ili druga situacija, nedavno su u maksiju pokusali da ustale pravilo da kupci koji stoje u redovima sa malim korpama treba sami da redjaju iz istih artikle na traku. A kao obrazlozenje za tu su naveli opet maliciozno da ce onda eto svako biti brze usluzen i da ce krace stajati u redu. Da da, svi su tako dobri i predusretljivi prema kupcu. Sve one cene od 99,99999 dinara mi govore da im je postovanje mene kao svesnog bica prioritet. A i broj nadzornih kamera po metru kvadratnom je otprilike srazmeran stepenu postovanja.
I sve to naravno iz brige za sto bolji ugodjaj kupca, a nikako iz brige za bolju "produktivnost" i zaradu. Ni u toj situaciji mi ne pada napamet da olaksavam kasirkama posao tako sto cu sam da redjam artikle i onda da se saginjem da ubacujem praznu korpu na gomilu drugih korpi. Ne zato sto sam neuvidjavni namcor koji ne zeli drugome da olaksa, vec zato sto kao sto opet ti rece, odbijam da me hebu. Neka meni oni olaksaju i neka me ispostuju tako sto me nece prisiljavati da radim nesto sto nisam duzan i sto mi se ne radi, umesto sto bi hteli da od mene prave njihovog korisnog idiota koji ce za dz da obavlja neke poslice. Ako to osoblje u prodavnicama nadredjeni poslodavci drndaju, da upotrebim taj kulturniji izraz, nije resenje u tome da oni principom spojenih sudova to prebacuju na kupca tako sto ce njega da drndaju. Nego neka se lepo organizuju i pobune protiv onih koje se tako ophode prema njima.

I tu je ujedno i komentar na ovo sto je banana napisao pitanjem a kako ti to skodi da nosis torbu sa sobom. To samo po sebi ne skodi ali problem je u tome sto je to samo jedna u nezaustavnom nizu stvarcica kojom me svakim danom u sve vise situacija #ebuckaju. I problem je u tome sto mi to rade bas oni koji su najveci hebaci to jest zagadjivaci te iste planete za koju se satro toliko brinu. Da zavrsim ponavljanjem Slobine konstatacije sa kojom se slazem, mnogo brate pristajete da vas, khm, drndaju.

[Ovu poruku je menjao Windows2 dana 06.06.2019. u 16:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 15:27 - pre 58 meseci
Citat:
SlobaBgd:
...
Ma kakvo bre menjanje svesti?! Promena svesti bi bila kada bi se manje kupovalo, manje bacalo, više recikliralo i popravljalo, ukratko - kada bi se ugušio konzumerizam i kada bi se ukinulo potrošačko društvo. Misliš li da bi ikome od velikih igrača (korporacije, vlade, velike firme, vojni kompleksi, industrija ovoga i onoga, pa čak i ekološki pokreti) to odgovaralo? Tvrdim da ne bi! I tako se vraćamo na moj stav da su sve ove kampanje upravo samo to: kampanje za zamajavanje naroda i uzimanje para i ograničavanje prava i sloboda.


Pa menja se, samo ti toga ocigledno nisi svestan. Sta mislis zasto se citava ekonomija prebacuje u servise?

I sta pricas majke ti, neko ti ogranicava prava i slobode time sto moras da bacis plasticnu flasu na mesto gde ce biti reciklirana a ne gde ti hoces, i sto moras da poneses torbu sa sobom u prodavnicu

Koja patetika
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 15:29 - pre 58 meseci
Citat:
since1986BC:
^ Mogli da priteraju kamion i odvezu otpad. Ali nas princip - "ko ce o tome sada da misli".

Citat:
bananaphone:
Ljudi nikad zadovoljni, da je pukao most ili da je poplavljeno selo, bilo bi "hebo ih kamion i ciscenje, trebali su spasavati ljude". Sa druge strane svi koji pametuju na Internetu ne razmislja o tome da ponese torbu sa sobom u radnju, nego izlaze iz radnje sa 10 kesa, glac novih, koje baca isti dan u smece, vodu ne pije iz cesme nego iz 5 plasticnih boca dnevno, da ne nabrajam dalje...


Redovno nosim ceger, platnenu torbu. Ako nekad zaboravim ili kupim kesu koju vise puta iskoristim ili stvar, 2 ili 3, ponesem u rukama.
Kad idem u setnju u prirodu ponesem dzak ili kesu i donesem komsiji/"reciklatoru" :) pet ambalazu i limenke koje ribolovci / izletnici ostave.
Usput mi je a on od toga zivi.
Vodu pijem u 90% slucajeva iz gradskog vodovoda. Flasirana voda je identicnog kvaliteta.

Cisto da znas da nas ima i "ekstrema", normalnih. :)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 15:39 - pre 58 meseci
Da se razumemo, nekada se svaka staklena flasa vracala (voda, pivo, vino, rakija).
A danas nista od toga ne mora.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Besmislenosti u Srbiji.06.06.2019. u 15:43 - pre 58 meseci
Citat:
Windows2:
Ja sam iz cistog revolta, nekog svog licnog malog protesta poceo da iskazujem "nedisciplinu" i kad se radi o takvim stvarima. Recimo, redovno mi firme pune djubretom moje postansko sanduce, koje kao sto mu ima kaze sluzi za prijem postanskih posiljaka, racuna i slicnog, a ne da ga raznorazni pune reklamnim djubretom koje nit sam trazio niti zelim da ga dobijam, pa kad jednom mesecno sidjem do prizemlja da uzmem racune moram da prebiram po njihovom markentiskom djubretu da bi ih iskopao. U cosku ispod sanducica samo iz tog razloga neko je stavio plasticnu korpu za otpatke koja je uvek puna tih letaka. Ranije sam njihovo djubre ubacivao u korpu, e a sad ga samo izbacim iz mog sanduceta na plocnik. Nisam uopste duzan da bilo cije djubre koje zavrsi u mom sanducetu prosledjujem u korpu za otpatke. U ovoj situaciji nisam ja kriv kao sto ti kazes i nisam ja taj koji pravi djubre, vec su krivi oni koji su ga istovarili u moje sanduce i ono ne bi mogli biti baceno na pod da se nije tu naslo. Dakle tudje djubre cu samo da uklonim iz mog prostora a necu da se iscimam ni toliko da napravim tih nekoliko pokreta da ga prosledim u kantu. Zabole me. Kad vec ima mali milion nekih regulacija i propisa koji regulisu sve i svasta neka se onda "regulise" nekom zakonskom zabranom i to spamovanje postanskih sanducica reklamnim djubretom raznih firmi.


Pa koga si zahebao majke ti? Bacio si djubre sebi i svojim komsijama ispored ulaza? I sad ce ovi sto spamuju - da prestanu? Ili ces ti ziveti bolje?
Tebe hebu firme koje spamuju, pa je onda u redu da ti hebes svoje komsije, tako sto im ostavljas djubre ?


Citat:
Windows2:
Ili druga situacija, nedavno su u maksiju pokusali da ustale pravilo da kupci koji stoje u redovima sa malim korpama treba sami da redjaju iz istih artikle na traku. A kao obrazlozenje za tu su naveli opet maliciozno da ce onda eto svako biti brze usluzen i da ce krace stajati u redu. Da da, svi su tako dobri i predusretljivi prema kupcu. Sve one cene od 99,99999 dinara mi govore da im je postovanje mene kao svesnog bica prioritet. A i broj nadzornih kamera po metru kvadratnom je otprilike srazmeran stepenu postovanja.
I sve to naravno iz brige za sto bolji ugodjaj kupca, a nikako iz brige za bolju "produktivnost" i zaradu. Ni u toj situaciji mi ne pada napamet da olaksavam kasirkama posao tako sto cu sam da redjam artikle i onda da se saginjem da ubacujem praznu korpu na gomilu drugih korpi. Ne zato sto sam neuvidjavni namcor koji ne zeli drugome da olaksa, vec zato sto kao sto opet ti rece, odbijam da me hebu. Neka meni oni olaksaju i neka me ispostuju tako sto me nece prisiljavati da radim nesto sto nisam duzan i sto mi se ne radi, umesto sto bi hteli da od mene prave njihovog korisnog idiota koji ce za dz da obavlja neke poslice. Ako to osoblje u prodavnicama nadredjeni poslodavci drndaju, da upotrebim taj kulturniji izraz, nije resenje u tome da oni principom spojenih sudova to prebacuju na kupca tako sto ce njega da drndaju. Nego neka se lepo organizuju i pobune protiv onih koje se tako ophode prema njima.

I tu je ujedno i komentar na ovo sto je banana napisao pitanjem a kako ti to skodi da nosis torbu sa sobom. To samo po sebi ne skodi ali problem je u tome sto je to samo jedna u nezaustavnom nizu stvarcica kojom me svakim danom u sve vise situacija #ebuckaju. I problem je u tome sto mi to rade bas oni koji su najveci hebaci to jest zagadjivaci te iste planete za koju se satro toliko brinu. Da zavrsim ponavljanjem Slobine konstatacije sa kojom se slazem, mnogo brate pristajete da vas, khm, drndaju.


Ti prijatelju nemas ni jedan jedini problem u zivotu, ako su ti najveci problemi da izvadis stvari iz korpe u supermarketu ili da nosis svoju torbu

Vidi, ja ne pristajem na gluposti koje nemaju nikakvog smisla, niti na stvari koje ruse neki moj konfor, bez nekakvih vidljvih benefita ili obrazlozenja.
Ali ja stvarno ne mogu da vidim nista pozitivno ili bilo kakvu logiku u tome da istresem reklamni matrijal iz mog sanduceta u hodnik moje zgrade, koji koristim ja i moje komsije, zato sto je neko kog niti poznajem, niti me je briga za njega ubacio protiv moje volje taj isti reklamni matrijal u moje sanduce .
Analogno tome, ne vidim da me iko hebe time sto bacam plasticnu flasu u levu kantu a ostalo smece u desnu, cak sta vise mislim da cini uslugu i meni i mojoj deci time sto obezbedjuje da jedna flasa manje bude bacena u nase reke i jezera...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Besmislenosti u Srbiji.

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81775 | Odgovora: 357 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.