Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa osvetljenjem u kupatilu

[es] :: Elektrotehnika :: Problem sa osvetljenjem u kupatilu

[ Pregleda: 1242 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pecadieselt

Član broj: 336081
Poruke: 10
77.243.26.*

Jabber: dieselt


Profil

icon Problem sa osvetljenjem u kupatilu09.01.2018. u 23:54 - pre 75 meseci
Imam problem sa osvetljenjem u kupatilu tj,u ormariću iznad lavaboa sam imao godinama 2 rozetne sa halogenim sijalicama g4 koje su radile bez problema preko trafoa 12 AC (105W).Desilo se da je crkao taj trafo i sijalica u jednoj rozetni,zamenio sam trafoom novim sa istim karakteristikama i stavio obe nove sijalice.U trenutku uključenja se desilo da je radilo osvetljenje 1 minut nakon cega se desio spoj i izbacio je osigurac za svetlo u kupatilu,trafo se zapusio,pregoreo je na njemu osigurac zamenio sam ga ali je spoj otisao dalje u trafou i jos neki elementi su pocrkali.Zatim sam resio da kupim nove rozetne sa novim g4 led sijalicama smatrajuci da su stare rozetne dotrajale i pravile kratak spoj tako da su crkla oba trafoa.Namontirao sam nove rozetne i u njih stavio g4 led sijalice koje rade na 220 v.osvetljenje je radilo celo vece bez problema i ujutru pri prvim ukljucenjem je crkla jedna sijalica a malo kasnije pri novim ukljucenjem je crkla jos jedna.Misleci da su mozda sijalice loseg kvaliteta stavim druge g4 led i one su takodje radile isto jedno vece i sutradan su pocrkale.Da napomenem da se na istom kablu ukljucuje i neonka u kupatilu koja radi zajedno sa ovim osvetljenjem na ormaricu i ta neonka celo vreme radi bez ikakvih problema.Merio sam napon na tom kablu gde je prikljuceno osvetljenje i napon je normaln 220v i normalno ga prekidac pali i prekida ,otkacio sam i neonku sa tog kabla ali se isto ponovilo da je crkla sijalica pri paljenju.Zanima me da li je neko mozda imao sličan problem?Hvala unapred
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Problem sa osvetljenjem u kupatilu

[ Pregleda: 1242 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.