Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 634201 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER17.06.2018. u 23:01 - pre 70 meseci
Nemoj da odgovaras samo zbog mene, vec za sve koji citaju temu i zele korisne infoemacije---odakle dolaze ti jeftini konyigenti i kada stize sledeca tura !!!
Tbi bilo korisno za sve............i budi fin kada dajes odgove da ostanu na forumu kao korisna informacija.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.06.2018. u 00:11 - pre 70 meseci
Dolaze iz Kine kao i 99% stvari koje se proizvede tamo.
Meni je bitnije iskustvo nekog ko ima klimu koju hocu da nabavim od onih koji tumace uputstva.
Komsija u salon ugradio Gree Amber 18-ticu, jeste ogromna i unutrasnja i spoljasna jedinica. Pitanje je kako ce grejati taj prostor koji nema prave zidove vec kombinaciju stiropor i OSB table, i naravno lepak i fasada sa obe strane. Isto je i na plafonu, samo malo deblje.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
37.19.105.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER18.06.2018. u 09:10 - pre 70 meseci
Grejaće jer Gree Amber 18 je "životinja", ali u takvom prostoru kad krene defrost odma je hladno. Nema zidova, nema akumulacije toplote.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.06.2018. u 00:04 - pre 70 meseci
Pa to i ja mislim, mada ima lepak i fasada pa ce to drzati nesto mozda. Videcemo.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.06.2018. u 00:17 - pre 70 meseci
Citat:
djalf:
Dolaze iz Kine kao i 99% stvari koje se proizvede tamo.


@djalf
Ako imas informacija kada stize novi kontigent i odakle, bilo bi korisno za sve na ovoj temi...
Ako me secanje sluzi i imas onaj problematicni model Fujitsu, koji " brljavi" elektronika a godina proizvodnje valjda 2012 iz nekog jeftinog kontigenta ????
Odakle stizu ti modeli , jer iz magacina u Nemackoj kao sto je na sajtu FUJITSU--GENERAL Europa ili ...... ?


[Ovu poruku je menjao SG kamikaza dana 19.06.2018. u 07:00 GMT+1]
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-3.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.06.2018. u 06:18 - pre 70 meseci
Taj kontigent smo skladištili u Italiji. To se sve rasprodalo. Mali procenat (oko 1%) je imao problem sa ventilatorom (duva prejako), i to je rešeno zamenom elektronike u garantnom roku.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.06.2018. u 09:10 - pre 70 meseci
Anone brljavi tebi mozak ocigledno. Radile celu zimu bez problema. Ja znam da te mnogo boli sto je Fujitsu najbolji ovde zbog odnosa cene i kvaliteta ali za to mozes da se zalis uvoznicima ostalih brendova koji su mnogo alavi na pare. Ja tu nista ne mogu da ti pomognem.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER22.06.2018. u 06:29 - pre 70 meseci
@mirko

Slobodan si ponovo napisati poruku o novim saznanjima vezanim za modele,gasove i tehnicke karakteristike novih/starih modela klima uredjaja.
Potrudi se da bude bez prozivki,omalovazavanja i ostalih besmislica tebi svojstvenih.

1. Smatraj se opomenutim zbog konstantno istih stvari koje cinis na temi.
2. Ako osecas neopisivu zelju za prozivkama,pokreni privatni blog/yt kanal.
 
+1

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER22.06.2018. u 23:44 - pre 70 meseci
Meni je ovo bas zanimljivo.Toliko strucnjaka i korisnika klima Fujitsu a jos se na ovoj temi nije odmaklo od montera i montaze klima uredjaja ili jeftini kontigenti uredjaja gde pojedini clanovi ove teme nece da pruze potpune informacije o rasprodaji i novim kontigentima sa dobrom cenom ?Nije mi samo jasno koji je cilj da se napise " rasprodat je kontigent sa dobrom cenom za klime Fujitsu " ???
Elem Bugari idu napred i u civilizovanom svetu se pise o novim modelima Fujitsu.............

http://www.fujitsu-general.bg/...main_category=4&category=7

Nazalost ovde na temi strucnjaci za Fujitsu jos uvek diskutuju o neverovatnim dostignucima u montazi klima uredjaja a naravno i o prodaji ali i zameni elektronike nekih modela Fujitsu a "Bugari" idu napred i nude nove modele Fujitsu -- naravno i ostali civilizovani svet ide napred.
Tu su novi modeli Fujitsu KGTA.KMTA,KLWA.............itd.
Obicno se ocekuje da trgovci i monazeri za Fujitsu napisu i neke korisne informacije iz REALNOG sveta i desavanja u okruzenju o komkpaniji Fujitsu -- kod nas u Srbiji na ovoj temi jos uvek nema diskusije o novim modelima.
Mozda ekipi vise odgovara pisanje i informacije o starim modelima i njihovim kontigentima sa jeftinom cenom -- ja licno imam razumevanje za tako nesto jer je zarada ipak najveca za stare ili odlazece mode i iz toga razloga nepostoji zelju da podele svoje informaci o novim modelima Fujitsu.



[Ovu poruku je menjao mirkobatocina dana 23.06.2018. u 00:56 GMT+1]
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER23.06.2018. u 16:22 - pre 70 meseci
Kad budu dostupni kod nas mozda cemo pricati o njima a do tada ti otidji do Bugarske i s njima podeli iskustva pa ces nam preneti kako to radi


Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
+1

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER23.06.2018. u 23:56 - pre 70 meseci
@SC Kamikaza ili Tvrdoglavi.

Pitanje je, da li moze da se pise na ovoj temi o klima uredjajima a da to nije Fujitsu --- naravno uz postovanje prema Japanskom proizvodjacu Fujitsu !!!???

.
.
.


Deo poruke obrisan zbog neprimerenosti sadrzaja.





[Ovu poruku je menjao SG kamikaza dana 24.06.2018. u 07:49 GMT+1]
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.06.2018. u 06:53 - pre 70 meseci
Citat:
@SC Kamikaza ili Tvrdoglavi.


Insinuiras sta?

Citat:
Pitanje je, da li moze da se pise na ovoj temi o klima uredjajima a da to nije Fujitsu --- naravno uz postovanje prema Japanskom proizvodjacu Fujitsu !!!???


Moze,i pozeljno je. Uz postovanje prema ljudima,a ne brendovima.

Sto se tice svega ostalog,a obrisano je,sramota me je da ti ponavljam vise.
Smatraj da si poslednji put opomenut zbog svog pisanja,i da je na snazi nulta tolerancija za tvoj off topic.
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.06.2018. u 13:15 - pre 70 meseci
Au šta je ovo? A ko je to Anon, Mirko....?
Imam jedno praktično pitanje, problem. Radim u kancelariji 3x4 metra, unutra ima dosta monitora, izračunao sam da ima oko 1kw toplotnih dobitaka na sat. Dakle bez klime nije moguće da se leti tu boravi. Elem, kad otvorim prozor vrućina mi je jer je napolje toplo, kad zatvorim prozor onda radi klima neki LG 12-ca on/of. Ohladi ona nekako ali je vlažnost ogromna, kao da ne izvlači vodu, dali je moguće da hladi ali ne izvlači vlagu?Zaista je ubi bože osećaj. Izvinkavam se na pitanju jer je možda off ali stvarno me ubi taj odvratan osećaj.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2026
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER24.06.2018. u 15:38 - pre 70 meseci
Citat:
SG kamikaza:
Citat:
@SC Kamikaza ili Tvrdoglavi.


Insinuiras sta?

Citat:
Pitanje je, da li moze da se pise na ovoj temi o klima uredjajima a da to nije Fujitsu --- naravno uz postovanje prema Japanskom proizvodjacu Fujitsu !!!???


Moze,i pozeljno je. Uz postovanje prema ljudima,a ne brendovima.

Sto se tice svega ostalog,a obrisano je,sramota me je da ti ponavljam vise.
Smatraj da si poslednji put opomenut zbog svog pisanja,i da je na snazi nulta tolerancija za tvoj off topic.

evo da ti odgovorim, bez namere da ti pridajem na znacaju posto si sopstvenim ponasanjem sve sto si doprineo ovom i verovatno drugim forumima izgubio postavsi opcinjen nexteenom, sopstvenom sujetom jer ti je opala popularnost, i verovatno jos necim sto vec ne spada u oblast moje strucnosti pa ne bih ni komentarisao...

zarad drugih ne zarad tebe, ponovicu jos jednom, ja imam samo jedan profil na jednom forumu, ovaj na ovom, ni pod jednim drugim niti istim nikom me neces naci ni ovde ni na bilo kom drugom mestu. druga Kamikazu sam upoznao, ni malo ne licimo, i koliko znam on ima ekimo klimu inverter, i toplotnu pumpu kinesku, prvo sam mu ja ugradio (valjda nije zabranjeno) a drugo je odradio sam uz pomoc sa strane. da si se malo pozabavio pracenjem recimo toplotne pumpe teme, shvatio bi da tvoje insinuacije su toliko apsurdne, da jednostavno pravazilaze i bezobrazluk kojim se sluzis. Kamikaza ima voda voda toplotnu pumpu koju ja sebi ne bih nikada stavio, po mom misljenju iskljucivo vazdusne pumpe su nesto u sta treba ulagati, osim toga vidis i u potpisu ko sta ima i odakle je. na tvoju zalost, mi se ne selimo iz batocine u beograd i nazad, svako zivi tamo gde zivi, i ne luta zarad provokacija na forumima. meni licno boravak ovde nema nikakav znacaj, niti sam svoj zivot posvetio tome kao ti da budem ultra internet strucnjak i popularan sirom regiona.

sto se tice primedbi, da je ovde samo zastupljen fujitsu, u samo par poslednjih stranica koje sam procitao danas, vidim da je stavljen daikin vise puta, cak i odredjene slike i snimak iz neke fabrike, a ti, koji imas dva top modela mitsubishija i fujitsua, a sad si jedino zadovoljan ulaznim daikinom, treba da i ove dve rashodujes i predjes na taj ulazni daikin, jer steta je da budes nesrecan sa dva krša u kuci pored vrhunskog top daikina. evo ja cu ako hoces da ti dam dva nova takva daikina za ta dva polovna krsa, sve u zelji da budes konacno srecan i da nesrecu koja je nastala tako sto ti je nexteen ukrao popularnost nekako pokusamo da zalecimo.

a cisto da znas, imam tvoje privatne poruke u kojima si velicao i fujitsu i mitsubishi kad si se javljao svojevremeno, ali ocigledno je kupovina ulaznog daikina konacno dovela stvari na svoje mesto i ucinila da se razocaras u vrhunska dva uredjaja koja si imao do tada.

Kamikaza, izvini na malo off-a trudio sam se da sto manje odgovorim na frustraciju doticnog clana.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.06.2018. u 13:54 - pre 70 meseci
Mi mozemo da pisemo o onom sto imamo, novi modeli nisu kod nas stigli koliko znam a sto se mene tice i ne moraju. Moje LGC nikad ne bi menjao za LM ako ne bi bas morao jer imaju isti kompresor kao LU model.
Ko ima staru Nokriju ne verujem da bi je menjao za novu koja je uzgred i slabija a duplo skuplja.
Ali hejtovanje mora da se izgura, nekom nema pomoci, na zalost.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.06.2018. u 22:41 - pre 70 meseci
Citat:
djalf:Ko ima staru Nokriju ne verujem da bi je menjao za novu koja je uzgred i slabija a duplo skuplja.


Ovdje grijesis :)

Ja imam staru nocriu i rado bi ju zamijenio za novu.
Ali ne bih doplatio :)

I nova nocria nije slabija.
Cak je i 12-ka nesto jaca od stare 14-ke na -15 :)

Ali je daleko tisa,plus made in japan (zbog cega i jest takva cijena)
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER26.06.2018. u 23:53 - pre 70 meseci
A koja je to nova Nocria i gde ima servisna uputstva?
Ono sto ja primecujem je da su servisna uputstva za sve nove modele ne samo za Fujitsu nego bilo koje marke sve manje dostupni.
Dajkin, Tosho i ostali kriju servisna ko zlato.....dosla su izgleda nova vremena da trebamo gatati sto im je unutra od hardwera.
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2018. u 07:45 - pre 70 meseci
Servisna dokumentacija se uglavnom tretira kao vlasnistvo a u kulturnim drzavama je piraterija zabranjena i kaznjiva zakonom.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2018. u 13:19 - pre 70 meseci
Servisna dokumentacija je za servisere a ne za krajnjeg kupca. Zato se ne mogu skinuti bez naloga firme na Viacom sajtu.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER29.06.2018. u 19:32 - pre 69 meseci
Naišao sam na klimu Carrier, vredi li to čemu? Skoro sam video jednu Carrier u jednoj pošti. Na Euroventu stoji da je pravi Midea, jel bolje od Mideje Mision ili ne?

Carrier klima inverter 42QHC009DSA / 38QHC009DS:
Kapacitet hlađenja: 0.5 - 3.5 kW, nominalno 9200 BTU
Energetska klasa: A++, SEER: 7.2

Kapacitet grejanja: 0.6 - 3.8 kW, nominalno 9900 BTU
Energetska klasa: A, SCOP: 4
Freon: R410A

Jel ovo ulazni model ili standard? Niko ovu marku nije spominjao, vredi li čemu?

Primetio sam na euroventu da ovom modelu ne pada snaga grejanja na -15 u odnosu na -7.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 634201 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.