Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 641588 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.09.2018. u 16:59 - pre 68 meseci
Ako je kao sto si rekao lsbcw to nije ni blizu ulaznog modela llcc
To bi trebalo da je daleko bolja klima.
To sto si slikao unutarnju jedinicu,nigdje veze sa unutarnjom llcc

Evo ti malo literature o tvojoj klimi ako te bude zanimalo.

https://www.manualslib.com/man.../Fujitsu-Asy9lsbcw.html#manual
https://www.manualslib.com/man.../Fujitsu-As-9lsacw.html#manual
https://www.manualslib.com/man...a18lcc.html#product-AST12LSBCW
https://www.manualslib.com/man...9lsacw.html#product-ASY12LSBCW

Meni to lici na ne sto u rangu 12 luca po hardveru samo starije i bez sminke.

Meni da ko ponudi to po 270€ ja bi uzeo nekoliko komada.

De uslikaj onu naljepnicu na vanjskoj jedinici.
Trebalo bi da pise 12 lfbc


[Ovu poruku je menjao rovaccccc dana 19.09.2018. u 18:11 GMT+1]
 
0

dedola
elektricar

Član broj: 191031
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.09.2018. u 17:17 - pre 68 meseci
Evo je slika ASYA12LCC, meni se čini da su potpuno iste:
Prikačeni fajlovi
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.09.2018. u 17:23 - pre 68 meseci
Ja cijelo vrijeme pisao o fujitsu 12 llcc modelu koji se proizvodi i danas i kosta oko 500-550€.
Pisao kako ta klima nema slicnosti sa tvojom,kako je tvoja bolja.

Tek sad skontam da si ti svoju klimu uporedio sa fujitsu 12 lcc
To je ok i to je stara klima,moguce da su slicne,neda mi se ponovo trazit pdf ove :)
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
31.223.144.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER19.09.2018. u 22:55 - pre 68 meseci
Citat:
Cronnin:
Koliko je vidim Daikin FTXF35A:
Na -15 °C maskimalno daje 2 kW, i to kada povuče 1 kW.
Takođe, na -7 °C daje 2,5 kW sa potrošnjom od 900 W.
To znači da do -10°C verovatno daje tih 2 kW, sa nekih ~86% opterećenja.

http://www.eurovent-certificat...fiche=115&indice_affiche=9

Da li ti je 2 kW na toj temperaturi dovoljno, zavisi od toplotnih gubitaka prostora. Ako nije, tu je 12LUC koja sigurno daje preko 50% više, tj. izvlaći preko 3 kW sve do -15 °C, što bi trebalo da pokrije gubitke od bar 100W po kvadratu.

http://www.eurovent-certificat...ffiche=21&indice_affiche=1

p.s. Ako je u pitanju stan u zgradi prolaziš bez problema i sa 12LLCE, a za kuću bih ipak išao na 12LUCA.



[Ovu poruku je menjao Cronnin dana 19.09.2018. u 01:55 GMT+1]


Zahvaljujem Cronnin ,lijepo objašnjeno znači Daikin ovog cijenovnog ranga Sensira otpada jer je kako kažeš u minusu na ivici ili nemože zadovoljit potrebe grijanja, za drugu za koju sam ostavio sam se čuo sa Skopljanče i čovjek je lijepo objasnio poppitanju Amber gree i rekao je da to sigurno može da ugrije bez problema ali je upitan kvalitet na duže godina nije kaže baš riješena sa nekim kvalitetnim kompresorom da bi potrajala 10-ak godina i njegov savjet ići na Hansol verziju koja je zmaj.

znači ovo otpada i ide se u viši cijenovni rang u kojoj je po tvojoj preporuci FUJITSU LLCE I LUCA
etu sam tek naišo na zbrku kod fujitsu gledajući 12ke-35ce koje su trenutno dostupne na tržištu BiH postoji 12LUCA -780evra dalje 12LMCE 650EVRA i 12LLCE 550 EVRA ovo su sve ajmo reć stari modeli sa R-410A a ima na ponudi i jedna nova sa R-32 12 KMTA 650evra

LUCA Pdesignh 3,9 - LMCE Pdesignh 3,5 - LLCE Pdesignh 3,4 - KMTA Pdesignh 2,5 eto zamisli najnoviji model sa R32 a najmanje snage

iz ovih podataka može se vidjeti da je za ne mnogo više para znatno jača od daikin sensire i hvala ti još jednom Cronnin što si me uputio u pravom smjeru
e sad kako rade po pitanju defrosta u većem minusu kako moduliraju snagu to ne znam ali neko će već znati

a šta me zbunilo još kod ovih fujitsu je to što pogledom na specifikacije težina vanjske jedinice 35ce je od 25kg do 26kg , a recimo mitsubishi je znatno teži ili ako pogedam gree hansol kome vanjska jedinica teška 43kg u čemu je poenta te tolike razlike u težini jeli to kompresor slabije izvedbe ili šta li je već pa je tolika razlika težine da nije to na uštrb kvaliteta dugotrajnosti šta li već je razlog ??????

VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 00:47 - pre 68 meseci
Uz veci izmenjivac se dobije duzi put freona kroz izmenjivac sto rezultuje boljom razmenom toplote, a bolja razmena toplote znaci da i kompresor nemora puno da odradi i obrce na visokim hercazama pa se dobije i manja buka vanjske jedinice kao bonus.
Problem je sto je Bakar za izmenjivac prvo skup kao materijal a uz to i tezak...pa se cesce srecu klime sa lakim spoljasnim a kompresor vrti do 130Hz.... tjest ide se na varijantu sa manjim-laksim izmenjivacem a zbog te manje razmene toplote kompresor mora jace odraditi posao sa vecim obrtajima. Snage ispadnu iste samo sto niko tu nespominje vek trajanja kompresora i habanje kompresora zbog tog znatno veceg neprezanja (da ne spominjem buku).
Lakse klime imaju i manji trosak za transport Azija-EU pa i manju cenu za pakovanje, umesto recimo 40tak sad u kontejner uguraju 50klima...samo im cena nikako neide nadole nego suprotno, stave manje materijala a cene ostale iste ili idu ugore.
R32 je trebao doneti snaznije klime ako je 15% jaci od R410 da su ostali na istom hardveru....po svenu sudeci umesto toga dobicemo samo lakse jedinice sa vecim opterecenjima a snage se nece pomeriti ni za dlaku.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 10:15 - pre 68 meseci
Trebinjac u tvom pisanju ima puno neobicnih stvari,pa mozes li podijelit i sa ostalima to sto si iskopao.

npr:
1. Kako znas da je taj daikin na ivici i da ne moze zadovoljiti tvoje potrebe grijanja,jel to znaci da ti znas tacno kolika ti snaga treba na tvojih -10*C ?

2. Gdje je neko objasnio da gree amber nema kvalitet i nije dobro rijesen kompresor pa ne moze da radi na duze ?

3. Odakle ti ideja da su llce i luca visi rang........luca je srednji rang ali llce je najjeftiniji rang

4. Pdesign ti ne znaci nuzno snagu klime....to mozes shvatit kao velicinu prostora u kom je izmjeren scop.......za jednu te istu klimu moze se uzimati razlicit pdesign.......ali sto veci pdesign ispast ce manji scop

 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
89.111.226.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 11:32 - pre 68 meseci
Evo da probam da odgovorim
1.pa ako se samo malo vratiš unazad Cronnin je podijelio savjet sa mnom po pitanju daikin sensira gledajući vjerovatno njegovu tablicu učinkovitosti na -10 ,pa je iz toga izvukao preporuku da možda zadovolji a možda i nezadovolji pa je kao predlog dao nešto malo skuplju opciju u smislu nabavke fujitsu lmce i luca ,znači ne znam tačno ali cijenim savjet da je bolje ne rizikovati da nezadovolji a za malko veće pare igrati na sigurno.
2. Što se tiče gree amber varijante nije niko pisao ns forumu,ali mislim da je skopljan4e mjerodavan da da svoje mišljenje po pitanju gree invertera pa smo u privatnoj prepiski zadnja 3 dana došli do toga da čovjek kaže da je amber sigurno dobar po pitanju grijanja i da će besprijekorno zadovoljiti moje potrebe ,ali opet ono ali pošto sam ja rekao da bi htio kvalitet da me to služi 10ak i više godina kao moj stari panasonic zadnjih 17 god na to mi je čovjek lijepo odgovorio da mi ne bi baš garantovao ni preporučio da u tom pogledu odaberem amber i savjetovao je da ako hoću pouzdanost na više godina i kvalitet svega ipak kupim hansol seriju koja je skuplja ali mi je i rekao za nju ću ti ja garantovat da će da radi jer ima hitachi ili daikin kompresor dvoiporedni izmjenjivač i 2xeev i kvalitetnu elektroniku i to je to.
3.opet ne čitaš pažljivo nego donosiš sud paušalno ,moraš kad već hoćeš da budeš posvećen temi ja sam tamo lijepo rekao po cronninovoj preporuci DA IDEM U VIŠI CIJENOVNI PA PONOVO NAGLAŠAVAM CIJENOVNI RANG a ne kao što si ti zaključio viši rang kvaliteta mislim da će ti sad biti jasno šta sam htio reći.
4.tu se slazem sa tobom pogotovu ti si taj izračun apsolviro a ja sam ga samo zagrebao po površini ali pošto nemogu otići u radnju i dobiti klimu na probu da je probam kad dođe januar ono koji dan pa ću im je vratiti zadovoljan ili nezadovoljan tako da se moram rukovoditi nekim parametrima a svi kažu Pdesignh je mjerodavno da bi znao u januaru hoće li moći ili neće evo kako si ti objasnio ni to nemora bit sigurna kupovina visok pdesign ali bar je po meni mnogo smanjen rizik pogrešnog izbora jer drukčije nemogu napraviti izbor kupovine osim rukovodeći se nekim sigurnim parametrima i iskustvom i znanjem nekih ljudi pa uostalom tome ovaj forum i služi a ne služi sigurno da ti što god napišem dvosmisleno tumačiš i ponašaš se kao nepogriješivi korektivni faktor umjesto da daš neki savjet i preporuku.
LP


VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 11:53 - pre 68 meseci
Ok ako je makedonac tako rekao on ima najvise iskustva sa gree od svih nas.
Prvi put mi je da cujem tako nesto za gree klimu.

Puno je modela na trzistu i trebace ti bar 5 godina da pohvatas jedan dio ponude kako stvari stoje :)

Ja imam i fujtisu i daikin.Sa oba brenda sam zadovoljan.Iako se neki modeli razlikuju vise neki manje.

U niskobudzetnim modelima ja sam se odlucio za daikin i prezadovoljan sam.Mislim da fujitsu 12 llcc moze malo jace grijat od moje daikin ftxb35c.Fujtisu je skuplji za skoro 100€.Ali je daikin tisi u radu.Obje varijante su po meni ok,ko sta voli i preferira.Meni znaci buka puno.

Kad je rijec o klimama u cjenovnom rangu oko 800€.
Svaka klima iz og ranga je bolja od svake klime iz jeftinog ranga.
Pa tako je fujitsu 12 luca puno bolja klima od jeftinog daikina i od jeftinog fujitsu llcc.

Ali mislim da nije bolja od daikina ftx50gv koji sam ubacio roditeljima.
Tog daikina sam platio 1495 KM.
To mi je jedna od boljih kupovina.
Ogromna vanjska jedinica 47kg ,koja ima snage,i koja nije bucna,odlicno programiran defrost itd

Jos nisi spomenuo svoj prostor,kvadraturu,izolaciju,koliko toplotnih gubitaka.
Za jedan prostor moze biti bolja jedna klima a za drugi prostor druga klima.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 11:56 - pre 68 meseci
Citat:
Trebinjac:
uostalom tome ovaj forum i služi a ne služi sigurno da ti što god napišem dvosmisleno tumačiš i ponašaš se kao nepogriješivi korektivni faktor umjesto da daš neki savjet i preporuku.
LP

Uh ovo tek sad vidjeh...i nista mi nije jasno ?
Ja gubim svoje vrijeme da tebi pisem,a ti kazes da se ja ovako ponasam ?
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 13:04 - pre 68 meseci
Trebinjac mislim da pogresno tumacis ono sta smo pricali.
Amber GWH12YC do -15C koja nije Nordik varijanta, je srednja klasa model od koju neocekujem da je slabija od Konkurencije tipa SensiraR32 ili FTXBC R410A
Ja sam taj Amber postavio u 9m2 i tamo radi savrseno i ima jako dobru modulaciju uz jako dobar minimum.
Rovac je svoj FTXB-C postavio isto u 9m2 ili 10m2 i njegova tamo radi savrseno.
Znaci obojica neocekujemo cuda od tih modela, oni mozda i ugreju 30tak kvadrata ali ce sigurno raditi oterecenije na velikoj hladnoci iuz pojacanu buku i mucenje.

Eto taj Hansol 9ka sto si naso za 550eura ti je pun pogodak za tu cenu, 41kg spoljasna i 2,5redni izmenjivac sa 1200gr freona radice puno bolje od ove gore 2.
Imas i taj VTT test za taj Hansol 9ka GWH09TB-S3DNA2D sa skoro 3KW na -10 i iznad 2,5Kw na -15 za tvojih 28m2 treba da je dovoljno.
Test je za GWH09TB-S3DNA2D/I + GWHT09TB-S3DNA1D/O
https://www.scanoffice.fi/wp-c...18/01/vtt-s-04224-15_gree3.pdf
ostali testovi
https://www.scanoffice.fi/vttn...ortit-ilmalampopumppuvertailu/
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 13:16 - pre 68 meseci
Gdje ima gree hansol 550€.
U bosni se devetka uvijek kretala oko 1000€

Sad vidim na piku da je malo pala ali i dalje je preko 800€

Ja da sam imao gree hansol po cijeni 550€ ja ju nebi propustio.

 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
31.223.144.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 14:48 - pre 68 meseci
Evo sada je na popustu mani pik a i tamo je cijena ne azurirana a evo ako koga interesuje mogu mu proslijedit broj i firmu da ne reklamiram to nije dozvoljeno gdje dođe sa troskovima dostave 1150km sto je eto 578 evra sa dostavom na kucu.
Rovaccc ako ti je to ok mogu ti poslati na pp sve podatke za kupovinu.
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 15:25 - pre 68 meseci
Ja kad sam nalijetao na akcije ja sam svima javno lijepio ponudu.
I niko me nije kaznio za to,nego naprotiv uglavnom ljudi zahvalni.

Meni ne treba ja sam pokriven klimama.
Ali nekom drugom ce mozda valjat ta ponuda ako stvarno postoji.
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
89.111.226.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 15:58 - pre 68 meseci
Naravno nek se samo javi ko je zainteresovan za kupovinu kazem bez dostave su 1100km ako hoce neko da ih tovari licno ili 1150 da mu posalju brzom postom unutar BiH to je aktuelno još narednih 5 do 6 dana nije lažno ništa cijene su stvarne kao i hansol 9ke.
Inače kod uvoznika se uvijek može pregovarati o cijeni pogotovu na kraju sezone.

VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
89.111.226.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 16:20 - pre 68 meseci
Inače ako vam treba u BiH nesto od bijele tehnike u mogucnosti sam da vas uputim uvijek na dobru cijenu jer imam dobar konekt sa masom uvoznika i vele prodavaca da neobjašnjavam kako .
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 16:29 - pre 68 meseci
Meni se cini da ti nas malo zezas :)

Al ajd valjda nekom u privatnu poruku ostavis gdje su te jeftine klime,kad vec javno ne zelis.
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 20:42 - pre 68 meseci
Rovacc ovde ima naka takva jeftina ponuda ....al nije mi bas jasna
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 22:09 - pre 68 meseci
Eto nema sta trazit vise.
Hansol po cijeni ulaznih modela :)
Kolike su sanse da dobije twin rotary unutra ?
Jel ono bjese hansol ima jako nizak minimum ?
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
31.223.144.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 22:16 - pre 68 meseci
Citat:
Skopljan4e:
Rovacc ovde ima naka takva jeftina ponuda ....al nije mi bas jasna


Samo reci šta te buni u ovoj ponudi mislim šta ti je nejasno
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
31.223.144.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER20.09.2018. u 22:17 - pre 68 meseci
Citat:
rovaccccc:
Eto nema sta trazit vise.
Hansol po cijeni ulaznih modela :)
Kolike su sanse da dobije twin rotary unutra ?


Težina vanjske jedinice je provjereno 41kg a te oznake su provjerene koje su i napisali
VERITAS VOS LIBERABIT
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 641588 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.