Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 639959 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
172.68.50.*



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 08:02 - pre 58 meseci
Uh lepe cifre za Lomo, dobre perfomanse. Gde ti vadiš te dokumente da nađem i ja. Kod nas u Srbiji nema tih modela o kome vi pričate, ima Lomo regular ali to nije taj Lomo već neki drugi, takođe su jako popularne Gree Viola pa bi za njih da nađem dokument.
Eurovent je dokument koji se izdaje nakon testiranja klime i potvrđuje fabričke rezultate ili pak objavljuje svoje dobijene vrednosti koje mogu biti i različite od proizvođačkih. Inače samo da dodam da su i Eurovent i proizvođečke vrednosti ustvari labaratoriske i nisu ostvarive u praksi, bar ne u 90% vremena rada klime. Dovoljno je da je vlaga spolja ili iznutra različita i eto razlike, da ne pominjem ostalo. Ali dobro dođe da se vidi na koje maksimume možeš da računaš, to da.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
+1

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
172.68.222.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 08:17 - pre 58 meseci
Da Romel , dodao bih informativni dokument , nije zvanicni ,obvezujići ,pravno valjani ciju vrijednost naravno ne umanjujem ,ali u odluci o kupovini ne dajem joj vise od 5-6% vrijednosti ( bilo eurovent bilo ovaj test od gree ) upravo radi ,sto kazes , tih laboratorijskih uvjeta..
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
172.68.50.*



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 09:35 - pre 58 meseci
Evo još malo proizvođačkih igračaka, interesantne su tabele u kojima se vide maksimalni kapaciteti i potrošnja na određenim temperaturama.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
Prikačeni fajlovi
 
0

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
162.158.91.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 10:02 - pre 58 meseci
Citat:
Alen23:
Da Romel , dodao bih informativni dokument , nije zvanicni ,obvezujići ,pravno valjani ciju vrijednost naravno ne umanjujem ,ali u odluci o kupovini ne dajem joj vise od 5-6% vrijednosti ( bilo eurovent bilo ovaj test od gree ) upravo radi ,sto kazes , tih laboratorijskih uvjeta..

Zato je iskreno preneseno iskustvo korisnika neprocjenjivo važno, a to za Gree još nigdje nisam našao .
U principu , jednom kad kupiš i namontiraš inverter, relativno je lako provjeriti navode proizvođača.
Potrebno je malo znanja i strpljenja te 2 termometra i vatmetar. Moja mjerenja na Mitsu se razlikuju u par procenata od proizvođačkih tabela.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
172.68.222.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 12:18 - pre 58 meseci
Sigurno Maks , ali ne i presudno , za gree imas videa ,mjerenja,modulacije,buke,temp.ispuha-usisa s vatmetrom,max snage , bas sve lijepo odradjeno samo treba potraziti , opet i to sam uzeo s nekih 30% kod kupnje.. Iskreno ne planiram se baviti mjerenjima i slicno , mozda eventualno uzeti mjerac potrosnje mada ne znam ni treba li mi jer mi ni stare on-off klime nisu trosile nista vrijedno spomena..
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
172.68.222.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 12:24 - pre 58 meseci
Citat:
Romel68:
Evo još malo proizvođačkih igračaka, interesantne su tabele u kojima se vide maksimalni kapaciteti i potrošnja na određenim temperaturama.


I opet mjerač potrošnje majka , unatoč svim tabelama :) :) :)
 
0

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
162.158.93.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 12:59 - pre 58 meseci
Citat:
Alen23:
Sigurno Maks , ali ne i presudno , za gree imas videa ,mjerenja,modulacije,buke,temp.ispuha-usisa s vatmetrom,max snage , bas sve lijepo odradjeno samo treba potraziti , opet i to sam uzeo s nekih 30% kod kupnje.. Iskreno ne planiram se baviti mjerenjima i slicno , mozda eventualno uzeti mjerac potrosnje mada ne znam ni treba li mi jer mi ni stare on-off klime nisu trosile nista vrijedno spomena..

Da, ali niko (bar ja nisam našao ) nije ta silna mjerenja objedinio u konkretan rezultat tipa: pri snazi kompresora X i protoku zraka unutrašnje Y , klima grije prostoriju snagom Q jes jednako COP je Q/X i iznosi toliko i toliko.
Iako nije sveto pismo naravno , Eurovent i valja zbog konkretnih podataka.

[Ovu poruku je menjao maks-rs dana 27.06.2019. u 14:12 GMT+1]
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
172.68.222.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 13:55 - pre 58 meseci
Imas za amber na yt bas tih testova , tipa Outdoor T = -9°C Preset T = 30°C Airflow=5 Speed=590m3/h Output Air T = 50°C. ukucaj lako ćes naći.. Za ovaj lomo nisam nasao a i relativno je nov model sumnjam da cu naći..
Ali ako bas dodje stani-pani skidam digitalne termometre s centralnog i krećem u mjerenje :) :).. Jeste , eurovent nije los radi konkretnih podataka ,ukoliko ti podaci zbog fleksibilne metodologije izracuna mogu i biti konkretni.. Mene to nije pretjerano zanimalo ,imao sam podatke proizvodjaca o kapacitetu grijanja spram vanjske T , Scop,Cop,prosjecnu godisnju potrosnju i to mi je bilo dovoljno a onda je skopljan4e poslao i ovaj test koji mi je i ocekivan spram informacija koje sam imao od proizvodjaca.. Jbg sad ostaje jedino opcija da gree laže o kapacitetu i potrosnji u svojim tabelama i sevice manualima sto je ipak meni licno malo tesko povjerovati...
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
172.68.50.*



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 21:28 - pre 58 meseci
Citat:
Alen23: Čuj to "zvanican "......


Znaci nema podataka iza kojih stoji Evropski Eurovent..........sve se svodi na to sta su Kinezi napisali na papiru i yuotube video sadrzaj.Papir trpi sve kaze nas narod.Citao sam da @Strelec, prednjaci u objavljivanju slicnih video prezentacija.Secam se da je ovde na forumu pokazao jedan video klip u JANUARU mesecu o modulaciji rada klime sa ukljucenom lampicom na unutrasnjoj jedinici koja prikazuje rezim rada -- " hladjenje ".Ja se bas odusevio kako nisko modulira u januaru, dok jedan lik nije provalio da je u rezimu hladjenja.
Kako ste krenuli sa pisanjem o toj Gree klimi, ja pomislio da stvarno imate neke merodavne i tacne podatke.

Evo ovako to izgleda kada Eurovent, potvrdjuje podatke koje daje proizvodjac .Evropski sertifikat za Fujitsu ..........

https://www.eurovent-certifica...cipant=8&tradename=5216902
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
172.68.222.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 22:12 - pre 58 meseci
Nema , i sta onda ? Sta zelis reći s time.. Da klima ne valja ? Da gree laze ? Mozda nesto opipljivo da izneses ako u nesto sumnjas pa da i ja znam ..
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
172.68.50.*



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 22:24 - pre 58 meseci
Citat:
Alen23:
Imas za amber na yt bas tih testova , tipa Outdoor T = -9°C Preset T = 30°C Airflow=5 Speed=590m3/h Output Air T = 50°C. ukucaj lako ćes naći..


Mislis na ovaj yuotube materijal koji je @Stelec objavio.@Strelec radi u Makedoniji u firmi koja prodaje i zastupa klime Gree.

https://www.youtube.com/watch?v=NIEUVv_hrOI

 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
172.68.51.*



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 22:31 - pre 58 meseci
Citat:
Alen23:
Nema , i sta onda ? Sta zelis reći s time.. Da klima ne valja ? Da gree laze ? Mozda nesto opipljivo da izneses ako u nesto sumnjas pa da i ja znam ..


Naravno da bih ja voleo da i Kineski proizvodjaci imaju Evropsku potvrdu o tacnosti podataka koje napisu na papiru.To bi znacilo da svi kupci dobijaju vrednost za svoj novac.Ja sam stvarno pomislio kada ste poceli sa pisanjem da se nesto promenilo i da imate prave i potvrdjene rezultate o kojima pisete.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 22:34 - pre 58 meseci
Citat:
Alen23:
Nema , i sta onda ? Sta zelis reći s time.. Da klima ne valja ? Da gree laze ? Mozda nesto opipljivo da izneses ako u nesto sumnjas pa da i ja znam ..


Jedno pitanje.
Jesi ti zadovoljan kupovinom?
Ako jesi, uopšte te nije briga ako bilo ko sa foruma nije.
Prenesi svoja zapažanja kad ih prikupis, to je bitno.
Budi objektivan i sve je ok.
 
0

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
172.68.222.*



+157 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 22:45 - pre 58 meseci
Citat:
mirkobatocina:
Citat:
Alen23:
Nema , i sta onda ? Sta zelis reći s time.. Da klima ne valja ? Da gree laze ? Mozda nesto opipljivo da izneses ako u nesto sumnjas pa da i ja znam ..


Naravno da bih ja voleo da i Kineski proizvodjaci imaju Evropsku potvrdu o tacnosti podataka koje napisu na papiru.To bi znacilo da svi kupci dobijaju vrednost za svoj novac.Ja sam stvarno pomislio kada ste poceli sa pisanjem da se nesto promenilo i da imate prave i potvrdjene rezultate o kojima pisete.


Da , bas kako sam i mislio , vrtis suplju pricu bez konkretnih dokaza..

Kamikaza , sve ok s klimom, par dana je koristim utisici su vise nego pozitivni..Napisaću kasnije par rijeci o tome..
 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
172.68.50.*



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER27.06.2019. u 23:45 - pre 58 meseci
Ja podrzavam tvoju pricu ako si ti zadovoljan.To i jeste prava kupovina... kupis klimu i zadovoljan.Pravilno dimenzionisao , izbor pozicioniranja dobar,niska cena u nabavci ...itd.Idealna kupovina.
Ali cemu potreba za pokazivanjem nekakvih Service manual , tabele kapaciteta , slike bar code product.... i sl.Svi mi znamo da artija trpi sve.
Ja licno imam baterijsku lampu Kinesku gde pise " police " i jos pise 100000 lm .Placena 12 eura i ja sam prezadovoljan i za moje potrebe radi extra.
Uvek kazem da sam kupio Kinesku lampu koja radi extra.
Dobro su skinuli Kinezi tehnologiju i upakovali u cenu koju sam platio.Pokusavam samo da realno diskutujem.Ja zadovoljan kupovinom.
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
172.68.226.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER28.06.2019. u 14:53 - pre 58 meseci
Pored svih muvanja i lažiranja u EU,recimo kao jedan od giganata Mercedes,sa lažiranjem performansi,nisam siguran ni u taj Eurovent sertifikat,gde se radi u laboratorijskim uslovima,a proizvođači sami određuju Pdesign i šteluju seer i coop,itd. To više liči kao hartija koju moraš da platiš da bi ušao na neko tržište. Slično kao i sa bankarskim garancijama,koje stranci dobiju i pobede na tenderima,a posle im naše firme,za siću,odrađuju posao! Lična iskustva i praksa najbolji su pokazatelji!
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
172.68.50.*



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER28.06.2019. u 16:40 - pre 58 meseci
Jako je neozbiljno porediti EU i stepen zaštite potrošača i recimo BiH i Srbiju, jako nezahvalno. Dali ti znaš da ti modeli Gree Lomo koji se prodaju u Hrvatskoj ne možeš ih naći u Srbiji, šta misliš zašto? Zato jer je taj proizvod u Hrvatsku ušao kao u EU a Srbija je za Gree tržište van EU pa sa tim i klime, daleko slabijih perfomansi. Svako normalan teži uslovima za kupce kakvi važe u EU, tako i Eurovent. Nije tačno da ne možeš u EU uvesti klimu ako nema Eurovent, ali Eurovent potvrđuje neke perfomanse što je jako dobro. Ali smatram da ako je klima ušla na tržište EU to je dovoljan razlog da se ima poverenje u njene papire, a u naše? Budi bog sa nama....
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
172.68.226.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER28.06.2019. u 17:26 - pre 58 meseci
Pa ja nisam poredio stepen zaštite potrošača generalno,niti sam generalno govorio o EU tržištu,dao sam svoje mišljenje o Euroventu i naveo primer Mercedesa i lažiranje rezultata,a takvih primera ima na desetine širom EU,kao što je slučaj i sa Folksfagenom,a najnovija vest je da su i EU izbori lažirani! Skoro sam došao iz Hrvatske,a idem opet za 10-tak dana,pa mogu reći da se po Zagrebu prodaju isti modeli Gree i Midea,samo što kod njih prednjače Mitsu i Tošiba. Iako su članica EU prodaju i gomilu drugih nesertifikovanih klima uređaja. Jedan od takvih je Korel,inače skraćenica od naše ex Yu firme Kordić elektronik! U EU postoji gomila drugih testova(recimo crash za automobile) i to nije loše,pokušavaju se zaštiti potrošači,ali niko pri kupovini auta ne pita koliko je imao zvezdica na tom testu! Ljudi kupuju po sopstvenom nahođenju. Pa i dok nije bilo Euroventa Japanci su prodavali svoje klime i ne možemo reći da nisu valjale. Treba vremena da se tržište iskristalizuje,ostaće oni najbolji,a iskustva ljudi pokazaće nam sve mane i dobre strane bolje od bilo kog laboratorijskog Euroventa! Pozdrav!
 
0

ACunit

Član broj: 337986
Poruke: 38



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER28.06.2019. u 22:08 - pre 58 meseci
Ovo je hit sa hladjenjem u januaru, sta sve nece da se sete... :D

Eurovent testiranje nije onakvo kakvo vi zamisljate da jeste. Jel vi stvarno mislite da proizvodjac salje ceo kontigent klima u Belgiju, ili bilo gde drugde u Evropu, da bi dobio papir sa nekim podacima? Ili mislite da je dovoljan jedan uredjaj da se testira, i da taj sertifikat vazi za citav proizvodni vek?

Eurovent se bavi izdavanjem licenci, odnosno akreditacijom laboratorija. Prostije receno, izvrse se merenja i ukoliko oprema za testiranje zadovoljava kriterijume koje nalaze Eurovent oni dobijaju pravo na taj sertifikat, koji su prethodno platili.

Svkako od vas moze da kupi opremu i dobije taj sertifikat, i moze punopravno i ravnopravno da izdaje te sertifikate kao i bilo koji drugi proizvodjac.
Nijedna klima nije napustila Tajland, Tajvan, Maleziju, Kinu, Indiu i dosla u Evropu na ispitivanje. Ne kazem da je sertifikat los, nego hocu da vam kazem da se ti proizvodjacki podaci ne proveravaju nigde, nego se uzimaju zdravo za gotovo i objavljuju na Eurovent sajtu.



 
0

mirkobatocina

Član broj: 337310
Poruke: 306
172.68.50.*



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER28.06.2019. u 22:11 - pre 58 meseci
Ako se pise o auto industriji treba reci da su mnogi platili visoke kazne za laziranje.To su ozbiljne cifre i treba POHVALITI i podrzati takve kazne a u cilju zastite potrosaca.Ipak je ovo Evropa.
Da li neko cuo da se u Africi ili Indiji,Pakistanu....i sl . sankcionisu markentiske prevare ? Budimo realni .
Gree , Vivax , Fox, TCL ,Hisense ... i ostali Kinezi to je ta klasa uredjaja.Neko voli Vivax ,neko Hisense , neko Gree sve je to slicno.Treba samo biti realan kada se kupuje Kineska roba.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 639959 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.