Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je Popcorn legalan?

[es] :: Advocacy :: Da li je Popcorn legalan?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8396 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon334571

Član broj: 334571
Poruke: 228
*.dynamic.vipmobile.rs.



+37 Profil

icon Da li je Popcorn legalan?19.04.2018. u 20:15 - pre 73 meseci
Neki sistemi se bune kad treba da se instalira popcorn. Nisam ga probao na Windowsu. Na Linuxu jesam. Evo na Mintu mi radi. Ali ono što me buni, neko kaze da je to legalno neko da je ilegalno. Pa sad to sam hteo da pitam. Ja iskren da budem prvo skinem film pa tek onda gledam, jer hoće na pola filma da zakuca, pogotovu ako je popularan film pa ga mnogo ljudi gleda. Zato skinem film pa nadjem titlove, pa smestim u folder i onda preko nekog playera odgledam. Ali nit prodajem te filmove niti dajem nekom. Tu su na hardu par filmova od kojih neke nisam ni gledao :)

Mislim sam sistem torrent je za diskusiju, jer kao što vidimo torrenti i dalje opstaju i nema osnova za tuzbu. PirateBay je toliko dugo opstao... To je moje mišljenje.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?19.04.2018. u 21:00 - pre 73 meseci
Svaku intelektualnu svojinu koju si pribavio bez naknade za korišćenje je nezakonita, bez obzira da li to prodaješ ili koristiš za ličnu upoterebu.
U prevodu, to je krađa.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?19.04.2018. u 21:35 - pre 73 meseci
U Spaniji nije ilegalno. Tamo je jedino ilegalno distribuirati.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?19.04.2018. u 22:56 - pre 73 meseci
Popcorn je Apsolutno Nelegalan ! Na samoj Home stranici sami su napisali :

Watch torrent movies instantly

Znaci radi se o torrentu , koji ima sareni Front end .

Sve je tu ilegalno . Gledanje sadrzaja , koji nije placen , preko torenta svako ne samo preuzima , vec i distribuira isti taj film , sto je takodje ilegalno , a i oni koji inicijalno distribuiraju , nisu platitili autorska prava da bi se to moglo prikazivati u Srbiji .

To ako neko na primer pomisli da je u pitanju neka vrsta internet TV-a .
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 04:09 - pre 73 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
U Spaniji nije ilegalno. Tamo je jedino ilegalno distribuirati.


Ne samo u Španiji. Većina zemalja pod piraterijom smatra deljenje a ne ličnu upotrebu.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 04:29 - pre 73 meseci
Da treba videti samo dal je nedozvoljeno u Srbiji. Sta nas briga sto u Hrvatskoj nije ;)
 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 06:44 - pre 73 meseci
Zaštita intelektualne svojine na internetu
Dugo je važila zabluda da su autorska dela koja se javnosti saopštavaju putem interneta slobodna za korišćenje i da ih svi mogu koristiti bez dozvole nosioca prava. Svako delo, međutim, kvalifikovano kao autorsko, uživa autorskopravnu ili srodnopravnu zaštitu, nezavisno od okolnosti da li je javno objavljeno na materijalnoj ili nematerijalnoj podlozi, kao što je internet.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 06:50 - pre 73 meseci
Ovde ne vidim sta pise u zakonu? Jel mozes da citiras zakonsku odredbu koja zabranjuje skidanje muzike i filmova preko interneta?
 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 07:04 - pre 73 meseci
ZAKON O ODUZIMANJU IMOVINE PROISTEKLE IZ KRIVIČNOG DELA
3a) protiv intelektualne svojine (član 199. stav 3. i član 201. stav 2. Krivičnog zakonika);

V MEĐUNARODNA SARADNJA

Član 64

Međunarodna saradnja u cilju oduzimanja imovine proistekle iz krivičnog dela ostvaruje se na osnovu međunarodnog sporazuma.

Ako međunarodni sporazum ne postoji ili neka pitanja nisu uređena međunarodnim sporazumom, međunarodna saradnja ostvaruje se na osnovu principa uzajamnosti i odredaba ovog zakona.

Na pitanja međunarodne saradnje koja nisu uređena ovim zakonom shodno se primenjuju odredbe zakona koji uređuju međunarodnu pravnu pomoć u krivičnim stvarima.

Citat:
U SAD već funkcioniše sistem upozoravanja korisnika na preuzimanje nelegalnih sadržaja sa interneta. Internet provajderi su, po nalogu državnih tela zaduženih za zaštitu autorskih prava, slali poruke upozorenja da je preuzimanje torent i drugih nelegalnih sadržaja kažnjivo zakonom i da korisnici mogu biti lišeni slobode.

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 09:43 - pre 73 meseci
Korišćenje Popcorna je legalno, ali gledanje piratskog sadržaja preko Popcorna nije. :D

Citat:
Predrag Supurovic:
Citat:
Branimir Maksimovic:
U Spaniji nije ilegalno. Tamo je jedino ilegalno distribuirati.


Ne samo u Španiji. Većina zemalja pod piraterijom smatra deljenje a ne ličnu upotrebu.



Popcorn se bazira na torrentu, a torrent automatski i deli sadržaj koji skida, samim tim distribuiraš pirateriju.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon334571

Član broj: 334571
Poruke: 228
*.dynamic.vipmobile.rs.



+37 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 10:55 - pre 73 meseci
Ako cemo logikom stvari, ti ne preuzimas ceo film, vec delice koda, pa onda te delice sistem sastavlja u gotov proizvod. U celom tom putu nigde nista se ne krši. Tako da po meni treba da bude legalno. A ako ćemo da maksimalno postujemo zakon. Popcorn treba da ukine opciju da se snima torrent. Nego gledas dok si na mrezi i da nemas mogucnost snimanja. Bar sto se tice tog programa. Mada ovako je sad bolje. Kazem, ja preuzmem torrent pa gledam.

Inace sami filmovi treba da koriste i CC licencu. Kao na primer indijski koje je moguce distribuirati. Pa se voditi tom logikom. Kako je na primer Linux legalno distribuirati pod uslovom da deliš sa istom licencom i da ne naplacujes. Postoje filmovi koji su kultni i javno dobro i njih treba drugacije licencirati.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 11:22 - pre 73 meseci
Zabranjeno je preuzimati i deliti i delove filma (koji nisu oficijelni trailer).

Linux ima drugačiju vrstu licenciranja - distribuiraj kome hoćeš, ali bez izmena; ako hoćeš da izmeniš, kod određenih distribucija to možeš, ali onda važe drugi uslovi, moraš promeniti naziv, možda čak i logo i sl. Tu postoji više vrsta licenciranja, pa se prvo informiši.


Tu je problem mentaliteta koji će se u Srbiji teško promeniti.

Kad bih morao da platim 20€ za film, onda sigurno ne bih gledao neke holivudske gluposti i akcije, nego bih pazio šta kupujem, i uzimao bih filmove koji imaju trajniju vrednost, tipa digitalizovanu i potpuno očišćenju (od ogrebotina na filmu i sl.) kolekciju filmova Akire Kurosave i sl., a tako bi radili mnogi, nego ovako odgledaju neki film da odmore mozak od posla i drugih obaveza.
A sećam se još pre 10 godina da su ljudi kupovali komplet filmova Kum, lepo upakovano u kutiji itd., koštalo tada 4500 dinara (evro bio npr. 70-80 dinara).

Ali, znaju ovi u Holivudu da ti koji skidaju torennte svakako ne bi platili bioskopsku kartu, pa samo pro forme jure ove što masovno distribuiraju pirateriju - malog iz komšiluka koji nabeđuje ostalu komšijsku decu da pare dobijene za bioskop potroše na sladoled, a mogu film da odgledaju kod njega preko torenta.

Ali, bioskopi u svetu su napredovali u zadnjih 20 godina i nude bolje iskustvo za relativno smešnu cenu u odnosu na standard, a u Srbiji nemate par bioskopa koji ispunjavaju te kriterijume. Evo, kad je ovde bio neki film za decu, planirali dva dana prikazivanja po 2 termina, i većina dece je ostala bez karata... jednostavno, one koji drže tu salu (pripada gradu) dobijaju platu bila sala prazna ili puna, pa ih boli uvo što je većina dece uskraćena za doživljaj da vidi film na velikom platnu.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

anon334571

Član broj: 334571
Poruke: 228
*.dynamic.vipmobile.rs.



+37 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 11:35 - pre 73 meseci
Ti pricas neke druge stvari od kulina bana.. Aman. Nema razlike izmedju programa i filma i muzike i slika... Sve je to digitalni sadrzaj. Nego je problem sto ti ne znas sta kupujes. Zasto ja da platim 20evra film ako pojma nemam da li ce da mi se svidi. Kad kupujes neku stvar ti prvo probas pa imas 15 dana, mozes i da vratis. A ovde imas trejler od 5 minuta koji uglavnom prikaze nesto drugo. Platis gledas film i smoris se. Ko ce da odgovara za to? Niko.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 11:44 - pre 73 meseci
Mislim da nije zabranjeno kada gledas online, ali je zabranjeno isti imati u racunaru/HDD-u.

Niko ne moze da dokaze da si ti taj film odgledao online, iako si posetio tu stranicu, jer razni adware-i mogu lako dovesti nekoga na te sajtove...

Svi ti sajtovi `film online` rade legalno, jer na svojim serverima nemaju ni jedan film, sve je to linkovano ka openload i sl.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 11:46 - pre 73 meseci
Citat:
miltop: Ti pricas neke druge stvari od kulina bana.. Aman. Nema razlike izmedju programa i filma i muzike i slika... Sve je to digitalni sadrzaj. Nego je problem sto ti ne znas sta kupujes. Zasto ja da platim 20evra film ako pojma nemam da li ce da mi se svidi. Kad kupujes neku stvar ti prvo probas pa imas 15 dana, mozes i da vratis. A ovde imas trejler od 5 minuta koji uglavnom prikaze nesto drugo. Platis gledas film i smoris se. Ko ce da odgovara za to? Niko.

I onda hoćeš da kažeš da je to opravdanje da tuđi "znoj" treba besplatno koristiti?
 
Odgovor na temu

anon334571

Član broj: 334571
Poruke: 228
*.dynamic.vipmobile.rs.



+37 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 12:14 - pre 73 meseci
Oni na jednoj premijeri uzmu ceo prihod. Da je toliko veliki taj "tuđi" znoj, taj film se nikada ne bi pojavio na torrentu. Ko postavlja te filmove na torrent? Sigurno ne, neko iz bioskopa ko je snimao film digitalnom kamerom nego ONI SAMI postave torrent da bi populisali film, ali vode računa da ne preteraju, nego kao "ajde malo da vam pustimo film da bi pričali o njemu" ali ne mnogo, da bi nešto i zaradili. :) Tako funkcioniše ta industrija.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 12:20 - pre 73 meseci
Mislim da je ipak veci procenat onih koji ce kupiti film, muziku, igrice i sl. sto se valja po torrentima. Naravno, ljudi u zemljama sa losim standardom ne mogu sebi priustiti taj liksuz. Pola sveta danas gladuje, jbt. Neko zivi ceo mesec sa 50 eur :) Naravno, nije to izgovor da treba da kradu sadrzaj na torrentima, ali...
Filmska industrija nikada nece propasti.

Pola vlasti u ovoj drzavi krade na lepe oci gradjana, ako cemo tako, pa ih niko ne dira. :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon334571

Član broj: 334571
Poruke: 228
*.dynamic.vipmobile.rs.



+37 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 12:25 - pre 73 meseci
Tačno. Balans mora da se uspostavi. I ja sam protiv krađe, naravno. Ali... kad vidiš novčanik na ulici, budi glup pa nemoj da ga uzmeš...
 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 12:30 - pre 73 meseci
Mislim da rasprava ide u pogrešnom pravcu. Treba razlikovati zakonske odredbe od kršenja zakona.
Ne postoje mehanizmi koji mogu suzbiti problem piraterije 100%.
 
Odgovor na temu

anon334571

Član broj: 334571
Poruke: 228
*.dynamic.vipmobile.rs.



+37 Profil

icon Re: Da li je Popcorn legalan?20.04.2018. u 12:44 - pre 73 meseci
I ne treba, jer ce biti skuplja dara nego mera. Nekad su postojali kasetofoni koji su umnozavali audio kasete i nema tog koji to nije radio. Danas se radi nešto drugo ali suština je ista, da iskoristiš tehnologiju i ugodiš sebi. Niko ne treba da ide u zatvor zbog toga, osim ako se na tom sistemu bogatiš. Da mi potraži komšija da mu narežem windows 10 ja bih to svakako uradio, kao i mnogi drugi i to ne treba da bude nelegalno. Nelegalno je ako to radiš masovno, postaviš sajt, tezgu itd...

E tu fali jedna zakonska smernica, razdvojiti lokalno i masovno. Šta je prihvatljivo a šta nije. Ja kupim film recimo, da li svako od članova porodice ili komšija koji mi je došao na kafu, da li svi treba da plate ne znam kome da bi zajedno odgledali taj film ili je dovoljno da je film kupljen? Aha! Znači po nekim apsolutistima, svi moraju da obaveste produkciju da su gledali film i da im pošalju pare. To je nenormalno nadam se.

Nego tu treba razgraničiti i povesti računa o lokalnoj nameni, namena zajednice i slično...

Druga stvar bi bila da sam ja otišao u školsku salu , pozvao ljude i pustio film i to da im naplatim. Mada i da im ne naplatim i naplatim isto kršim zakon. Dok zakon ne kršim ako to radim u svojoj "privatnoj" reziji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Da li je Popcorn legalan?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8396 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.