Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa

elitemadzone.org :: MadZone :: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa

[ Pregleda: 2893 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 10:09 - pre 66 meseci
USA se povlači iz sporazuma. Rakete srednjeg dometa u svakom slučaju ne mogu do njih da dobace. Ne razumem evropljane.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 10:19 - pre 66 meseci
Ja ne razumem ta sporazume.
Šatro: "Aj' se dogovorimo da nećemo da čuvamo nuklearne bombe za 100 x uništenje planete, nego samo za 30x " OK ! Super, dogovorili smo se. Ko izda - *izda.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 10:22 - pre 66 meseci
Nego, kapiram, evropljani ne kupuju više nuklearne rakete od kaubojaca. A ovima zafalilla kinta.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 10:46 - pre 66 meseci
Ne verujem da je to u pitanju. Mislim da je cilj stvaranje sukoba unutar same Evrope i Evrope i Rusije. Takođe, mislim da je to stari oprobani recept (...WWII, SFRJ...)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 10:51 - pre 66 meseci
Glup je on za to, i za tako decenijski dugoročne strateške ciljeve. Vodi se krilaticom: "Make America strong again" i treba mu kinta za makar delimično pokrivanje nikad većeg državnog duga.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.181.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 10:52 - pre 66 meseci
Everx

Za sukobe unutar Evrope krivi su bili Evropljani. Kako su Amerikanci krivi za prvi ili drugi svetski rat, ili ratove tokom 19. veka? Sto se Rusa tice, nije ih Amerika terala da se petljaju u Krim i Donbas.

Java Beograd

How yes no! Kao da Britanija i Francuska ne mogu da naprave sopstvene rakete! Dalje, te rakete nisu bas na prodaju, vec se smenjuje kontrola nad njima. https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_sharing
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 11:05 - pre 66 meseci
Naravno da su krivi Evropljani, jer su glupi. Istoriju pišu pobednici, tako da i ti i ja možemo da nagađamo šta se stvarno desilo. Činjenica je da je USA bila najveći pobednik WWII. SSSR je izvojevala pirovu pobedu. Nemačka, UK i Francuska su prestale da budu sile. USA je najmanje ratovala, a najviše dobila. Možda je slučajnost. Da sam ja bio na njihovom mestu prvo bih pomagao slabijem. Kada slabiji dovoljno ojača i napadne bivšeg jačeg, prodavao bih oružje bivšem jačem. Sačekao bih da vidim ko pobeđuje. Pridružio bih se pobedniku i preuzeo kontrolu nad svima. To sam samo ja, u USA su moralni ljudi koji neguju demokratiju, tako da ovo verovatno otpada.

Citat:
Glup je on za to, i za tako decenijski dugoročne strateške ciljeve.


Koji on? Tramp? Pa ne pravi on strateške ciljeve. On je samo osoba zadužena za odnose sa javnošću.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.speed.planet.nl.



+7169 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 11:09 - pre 66 meseci
Citat:
Everx
Možda je slučajnost.


Ne, u pitanju je geografija.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.181.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 11:10 - pre 66 meseci
Everx

Sva sreca da nisi bio na mestu USA, a bogami, i da nikad neces biti, jer si izjavio da bi pomagao naciste! USA svakako nije mogla da pomaze slabiju stranu, sile osovine, jer ideoloski tome bloku nije pripadala, inace bi ratovali i na teritoriji USA, a svoju nemoc su nacisti iskazali 1940. nad nebom Britanije.
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 11:18 - pre 66 meseci
Geografija je sigurno faktor koji je USA doveo u poziciju koju su umeli da iskoriste. Meksiko je odmah pored Amerike, tako da je sigurno da samo geografski položaj nije dovoljan.

Citat:
Sva sreca da nisi bio na mestu USA, a bogami, i da nikad neces biti, jer si izjavio da bi pomagao naciste


Dobro, možda ne bih baš pomagao naciste, ali sigurno bih prodavao oružje Saudijskoj Arabiji u vrednosti od više stotina milijardi dolara, bez obzira na to kakav je tamo režim. Ne bi me bilo briga da li su raskomadali novinara, ili sprovode šerijatski zakon ili finansiraju terorizam. Što se tiče nacista, možda bih samo zabranio Čaplinov film koji ih ismeva, bar dok ne odlučim na koju ću stranu...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 11:25 - pre 66 meseci
Šta god mi pričali, tamo je i predsednikov sin morao da ide na front, a i onaj engleski princ koji je pilot helikoptera je nedavno odslužio svoje u Iraku (da ne guglam sad, 90% se prisećam da je bio Irak, a ne Avganistan), ne znam za Francusku i Nemačku, ali znam kod nas kako je bilo 90-ih. Čak lično znam neke ljude koji su izbrisani iz vojne evidencije kao preminuli. I to se neće nikad rešiti niti će neko odgovarati za to, jer ova država neće da reši čak ni mnogo gori problem ukradenih beba, a kamoli ovo.
I kad narod zna za tako nešto, ko je spreman da ide da gine za buržoaziju?
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 12:31 - pre 66 meseci
Citat:
Everx:
Naravno da su krivi Evropljani, jer su glupi. Istoriju pišu pobednici, tako da i ti i ja možemo da nagađamo šta se stvarno desilo. Činjenica je da je USA bila najveći pobednik WWII. SSSR je izvojevala pirovu pobedu. Nemačka, UK i Francuska su prestale da budu sile. USA je najmanje ratovala, a najviše dobila. Možda je slučajnost. Da sam ja bio na njihovom mestu prvo bih pomagao slabijem. Kada slabiji dovoljno ojača i napadne bivšeg jačeg, prodavao bih oružje bivšem jačem. Sačekao bih da vidim ko pobeđuje. Pridružio bih se pobedniku i preuzeo kontrolu nad svima. To sam samo ja, u USA su moralni ljudi koji neguju demokratiju, tako da ovo verovatno otpada.


Pa Hitler je napao CCCP 1941. Poljsku 1939. 2SR je faktički počeo 1936. u Španiji.

"Saveznici" su se iskrcali u Evropu u junu 1944. Samo zato jer se Crvena armija zaletela odozgore od Staljingrada, pa im je malo falilo da pored Berlina oslobode i Pariz i London.

Da su se Nemci i Sovjeti mlatili još pet godina tamo negde po Uralu, "Saveznici" bi se iskrcali 1949.

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.181.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 13:15 - pre 66 meseci
Steve Lonmo

Strasno je sta pises, pa kada je London bio pod okupacijom sila osovine? I mislis da saveznicko bombardovanje Nemacke od 1943. nije imalo efekta, kao i lend-lease? O ruskim pobedama, takvim da su ruski gubici bili 20 miliona spram nemackih pet vec je dosta napisano, a da ne spominjem sta bi bilo da je Nemacka dosla do atomske bombe pre USA.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 17:02 - pre 66 meseci
^

Stručnjak, kada se izginulim Nemcima pridodaju i Finci, Mađari, Rumuni, Žabari, Česi, Slovaci i svi ostali, onda su vojnički gubici na obe strane bili skoro isti. Ogromna razlika u ukupnom broju žrtava je nastala jer su Nemci (a i ovi ostali) u CCCP-u pobili još i oko 17-18 miliona civila.
Crvena armija nije ubijala nemačke civile (namerno, organizovano, sistematski). To su inače radili Saveznici, u Drezdenu i u još mnogim gradovima.

Što se tiče ovih tvojih ŠBBKBB priča - da je ovaj napravio ovu bombu pre nego onaj onu, da je Hitlerova keva imala spontani pobačaj, da je na nemačkom delu fronta bilo prijatnih prolećnih 21-22 C°, a ne mnogo hladno... - za to ti je najbolje da vidiš sa tvojim drugarima generalima kada se nađete ispred zadruge na zidarskom pivu. Ja ti, evo, sve verujem unapred. Verujem da biste vi, da ste bili na mestu Staljina, Žukova, Čujkova, Vasiljevskog i Rokosovskog, posle popijenih po 5-6 mlakih piva, taj rat dobili za dva, najviše tri dana i uz minimalne gubitke.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.182.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 17:26 - pre 66 meseci
https://en.wikipedia.org/wiki/...ront_(World_War_II)#Casualties

Mozes da vidis brojke, sile osovine su izgubile manje od 5 miliona na istocnom frontu, spram duplo vecih gubitaka SSSR. Savremenici, recimo Manstein, imaju vrlo nisko misljenje o sposobnosti ruskog generala iz tog perioda, no ti si nasao informacije verovatno u nekoj od knjiga Zukova ili nekog od njegovih kolega iz Stavke, odmah da znas strucnjaci poricu tacnost knjiga o drugom sv. ratu iz bivseg SSSR, jer su samo instrument komunisticke propagande, bez veze sa realnoscu.

Mogu li znati odakle ti informacija o priblizno jednakim gubicima, autor, strana, ili eventualno link?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa23.10.2018. u 20:03 - pre 66 meseci
E ako nema link, nije se ni dogodilo!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Povlačenje iz sporazuma o raketama srednjeg dometa

[ Pregleda: 2893 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.