Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Golf V - koji da kupim?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf V - koji da kupim?

[ Pregleda: 737 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko 12345

icon Golf V - koji da kupim?09.11.2018. u 17:32 - pre 4 dana i 13h
Hocu da kupim golfa V. Htio bi da cujem vas koji se razumijete sta preporucujete, koji motor, sa koliko konjski snaga, kw, 1.9. 2.0 itd...Hvala !

Odgovor na temu

ineve74
Srbija

Član broj: 338256
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

icon Re: Golf V - koji da kupim?09.11.2018. u 19:12 - pre 4 dana i 11h
Meni se vise svidja 6.
Svidja mi se vise nego 7.

Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
..0-183.staticip.rima-tde.net.

icon Re: Golf V - koji da kupim?09.11.2018. u 23:41 - pre 4 dana i 7h
Predlazem ti 1,6FSI.

Odlican auto, povoljne cene, ima ih vrlo ocuvanih.

Odgovor na temu

Marko 12345

icon Re: Golf V - koji da kupim?11.11.2018. u 13:35 - pre 2 dana i 17h
Meni se vise svidja 6.
Svidja mi se vise nego 7.

Niste razumijeli pitanje, ne pitam sta se vama svidja!!

Odgovor na temu

Marko 12345

icon Re: Golf V - koji da kupim?11.11.2018. u 13:37 - pre 2 dana i 17h

Predlazem ti 1,6FSI.

Odlican auto, povoljne cene, ima ih vrlo ocuvanih.

Da nije malo slab motor, razmisljam da uzmem 1.9 motor 77kw najmanje

Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
*.xunta.es.

icon Re: Golf V - koji da kupim?11.11.2018. u 15:05 - pre 2 dana i 15h
Nije slab, jači je od tog 1.9TDI traktora.

A još bitnije od toga je što ih možeš naći sa 100 i nešto hiljada km, dok TDI nijedan nije prešao ispod 500.000.

No, ako baš želiš da se upuštaš u TDI avanturu, za utehu je što su izdržljivi.

Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
mne@t-com.me
MNE - NK

Član broj: 4631
*.crnagora.net.

icon Re: Golf V - koji da kupim?13.11.2018. u 08:00 - pre 22h 49min
Neozbiljno je reći da nijedan tdi nije prešao ispod 500K makar i figurativno... moguće je da su benzinci prešli u principu manje ali ne 5 puta.
Većina auta koja su kupljena od strane privatnih vlasnika nova kod nas, nisu presla velike kilometraze...
Kupovina PD tdi-a se isto tako ne može baš nazvati "upuštanje u tdi avanturu", jer tako ispada kao da se radi o nekom rijetkom i nepoznatom vozilu koje se tesko odrzava na nasim prostorima... avantura bi u tom kontekstu bila kupovina nekog jaguara ili amerikanca npr.
Treće... iako 1.6 ima 85KW nije na putu jači niti brži od tog 1.9 tdi koji ima 77. Prilicno je ubjedljiviji tdi (i bez chipovanja) i u ubrzanjima i u svakodnevnoj voznji... fsi nije tsi niti ima ista zajednicko.

Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
..0-183.staticip.rima-tde.net.

icon Re: Golf V - koji da kupim?13.11.2018. u 10:21 - pre 20h 27min
Ne kapiraju ljudi osnovne razlike između prosečnog polovnog benzinca i dizela, pa sam se zato figurativno izrazio.

Za isti novac benzinac se može naći u drastično boljem stanju, to je glavna poenta.

Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
mne@t-com.me
MNE - NK

*.crnagora.net.

icon Re: Golf V - koji da kupim?13.11.2018. u 11:05 - pre 19h 44min
To je tačno. Ipak, motor 1.6 fsi je solidan za pola recimo a za golfa, koji je teži, to je mali motor, pa mu je i dinamika vožnje loša a i potrošnja velika.

Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157

icon Re: Golf V - koji da kupim?13.11.2018. u 19:56 - pre 10h 52min
da iskoristim onda ovu temu i pitam kavi su TSI motori u golfu i turanu?

Zanima me 1.4TSI sa 140ks u golfu iskljucivo karavan verziji ili kod turana.

Koliko ti motori trose iskljucivo u gradskoj voznji i kako podnose plin?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!

Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
mne@t-com.me
MNE - NK

*.crnagora.net.

icon Re: Golf V - koji da kupim?13.11.2018. u 20:47 - pre 10h 2min
Prilično loši motori sa velikim brojem loših pozicija. Taj od 140 konja vec ima i turbinu i kompresor koji pokriva niže obrtaje... Onda se on iskljucuje a turbina nastavlja da pumpa. Dosta komplikovano rjesenje i crkava upravo ta spojnica kompresora... Motori od 122ks nemaju kompresor.
Veci problem kod tih motora je sklop lanca i prakticno je svaki u problemu, veoma los kvalitet izrade a moze dovesti do havarije motora. Bila je i neka akcija i opozivane su cijele serije jer su imale problem sa lancem i na malim kilometrazama...
Kod vw-a veoma tesko idu te besplatne popravke i ti opozivi jer oni nekoliko godina nisu uopste priznavali da postoji taj problem vec su se uredno prijavljivali i na potplaćenim takmičenjima osvajali nagrade "motor godine" što je urnebesno smiješno... Pričano je o tome na ovom forumu više puta...
Od 2010 odnosno 2011 zavisno od modela, se prelazi na zupčasti kaiš ali određeni problemi i dalje postoje... i to ne mali problemi nego se desava da im pucaju klipovi i da gube kompresiju naizgled bez razloga a za to postoje koncepcijski razlozi.
Sve u svemu treba ga zaobići.
Kako podnosi plin ne znam jer i ne popravljam auta koja imaju plin ali neko ce drugi to odgovoriti ako ti je uopste vise potreban taj podatak 😀

Odgovor na temu

Gost2
Vojvoda Naš
Technical University of Vienna
Gajdobra

Član broj: 313892
*.gprswap.mts.telekom.rs.

icon Re: Golf V - koji da kupim?13.11.2018. u 21:06 - pre 9h 43min
1.4TSI je širok pojam. Folksvagen posjeduje veliki broj različitih motora sa istom zapreminom i oznakom. U Golfu pete i šeste generacije ugrađivano je na desetine različitih tipova motora spomenute zapremine.

Prema inetrnoj statistici koju je VW sproveo na uzorku od milion prodatih primjeraka, najmanje reklamacije, a samim tim i najbolji motor je onaj sa kodnom oznakom CAXA. Riječ je motoru zapremine 1.4 litra koga opskrbljuje Boschov sistem MED17.5.5. i raspolaze sa 122 konjske snage.

Ovaj motor može se pronaći u Golfu mk5 i Golfu mk6, ali nažalost, ovaj agregat se nije ugrađivao u Tourana.
Uz spomenuti motor, koji je prema internoj statistici najpouzdaniji benzinski agregat, najpouzdaniji dizelaš je motor sa 2 litre zapremine, TDI CR, i 140 KS sa kodnom oznakom CFHC koji na uzorku od milion primeraka, prosečno predjenoj kilomerazi od 200.000 km i vremenu uzimanja statističkih podataka od 5 godina, nosilac je broja reklamacija nula.

Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
*.dynamic.isp.telekom.rs.

icon Re: Golf V - koji da kupim?13.11.2018. u 21:32 - pre 9h 17min
Hajde Milanovicu, vadi bazuku na ovu dvojicu, kao sto si na mene, kada sam pricao slicno pre 4-5 godina..

Mogu samo da dodam, za te benzince, 1,6 pa i 1,8...trosi kao svalerka, a vuce se kao krava. Ko pridje 9L po gradu, ima da peva, obicno je blize 10, naravno, merenje bez klime, tada kazaljka pokazivaca goria radi kao minutara na satu, ali prema nuli.
Naravno da su benzinci "manje presli" koliko god to bilo bitno u nekom pogledu, kada za 100kkm treba isporuciti dodatnih 10000 evra samo za gorivo.. bez ostalih troskova..

TDI je znacajno bolja opcija za golfa 5, koji je inace najkompleksniji i najslozeniji od svih golfova, i solidne tezine. Istina i prvi kinez, ali najbolji od svih golfova.
TDI posle 2009-e dozivljava brojne ustede, stanjuje se radilica, i ostala pojeftinjenja..
I nije slucajno sto je golf spao sa trona najprodavanijih u EU, i pored 70 miliona Nemaca.

Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157

icon Re: Golf V - koji da kupim?13.11.2018. u 22:46 - pre 8h 3min
Ne interesuje me drugi TSI osim toga od 140ks jer samo na njega nailazim u golfovima karavanima.

Od TDI motora jedino 1.6TDI bi mogao da mi odgovara...

@Nocni

malo je glupo da pitam u ovoj temi, ali kakvi su renoovi 1.4TCI od 130ks?

Takodje me zanima i peugeot 1.6 Turbo sa 160ks... koji ide u 308

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf V - koji da kupim?

[ Pregleda: 737 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.