Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hibridna vozila DA ili NE?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Hibridna vozila DA ili NE?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39723 | Odgovora: 206 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?01.02.2019. u 16:36 - pre 63 meseci
Cela priča o hibridima meni od samog početka ima komponentu za koju mislim da je najbolje opisuje reč jajarenje.

Tačno je da je elektropogon napredovao, baterije jesu bolje/jeftinije nego ranije, ali ni SUS motori ne stoje u mestu, naročito benzinski koji lako ispunjavaju Euro 6 norme praktično bez ikakvog povećanja proizvodnih cena.

Lično, o hibridima ću razmišljati kada budu mogli da isporuče ovakve rezultate po ovim cenama:









 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.thenetworkfactory.nl.



+2283 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?01.02.2019. u 22:32 - pre 63 meseci
Citat:
Lično, o hibridima ću razmišljati kada budu mogli da isporuče ovakve rezultate po ovim cenama

OK, drzimo te za rec. Cena ce svakako padati vremenom i vecim prihvatanjem tehnologije, to treba malo da sacekamo, a performanse nisu bile problem - elektromotor ima mnogo bolje ubrzanje od SUS motora.


https://www.youtube.com/watch?v=KoaNzgpGyF4
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?01.02.2019. u 22:47 - pre 63 meseci
Rekoh rezultate, a to je mnogo širi pojam od samog ubrzanja u čemu se elektro pogon može smatrati odličnim.

Taj 1.5TSI po potrošnji je veoma blizu dizel motorima čak i u gradskoj vožnji, a i dalje puno jeftiniji od njiih, sa tendencijom da se ta razlika povećava kako ekološke norme jačaju.

Sve u svemu, ja bih se prvi što pre opredelio za elektro pogon baš zbog tih ubrzanja, posle toga i odsustva buke itd, ali hibride za sada ne vidim kao priliku za to.

Nekako su mi nit riba nit devojka, slično kao i SUVovi koji su niti putničko niti terensko vozilo.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?02.02.2019. u 00:02 - pre 63 meseci
@Nebojsa Milanovic

Sta mislis o 1,4 i 1,5 G-TEC ???

http://www.skoda-auto.rs/news/news-detail/octavia-g-tec

https://www.youtube.com/watch?v=bwRMtQXy3gA

http://autogasmagazin.rs/cng/n...ilometara-za-manje-od-40-evra/


 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?02.02.2019. u 00:12 - pre 63 meseci
Dobro pitanje i sasvim u skladu sa temom.

VW je uvek imao verziju na CNG, a kod 1,5TSI su maksimizirali stepen iskorišćenja i ostvarili neverovatno malu potrošnju.

Pitanje je kada će hibridi dostići tu ekploatacionu cenu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?02.02.2019. u 11:19 - pre 63 meseci
CNG nema neku prakticnu upotrebnu vrednost u odnosu na LPG...
velike su boce, mala je zapremina, a broj pumpi premali u odnosu na razliku u ceni u odnosu na LPG, tako da ono sto ustedite na ceni potrosicete dok budete trazili pumpu.

Hibridi su logican korak izmedju SUS motora i automobila samo na struju koji su sve jeftiniji i kada se budu spustili u budzet klasu vozila nudice sasvim neke druge performanse.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.thenetworkfactory.nl.



+2283 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?02.02.2019. u 12:11 - pre 63 meseci
U Srbiji trenutno radi 21 CNG pumpa, a kada sam ja poceo da vozim na CNG bilo ih je 3, pa sam ipak nalazio interesa za tu vrstu goriva. Ali, dobro, slazem se sa tobom, to nije dovoljno mnogo. Italijani smatraju LPG prevazidjenim i gotovo svi kao alternativno gorivo koriste CNG, tako da u Italiji postoje 1044 CNG pumpe, znaci tesko da gde mozes krenuti da nemas barem jednu usput. Slicno je u Nemackoj, tamo postoji 868 pumpi sto je isto vise nego dovoljno. Ipak, ono sto mene privlaci kod hibrida je mogucnost da se pomeras po kolonama, zastojima, granicama, semaforima i ostalim guzvama gotovo besplatno i bez zagadjenja. Ja sam jednom spalio automat startera jer sam nekoliko sati na granici pomerao po 4 metra paleci i gaseci motor automobila. Od tada motor ne gasim u ponavljajucim intervalima manjim od 5 minuta nego radi non stop. Ova gore Honda CRZ ima veoma mali elektromotorcic od samo 19 konskih snaga u poredjenju sa glavnim benzinskim motorom od preko 110 konja. Imajuci to u vidu, ja o hibridu ne razmisljam kao o hibridu, vec kao o najobicnijem benzinskom automobilu koji ima interesantan komad dodatne opreme. Verovatno ce ljudi ubuduce sve vise tako razmisljati i nakon nekog broja godina prihvatiti taj mali elektromotorcic kao sto su prihvatili, sta ja znam, elektricne podizace, ABS kocnice ili klima uredjaj. Na hibride ce najnormalnije ugradivati pogon na alternativna goriva, kao sto danas ugradjuju na benzinske motore bez te vrste dodatne opreme.

Neko gore pomenu da se plasi da ce hibrid da potrosi svu struju i onda nece nikako moci da se pokrene. Zar nemaju svi hibridi nezavistan akumulator za starter od baterija za pogon?
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?02.02.2019. u 13:30 - pre 63 meseci
@bakara

Da li bi tako razmisljao o CNG-u da ti je dostupan kao LPG ???

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?02.02.2019. u 13:47 - pre 63 meseci
Naravno da ne bi.

Pazi meni je na 6km jedna CNG pumpa pa ja to i dalje smatram nerentabilnim da se obavezujem da bas na toj jednoj pumpi moram da sipam gorivo.
kada ih bude vise bice druga kalkulacija, do tada mi je LPG isplativiji.

Lepo je to Darko gore objasnio.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?02.02.2019. u 14:54 - pre 63 meseci
U BG je CNG dostupan na 4 mesta

*CryoGas u:
-Dragoslava Srejovica
-Omladinskih brigada

*Slap u:
-Vladimira Tomanovica

*Gazpom u:
-Trgovackoj
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?02.02.2019. u 15:03 - pre 63 meseci
Malo sam ti izmenio poruku, posto je bila zbunjujuca
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?02.02.2019. u 18:00 - pre 63 meseci
I ako se slupaš nedaj bože, traže te na marsu kao i ostatak kvarta u kome si grunuo. Jako teško, mali rezervoari, skupa ugradnja, verovatno reatest još komplikovaniji, mali radius kretanja, kada putuješ negde planiraš ko let na mesec da pogodiš pumpe sa metanom itd itd. Sve u svemu, metan nema šta da traži u srbiji kao i hibridna i elektro vozila.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.thenetworkfactory.nl.



+2283 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?02.02.2019. u 22:13 - pre 63 meseci
Citat:
I ako se slupaš nedaj bože, traže te na marsu kao i ostatak kvarta u kome si grunuo.

Ne. Moj auto je doziveo udar otpozadi sa 200 km/h dok sam stajao u zaustavnoj traci, a u prtljazniku su bile CNG boce. Od siline udara smo polomili sedista. Pogodi sta je jedino neosteceno ostalo na voziliu - CNG boce. One su drugo sve okolo izlomile i pokrivile, ali one same su ostale neostecene. To mozda tenk da te upuca pa da eksplodira. A mozda ni tad. Ali, sa druge strane, covek koji oseca neki strah od CNG-a ne treba da vozi na isti, sta ce mu taj stres u zivotu. Sad pre neki dan sam video ogroman brod sa pogonom na CNG i to mi je fascinantno i da zamislim koliko taj tek ima eksplozivne moci na sebi. Kad takav titanik zakaci za ledeni breg, sta je bolja opcija, potonuti u ledenoj vodi ili biti lansiran u orbitu?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?03.02.2019. u 03:58 - pre 63 meseci
Sudar pri brzini od 200 kmh?


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?03.02.2019. u 08:21 - pre 63 meseci
Ma...sta zna dete, sta je "200 km"..???.....A sad kad vidis..kad pocne nastavak teme sa ubedjivanjem o prezivljavanju na 200 km... " Samo sam otresao prasinu..."
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?03.02.2019. u 08:27 - pre 63 meseci
Darko baš stena a baš sam uživao čitajući neke njegove komentare kad ono međutim eto i mene neko da loži hehe Metan nije meni toliko opasan što se tiče sudara, više me hvata užas od samozapaljenja automobila jer, sve su to mahom održavani automobili koji stižu iz italije sa metanom. Sve prva boja i redovni servisi.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.thenetworkfactory.nl.



+2283 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?03.02.2019. u 08:40 - pre 63 meseci
Ovaj na snimku upije svu energiju sudara, a mi smo odleteli stotinak metara od mesta udara, tako da se dobar deo energije preneo na kretanje. Udar od nazad je mnogo manje opasan od udara sa strane ili od napred tu su sediste i naslon za glavu koji su takodje primili dobar deo energije udara i pritom se skroz deformisali. Takodje, drugi vozac je nagazio kocnicu sekundu-dve pre udara. Njegov automobil se zbog tog pokusaja naglog kocenja podvukao ispod mog zadnjeg dela troseci deo energije i na savladjivanje gravitacije. I tako dalje, sve to ko zna fiziku zna i kako utice, a ko ne zna taj nek ostane u uverenju da nikakvog sudara nije ni bilo i da cng boce eksploriraju ako ih pipnes kao deciji baloni.

Bordzija, ti italijanski automobili imaju uglavnom metanske boce ispod poda, tako da nemaju nikakvu mogucnost da napune kabinu. Mnogo je veci rizik od tog gasa u domacinstvu, gde pola EU kuva, greje vodu i prostor na metan. Ali, dobro, ne treba se izlagati strahu, ko se plasi gasa tu su benzin, dizel i elektrika, vise nego dovoljno alternativnih resenja.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?03.02.2019. u 09:02 - pre 63 meseci
Neka si ti nama preživeo udarac otpozadi sa 200 kmh svi živi i zdravi nikome dlaka nije falila lako ćemo za metan propan butan
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.thenetworkfactory.nl.



+2283 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?03.02.2019. u 09:06 - pre 63 meseci
Dodao bih jos, eksplozivnost CNG je pri koncentracijama 5 -15℅ a eksplozivnost TNG pri koncentracijama 2-8℅, tako da ko se plasi metana sigurno se jos vise plasi autogasa, ili ne?

Osim toga, metan ima jos jednu lepu osobinu u odnosu na benzin, dizel i autogas - ako do curenja dodje na otvorenom, on momentalno napusta mesto curenja i odlazi gore, u atmosferu, dok preostala tri ostaju da cekaju pogodne uslove za eksploziju ili pozar.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.thenetworkfactory.nl.



+2283 Profil

icon Re: Hibridna vozila DA ili NE?03.02.2019. u 10:57 - pre 63 meseci
Citat:
bordzija:
Neka si ti nama preživeo udarac otpozadi sa 200 kmh svi živi i zdravi nikome dlaka nije falila lako ćemo za metan propan butan :D

Da. Razumno je ne baviti se sad time. Niti sam ja imao policijski radar u rukama da mogu tvrditi da je bas 200, niti se te ilegalne trke besnih automobila i njihovih drogiranih/pijanih vozaca po auto putu obavljaju manjim brzinama... niti je ovaj gore snimak relevantan, jer oni tu (zlo)namerno postavljaju betonsku barijeru da bi maksimizirali posledice. Mogli smo poginuti, nismo, a da jesmo to ne bi bilo zbog metanskih boca u prtljazniku, to je poenta cele price. Boce su barem dva puta jace od bilo cega okolo tako da ce sve drugo da deformisu a one da ostanu neostecene. Curenje uzrokovano neodrzavanjem je vec neka druga prica, o kojoj nemam dovoljno znanja ni iskustava, pa nemam ni neko formirano misljenje o tome.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Hibridna vozila DA ili NE?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39723 | Odgovora: 206 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.