Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.

[es] :: Access :: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 20256 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.07.03.2019. u 10:38 - pre 62 meseci
Pa ukloni ga ili ga učini nevidljivim.
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.07.03.2019. u 11:01 - pre 62 meseci
Ovo ovako mi u potpunosti odgovara - imam potrošnju koja se točno automatski računa, ali imam jedan drugi problem; želio bi napraviti upit za listanje potrošaća po pojedinim naseljima i po pojedinim ulicama. To mi nije problem ako napišem na upitu pod kriterij [Upišite za koje mjesto želite?], ali dešava se problem ako korisnik ne upiše ispravno ime (Ima 50_tak naselja i oko 1000 ulica. Da li se to može izvesti pokretanjem neke forme sa dva komboboxa i komandom za odabir !!!
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.07.03.2019. u 12:38 - pre 62 meseci
Može.
Top tema "Često postavljana pitanja" sadrži odgovore na tvoje pitanje.
13) Povezivanje dva Combo box-a
http://www.elitesecurity.org/t302710-0#1802919
http://www.elitesecurity.org/t355891-0#2207884
Ako ne pomogne ukucaj u polje za pretragu reči Combo box i pregledaj sve teme. Ima još primera.
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.10.03.2019. u 21:06 - pre 62 meseci
Ja sam bazu složio i bez problema ju punim sa podacima. Sada dorađujem okruženje (Forme, reporte i sl.) pa sam želio postaviti Pomoc.chm datoteku u aplikaciju. To isto sam bio napravio prije par godina i sve je funkcioniralo, ali sada neće ???
Upisao sam kod u pozivanju forme
Code:
Option Compare Database
Private Declare PtrSafe Function ShellExecute Lib "shell32.dll" _
Alias "ShellExecuteA" (ByVal hwnd As Long, ByVal lpOperation As String, _
ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, _
ByVal nShowCmd As Long) As Long

a na komandno dugme
Code:
Private Sub cmdPomoc_Click()
    ShellExecute 0, "open", "hh.exe", "Pomoc.chm", "1000", 1
End Sub

Međutim jednostavno neće, da li netko zna u čemu griješim??? Prije sam imao Office 32x, a sada 64x; dali treba deklarirati drugi library.
Sama datoteka Pomoc.chm radi bez problema.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.10.03.2019. u 22:11 - pre 62 meseci
Probaj ovako:

Code:
Private Sub Command0_Click()
   Dim stAppName As String
   Dim Putanja As String
   Putanja = CurrentProject.Path & "\"
   stAppName = "C:\Windows\hh.exe " & Putanja & "Licenca.chm"
   Call Shell(stAppName, 1)
End Sub


Ne treba ti biblioteka. Fajl tipa .chm treba da je u folderu gde je i .accdb
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.10.03.2019. u 23:05 - pre 62 meseci
Getsbi, zahvaljujem - Radi...
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.11.03.2019. u 15:53 - pre 62 meseci
Nisam zadovoljan sa djelom baze koji prikazuje Očitanja vodomjera. Ta očitanja su sva sadržana u samo jednoj tablici koju sam uvukao iz programa za daljinsko koje imamo u firmi tako da u tablici očitanja čak niti nemam podatke za sve vodomjere. Ovaj dio mi zadaje problem obzirom da kod svakog očitanja moram pregaziti kompletnu tablicu umjesto da unesem samo polja koja su mi bitna za očitanje - Broj vodomjera i datum očitanja. Čak i sam postupak očitanja koji izvodimo u firmi razlikuje se u vremenskim periodima (Poduzeća i kućne savjete očitavamo mjesećno, a domaćinstva kvartalno). Na koji način da rješim taj problem, a da program ovisno od očitanja ažurira podatke po ispravnim poljima i spremi arhivu očitanja?
Relacija baze u prilogu...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.11.03.2019. u 16:28 - pre 62 meseci
Predlog je recimo da napraviš privremenu tabelu „TerenskoOcitanje” sa svim kolonama koje ti trebaju. Na pošetku je ta tabela prazna i nju ne povezuješ relacijama. Tu uneseš ili inportuješ samo one vodomere koje si očitao juče. Napraviš Update query kojim ćeš da ažuriraš tabelu „Ocitanja”. Nakon ažuriranja pomoću ovog query-ja, isprazniš privremenu tabelu i čekaš sledeće terensko čitanje.
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.11.03.2019. u 18:14 - pre 62 meseci
Problem; Pokušavam preljepiti podatke iz tablice Očitanje1 u tablicu Očitanje. Tablica očitanje ima 3800 Rednih_brojeva a tablica Očitanje1 2000 Rednih brojeva. Da li je moguće prebaciti tih cca 2000 zapisa da se povežu po Rednim_brojevima. Pokušao sam sa Update queryem ali mi poručuje grešku???
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.11.03.2019. u 19:17 - pre 62 meseci
Jako je teško raditi sa slikama. Probaj da napraviš fajl .accdb sa te dve tabele i upitom koji si započeo. Spakuj to sa .rar ili .zip i okači. Tako ćeš imati veće šanse da neko pogleda, reši i odgovori ti.
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.11.03.2019. u 19:39 - pre 62 meseci
Kako sam rekao - Želim sva polja iz tablice Arhiva prebaciti u tablicu Očitanje, a naknadno obrisati tablicu Arhiva
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.11.03.2019. u 20:25 - pre 62 meseci
Dodao sam ti dva upita. Ažurirao „Očitanje” i ispraznio „Arhiva” .

Savet. Nazive tabela kao i nazive kolona radije piši bez naših znakova. Zna kasnije da pravi problem kod VBA kodiranja.


Mada ovaj drugi i nije neophodan. Otvoriš tabelu selektuješ sve zapise tako što klikneš tamo gde se sustiču redovi i kolone, te stisneš taster Delete.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.12.03.2019. u 08:25 - pre 62 meseci
Samo jedno pitanje; Nadam se da se pomoću Upita dodavanja mogu dodavati novi zapisi u tablicu, npr. sada imam 3828 vodomjera i 3643 potrošaća, a prethodna ideja mi je bila pregaziti kompletno sve iz MCentra. Obzirom da upisujem i neke podatke kojih nema u MCentru to moram pitati da ne izgubim podatke. Dakle baza bi bila u potpunosti neovisna od MCentra a ja bi samo punio očitanja. Na taj način kada podjelim bazu mogu je instalirati po PC-ima tako da svi mogu imati uvid u podatke. Nadam se da sam u pravu, jer na taj način mogu još i proširiti bazu sa djelovima kojih nema u MCentru (npr. evidencija o baždarenjima i sl.)
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.12.03.2019. u 08:49 - pre 62 meseci
Naravno da može. Naziv upita je Append query na kartici Query Type. Koristi se naredba INSERT INTO. Pogledaj u Helpu opštu sintaksu za tu naredbu.
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.12.03.2019. u 14:40 - pre 62 meseci
Citat:
Savet. Nazive tabela kao i nazive kolona radije piši bez naših znakova. Zna kasnije da pravi problem kod VBA kodiranja.
Rado prihvačam ovakav savjet, ali moram odmah krenuti jer imam čudo toga za ispraviti i testirati po svim levelima - od tablica, upita pa do Reporta. Pretpostavljam da zbog VBA koda nije pametno pisati nazive iz više riječi bez razmaka, a i same nazive ću skratiti ionako u opisu mogu napisati da budu jasne.
Kada iz jedne forme prelazim u drugu, a da sam prije na njoj koristio filter onda mi je otvara izfiltriranu, kako osim ručno izbrisati filter - probao sam kroz makro ali nakon par pokušaja poruči mi da ne može pokrenuti filter? Možda u VBA kodu na Sub Form_Load()
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.12.03.2019. u 15:45 - pre 62 meseci
Ovo nisam koristio pa ne mogu sa sigurnošću da tvrdim. Da si okačio mali primer mogao bih i da isprobam. Ovako isprobaj ti ovu ideju.
Na događaj Form_Open probaj osobinu Filter On Load da postaviš na False. Ovako nekako „Me.Filter On Load = False”.
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.12.03.2019. u 16:36 - pre 62 meseci
Još jednostavnije, ali treba čitati a ne brzati ko ja!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.12.03.2019. u 19:51 - pre 62 meseci
Citat:
Rado prihvačam ovakav savjet, ali moram odmah krenuti jer imam čudo toga za ispraviti i testirati po svim levelima - od tablica, upita pa do Reporta.
Dobro da sam si spremio kopiju; sav sam se spetljao i pogubio, a ništa ne radi kako treba - skoro svi Upiti se otvaraju samo u SQL prikazu a tu sam onda kuku lele... Očito sam to trebao napraviti na vrijeme
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.13.03.2019. u 12:08 - pre 62 meseci
Ipak sam uspio, ali sa izradom novih upita. Želio bi pomoću comboboxa da izaberem upit za prikaz. Napravio sam tablicu u koju sam spremio Naziv Reporta, Opis za prikaz i ID da mi posloži po željenom redu- Kko pomoću VBA koda pokrenuti željeni report. Vjerojatno na Sub cboReports_AfterUpdate moram upisati kod kada na ComboBoxu odredim izvor od kuda da povlaći podatke???
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.13.03.2019. u 13:53 - pre 62 meseci
Odaberi događaj pa upiši: DoCmd.OpenReport "NazivReporta".
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako izraditi Access bazu koju bi punio XML datotekama.

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 20256 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.