Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 9254 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mjanjic
Mladen Janjić
Šikagou

Član broj: 187539

+359 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?11.04.2019. u 21:00 - pre 44 dana i 18h
Kako prof. Miodrag Zec u nekoj priči o natalitetu i materijalnom bogatsvu postavi retoričko pitanje: "Da li su bogatstvo volovi ili su bogatstvo sinovi?" :)

Edit: ovo je odgovor na [looker-on] poruku na prethodnoj strani gde pominje unuke, ali dok sam ostavio poruku otkucanu na pola i nešto drugo gledao, pa tek posle toga kliknuo taster za objavu poruke, nanizala se gomila poruka u vezi mobilnog ili ADSL interneta.

[Ovu poruku je menjao mjanjic dana 12.04.2019. u 00:22 GMT+1]
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.

Odgovor na temu

Bozija Simfonija

Član broj: 339818
*.dynamic.sbb.rs.

+5 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?11.04.2019. u 21:01 - pre 44 dana i 18h
Telenor 4g vam je zakon, ja ga vatam na Fruskoj Gori i u kuci i napolju rastura, uzmete onaj 24 meseca ugovor dobijete modem + paket 150gb = 1600 din sve mesecno, ja preko toga radim kad sam tamo. pretplatilo je sebe ko zna koliko, ne samo da je preplatilo vec ono bez toga ne bi mogao da radim, ne mogu ni da opisem koliko mi to znaci da moze da radi bez toga ne bi mogao ni da pomisljam da zivim na fg sutra.

Odgovor na temu

Everovic

Član broj: 339896
*.dynamic.isp.telekom.rs.

+62 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?11.04.2019. u 21:03 - pre 44 dana i 18h
@Branimir
Ok, onda svi koji bi želeli da žive okruženi prirodom i da se bave nekim IT poslom trebalo bi da izbegavaju selo tvoje majke iako je samo 9km od Smedereva. Bolje je da selo bude i dalje od nekog većeg mesta ali da ima internet. Mada, ako je samo 9km i ne zaklanja ga neka planina, mislim da bi uz malo volje selo moglo da se poveže bežičnim putem. Ovde na ES ima korisnika koji imaju iskustva u tome. Ne znam da li je još uvek aktivan projekat Peđe Supurovića http://wireless.uzice.net/

Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Branimir Maksimovic
Član broj: 64947
*.p58.bvcom.net.

+540 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?11.04.2019. u 21:08 - pre 44 dana i 17h
Naveo sam primer sela koje je u predgradju urbane sredine. Sta mislis kako prolaze ona koja nisu tako blizu? Sto se tice wireless-a ima u Smederevu ne dobacuje i nema brda izmedju.
Pa bre ovde su vodovod uveli pre manje od 10 godina ;)
Ej!
press any key to continue or any other to quit....

Odgovor na temu

Everovic

+62 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?11.04.2019. u 21:12 - pre 44 dana i 17h
Moje selo ima ADSL. Ako wireless ne dobacuje verovatno oprema nije odgovarajuća. Pogledaj na primer ovo: https://www.signalbooster.com/...-wireless-wifi-ethernet-bridge

Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Branimir Maksimovic
*.p58.bvcom.net.

+540 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?11.04.2019. u 21:18 - pre 44 dana i 17h
Sto ja treba da gledam? Ocigledno niko nije zainteresovan da pokrije to podrucje... no nebitno. Nadjes selo koje ima ADSL i onda se takmicis sa indusima oko
poslova... ili radis po 16 sati dnevno za neku ajkulu dok ne crknes bez placenog odmora, bolovanja i bilo kakve socijalne zastite...

Odgovor na temu

Everovic

+62 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?11.04.2019. u 21:28 - pre 44 dana i 17h
Zašto bi morao da radiš za ajkulu ili da se takmičiš sa Indusima? Ko je sposoban može da organizuje druge da rade za njega. Možeš da nađeš i nekoga ko bi te pošteno platio. Ti misliš da bez firme nema života. Da su poslodavci normalni oni bi izmestili IT kadar iz malih prenatrpanih prostorija okruženih bukom i betonom van grada, ali kao što sam već rekao svi svu već toliko otupeli da više ne znaju šta je normalno.

Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Branimir Maksimovic
*.p58.bvcom.net.

+540 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?11.04.2019. u 21:37 - pre 44 dana i 17h
"Ko je sposoban može da organizuje druge da rade za njega. Možeš da nađeš i nekoga ko bi te pošteno platio. "

Tako je, ali to ce malo teze ici sa sela...

"Da su poslodavci normalni oni bi izmestili IT kadar iz malih prenatrpanih prostorija okruženih bukom i betonom van grada"

Da da, svakako ce neko da putuje iz grada na selo pogotovo sa kvalitetnim srpskim prevozom.... Sta bese ono sa IT parkom u Indjiji kad smo vec kod toga?...

Odgovor na temu

Everovic

+62 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?11.04.2019. u 21:46 - pre 44 dana i 17h
Selo tvoje majke je 9km od Smedereva. Koliko putuje prosečan građanin Beograda do posla svakog dana i kojom brzinom?

Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Branimir Maksimovic
*.p58.bvcom.net.

+540 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?11.04.2019. u 21:54 - pre 44 dana i 17h
Zavisi kako i koliko putuje. To ne mozes staviti pod kalup. U svakom slucaju je najteze onima koji prelaze reku.

Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748

+1076 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?11.04.2019. u 22:01 - pre 44 dana i 17h
Citat:
looker-on:
Citat:
bananaphone:
@looker-on - apsolutno se ne slazem sa tobom. Kao neko ko je prosao rat pa onda izbeglistvo i siromastvo, ne mogu da nadjem ni u jednom od ta dva stanja bilo sta normalno. Niti covek moze da ima bilo kakav pozitivan stav prema takvom stanju stvari, ma koliko jak karakter bio. On moze da se trudi da zadrzi normalnost uprkos situaciji i svakako da se trudi da se iskobelja, ali prihvatiti i ziveti u toj situaciji kao normi, ceo zivot, stvarno nije normalno

Sta hocu da ti kazem, ipak postoji neki minimum koji bi trebao definisati nesto sto bi mogli nazvati pristojnim zivotom...

Ne razumem sa čime se ne slažeš i šta si hteo da mi kažeš?
Jedino ako i ti nemaš decu, onda je razumljivo.

Imam troje dece, ne slazem se sa delom gde citiras vladd-a "Normalan život je stav prema životu, bez obzira na količinu novca. Količina novca menja samo karakter kompromisa."

To sto tebe zabole kakvu keramiku imas u kupatilu, je minimalna razlika u odnosu na tvog pajtosa, to je ono sto ti govorim, ne znaci da bi isti stav imao da si morao da zivis u objektu recimo bez kupatila i wc-a. Odnosno da bi rekao - pa ovo je normalno, covek treba da se navikne na kompromis da ide zimi na -10, iza kuce da obavis nuzdu u poljskom wc-u...
Sto opet znaci da ipak postoji nekakav minimum minimuma koji oznacavas kao normalan, a koji ne moze da se ostvari bez odredjene kolicine novca. Odnosno da bi imao kupatilo, moras da imas neki objekt - poput stana ili kuce.
Da bi imao stan/kucu, neko je morao da je stekne i/ili napravi.

Dakle definicija normalnog za tebe je stanbeni objekt sa kupatilom koje nema italijansku keramiku. Ako kazemo da je taj stanbeni objekt stan od 60m2 od 70k eura, razlika izmedju stanbenog objekta sa i bez italijanske keramike u kupatilu je 300e - sto je na ukupnu sumu zanemarivo

Nadam se da je sad jasnije

Odgovor na temu

looker-on

Član broj: 339519

+145 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?12.04.2019. u 04:58 - pre 44 dana i 10h
@bananaphone,

nisi shvatio "suštinu fabule". Posebna je priča što izvlačiš zaključke koje izvlačiš i onda gradiš priču koja ne stoji.
Poenta je u tome upravo što je napisao Vlad a ti se ne slažeš.
Neka se na tome završi, i ne tumači moje reči, grešiš i to baš.

Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

+1076 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?12.04.2019. u 06:03 - pre 44 dana i 9h
Ne gradim ja nikakvu pricu, niti zelim da se svadjam, nego ti dajem primer da bi uvideo kako vladd-ova prica stoji, ali kad govorimo o tipu plocica u kupatilu, ali ne stoji kad kupatila nema, bar za mene. Kao sto rekoh, siromastvo ne oplemenjuje coveka...

A tvoje reci cu naravno da tumacim, posto si iz izneo na javnom forumu . Ako ti se ne svidja moje tumacenje, ili gresim, slobodan si da objasnis sta si hteo da kazes, ili da me ignorises, ili sta god hoces - kao i ja

Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513

Sajt: about:blank

+2098 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?12.04.2019. u 06:19 - pre 44 dana i 8h
Citat:
bananaphone: Ne gradim ja nikakvu pricu, niti zelim da se svadjam, nego ti dajem primer da bi uvideo kako vladd-ova prica stoji, ali kad govorimo o tipu plocica u kupatilu, ali ne stoji kad kupatila nema, bar za mene. Kao sto rekoh, siromastvo ne oplemenjuje

Slažem se, očigledno je za obojicu imanje stana nekakav standard.

Odgovor na temu

Bozija Simfonija

*.dynamic.sbb.rs.

+5 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?12.04.2019. u 06:31 - pre 44 dana i 8h
To je sustina ako vidite, za nekog je standard imati stan za nekog wc za nekog keramiku za nekog jahtu od 12 metara ali to nam i dalje ne govori sta zaista jeste normalan standard u Srbiji ? naravno da onaj ko nema wc njemu je normalno da ima wc mozda i hleb da jede, ovaj da ima 200 eur skuplju keramiku i da hrani 7 macaka kao Kostunica, ali to nam i dalje ne govori sta je standard za vecinu a ne pojedinca i onda se vracamo na ono moje prvo, a to je zlatna sredina za Srbiju po meni i neki prosek za normalan zivot a to je da imaju i muz i zena po 800 eur, nema svako svoj stan da uzmes sa takvim platama stan na kredit / auto i da ostane za zivot je min normalnog a gde su deca sutra ? Nije normalno ako se ti odrices da jedes da bi ziveo sa italijanskom keramikom ( i utripujes da si vredniji ) bez dece u 20 m2 vec si oguglao to je sustina ljudi su oguglali i odrekli su se normalnog zivota i izgubili su smisao sta je normalan zivot, ja se secam sta je bio normalan zivot preko mojih roditelja kad su bile marke pre one inflacija plate od 2000 maraka e to je ono sto treba da se povrati to je bila zlatna sredina Srpskog naroda takav standard, a to mozete da vidite samo po tome kad vam se neko cudi da date 1000 + eur za more, a da nije paradajiz kampovanje u Grckoj po barakama zasto sto smo to prihvatili kao standard, ili da si imucan ako uopste i odes na more. Kazem ja lepo 10 + godina min nam treba da progledamo kroz sivilo koliko zaostajemo, dok to ne uradimo iskoriscavace nas kao robove i jeftinu radnu snagu koja ima mentalitet bolje ista nego nista i nisu svesni da vrede vise.

[Ovu poruku je menjao Bozija Simfonija dana 12.04.2019. u 07:42 GMT+1]

Odgovor na temu

Bozija Simfonija

*.dynamic.sbb.rs.

+5 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?12.04.2019. u 06:50 - pre 44 dana i 8h
Bilo bi dobro kad bi poducili sve mladje generacije a i starije da krenu IT da rade i da se manu gubljenja vremena, ja iz prve ruke mogu da vam kazem evo priemer ja radim 7 sati na dan pon-pet sub i ned necu da radim a radnim danima 7 sati mi proleti ko nista, i izmedju tih 7 sati napravim i po 4 pauzice da se ralaxiram, popijem nesto, gricnem itd....od svoje kuce radim sam svoj gazda. Proleti vreme radim za 25 eur na sat za jednu stranu kompaniju i imam zagarantovano 7 sati posla mogao bi da radim i preko 10 ali to bi mi kvarilo nacin zivota a novac mi nije iznad zivota, znaci ja sam nasao sebe / cifru koja me zadovoljava a sve preko je super i nije mi potrebno da bi zadovoljio osnovu koju sam zacrto, radim 154 sata do 160 sati mesecno u proseku.

Odgovor na temu

Darko Nedeljković
Darko Nedeljković
Haps

Član broj: 191820
*.kpn-gprs.nl.

+1701 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?12.04.2019. u 07:48 - pre 44 dana i 7h
Citat:
Miroslav Jeftić:
Slažem se, očigledno je za obojicu imanje stana nekakav standard. :)

Normalan zivot je otprilike zivotni standard koji ima prosecan covek u okruzenju. Ja sam imao prilike da razgovaram sa covekom koji je odrastao u dzungli, za njega imanje stana nije nikakav standard, vec naprotiv, zivot u zatvorenom prostoru smatra veoma nenormalnim. Ako se neko krece u okruzenju takvih ljudi koji svako vece potrose 500 evra na alkohol, drogu i kurve, za njega je to normalan zivot, a sve sto mnogo odudara od toga je nenormalno. Covek koji je mnogo putovao po svetu i provodio vreme sa ljudima najrazlicitijeg zivotnog standarda i navika zivota nikako ne moze da odgovori na pitanje sta je normalan zivot - jer sve je normalno. Tako i ovde, sve je normalan zivot, bilo da covek trosi 150 evra ili 1500 evra mesecno, za njega je go normalan zivot. Osim toga, tu je i specificnost ljudskog bica da vrlo retko ili nikad ima osecaj da zaradjuje previse ili da zna premalo o normalnom zivotu.

Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513

Sajt: about:blank

+2098 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?12.04.2019. u 08:04 - pre 44 dana i 7h
Citat:
Darko Nedeljković: Normalan zivot je otprilike zivotni standard koji ima prosecan covek u okruzenju. Ja sam imao prilike da razgovaram sa covekom koji je odrastao u dzungli, za njega imanje stana nije nikakav standard, vec naprotiv, zivot u zatvorenom prostoru smatra veoma nenormalnim. Ako se neko krece u okruzenju takvih ljudi koji svako vece potrose 500 evra na alkohol, drogu i kurve, za njega je to normalan zivot, a sve sto mnogo odudara od toga je nenormalno. Covek koji je mnogo putovao po svetu i provodio vreme sa ljudima najrazlicitijeg zivotnog standarda i navika zivota nikako ne moze da odgovori na pitanje sta je normalan zivot - jer sve je normalno. Tako i ovde, sve je normalan zivot, bilo da covek trosi 150 evra ili 1500 evra mesecno, za njega je go normalan zivot. Osim toga, tu je i specificnost ljudskog bica da vrlo retko ili nikad ima osecaj da zaradjuje previse ili da zna premalo o normalnom zivotu.

Ipak bih rekao da niko od nas ovde nije odrastao u džungli niti za veče troši 500€ na alkohol i drogu, već da naprotiv dolazimo iz relativno sličnog okruženja. Pitanje je sasvim konkretno, Beograd i Novi Sad, nije o različitim standardima širom sveta.

Odgovor na temu

Bozija Simfonija

*.dynamic.sbb.rs.

+5 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?12.04.2019. u 08:17 - pre 44 dana i 6h
@ Miroslav Jeftić da lepo si rekao, i onda ovaj ulece sa jahtom kao da je to normalan standard i baca sebe u prvu sliku i poredi se sa ostatkom sto nije normlano, moze da se poredi samo sa slicnima sebi a oni su manje od 1% tako da je tamo validan ovde gde poredimo generalno populaciju za osnovne potrebe i normalan zivot vecine ta prica ne pije vodu. Alkohol droga i vece od 500 eur to ne moze da se kategorise u grupu normalnih ljudi.... ( u mom svetu )

@ bananaphone mogli bi ovako nekako da kazem +- minimum je oko 15 m2 po clanu porodice / ako nemas stan danas imas opcije ( pricamo o tome da je normalno da ima stan ) BG / NS je tema ja mogu za NS da kazem da je ovde starogradnja bliza centru 1000-1100 eur m2 skocile su cene sad, a novogradnja je od 1400 eur pa na gore do 2500 eur po m2, znaci mora se kredit uzeti, kredit od 60k eur je na kraju 90k eur posle 20 godina rata je oko 300 eur, x 3 sto si rekao znaci 900 eur po proseku za 1 glavu, tako sam i ja rekao da je to normala neka zlatna sredina da svi imaju min 800 eur da bi mogli normalno da zive.

Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

+1076 Profil

icon Re: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?12.04.2019. u 08:30 - pre 44 dana i 6h
Pa eto - za ono sto ti smatras normalnim - treba 900e u NS-u, za jednog coveka koji zivi sam. U Bgd-u verovatno treba ±30% vise, pa recimo 1200e. Za dvoje ljudi - recimo da je u pitanju malo veca cifra, kao i za porodicu sa decom... Uslov je naravno da si nasledio pare za ucesce, posto sa tom platom ustedeti 15-20k neces tek tako
A prosecna plata u Bgd-u je 500e, i sad za coveka koji zivi sam, radi za prosecnu platu od 500e, standard koji ti mislis da je normalan, i za koji treba 1200e, je blizak kao i jahta koju Java poseduje

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koliko je po vama minimum za normalan zivot u NS / BG ? na mesecnom nivou ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 9254 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.