Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12752 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4542

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+529 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode14.05.2019. u 17:12 - pre 59 meseci
Ne možeš da krpariš kod OLED-a. Svaki piksel je sačinjen od 3 Ogranic LED i svetli
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode14.05.2019. u 17:25 - pre 59 meseci
Heheh, kod OLED nema letovanje i krpljenje :D
AL zato i kosta boga oca.
Zato kod novijih telefona kod zamene OLED displeja sa klasicnim, koji kosta do 5x manje, uglavnom nema dimovanja, sem nekih budzenih.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4542

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+529 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode14.05.2019. u 20:01 - pre 59 meseci
Galaxy S Plus
Galaxy S 5
Galaxy S 9+

Svi u radnom stanju (S Plus je "razbio led" sa OLED)
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode14.05.2019. u 20:20 - pre 59 meseci
Ne poznajem nikoga sa samsung zakrivljenim telefonom da nema roze liniju po dužini hehe toliko o "kvalitetu".
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode14.05.2019. u 20:46 - pre 59 meseci
Ma kako cuvas tel. toliko ce i trajati. Nema od toga nista ako ti svaki dan pada na patos kao meni :)

Neki dan izgubim tel, vratim se posle sat vremena istim putem i ladno ga nadjem u jednoj lokvi, ugasen sa boot loop-om.
Dodjem kuci, raskopam ga, operem celu plocu alkoholom, osusim duvaljkom i tel upalio, ali se ispostavilo da mic ne radi.
Ajd rekoh, laganica, zamenicu ovih dana i koristim ga za Viber poruke.
Sutra dan mi padne nezgodno na beton, bas na cosak i cao, ode displej :D :D Sreca pa je galaxy j5 2015 u pitanju pa mi ga nije ni zao. Sada imam jedno 5 komada sa razbijenim displejom, samo se gomilaju :)
Nije za mene telefon, pogotovo ovi skulpji. Ne vredi.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode14.05.2019. u 20:50 - pre 59 meseci
Ne kupujem telefone skuplje od 100 evra, nikada mi ne ispadaju ali ih razbijem o zemlju u proseku svaje 2 godine kada za to dođevreme tj prestanu aplikacije da funkcionišu.

Zanimljivo mi je kako te diode na mobilnim telefonima ne riknjavaju a na televizorima crkavaju ko blesave.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode14.05.2019. u 20:57 - pre 59 meseci
Dobro pitanje. Vrag ga zna.
Zamisli one matore telefone stare i po 15 godina pa i dalje radi pozadinsko svetlo.
Kada rikne, obicno je oko drajvera za pogon svetla i resi se. ALi diode jos nisam vidio da su u nekom telefonu crkle.

Mozda je ipak to sto tel ne radi toliko dugo kao TV. TV u proseku cepa 8h dnevno 24/7, a telefon ipak dosta krace pali ekran.

Uglavnom tesko njesra LED TV. Toliko komplikovana naprava SMART TV, sam panel tehnologija da se ukakis, elektronika da zines, a dzaba kad mu na vek trajanja utjece sugavo pozadinsko svetlo.

Isto kupis auto, ludilo, 50,000eur, a tockovi od bajsa i ne mozes druge da stavis i slomis ih za godinu dana :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode14.05.2019. u 22:13 - pre 59 meseci
Sećaš se kako su pre x godina davali garanciju na LED 5 godina a vidi danas, televizori ne mogu da sastave 2-3 godine a da ne pocrka pozadinsko osvetljenje. Prosta računica, jedna dve tri led diode oslabe ili crknu većina ne primeti a manjini daju nove tel ili zamene pozadinsko osvetljenje. Možeš misliti kakva je tek prevara oled kada šizne? :D

Zato ja sedim i krpim sve što imam, zeznuo sam se pred kraj prošle godine i istresao 380 evra za nov LG 43 smart trte mrte.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4542

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+529 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode14.05.2019. u 23:06 - pre 59 meseci
Gde ima roze linija?


--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode14.05.2019. u 23:21 - pre 59 meseci
Evo ga i ovaj mali perica što brani korporacije i u svemu vidi cveće i karanfile
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode15.05.2019. u 02:28 - pre 59 meseci
Bordzija, ma krpi kako znas i umes, isplati se.

Nedavno sam starijem coveku skrpio neki matori LCD 32` TV, neki Focus krs koji ima 15-ak CCFL unutra i nema sanse, gasi se pozadinsko svakih sat, pa onda krene cesce...

Bio kod dva majstora, prvi cak menjao nekoliko CCFL, posle drugi zaobilazio invertersku zastitu...na kraju i ja pokusao sa zaobilazenjem, izhebo se oko napona koji je morao biti tacno 1,85V na jednom pinu IC-a da navodno ne bi odradjivala zastita i radilo mesec dana i ponovo krenulo da zeza. Da ne poverujes, sve izmenjano i opet zeza.

UZmem TV nazad, raskopam, pocupam CCFL i stavim LED trake, al bas kvalitetne debele sa bakarnom trakom. Isecem je na 6x5 LED i poslazem. Povezao paralelno na 12V, okida se preko 24V za inverter pa na rele i preko spoljnog 12V napajanja koje sam ubacio unutra. Jednostavno i ucinkovito. Hteo da vezem preko tog 24V za inverter, ali ipak nisam, jer bas mozda ono zeza...a mrzelo me da testiram danima...

Svetlo nije bas jako kao sto je bilo sa gomilom CCFL ali itekako upotrebljivo i gledivo.
TV bas bio zreo da se baci u kantu, al eto, u inat ga resismo. Pa nek gura koliko gura.

Proslo oko 2 meseca i ne javlja se covek, sto znaci da najverovatnije jos radi :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode15.05.2019. u 19:26 - pre 59 meseci
Ma i ja sam razmišljao da ubacim neke led trake i nešto improvizujem, da ih okrenem na drugu stranu pa da difuzno bacaju odsjaj od podloge? uzmem one slabe od 4 vata po metru? Ne isplati se to popravljati za nekoga, eventualno za sebe okrpiti.

Ali koliko gledam na kp sajtu, maltene uopšte nema led televizora kojima je crklo pozadinsko, tu i tamo poneki sa jednom eventualno. Znači da raja to krpi a i majstori zajedno sa njima.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode19.05.2019. u 06:06 - pre 59 meseci
Ne mozes tako da ih okreces, nece to da radi kako treba, nedovoljno svetla bi bilo, a i videle bi se crne strafte od senke traka.

Mora to bas precizno da se postavi, ni dublje, ni plice da pod `pravim` uglom i odbijanjem od beli papir sa strana, koji je isto pod odredjenim uglom usmere svetlo ravnomerno na panel.

Zato postoje LED trake koje su bez difuzora, ali jako gusto rasporedjene i one se lepe da direktno bacaju svetlo na panel, ali treba ih postaviti jednu uz drugu, da gotovo cela kada/kutija bude pokrivena. Vide se na belom ekranu tackice, ali opet ne toliko i upotrebljivo je. Tako da, ili ta varijanta, ili sa difuzorima, klasicno, 25- 30 Dioda za 32`

Kad stavis na papir, treba ti jako puno tih traka da pokrije celu povrsinu sto kosta cak i duplo vise nego da stavis nove original trake, smanjis svetlo na 50% i trebalo bi da traju par godina.

Kada je svetlo na 100%, ne mozes da drzis prst na diodu koliko se usija, dok kada se smanji za 60-70%, bude bukvalno mlaka.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode19.05.2019. u 15:04 - pre 59 meseci
Neonke mila majka. A šta misliš o ubacivanju led neonki koje se prodaju kao zamena fluo? Ili led crevo?

Stiglo poručenih 20 led dioda pa da lemimo :)




Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode19.05.2019. u 17:54 - pre 59 meseci
Za TV mora RGB diode ...
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4542

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+529 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode19.05.2019. u 18:07 - pre 59 meseci
mrko da se nisi malo zaj...

Prirodno bele. Kakve RGB. To jedino ako ti hoćeš sa RGB diodama da napraviš LED panel
Ima da te košta i da se naplaćaš struje samo tako

Mada, ako hoćeš da napraviš pano sa RGB ledarama, 1080p rezolucije, trebaće ti 2,073,600 LEDara
Kod žutih komad 3535 dođe oko 0.5€ što u ukupnoj računici iziđe mnogo

[Ovu poruku je menjao ZAS011 dana 19.05.2019. u 19:23 GMT+1]
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode19.05.2019. u 23:06 - pre 59 meseci
Je l' ima nekih preporucenih televizora u poslednje vreme kojima se ne desava ovo zlo sa pozadinskim osvetljenjem? Vidim pun q tema koje nicu.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode19.05.2019. u 23:23 - pre 59 meseci
Evo LG crkavaju led diode pozadinskog osvetljenja ali televizor i dalje radi dok neki čim jedna crkne odmah se automatski isključi pozadinsko osvetljenje pa ti ne gine servis (samsung, filips i slični)
Ja imao LG polovan 42" slika fantazija kristalno čista ali kada dođe neka bela pozadina poiskaču rupe u mom slučaju 3. Ali je radio dok ga nisam zavaljao nekom nesrećniku isto kako sam ga i ja na brzaka kupio za spavaću sobu.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode19.05.2019. u 23:28 - pre 59 meseci
Borsdija, ma jok bre.
Vrlo jednostavno, imas panel kojeg moras da osvetlis otpozadi, a da je to svetlo podjednako usmereno na svaki milimetar.
me`
Zato su strucnjaci smislili difuzor, koji ce sa malo LE dioda rasprsiti svetlo ka celom panelu, podjednakom jacinom svetla. Zato se i stavlja nekli minimum dioda, a da one mogu da osvetle ceo panel + njihova neverovatna jacina koja je na granici izdrzljivosti, al opet proracunom dodju da to mora da radi 3 godine :) E to je najtezi deo posla konstruktora, hehheee


@mrkabrka, pa da RGB nije los, taman da mozes preplanilu Soraju da napravis kao da sunca videla nije. Neko se pali na bledunjave, dok ja crnce volim...diode na 20% i svi kao da su iz africkog plemena sa nakurnjacima od susenih rogova :)



(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode19.05.2019. u 23:33 - pre 59 meseci
A moze da bude i zelena ako te to pali...
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Philips LED tv sa Samsung displejom dime se led diode

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12752 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.