Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Supernova kablovski operater- iskustva

[es] :: ISP :: Supernova kablovski operater- iskustva

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 104121 | Odgovora: 649 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva15.10.2020. u 15:10 - pre 42 meseci
Citat:
Znas kako da sam siguran da bi SBB bio bolji odmah bi presao ;)
No sa SBB dobijam i NAT, ovde to nemam :P

Vidim da to često spominješ, ali to kod mene nije slučaj.

Code:
curl ipinfo.io

{
  "ip": "24.135.xxx.xxx",
  "hostname": "cable-24-135-xxx-xxx.dynamic.sbb.rs",
  "city": "Kragujevac",
  "region": "Central Serbia",
  "country": "RS",
  "org": "AS31042 Serbia BroadBand-Srpske Kablovske mreze d.o.o.",
}

ssh [email protected] -p 2222
[email protected]'s password:

Last login: Thu Oct 15 16:02:23 2020 from 24.135.xxx.xxx


Jedina prednost Supernove je koliko vidim što imaju pakete sa samo internetom bez TV-a i telefona, pa tu može da se uštedi 1000/1500 din. u zavisnosti od paketa, ko ne koristi iste.
E, sad pitanje je kakva im je usluga. Ja sa SBBom nisam imao bilo kakvih većih problema, tj. to mi je prvi internet provajder a da nisam imao potrebe za tehničkom podrškom.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva15.10.2020. u 16:29 - pre 42 meseci
EON Full Duo nema CG-NAT, lično video. Nov ugovor. Make of that what you will, ali nije pravilo da ide ili ne ide CG-NAT. Na Telekomu je najlakše sam sebi skinuti CG-NAT :)
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva16.10.2020. u 03:20 - pre 42 meseci
Lepo je znati ako treba da prelazim na SBB. No ova supernova radi ko sat kad radi. punih 15MegaBajta/s brzinom skinuo sad negde 50GB igara sa Steam-a ;).
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva25.10.2020. u 18:45 - pre 42 meseci
Kod mene, ovih dana



Greška, nije za ovu temu supernova.
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva25.10.2020. u 19:23 - pre 42 meseci
Šta, prelaziš na Telekom VDSL2 20/4 Mbps i 1 HD + 1 SD ili 3 SD IPTV-a? Ili si to slikao paricu Hrvatskog Telekoma i 30/5 Mbps paket?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva25.10.2020. u 19:24 - pre 42 meseci
Tcom parica inače sam dobijao max 10 download. Al dobro je videti max da te posle ne farbaju kao neeemoooožeee.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva25.10.2020. u 19:33 - pre 42 meseci
Ako sam te dobro razumeo -- stavili su istureni stepen u blizini tebe i sada može. Nisu to uradili samo za tebe niti samo zbog tebe već kao deo plana (zajedno sa hibridom) za odlaganje odbacivanja bakarne infrastrukture i dodatni profit za korisnike koji nemaju optiku. Dakle, stvarno pre nije moglo a sada može.

Inače te parametre možeš u modemu da vidiš. Ništa tu nema posebno što nema u modemu, osim "line attenuation" (modem prikazuje miks signal+line attenuation pa ne možeš da proceniš stanje i dužinu linije na osnovu njegovog jednog broja "attenuation").
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva25.10.2020. u 20:47 - pre 42 meseci
Nisu stavili ništa i download je max 10 dal je ograničeno modemom ne interesuje me više jer menjam provajdera. Dobro je videti koliko može. Ovde optika neće biti barem sto godina.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

kladar
Novi Sad

Član broj: 187182
Poruke: 172
*.cpe.vektor.net.



+4 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva03.11.2020. u 18:51 - pre 42 meseci
Pozdrav!
Da se ponovo uključim u temu,dok se još uvek priča o Supernovi...
Ukratko, pre izvesnog vremena sam živeo na drugoj lokaciji i kuća u kojoj sam bio je bila priključena na Telekom Mts. Imam instaliran kućni server baziran na Apache-u i koristim ga za lične potrebe,najviše SQL baze,a mahom i zbog posla mi je ponekad potreban pristup iz firme kućnom serveru radi nekih podataka.Nemam čak ni neke posebne veštine,samouk sam po tom pitanju.
E sad dok sam bio na Telekomu,imao sam dinamičku IP, podesio sam Port forwarding na njihovom ADSL ruteru i koristio No-IP-ov DUC i povremeno Dynu-ov DDclient radi update-a IP adrese i lagodno sam pristupao kućnom serveru sa vanjskog interneta. Sve sam samostalno podešavao sledeći upute sa neta i zdravu logiku, bez potrebe da ih pozivam (Telekom) i molim za pomoć.
Nakon preselenja na novu adresu postao sam korisnik Supernove i imam njihov kablovski modem Technicolor TC7200.U (DOCSIS 3.0, software STDD.01.31)... uradio sam baš sve,ali sve, oko podešavanja port forwardinga, ali pristup spolja ne mogu ostvariti nikako,samo u unutrašnjoj mreži (localhost).
Onda sam ih zamolio mejlom da mi pomognu oko toga,međutim odgovor je bio da je nadležna služba upoznata sa mojom primedbom i da će mi se ubrzo javiti. Ubrzo je prošlo već dve nedelje, ali od javljanja ništa. Večeras sam i nazvao tehničku podršku i gospodin s onu stranu žice mi je ljubazno sugerisao da je jedino rešenje zakup statičke IP za 699 RSD mesečno.
Da li je moguće da ne postoji nikakva druga mogućnost,poput one koju sam imao na Telekomu?
Ne tražim rešenje na "kvarnjaka", nije mi puno tih 699RSD da im dajem mesečno ,samo me urođena znatiželja, a pomalo i skepsa prema prvoj soluciji koja mi se ponudi kao i jedina, potakla da napišem par reči ovde, možda se već neko susreo sa istom situacijom i našao rešenje.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva03.11.2020. u 19:14 - pre 42 meseci
CGNAT-ovan si i ne postoji ništa što možeš da uradiš da to rešiš, čak ni da moliš podršku jer ni tada više ne rešavaju to, već samo da zakupiš javnu statičku IP adresu. Pritom, čak i ako moliš podršku i odjednom ti proradi, najverovatnije su ti aktivirali statičku IP adresu i dobićeš neprijatno iznenađenje na sledećem računu. Kod Telekoma se koristi PPPoE za autorizaciju pa su silne mahinacije tu moguće, i naravno skoro nikoga ne NAT-uju, ali tako nešto APSOLUTNO NIJE MOGUĆE na DOCSIS-u.

Ko ima više informacija slobodno neka se javi, ali sumnjam, jer tako nešto nije teoretski moguće.

Eventualno možeš neki servis tipa Zerotier ili Tailscale da koristiš da napraviš intranet VPN...
 
Odgovor na temu

kladar
Novi Sad

Član broj: 187182
Poruke: 172
*.cpe.vektor.net.



+4 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva03.11.2020. u 19:50 - pre 42 meseci
E Milane,svaka čast,hvala na brzom odgovoru, bar da prekinem da lomim glavu da li sam negde pogrešio u postavkama. Pomišljao sam da je kod Telekoma sve to prostije nego kod ovog provajdera, ali opet, laik sam da bih tvrdio tako nešto.Mislio sam da je to sve tu negde na isti fazon,sa razlikom u nijansama.
Ok, pozabaviću se VPN-om svakako, u tu oblast nisam mnogo zalazio, nije bilo potrebe dosad, a ostaje mi i opcija statičke IP.
Da,još jedno pitanje...
Nedavno sam isprobao localhost tunneling sa ovim i uspevalo mi je sa vanjskog interneta pristupiti stranici na mom serveru,sa nekoliko privatnih računara mojih prijatelja.Međutim zbog politike kompanije, sa firminog kompa to nije bilo moguće, a to je i poenta cele moje priče. Da li je to zbog potencijalne malicioznosti samog ovog Pagekite servisa? Pitam, ako bih koristio ove VPN servise koje si naveo, da li će se isto desiti? Nisam taj problem imao dok sam pristupao serveru preko No-IP ili Dynu.com.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva03.11.2020. u 20:19 - pre 42 meseci
Ovi servisi kreiraju tunel do tvojih uređaja i ne posreduju direktno u većini situacija u prenosu podataka već koriste TURN/STUN i UDP hole punching. Poenta je da servise vidiš samo u okviru VPN-a na koji moraš da povežeš sve uređaje. Tako da ako nije blokiran sam VPN endpoint od strane poslodavca videćeš sve svoje uređaje preko internih IP adresa.
 
Odgovor na temu

kladar
Novi Sad

Član broj: 187182
Poruke: 172
*.cpe.vektor.net.



+4 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva03.11.2020. u 20:21 - pre 42 meseci
Odlično,puno hvala Milane.
Svako dobro želim!
 
Odgovor na temu

veljkol00
Veljko Lazovic
Freelancer
Freelancer
Arandjelovac

Član broj: 345793
Poruke: 5
178.79.18.*

Sajt: nanotouch.co


Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva20.11.2020. u 14:37 - pre 41 meseci
Citao sam dosta po forumu, vidim da ima i pohvala, a Boga mi i kritika. Naime, tri dana pokusavam da resim problem sa internetom i operaterima. Kao prvo, kada sam zakupio internet, dobio sam staticku IP adresu, iako to nisam zeleo niti sam platio za to. Na mesecnom nivou to bi bilo 690 ili 700 dinara, nisam siguran. Zvao sam ih 5 puta da ih pitam da li postoji mogucnost da mi ugase tu staticku IP adresu, ali njihov odgovor je uvek "Ne, ne mozemo, ali Vi mozete da zakupite staticku IP adresu i mi cemo vam zameniti, i to bi vas kostalo 700 dinara", na sta im ja uvek odgovorim "Okej, ali zasto bih vam ja placao staticku IP adresu kada je ja vec imam i bez tog placanja od 700 dinara mesecno" na sta oni nikada ne znaju da daju odgovor. Posle nekog vremena, 3-4 meseca poceo je da mi se javlja problem da mi apsolutno na svakom sajtu trazi proveru da li sam robot sto je pocelo jako da me nervira. I sada problem koji je prelio casu je bio da mi ni jedan Client ne radi na racunaru, kao sto su "Steam, Origin, Faceit" itd... Uglavnom online clienti za gaming. Kada zamenim internet, posto imam dva u kuci, niti mi trazi proveru da li sam robot, niti imam problem sa clientima na racunaru. Kada uradim Troubleshoot na internetu izlazi mi ova greska "Your computer appears to be correctly configured, but the device Detected or resource (DNS server) is not responding". Meni je zbog te IP adrese fakticki onemoguceno koriscenje interneta bez VPN. Pritom bavim se programiranjem, i freelancer sam, poslednja poruka koja je bila je molba i molbaaa da rese problem, a sledeca ce biti definitivno sud.

Usput, operateri su rekli 2 puta da su kolege resile proble 🤣🤣🤣
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva20.11.2020. u 15:33 - pre 41 meseci
Nisam siguran da razumem problem, dobio si statičku IP adresu a ne plaćaš je tj nisi platio za to? Otkud znaš da je statička, naročito zato što ti još i nude statičku adresu? Da nisi malo pomešao izraze i misliš na privatnu IP adresu, jer sve ono što se dešava liči na to?
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.hybrid.mk.in.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva20.11.2020. u 15:45 - pre 41 meseci
Meni je sve jasno. Aktivirana mu je bila statička IP adresa i naplaćivana je naravno. On se žalio jer neće da plaća. Jedan od agenata ga je pogrešno razumeo/la pa je mislio da korisnik HOĆE statičku bez da proveri da li je ima ili ne. Posle još žalbi ukinuta mu je statička IP adresa i sada ima CGNAT-ovanu privatnu adresu i dobija CAPTCHA upite i ne radi određeni saobraćaj, a više mu se ne naplaćuje statička jer je ukinuta.

Jasno kao dan.

Pošto Supernova nema dinamičke IP adrese [za nove korisnike koji nisu na AVCOM, Branimire(!!)], ili će da plaća statičku ili će da bude CGNAT-ovan. Ne vidim drugo rešenje niti problem, valjda smo svi shvatili do sad kako to ide.
 
Odgovor na temu

veljkol00
Veljko Lazovic
Freelancer
Freelancer
Arandjelovac

Član broj: 345793
Poruke: 5
178.79.18.*

Sajt: nanotouch.co


Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva20.11.2020. u 15:45 - pre 41 meseci
Staticka IP adresa je adresa koja se ne menja, ako se ne varam, a dinamicka se "random" dodeljuje, zar ne? Meni se IP adresa ne menja uopste.
 
Odgovor na temu

veljkol00
Veljko Lazovic
Freelancer
Freelancer
Arandjelovac

Član broj: 345793
Poruke: 5
178.79.18.*

Sajt: nanotouch.co


Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva20.11.2020. u 15:48 - pre 41 meseci
Citat:
Milan Kragujevic:
Meni je sve jasno. Aktivirana mu je bila statička IP adresa i naplaćivana je naravno. On se žalio jer neće da plaća. Jedan od agenata ga je pogrešno razumeo/la pa je mislio da korisnik HOĆE statičku bez da proveri da li je ima ili ne. Posle još žalbi ukinuta mu je statička IP adresa i sada ima CGNAT-ovanu privatnu adresu i dobija CAPTCHA upite i ne radi određeni saobraćaj, a više mu se ne naplaćuje statička jer je ukinuta.

Jasno kao dan.

Pošto Supernova nema dinamičke IP adrese [za nove korisnike koji nisu na AVCOM, Branimire(!!)], ili će da plaća statičku ili će da bude CGNAT-ovan. Ne vidim drugo rešenje niti problem, valjda smo svi shvatili do sad kako to ide.


Veselo..... Hvala na odgovoru, sada barem znam na cemu sam...
 
Odgovor na temu

veljkol00
Veljko Lazovic
Freelancer
Freelancer
Arandjelovac

Član broj: 345793
Poruke: 5
178.79.18.*

Sajt: nanotouch.co


Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva20.11.2020. u 15:50 - pre 41 meseci
Da li bi kupovina staticke IP adrese resila problem?
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.hybrid.mk.in.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Supernova kablovski operater- iskustva20.11.2020. u 15:58 - pre 41 meseci
Citat:
veljkol00:
Staticka IP adresa je adresa koja se ne menja, ako se ne varam, a dinamicka se "random" dodeljuje, zar ne? Meni se IP adresa ne menja uopste.


Ti imaš privatnu dinamičku u CGNAT opsegu (100.*.*.*, tj. 100.64.0.0/10). Nju vidi tvoj operater (i ti u modemu). Ona ti ništa ne znači ali baš ako bi ih tužio oni bi se sigurno uhvatili za "mi garantujemo dinamičku IP adresu, ne JAVNU dinamičku, data Vam je dinamička, vidite da se menja svaki put kad restartujete modem, a to što je exit IP adresa iz mreže statička nije regulisano ugovorom".

Dakle avaki pojedinačni korisnik ima PRIVATNU dinamičku IP adresu, a više korisnika deli jednu JAVNU "exit" IP adresu, za izlaz iz mreže operatera na internet. Nju vidiš na "whats my IP" sajtovima.

Saobraćaj. [korisnik] -> [internet] je moguć ali obrnuto nije* (osim kada se radi o povratnkm saobraćaju na portu koji je dodelio CGNAT gateway, ali to ne znači ništa i neću sad da komplikujem ovde).

Statička i dinamička su inače pogrešni nazivi.

Dakle pravilne oznake su JAVNA i PRIVATNA. Možeš inati Javnu statičku ili dinamičku, kao i privatnu statičku i dinamičku.

Citat:
veljkol00:
Da li bi kupovina staticke IP adrese resila problem?


Da. Već si je imao i radilo ti je ok. Ali košta kao što znaš. Podnesi zahtev u najbližoj poslovnici Supernove ili Telekoma (ako je označena na vratima sa Supernova logoom).
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Supernova kablovski operater- iskustva

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 104121 | Odgovora: 649 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.