Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Đoković otvara svoj muzej

elitemadzone.org :: MadZone :: Đoković otvara svoj muzej

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 10995 | Odgovora: 306 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zurg

Član broj: 340713
*.amres.ac.rs.

+3 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej15.08.2019. u 09:37 - pre 3 dana i 8h
Gde su dana ti pametni ljudi?

Odgovor na temu

Steve Lonmo
Mrčendajzer

Član broj: 331472
*.dynamic.isp.telekom.rs.

+394 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej15.08.2019. u 09:45 - pre 3 dana i 8h
Znači Sveti Sava prosvećivao bogumile i pagane (Slovene, a najvećim delom Srbe) isto kao što su Anglosaksonci prosvećivali severnoameričke Indijance i australijske Aboridžine, ili kao što je Pavelić prosvećivao pravoslavne Srbe u NDH, ili Draža prosvećivao crnogorske, sandžačke i bosanske muslimane, jer prosvećeni nisu verovali u iste bogove kao prosvetitelji?

Odgovor na temu

Zurg

*.amres.ac.rs.

+3 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej15.08.2019. u 12:21 - pre 3 dana i 5h
Ne. Prosvećivao ih je kao Mudro Pero Indijance. Mudro Pero je bio Indijanac i prosvećivao je Indijance. Sveti Sava je bio Sloven, a najvećim delom Srbin i prosvećivao je Slovene, a najvećim delom Srbe. Isto tako je Staljin prosvećivao Ruse. Stani, jel Staljin bio Rus ili Gruzijac? Znam da je studirao bogosloviju. Valjda je tamo naučio kako treba prosvećivati narod.

Bogumili su bili pametni kao dinosaurusi ili komunisti. Pravo čudo je da su izumrli.

Odgovor na temu

alimamnekolikokuća
Dzum ram dzuma dara dam
Rad je tako teška stvar

alimamnekolikokuća
Član broj: 338957

+115 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej15.08.2019. u 23:02 - pre 2 dana i 19h
Ti kad zaoreš onda je baš oranje.

Nego, te tvoje priče
bacaju novo svetlo na istorijske dogadjaje.
Iako neki delovi nedostaju
mnogo toga postaje jasnije.

Slanje ljudske posade na Mars i bezbedan povratak na Zemlju

Odgovor na temu

Steve Lonmo
Mrčendajzer

Član broj: 331472

+394 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej17.08.2019. u 21:17 - pre 20h 50min
Citat:
Zurg: Dobijanje autokefalnosti Srpske pravoslavne crkve može se uzeti kao trenutak nastanka moderne srpske nacije, pa otuda smatram da se i Sveti Sava može smatrati ocem.

Citat:
Nedeljko: A onda dođe pljuvačina po Svetom Savi. On je Srbiji doneo nezavisnost - crkvenu autokefalnost,

Citat:
Zurg: Činjenica je da je Srpska pravoslavna crkva dobila autokefalnost (samostalnost).

Činjenica je da ne postoji dokument koji bi mogao potvrditi tu navodnu autokefalnost iz 1219. godine. Tomos (dokument) ne postoji ni u Srbiji, ni u Carigradu, ni nigde na svetu.

Pre par godina sam gledao neku crnogorsku emisiju u kojoj je sam Amfilohije to potvrdio. Na isčuđavanje novinara - Kako je moguće da nemate ubedljivo najznačajniji dokument u 800 godina, ovaj je počeo nešto nemušto, otprilike - Pa možda i imamo ali ne znamo gde je(?!)... Najbolje da pitate istoričare(?!)... pa je onda nešto spominjao bombardovanje Narodne biblioteke '41. ali ne pominjući da se tomos nalazio tamo... i tako, smešne priče. Kao niko se pre bombardovanja nije setio da fotografiše taj tomos iz 1219, a i kao najznačajniji rukopisi, dokumenti, knjige itd. nisu sklonjeni pre bombardovanja, jer niko nije ni sanjao da će Nemci da nas bombarduju i okupiraju dok nije pala prva bomba.

Inače glavna tema te emisije je bio ovaj poslednji popovski sabor na valjda Kritu, koji nije bio veliki vaseljenski nego kao neki "međuvaseljenski"... zapravo uopšte i nije bio sabor, jer im pola popova nije ni došlo (Rusi, Bugari, Gruzini i još neki valjda), a zbog tih njihovih aktuelnih frka na relaciji Kijev-Moskva, i šta ja znam. Uglavnom, bilo je očekivano i da će SPC bojkotovati taj sabor, tj. da će stati uz Ruse, međutim jok - naše bradonje otišle... E, i onda su tada, to je bilo pre 2-3 godine, kao dobili potvrdu od Carigradske patrijaršije da im je ta autokefalnost iz 1219. kao bila stvarno data.

Znači, realno je bilo - tante za kukuriku - aj' vi dođite da imamo "kvorum", a mi ćemo vama da damo tu potvrdu. I onako niko živ ne zna da li je taj tomos ikada stvarno postojao ili nije. Pogotovu što se zna da sve to u crkvi funkcioniše kao i u svom ostalom businessu. I ovu sada važeću autokefalnost koju je SPC dobila nakon 1SR po osnivanju Jugoslavije (1920. i neke) je kralj platio Carigradu milion i po tadašnjih francuskih franaka, na rate na 3 godine. Sve to kao mafija kada deli teritorije i koja će porodica gde da valja pajdo, pruža "zaštitu" itd.

Odgovor na temu

Zurg

+3 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej17.08.2019. u 22:08 - pre 19h 59min
Ne sekiraj se za dokument, dok je kod mene na sigurnom je.

Odgovor na temu

Ajeje Bradzorf

Član broj: 340002

+3 Profil

icon Re: Đoković otvara svoj muzej18.08.2019. u 06:32 - pre 11h 34min
Da Sveti Sava nije radio u privatnom sektoru, danas ne bi bilo Srbske države i svi bi smo bi li ne pismeni.
Da se pitam ja bih betonir o travu
I ofarbo tamno braon svaku vodu plavu!
Nekako bih probusio tanki sloj ozona
A Zemlju bih zastitio kesom od najlona!

Beton, beton, samo beton!
Beton nama treba!

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Đoković otvara svoj muzej

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 10995 | Odgovora: 306 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.