Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FUJITSU klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: FUJITSU klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 283160 | Odgovora: 1008 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter30.09.2021. u 20:12 - pre 30 meseci
Mozes li za pocetak reci da li se i u novim modelima fujitsu drzi filozofije da uvijek puse automatski.
Mozes li npr stavit manualno max fan i da uvijek puse tako kako si zadao.
Ili po starom on sam smanjuje iako je manual.

 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter30.09.2021. u 21:12 - pre 30 meseci
Probam pa javim, ne brini druže povremeno kako se bude smanjivala spoljna temperatura tako ću da javljam utiske. Spoljna mi ne deluje bučno već malo unutrašnja kao da ima neko zviždanje onako iz daljine. A možda treba malo vremena da sve legne na mesto, malo je smrducalo na neki konzervans, sad više nema mirisa. I da, na unutrašnjoj piše made in Thailand.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter30.09.2021. u 21:48 - pre 30 meseci
Buke kompresora nema do -5.....i to pod uslovom da se zaleti malo jace.....o tome cemo posle :)
 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter01.10.2021. u 20:02 - pre 30 meseci
Ovako, klima je podešena na 25 stepeni, grejanje, radila na auto fan i imala potrošnju od 200-220w/h. prebacio sam na ručno izabranu brzinu, druga odozgore. Pustio sam da duva prema otvorenim vratima, duvala je i duvala bez prestanka najmanje 20 minuta, potrošnja 350w/h. A onda sam zatvorio vrata od sobe a klimu nisam dirao. Duvala je jedno 5 minuta i stala sa duvanjem. Pogledao sam na merač trenutne potrošnje i pokazao je vrednost 8w/h. Znači stalo duvanje a stao i kompresor.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
Odgovor na temu

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
95.180.24.*



+37 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter02.10.2021. u 10:27 - pre 30 meseci
Postovani forumasi, kako sam potpuni duduk u oblasti klimatizacije potrebna mi je pomoc u odabiru klime. Prostorija u koju ce ici klima je 16 kvadrata, orijentisana zapad, severo zapad, neizolovano, sa tri strane je spoljni zid, stolarija je recimo solidna- drveni prozori sa dihtung gumama i izo staklom. Interesuje me klima koja ce moci da zagreje prostoriju koja je za celodnevni boravak bez dodatnih grejnih tela. Budzet je do 100 000din a zahtevi su sto veca efikasnost, sto redji odlazak u defrost, sto finija modulacija i mirniji rad. Zasto sam odabrao temu gde se "pretresaju" Fujitsu uredaji...nemam pojma. Mozda postije i bolji proizvidjaci u tom cenovnom rangu, ali mi je Fujitsu nekako zapao za oko.
 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter02.10.2021. u 12:01 - pre 30 meseci
Jel ti izolovani plafon i pod, jel pod na tlu ili imaš podrum ispod sobe, jel ima neko iznad tbe ili je ploča pa krov, jel kuća ili stan?
Al ovako na prvu, ne klima od 100 000 nego nijedna ti se ne isplati za samostalno grejanje. Zašto?
Pusti forumske priče o grejanju na klimu bez izolacije, može ali samo u nekom prelaznom periodu recimo do Decembra meseca. E onda nastaje problem jer je temperatura oko nule verovatno i vlažnost vazduha visoka. Kad se to sve lepo spoji sa srednjim opterećenjem kompresora zbog toplotnih gubitaka dođe se do situacije da klima radi šta? Često ide u defrost! U prevodu, tada ne greje i prostor ti se brzo hladi jer nemaš izolaciju, nakon defrost klima juri da stigne zadatu temperaturu a to podrazumeva visoko opterećenje kompresora(neće njemu ništa biti, ne brini) a kad sabereš potrošnju struje u defrostu, radu i ponovnom pokretanju nakon defrosta dolaziš do računice da je to na granici isplativosti.Jedino ako ne smatraš da se isplati jer ne mora da ložiš.
Ja ti savetujem da uradiš izolaciju bar plafona, pa onda da kupiš klimu i jednu peć na drva. Tu peć koristi kad su temperature ispod nule. Jer grejanje klimom podrazumeva puno duvanja a kod tebe bi baš duvala kao uragan jer nemaš izolaciju i bilo bi ti jako neprijatno. Eto, to je mje mišljenje. A ako pitaš za klimu? Fujitsu KMTA a čuo sam da je još bolja Fujitsu KGTA 12.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
Odgovor na temu

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
95.180.24.*



+37 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter02.10.2021. u 12:49 - pre 30 meseci
Kuca, stan ispod se greje, stan iznad se greje, zidovi omalterisani iznutra, spolja cement-kamen fasada. Dva zida spolja, dva su prema grejanim prostorijama.
 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter02.10.2021. u 14:14 - pre 30 meseci
E to već dosta toga menja u tvoju korist. Idealno bi bilo kada bi mogli da izolujete ta dva spoljna zida ili bar da izolujete plafon bez obzira što neko živi gore.
Unitrašnju da stavite tako da duva duž spoljnog zida na kome se predpostavljam nalazi i jedan prozor. Time bi dosta redukovali negativan uticaj prozora i spoljnog zida.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter02.10.2021. u 14:41 - pre 30 meseci
Fujitsu 12 llc ako se jos nadje i kod vas.
Klima kosta oko 500-550€ valjda i kod vas.
I moze da grije jako.
Jace nego kmta.
Mislim da se najbolje isplati,nije puno skupa,usput ce naucit kako klime griju,svidja li mu se to ili ne.

Bolje tako,nego da plati klimu 100 000 i onda skonta da to nije bas za njeg ili njegovu kucu.

Uglavnom noviji modeli cini se ne griju kao stari.
Stare su provjerene.
 
Odgovor na temu

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
95.180.24.*



+37 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter02.10.2021. u 16:29 - pre 30 meseci
Ne bojim se ja da 12 nece moci da zagreje. Znala je da zagreje i obicna grejalica od 2kw u danima kad je moralo na grejalicu (jednom je crkla pumpa, a drugi put procureo kotao. Trenutno nema sanse da odradim izolaciju. Mene interesuje klima u odnosu cena/kvalitet/ekonomicnost. Lozenje takodje ne dolazi u obzir. Lakse mi je i jeftinije ubaciti jednu TA pec koja je nekad, kad sam ja ziveo u toj sobi uspevala sama da relativno pristojno ugreje koliko treba. Doduse tad je bila i jeftinija tarifa od 15 do 17 i cim temp ode ispod nule bilo je potrebno dopunjavnje kako bi mogla da izdrzi do 22 uvece kad je opet bila jeftinija tarifa.
 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+31 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter02.10.2021. u 18:05 - pre 30 meseci
Nije 12 garancija da če to odraditi posao jer nije svaka dvanaestic ista. Evo kolega Rovac ti je dao super predlog, llca je jeftinija od KMTA, mada ja mislim da nije jača već da su tu negde po tablici kapaciteta. Ali je cena definitivno na njenoj strani. I što reče kolega Rovac videćeš dali ti se takav vid grejanja sviđa ili ne.
U čemu je kvaka? Tamo u tom pravcu gde klima duva nema boravka, upamti. A kad je hladno napolju ona unutra duva, veruj mi. Znači zagreje ona tu prostoriju ali koliko duva to je već pitanje. To je razlog zašto se ne preporučuje grejanje na klimu za objekte koji nemaju izolaciju spoljnih zidova. Ali sto ljudi sto ćudi reče đavo i golišav skoči u koprive.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.internet.mts.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter02.10.2021. u 18:30 - pre 30 meseci
Drugari da li uzeti 07lmce ili 09lmce trebaju mi. 2 komada za dve sobe 12 i 14 kvadrata,
10 ka stiropor spolja pvc prozori, prizemlje kuce u pitanju.
Na spratu vec imam 3 klime i prezadovoljan sam.
Negde sam procitao da je ovo skoro jedna te ista klima.
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter02.10.2021. u 22:05 - pre 30 meseci
U bih razlika nije velika.
Kmt skuplja za 70-80 eur
Ako ima snage poput llcc onda je to dobro.

Mozes li provjerit do koliko ide potrosnja maximalno kad zadas npr 30 i auto fan bez ekonomy.
NA koliko se zalijece sad kad je toplo vani,i na koliko posle kad bude jaci minus.

Cini mi se da llc pise oko 2 kw ......a kmt do 1,5 kw...po spec

Meni nije toliko interesantna max snaga,mene vise zanima kako radi u minimumu,kakva je buka,puhanje,defrosti,i to je to.
Meni kod nocrie snaga uzalud propada,uglavnom radi ogranicena na 40 -50 % snage.....pomekad 70%

Ali njega mozda zanima maximalna snaga,ako nemaa izolacije.
 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+31 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter02.10.2021. u 23:03 - pre 30 meseci
Jutros sam izluftirao sobu napolju je bilo 10 stepeni i upalio klimu, autofan, stavio sam temperaturu 26 na daljincu. Zaletela se na 1250w/h, smanjivala i došla do 750 i onda se isključila. Osetio sam u sobi baš toplo, e nda se malo oladilo a klima krenula od 500 naviše do 700 a onda krenula nadole, sve do 170. Tu se zadržala i nije se više gasila već modulirala do 350 kad prebaci u nižu brzinu. Onda se i tu spuštala da bi se stabilizovala na 170-180w. Više nije ni menjala brzinu niti se spuštala tokom celog dana, ja je bar nisam uhvatio.
Ne znam kako je pre radio Fujitsu ali ovaj menja potrošnju u wat. Bukvalno vidim 175 176 181 180......
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter03.10.2021. u 00:01 - pre 30 meseci
Isto je i kod starih modela. LUCA može stabilno da greje sa 200W.
Inače, neće Fujitsu pokazati max potrošnju na ovim spoljnim temperaturama.Jednostavno "ukapira" da će lako postići zadatu temperaturu i ne ide na maksimalnu snagu. Pravi maksimum može da se vidi tek na minusima.
 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter04.10.2021. u 16:37 - pre 30 meseci
A uhvatio sam je da smanjuje. Po uputstvu Rovca navio sam je na 30 i fan na max. Dok god su vrata otvorena ona ne smanjuje sa fiksnm brzinom. Kad sam zatvorio vrata nedugo zatim smanjula je u nižu, radila, pa opet smanjila u nižu pa radila i ugasila se. Čim sam otvorio vrata kad se prostorija malo rashladila pokrenula se na max duvanje. Znači ipak smanjuje kako dostiže temperaturu lad je graničena prostorom.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter04.10.2021. u 21:24 - pre 30 meseci
To smo rijesili znaci.Zastita od hladnog duvanja je ostala kao i kod starih.
Spustaju snagu jos nize od starih cini mi se.

Jos da rijesimo max snagu na minusima,buku kompresora u minusima,i event defroste.
I to je to.

Ali ako sam zadovoljan ulaznim daikinom,ovo moze bit samo jace,mislim.
 
Odgovor na temu

nenad8448
Pancevo

Član broj: 314817
Poruke: 84
178-221-72-235.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.10.2021. u 20:33 - pre 30 meseci
Pozdrav svima na forumu. Nisam bio aktivan godinama na forumu. S vremena na vreme procitam nove poruke da ostanem u toku desavanja.
Ali posle 8 godina fujitsu 12luca je ispustila dusu. Ovo leto primetim da se potrosnja struje za rad klime povecala. I to bar dublo. I dodje hladno vreme ja je prebacim u rezim grejanja i pojavio se kvar. Upalim, podigne panel, turbina se vrti normalno ali nece kompresor da upali i krene da se vrti. Sve sam probao i nece da greje. Pritisnem power ful i nista. Zelena lampica normalno svetli i ne prijavljuje kvar. Ali nista. Potrosnja se vrti na meracu oko 7-8-9 wati. Jedino reaguje kad promenim temperaturu na daljinskom ili je iskljucim iz struje i ponovo upalim. Tad se zavrti spoljni ventilator i cuje se kompresor. na meracu se vrti od 40 do 60-70 w, radi tako 1-2 minuta i ugasi se spoljna jedinica. A unutrasnja vrti turbina, nece da reguje ni na promenu brzine ventilatora ni na swing opciju. Samo set za podesavanje smer duvanja. Zvao sam prodavnicu gde sam je kupio , dosli su serviseri, gledali, telefonski sa prodavnicom konstatovali kvar. Kaze da je kompresor crko da ima fizicki problem da krene i da imam dve opcije. Novi kompresor sa zamenom 40000 din ili nova spoljna jedinica 65000 din. Zavrtelo mi se u glavi od cene. A nova 12 luca 80000 din. Nije mi hitna opravka, uveo sa centralno na gas ali bi bilo dobro da Luca bude ispravna u slucaju nestanka gasa.
Jel ovo simptom da je kompresor stvarno crko ili ne. Ja ostavljam mogucnost da sam zamenim kondezator i vidim sta se desava. Ja sumnjam na njega.
Sta bi uradili u mom slucaju, sta mi je pametno da probam? Nov kondezator ili drugi servis da pozovem?
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.10.2021. u 21:26 - pre 30 meseci
Klima mora da izbaci grešku ako je kompresor blokiran.
Ja bih tražio mišljenje drugog servisera.
Kondenzatoru se nemoj nadati, nema ga kod invertera...
 
Odgovor na temu

nenad8448
Pancevo

Član broj: 314817
Poruke: 84
178-221-72-235.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.10.2021. u 21:40 - pre 30 meseci
Nista ne pokazuje da signalizira gresku. Sve normalno sem da nece da pokrene kompresor u obrtaje
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: FUJITSU klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 283160 | Odgovora: 1008 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.