Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MIDEA klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: MIDEA klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 98164 | Odgovora: 257 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzvadzvaka

Član broj: 214697
Poruke: 39
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter13.01.2024. u 23:39 - pre 3 meseca
Prostor koji ja grejem je 38 godina grejao Smederevac sa 10 metara drva ali situacija se promenila i ta drva više nema ko da unosi u kuću a centralno nije uvedeno i izvodljivost je gotovo nemoguća bez ogromnog ulaganja. Prostorije su jedna za drugom u red i pregrađeno zidom i vratima. Ako je mogao Smederevac da to zagreje može i klima samo treba potrefiti dobar uređaj. Nisam preterano ograničen finansijama i svaki dobronameran komentar i savet je dobrodošao kao i preporuka. Multisplit je jedna od solucija samo bih ja da izbegnem komplikovanje ako postoji lakši način. Potrefio sam mesto za klimu samo mi treba ozbiljniji uređaj sposoban da zagreje 50 kvadrata na leru da ne brunda kao avion. Ubeđen sam da je to moguće a sinoć sam bio na jednom slavlju, u pitanju je bio seoski dom 300 kvadrata sa visinom oko 5m koji su zagrejale dve Gree klime 24btu na prijatnih 20-tak°C uz konstantno otvaranje i zatvaranje vrata i bez izolacije sa stolarijom iz '80-ih prošlog veka. Ako je svaka mogla da zagreje 150 kvadrata odnosno 750 kubnih metara verujem da ću i ja uspeti da rešim svoj problem nekom kvalitetnijom klimom.. Naravno obe klime su radile na maksimalnom opterećenju sve vreme ali su postigle željeni cilj i zagrejale seoski dom. Verovatno uz dobru potrošnju el. energije ali je cilj postignut. Znači moguće je. Verujem da kad nađem odgovarajuću klimu da ću i problem rešiti.
 
Odgovor na temu

proleter.
Srbija

Član broj: 341523
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 10:41 - pre 3 meseca
Pogledaj specifikacije ovih modela invertera imaju mislim prihvatljive cene za modele od 18 i 24 Btu.Fujitsu LFCA18 i 24.KMTA 18 i 24 Btu.LFCA24 ima tri reda izmenjivača na spoljnoj jedinici.LF su stariji modeli koriste R410a.KM imaju novi R32.KMTA 18 ima ugrađen Mitsubishi dvostruki rotacioni kompresor.U KMTA24 je ugrađen Fujitsu General dvostruki rotacioni kompresor.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 12:37 - pre 3 meseca
dzvadzvaka,
Ako je smederevac sa 10 metara drva mogao da ugreje, ne znači da može i klima isto to da uradi. 10 metara drva nije malo. To znači da se u najhladnijim mesecima troši 2 i više metara mesečno. Jedna klima ne može da nadomesti smederevac napunjen drvima.
U brojevima bi to izgledalo ovako:
Smederevac = 11 kW toplote
Klima 12-ica = 3,5 kW toplote

Dakle treba ti bar 3 klime koje će raditi punim kapacitetom da bi nadomestile smederevac. I to ako računamo na temperaturi od 7°C. Kad dođe zima treba ti verovatno i 4 klime jačine 12. Ako imaš velike prostorije, možeš možda proći sa dve 24000 BTU. A ako hoćeš da rade "na leru" onda i možda i jedna više.

Nemoj da porediš tuđu kuću od 300 kvadrata sa svojom. Ko zna kakav je njihov raspored prostorija i izolacija. A ako je jednom bilo na slavlju sa puno ljudi, to ništa ne znači za tvoju kuću za svaki dan. Možda su oni potrošili struje za to jedno veče kao ti za 2 nedelje?

Nema jeftino a dobro grejanje. Ako nema više ko da unosi jeftina drva u kuću i loži jeftin smederevac, onda preostaje da se uvede skupo grejanje, ali bar nema briga oko teških poslova. Gospodsko grejanje je skupo, a može da bude skupo na dva načina:
1. jeftino prođeš za uvođenje grejanja, a imaš posle veće račune, ili
2. da platiš više za uvođenje, a računi da budu manji.
Ni ovde nema "i vuci siti i ovce na broju". Nešto moraš da žrtvuješ. Ili pare ili komfor.

Nego ovo mi nije jasno: kažeš "centralno nije uvedeno i izvodljivost je gotovo nemoguća bez ogromnog ulaganja", a onda "Nisam preterano ograničen finansijama"? Šta je u stvari od ova dva?
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 12:52 - pre 3 meseca
Bojim se da niste razumjeli o kakvoj klimi on prica.

To je vrhunski stroj,koji kosta bogatstvo.12ka koju on spominje je snaznija od mnogih 18ki vjerovatno kao i neke 24ke,vrhunski uredjaj.

Snaga je od 0,6 do 9,2 kw

Na -20 po spec ima snage 5kw ili vise toplote.

Jedina mana sto pojma nemam kolko kosta.Prije je kostala oko 2500€,danas posle svih poskupljenja pojma nemam.

Ali sjecam se prije 7-8 godina bile su na rasprodaji u bih po 2100km (1050 €) to je puklo ko halva :)



 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 13:20 - pre 3 meseca
Ako je 5kW na -5, to je i dalje slabije od smederevca koji je preko 10kW isto na -5.

Samo mi nije jasno zašto bi neko prodavao klimu kao 12000BTU što je 3,5 kW, ako ta klima daje 18 ili 24000BTU? Da li je proizvođač gadljiv na pare?
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 13:29 - pre 3 meseca
Usporedba smederevca sa panasonic heatcharge je :)

Pusti smederevca u ovoj temi :)
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 13:56 - pre 3 meseca
Pokušavamo da pomognemo članu dzvadzvaka
Citat:
dzvadzvaka:
Prostor koji ja grejem je 38 godina grejao Smederevac sa 10 metara drva...

Koliko sam shvatio to je jedino grejanje koje je u toj kući bilo zadovoljavajuće. Sad treba naći alternativu tome.

 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 14:16 - pre 3 meseca
Slazem se da je komplikovano mozda i nemoguce na osnovu smederevca i 10 metara drva odredit koja snaga klima treba.

Ali ovo je malo pogresna racunica.
Citat:
component:

U brojevima bi to izgledalo ovako:
Smederevac = 11 kW toplote
Klima 12-ica = 3,5 kW toplote

Dakle treba ti bar 3 klime koje će raditi punim kapacitetom da bi nadomestile smederevac.


Nit znamo kojom snagom je smederevac grijao,Mozda pun do cepa drvima,a mozda 2 cjepanice unutra,kolko je izaslo kroz dimnjak,kolko je bespotrebno pregrijao tu sobu dok su ustale bile manje ugrijane..

S druge strane ti racunas samo klima 12 ,iako znamo da ta 12ka ima od 500€ i od 2500€

Ove koju on gleda ima 9,2 kw na +7.......oko 5 kw na -20

A u zadnjih 7-8 godina sam imao jednu noc -16 sve ostalo sam grijao jeftinom klimom.

Ima puno stvari za sagledati,ne tako jednostavno.

 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
87.116.181.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 16:55 - pre 3 meseca
ja zato i rekoh da je najbolje ici na tri klime, svakako ce proci jeftinije od panasonica za 3000 eura, a moze da budu maltene bilo koje tri kad rade po 16m2.... cak sam i uverenen da ce dobiti bolju komociju, tisi rad i manje otapanja na te tri nego na jednom prejakom
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 17:27 - pre 3 meseca
U svakom slucaju :)

Zato rekoh u prvom postu,tesko je naci smisao tako jake klime.Jedino u nekom velikom prostoru koji nema zidova pregrada.

Imam nocriu,slicne snage kao ta panasonic,i uglavnom mi propada njena snaga.Pa sam kupio jos jednu jeftinu,onda je postalo puno bolje grijanje sa 2 mjesta.

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 17:58 - pre 3 meseca
Moje pitanje sa predhodne strane se izgubilo u vašoj diskusiji, može li
neko da mi da odgovor:

Citat:
branko tod:
Moja stara Midea klima je izdahnula, pa tražim zamenu. Predložili su mi
MIDEA XTREME 12. Cene variraju od 460 do 550 evra, barem ono što
sam ja našao. Kakva su vaša iskustva sa ovom klimom, da li stvarno ok,
i gde su napovoljnije klime sa ugradnjom.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

dzvadzvaka

Član broj: 214697
Poruke: 39
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 18:13 - pre 3 meseca
Ljudi suština je da je ova midea inverter 18btu skoro pa dovoljna, radi ona meni sve vreme i greje kompletan prostor ali joj samo malo fali kad su ovi minusi. -10, -15. Da su istinite brojke u specifikacijama ove midee ona bi bila idealna u smislu uloženo-dobijeno. Iskreno sam se nadao da će malo slagati u specifikaciji ali su slagali mnogo pa sad tražim rešenje. Što se tiče centralnog grejanja, evo da pojasnim, na staru kuhinju ostavu i kupatilo koji su građeni '80 godine nadograđena je nova kuća ali u produžetku tako da stari deo i novi deo nisu pod istim krovom i temelj novog dela je 30cm višlji od starog a plac je uzan i pretrpan kojekakvim šupama i pomoćnim objektima a sve je to poprilično udaljeno od kuće i nemam mesto za kotlarnicu, morala bi biti udaljena bar 15 metara što je neprihvatljivo za mene. Sama visinska razlika je još jedna prepreka, nije nepremostiva ali iziskuje veća ulaganja. Kuća je na podkrovlje i gore se žena i ja grejemo sa TA peći i on-off midea klimom u prelaznim periodima a dole je sve grejao smederevac koji je u starom delu kuće koja je niža i po fizici topao vazduh ide gore i može da zagreje sve prostorije. E sad je klima u srednjoj prostoriji iznad vrata i okrenuta da duva u stari niži deo kuće. Taj deo je kritičan, tu ne mogu da postignem temperaturu preko 18°C. Može ali klima mora biti na maksimumu i samim tim je maksimalna i potrošnja ali je i buka koju ova klima pravi nesnosna. To treba rešiti. Inače za centralno grejanje su mi izračunali da mi treba 20.000€ sa kotlarnicom a toliko sad para nisam spreman da dam a isto tako nisam ograničen sa kupovinom klime na 1000€. Par hiljada evra nije problem. I nemojte me sad pitati i pametovati kako to da treba 20.000€ za centralno. Lepo, treba toliko i zato sam odustao. Možda sam samo pogrešio što nisam insistirao na 24Btu kad sam kupovao ovu Mideu. Dao sam se ubediti da će i 18Btu završiti posao ali očigledno sam pogrešio ali možda čak 24Btu ne bi mnogo promenilo stvari jer kad pogledam kod sestre spoljašnju jedinicu ove midee istih je dimenzija kao i kod moje 18Btu tako da je problem u stvari što svi kineski proizvođači lažu. Ne zaboravite da tehnologija napreduje i da su nekada motori u autima sa 1200cc imali tek nekih 45-50 KW a danas imamo motore od 1000cc sa 150 i više kilovata tako i ovaj Panasonic heatcharge je vrh tehnologije sa duplim rotacionim kompresorom koji je po svojoj veličini 12Btu ali po svim parametrima je jači od svih kineskih klima 18Btu pa čak i od velikog broja kineza za 24Btu. Jeste ona košta sigurno nekih 2500-3000€ ali ako bi mi rešila problem u narednih 5-10 godina sa 100-150€ ili manje struje mesečno ona će sebe isplatititi za par godina plus. što bi majka bila u totalnom konforu zagrejane kuće bez troškova kupovine sve skupljag ogreva, ovde konkretno su drva u pitanju. A da ne pričam kad kupiš 10 metara drveta pa ti ukradu metar pa platiš još 200€ da to neko iseče iscepa i složi pa onda svaki dan čisti šporet pa unosi drva pa se prlja kuća a žena stara 75 godina a ja nisam uvek kući da to mogu uraditi a košta me svake godine oko 800-1000€. Ovde mi je računica jasna. Pronaći klimu koja zadovoljava potrebe grejanja tri prostorije ako takva postoji a kao neko ko je ceo život u elektronici siguran sam da postoji. Dakle ova midea je dobra kome ne smeta njena buka i dok temperatura ne ide ispod -10. Na -15 stvara toliku buku i toliko se muči da je apsolutno nerentabilna i troši mnogo struje. Novembar mesec je potrošila 150€ struje a nije zadovoljila potrebe u potpunosti. Dakle treba mi klima efikasnija od nje za nekih 30% a to može biti samo neki japanac. Problem u Srbiji što nikome ne pada na pamet da daje 2000-3000€ za klimu pa su jako retke i nemam gde da vidim kako se ponaša i kako radi takva klima. Za Panasonic heatcharge sam samo čuo i pročitao na netu, niko od kolega elektroničara niti klimadžija iz okoline nije video tu klimu a većina nisu ni čuli za nju. Ja verujem da bi mi takva klima završila posao ali verovatno bi mi odradila i neka jeftinija 1500-2000€. I dalje ako neko ima kakav proveren predlog za neku klimu neka piše ovde. Idealno bi bilo da se javi neko ko poseduje neki model sa kojim greje 50-60 kvadrata sa kojim je zadovoljan.
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 19:23 - pre 3 meseca
Nesto ne stima.

Kolko je ta klima potrosila kwh u novembru ?
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
87.116.163.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 22:07 - pre 3 meseca
Citat:
dzvadzvaka:
Ljudi suština je da je ova midea inverter 18btu skoro pa dovoljna, radi ona meni sve vreme i greje kompletan prostor ali joj samo malo fali kad su ovi minusi. -10, -15.

zato sam ti i rekao, dodaj jos jednu i ovu rastereti, ne bacaj pare na preskupe uredjaje a i ovo mozes resiti... dobra stvar kad omasis sa klimom je sto mozes dodati jos jednu...
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 22:16 - pre 3 meseca
Ni meni nešto ne štima. Kolika je to kuća? Kakva je izolacija? Gde se kuća nalazi? Ako se greju 3 prostorije onda 3 klime. Ne mora jake.
Za 20.000€ može da se uradi toplotna pumpa sa podnim grejanjem za kuću od 150m2.
 
Odgovor na temu

dzvadzvaka

Član broj: 214697
Poruke: 39
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 22:26 - pre 3 meseca
Citat:
rovaccccc:
Nesto ne stima.

Kolko je ta klima potrosila kwh u novembru ?


Da li kome štima ili ne štima ja ne znam i ne želim da ulazim u rasprave i da razvodnjavam temu i šta bi bilo kad bi bilo, ja ne palamudim i ne pametujem. Činjenica je da struju plaćam mesečno 70-80€ a u novembru sa klimom stiglo 27613din. što je oko 230€ Dakle razliku je pojela klima i kraj priče. Da li tu vama štima ili ne štima ali stanje je takvo. Koliko je ona potrošila kilovata, u plavoj, zelenoj ili crvenoj tarifi noću po jeftinijoj ili danju po skupljoj mene to u ovom trenutku ne interesuje, mene interesuje da podignem temperaturu u kući za 4°C na što bezbolniji način a to je da pronađem učinkovitiju klimu.

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 23:24 - pre 3 meseca
O.K. tvoj novac , tvoja odluka, samo nemoj posle da dodjes na forum da "kukas "
 
Odgovor na temu

dzvadzvaka

Član broj: 214697
Poruke: 39
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter14.01.2024. u 23:35 - pre 3 meseca
Citat:
component:
Ni meni nešto ne štima. Kolika je to kuća? Kakva je izolacija? Gde se kuća nalazi? Ako se greju 3 prostorije onda 3 klime. Ne mora jake.
Za 20.000€ može da se uradi toplotna pumpa sa podnim grejanjem za kuću od 150m2.


A šta ja sad da radim ako vama tu nešto ne štima, ni meni ne štima što kinezi lažu pa napišu da je buka 45db a ona urla kao ranjen slon. Napišu 18Btu a moja fujitsu 12Btu On-off ima više snage od nje itd.
Kuća je na selu 64 kvadrata u osnovi sa potkrovljem isto toliko i plus stari deo kuće oko 25 kvadrata. Sve ukupmo oko 150 kvadrata ali tako loše izprojektovano i napravljeno da ko god je video pitao je koja je budala ovo ovako pravila... O tri klime nema ni govora jer se i ova jedna nalazi kod komšije u dvorištu pa i on već pizdi kad ova krene da urla, čovek ne može dnevnik da sluša u svojoj kući. Dakle dolazi u obzir samo efikasnija klima ili multisplit sa više unutrašnjih jedinica. Jeste, za 20.000€ može da se uradi toplotna pumpa sa podnim grejanjem ali 20.000€ je 20.000€ plus 15.000€ za kompletno pretumbavanje kuće jer je kuća na jako podvodnom mestu i sleže se svake godine i svake godine pukne po još neka podna pločica u kuhinji ili hodniku i zato da bi podno grejanje bilio moguće uraditi potrebno je posebno izliti neku plivajuću košuljicu u svaku prostoriju da ne bi dolazilo do pucanja cevi prilikom sleganja. Zato kažem nemojmo ulaziti u priče 1000 zašto i 1000 zato nego samo konstruktivna rešenja mi dajte u smislu koja klima ili koji multi split sistem postaviti a da u kući imam 22°C a da pri tom klima ne radi sve vreme na 80 ili 100% svog kapaciteta.
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter15.01.2024. u 00:20 - pre 3 meseca
Ja vjerujem da ljudi zele pomoci.Ali ne ide.

Meni u 85 m2 u novembru ode na grijanje 10-20€ sa ulaznim jeftinim modelom klime od 450 €

Ako tebi u novembru klima radi cijeli mjesec radi na max bez pauze,i to ne znam jel moguce da potrosi klima kojoj je max 2kw na sat.......onda ne znam jel tebi ikakva klima dovoljna na -25.

Takva klima jos nije izmisljena :)
 
Odgovor na temu

dzvadzvaka

Član broj: 214697
Poruke: 39
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MIDEA klima uređaji - inverter15.01.2024. u 01:46 - pre 3 meseca
Ljudi 2KW za 1 sat nije puno ali kad klima radi sve vreme blizu svog maksimuma to je oko 20h dnevno pa sad hajde da množimo, to je 40KW dnevno a 1200KW mesečno pa sad koliko u plavoj pa u zelenoj pa u crvenoj zoni pa jeftine struje noću pa skuplje preko dana evo ako neko ima toliko vremena neka računa i na to sve treba dodati i redovnu potrošnju od 500KW mesečno znači u novembru je potrošeno oko 1700KW. Kolika je trenutna cena za 1KW ne znam ali evo sam dao premise i informacije pa sad izvucite neku konkluziju potrošnje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: MIDEA klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 98164 | Odgovora: 257 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.