Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 836354 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branac1

Član broj: 309642
Poruke: 19
*.dynamic.vipmobile.rs.



+33 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 01:39 - pre 41 meseci
Pozdrav svima, javlja se jos jedan (zbunjeni) korisnik Muse profi 12k inverter klime..

Klima je ugradjena pre tacno 2 meseca, u oktobru nisam pratio potrosnju struje, klima se palila i gasila (greje oko 1h, pa 1h ne radi) posto sam novi korisnik inverter klime, nisam odma shvatio da takvo ponasanje nije normalno. Tako je nastavila i ceo Novembar da se ponasa, za tih sat vremena kada je ugasena osetilo se da ne radi i bilo je neprijatno u prostoriji, od pre 2 nedelje sam primetio i da se drasticno povecala potrosnja struje. Vidim na forumu da se i drugi zale na iste stvari, potrosnja 1kw na sat vremena, UJ ocitava jako nisku temperaturu, iFeel gura 2 stepena iznad zadate i onda se ugasi i onda kao da zaboravi da se upali dok ja ne dodirnem daljinski da vidim kolika je temp, on mi pokaze da je sada 2 stepena ispod zadate i onda se seti da treba da se upali. Zvao Enet, prijavio problem, ista prica, to je za nordijsko trziste, blabla.. na moje pitajne sta onda ta klima radi u Srbiji nisu imali odgovor.. elem, njihov savet je bio da stavim iFeel i ne diram nista i kao doci ce sl. nedelje.. Pitao sam koje je resenje za ovo, posto sam na forumima video da ima i drugih sa istim problemom, tu sam dobio odgovor da za svaki problem ima resenje i da ne citam forume.. (??)

Stavio sam na i Feel na 25 i evo danas je prestala da se gasi, medjutim sada radi svih 24h i trosi tacno 1kw na sat vremena.. Nemam (jos) merac potrosnje, nego sam gledao brojilo na svakih sat vremena (sve ostalo je bilo ugaseno u kuci)..

Da li je neko uspeo da resi problem osim zamenom (i doplatom) za G-tech?

Ne znam sta da mislim, ni radim.. vec 3 dana trcim oko klime, gledam brojilo, smucilo mi se sve ovo oko inverter klime iskreno.. ja sam hteo da uzmem mitsu ili fujitsu, medjutim majstor (inace prijatelj) je nahvalio gree kako su pouzdane i ozbiljne klime i da je to dobar izbor..

Ona greje, toplo mi je, tu nemam zamerke, radi defrost na nekih 1.5h tokom noci koji traje oko 8minuta, a preko dana mozda 2,3 defrosta uradi.. ali potrosnja mi je bas velika.. samo sto se nisam rasplakao kada sam video potrosnju od 5,6kw za 24h sa pocetka ovog foruma.. a moja 24kw za 24h..+ jos drugi aparati u kuci..

Inace radi se o kuci oko 35m^2, velika dnevna sa trpezarijom i jedna spavaca soba, klima je pozicionirana u hodnik tako da se i soba fino greje. Kuca je izolovana, stolarija je drvena i stara oko 10 godina tako da verujem da ima gubitaka toplote, ali bas toliko nisam mislio da ce biti.. ne znam sta raditi, ne znam vredi li sad skidati to uopste i stavljati drugu neku pocetkom decembra prakticno..

Izvinjavam se na prvom drugackom postu, nemam kome da se izjadam, devojka je poludela od mene i trcanja oko klime da ce i mene i klimu uzbaciti naglavacke iz kuce

Svako dobro..
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 06:00 - pre 41 meseci
Marcomania ...

Prilikom defrosta:
1.klima prestaje da duva skroz,turbina unutrasnje ne mrda
2.do oko jednu minutu je normalno da ne rade nista obje jedinice
3.kompresor pocinje da radi,ventilatori ne,tad je vanjska topla unutarnja ledena
4.kad se vanjska otopila opet jedan minut miruju obje jedinice
5.krece kompresor da se zalijece u normalno grijanje,unutarnja ceka da se zagrije pa tek onda pocinje da puse

Ne smije puhat unutarnja prije nego se zagrije.
To ne valja.Mozda je i tebe zapao neki problem,jer ostali nisu spominjali takvo ponasanje.
Kod tebe su defrosti i cesci i duze traju nego kod ostalih cini mi se.
 
Odgovor na temu

Vuk099

Član broj: 345761
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 06:16 - pre 41 meseci
Branac1. Pa vidi,najbolja opcija da je menjas doplatis ugradis drugi uređaj i to je to . Isplati se,cimaj prvo tog "drugara"neka ti reši situaciju da menjas doplatis za g tech. Od ponedeljka grizi ...jedino...ako nisi izolovan kakontreba pa klima tako divlja.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 07:22 - pre 41 meseci
Citat:
marcomania035: Ako moze malo ili malo vise pomoci?
Kako se ponasa unutrasnja jedinica kod pravih profi inverter klima, kada spoljna pocne da radi defrost
Kako se ponasa na pocetku, kako na kraju?
Ja imam Gree Muse od skoro, do temp 0 step se nije gasila nikad, od kad je nula i minus, ona se od prilike gasi na svakih 40 min. Stane unutrasnja i spoljna, onda upali spoljnu, unutrasnja miruje, radi nekih 4 -5 min, ispusti neki vazduh i stane. Posle 30sek se pali i spoljna i unutrsnja, s tim sto unutrasnja pocinje brzo da okrece ventilator i duva hladno nekih minut, dva. I tek posle toga uspori na normalnu brzinu pocne da duva toplo tj vruce. Tako nrednih 40 min ,pa u krug.
Znaci i ako mi je zadata temp 22 step ili 27 step, ona se gasi na 40 min, bez obzira na temperaturu tog trenutka u sobi. Moze da je klima na 27 step namestena , a da postigla u sobi 23, ona ce se ugasiti


Po ovome imaš dosta velike gubitke ako ti klima ide i desfrost na svakih 40 minuta ...

 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 07:32 - pre 41 meseci
Citat:
branac1:
Pozdrav svima, javlja se jos jedan (zbunjeni) korisnik Muse profi 12k inverter klime..

Klima je ugradjena pre tacno 2 meseca, u oktobru nisam pratio potrosnju struje, klima se palila i gasila (greje oko 1h, pa 1h ne radi) posto sam novi korisnik inverter klime, nisam odma shvatio da takvo ponasanje nije normalno. Tako je nastavila i ceo Novembar da se ponasa, za tih sat vremena kada je ugasena osetilo se da ne radi i bilo je neprijatno u prostoriji, od pre 2 nedelje sam primetio i da se drasticno povecala potrosnja struje. Vidim na forumu da se i drugi zale na iste stvari, potrosnja 1kw na sat vremena, UJ ocitava jako nisku temperaturu, iFeel gura 2 stepena iznad zadate i onda se ugasi i onda kao da zaboravi da se upali dok ja ne dodirnem daljinski da vidim kolika je temp, on mi pokaze da je sada 2 stepena ispod zadate i onda se seti da treba da se upali. Zvao Enet, prijavio problem, ista prica, to je za nordijsko trziste, blabla.. na moje pitajne sta onda ta klima radi u Srbiji nisu imali odgovor.. elem, njihov savet je bio da stavim iFeel i ne diram nista i kao doci ce sl. nedelje.. Pitao sam koje je resenje za ovo, posto sam na forumima video da ima i drugih sa istim problemom, tu sam dobio odgovor da za svaki problem ima resenje i da ne citam forume.. (??)

Stavio sam na i Feel na 25 i evo danas je prestala da se gasi, medjutim sada radi svih 24h i trosi tacno 1kw na sat vremena.. Nemam (jos) merac potrosnje, nego sam gledao brojilo na svakih sat vremena (sve ostalo je bilo ugaseno u kuci)..

Da li je neko uspeo da resi problem osim zamenom (i doplatom) za G-tech?

Ne znam sta da mislim, ni radim.. vec 3 dana trcim oko klime, gledam brojilo, smucilo mi se sve ovo oko inverter klime iskreno.. ja sam hteo da uzmem mitsu ili fujitsu, medjutim majstor (inace prijatelj) je nahvalio gree kako su pouzdane i ozbiljne klime i da je to dobar izbor..

Ona greje, toplo mi je, tu nemam zamerke, radi defrost na nekih 1.5h tokom noci koji traje oko 8minuta, a preko dana mozda 2,3 defrosta uradi.. ali potrosnja mi je bas velika.. samo sto se nisam rasplakao kada sam video potrosnju od 5,6kw za 24h sa pocetka ovog foruma.. a moja 24kw za 24h..+ jos drugi aparati u kuci..

Inace radi se o kuci oko 35m^2, velika dnevna sa trpezarijom i jedna spavaca soba, klima je pozicionirana u hodnik tako da se i soba fino greje. Kuca je izolovana, stolarija je drvena i stara oko 10 godina tako da verujem da ima gubitaka toplote, ali bas toliko nisam mislio da ce biti.. ne znam sta raditi, ne znam vredi li sad skidati to uopste i stavljati drugu neku pocetkom decembra prakticno..

Izvinjavam se na prvom drugackom postu, nemam kome da se izjadam, devojka je poludela od mene i trcanja oko klime da ce i mene i klimu uzbaciti naglavacke iz kuce :D

Svako dobro..



Grijanje 35m2 na 25° košta , 500w pri 0° mozes da trošiš pri toj kvadraturi ako imaš bas jako doboru izolaciju...

I feel ne prebacije i ne podbacuje za 2° osim ako nisi stavio daljinski negdje gdje nema optičku vidljivost s klimom..

Šta ovo znači klima je pozicionirana u hodniku?
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
2001:a61:2a89:3701:cd1f:5d5:..



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 11:26 - pre 41 meseci
Citat:
branac1:
Pozdrav svima, javlja se jos jedan (zbunjeni) korisnik Muse profi 12k inverter klime..

Klima je ugradjena pre tacno 2 meseca, u oktobru nisam pratio potrosnju struje, klima se palila i gasila (greje oko 1h, pa 1h ne radi) posto sam novi korisnik inverter klime, nisam odma shvatio da takvo ponasanje nije normalno. Tako je nastavila i ceo Novembar da se ponasa, za tih sat vremena kada je ugasena osetilo se da ne radi i bilo je neprijatno u prostoriji, od pre 2 nedelje sam primetio i da se drasticno povecala potrosnja struje. Vidim na forumu da se i drugi zale na iste stvari, potrosnja 1kw na sat vremena, UJ ocitava jako nisku temperaturu, iFeel gura 2 stepena iznad zadate i onda se ugasi i onda kao da zaboravi da se upali dok ja ne dodirnem daljinski da vidim kolika je temp, on mi pokaze da je sada 2 stepena ispod zadate i onda se seti da treba da se upali. Zvao Enet, prijavio problem, ista prica, to je za nordijsko trziste, blabla.. na moje pitajne sta onda ta klima radi u Srbiji nisu imali odgovor.. elem, njihov savet je bio da stavim iFeel i ne diram nista i kao doci ce sl. nedelje.. Pitao sam koje je resenje za ovo, posto sam na forumima video da ima i drugih sa istim problemom, tu sam dobio odgovor da za svaki problem ima resenje i da ne citam forume.. (??)

Stavio sam na i Feel na 25 i evo danas je prestala da se gasi, medjutim sada radi svih 24h i trosi tacno 1kw na sat vremena.. Nemam (jos) merac potrosnje, nego sam gledao brojilo na svakih sat vremena (sve ostalo je bilo ugaseno u kuci)..

Da li je neko uspeo da resi problem osim zamenom (i doplatom) za G-tech?

Ne znam sta da mislim, ni radim.. vec 3 dana trcim oko klime, gledam brojilo, smucilo mi se sve ovo oko inverter klime iskreno.. ja sam hteo da uzmem mitsu ili fujitsu, medjutim majstor (inace prijatelj) je nahvalio gree kako su pouzdane i ozbiljne klime i da je to dobar izbor..

Ona greje, toplo mi je, tu nemam zamerke, radi defrost na nekih 1.5h tokom noci koji traje oko 8minuta, a preko dana mozda 2,3 defrosta uradi.. ali potrosnja mi je bas velika.. samo sto se nisam rasplakao kada sam video potrosnju od 5,6kw za 24h sa pocetka ovog foruma.. a moja 24kw za 24h..+ jos drugi aparati u kuci..

Inace radi se o kuci oko 35m^2, velika dnevna sa trpezarijom i jedna spavaca soba, klima je pozicionirana u hodnik tako da se i soba fino greje. Kuca je izolovana, stolarija je drvena i stara oko 10 godina tako da verujem da ima gubitaka toplote, ali bas toliko nisam mislio da ce biti.. ne znam sta raditi, ne znam vredi li sad skidati to uopste i stavljati drugu neku pocetkom decembra prakticno..

Izvinjavam se na prvom drugackom postu, nemam kome da se izjadam, devojka je poludela od mene i trcanja oko klime da ce i mene i klimu uzbaciti naglavacke iz kuce :D

Svako dobro..


Evo provuci ovde prostor, unesi parametre izolaciju itd. Stavi vanjsku 0, unutrasnju 25. I reci nam koliko ti kw treba u tim uslovima za prostor. Znaci trosi ti 1kw u tim uslovima. Ajde da vidimo koliko ti treba kw toplote da ostvaris tu unutrasnju temperaturu na toj vanjskoj(oko 0 kazes) pa cemo ti moci rec da li puno trosi klima il ne.
Pozdrav

https://microma.rs/kalkulator/

Edit: da dodam jer sam primjetio da si rekao da je u hodniku klima a drzis i feel. Predpost u sobi. Da bi dobio 25 u sobi u hodniku mora biti vise(msm generalno nije dobro klimu u hodnik al haj). Znaci hodnik ti je 27-28, da binovamo bilo 25. Mora trosit u tom rezimu rada.
Mala potrosnja zavisi od mnogo faktora, ponajvise zbog izolacije. Dosta clanova po forumima ima 10-15 cm izolacije, 20 plafon i dobru stolariju(svaka cast na osvijescenosti, tu malo kasnimo na Balkanu) i onda je normalno da klima jako malo trosi. :) zavisi koliko se grije, na 21 i 25 grijati je isto ogromna razlika




[Ovu poruku je menjao EmaXX dana 29.11.2020. u 13:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drug_chabor
xxx
xxx

Član broj: 345774
Poruke: 27
178.79.4.*



+11 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 12:49 - pre 41 meseci
I kod mene se klima isto ponasa, bas kako je opisano u prethodnih nekoliko postova. Ide u defrost otprilike svakih sat vremena i traje jedno 4-5 minuta. Potrosnja je i kod mene oko 1kw/h, pri konstantnom duvanju. Iz eneta su rekli da je ovo vreme najgore za modulaciju klime, sto je i logicno. Temperatura oko 0c, ogromna vlaznost vazduha, magla. Klima preko noci trosi manje, kad je stavim na 19c. Ispod mene je garaza, ploca iznad nije izolirana. Soba je na severo-zapadnoj strani, sa izolacijom od 5 cm na te dve strane. Mislim da jednostavno pri ovim uslovima klima ne moze lepo da modulira i spusti potrosnju. Stavicu mineralnu vunu iznad ploce, pa cemo videti. Mada mislim da kada malo vise zahladni, da ce klima bolje da modulira. Inace da greje, greje.
Cabor
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 12:55 - pre 41 meseci
Pazi drug_chabor , gubici su ti odozdo , odozgo , plus soba je na najhladnijoj strani ..Tih 5 cm nije nikakva posebna izolacija , plus imaš i gubitke unutra kuće prema negrijanim prostorujama..
Hoću ti reći da ti je potrošnja ok s obzirim na uslove..

U priljeće stavi 20cm vune na gornju ploču i 10cm stiropol odozdo , dakle na plafon garaže... Biće mozda 30-40% manja pitrošnja pri istim uslovima..
 
Odgovor na temu

drug_chabor
xxx
xxx

Član broj: 345774
Poruke: 27
178.79.4.*



+11 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 14:30 - pre 41 meseci
Ovih dana definitivno stavljam mineralnu vunu iznad ploce, a za garazu cu videti tamo na prolece...
Cabor
 
Odgovor na temu

marcomania035
Marko Petrovic
Cuprija

Član broj: 345832
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 14:38 - pre 41 meseci
Hvala svima na odgovorima

Nego neka nam se javi klega YT1KB koji je zameniu MUSE za
G Tech da cujemo utiske
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
2001:a61:2a89:3701:b480:cc7c..



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 14:44 - pre 41 meseci
Malo off topic:

Msm da ovde neki clanovi ne shvataju dobro pojam modulacija. Modulacija je raspon u kojem klima radi. Npr 300-2000 w. 150-1500w itd. Min-Max
Koliko ce klima trosit zavisi od drugih stvari, ponajvise od toplotnih gubitaka. Cop(koliko klima daje toplote u odnosu na potrosenu el energiju) i kapacitet klime padaju sa padom temeperatura a rastu toplotni gubici, samim tim raste inpotrosnja.

Evo cisto primjera radi:
Ako tvom prostoru treba recimo 4 kw toplote na 0 stepeni(cop je tu od 3.5-4) znaci da ce ona trosit cc 1kw da da ta 4kw.

Neko ima jako dobru izolaciju, griju ga okolo stanovi itd pa njegovom prostoru ne treba ta 4 kw, vec recimo 2kw. I onda ce klima trosit 500w. Nekome jos manje pa ce bit 300w..
Al da onako ugrubo ocekivat da klima kod mene trosi 200 w zato sto kod nekih drugih trosi toliko bez poznavanja svojih i toplotnih gubitaka druge osobe nema logike.

In vivo primjer, prosli januar moja klima potrosila cc 45 eura. Grije 50tak kvadrata kuce, 8cm stiroporora, losa stolarija, iznad se grije. Nastimana na 26 nikako je nisam gasio i mali prozorcic u kuhinji otvoren zbog cigare. Ja zadovoljan. Sa konvektorima dolazilo 150-200 eura.

A ta ista klima kod poznanka puno manje potrosila, 40tak kvadrata, grije na 22, stan dobra stolarija. Jel njemu valja klima a meni ne valja ili? :)
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 15:00 - pre 41 meseci
Citat:
drug_chabor:
Ovih dana definitivno stavljam mineralnu vunu iznad ploce, a za garazu cu videti tamo na prolece...


Stavi preko ploče kakvu parnu branu , zatim na nju položi mineralnu vunu i zatim preko nje stavi parapropusnu-vodonepropusnu foliju..
Ako ideš na 20 cm , prvi sloj od 10cm redaš u jednom pravcu a drugi sloj redaš u kontra pravcu tako da se preklapaju.
 
Odgovor na temu

filip555

Član broj: 341671
Poruke: 92
*.oriontelekom.rs.



+50 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 15:07 - pre 41 meseci
Citat:
EmaXX: Malo off topic:

Msm da ovde neki clanovi ne shvataju dobro pojam modulacija. Modulacija je raspon u kojem klima radi. Npr 300-2000 w. 150-1500w itd. Min-Max
Koliko ce klima trosit zavisi od drugih stvari, ponajvise od toplotnih gubitaka. Cop(koliko klima daje toplote u odnosu na potrosenu el energiju) i kapacitet klime padaju sa padom temeperatura a rastu toplotni gubici, samim tim raste inpotrosnja.

Evo cisto primjera radi:
Ako tvom prostoru treba recimo 4 kw toplote na 0 stepeni(cop je tu od 3.5-4) znaci da ce ona trosit cc 1kw da da ta 4kw.

Neko ima jako dobru izolaciju, griju ga okolo stanovi itd pa njegovom prostoru ne treba ta 4 kw, vec recimo 2kw. I onda ce klima trosit 500w. Nekome jos manje pa ce bit 300w..
Al da onako ugrubo ocekivat da klima kod mene trosi 200 w zato sto kod nekih drugih trosi toliko bez poznavanja svojih i toplotnih gubitaka druge osobe nema logike.

In vivo primjer, prosli januar moja klima potrosila cc 45 eura. Grije 50tak kvadrata kuce, 8cm stiroporora, losa stolarija, iznad se grije. Nastimana na 26 nikako je nisam gasio i mali prozorcic u kuhinji otvoren zbog cigare. Ja zadovoljan. Sa konvektorima dolazilo 150-200 eura.

A ta ista klima kod poznanka puno manje potrosila, 40tak kvadrata, grije na 22, stan dobra stolarija. Jel njemu valja klima a meni ne valja ili? :)


Mnogi se javljaju koji nisu pripremili svoj stambeni objekat izolacijom i kvalitetnom stolarijom pa se zale na potrosnju klima uredjaj. Sada mi koji se zalimo na muse opravdano jer smo stvorili uslove za rad invertera gde bi trebalo da snizi potrosnju i odrzava ne mozemo da se svrstamo sa drugima koji predimenzionisu klimu i zele da sa jednom muse 12 klimom greju sa 500w 50m2, ili jos gore ako je takav prostor neizolovan. Sto je neko skoro napisao, objekat trosi, a ne klima. Ko ima samo blokove bez izolacije moze da zaboravi na grejanje inverterom.
 
Odgovor na temu

YT1KB

........

Član broj: 345638
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 15:11 - pre 41 meseci
Citat:
marcomania035:
Hvala svima na odgovorima

Nego neka nam se javi klega YT1KB koji je zameniu MUSE za
G Tech da cujemo utiske

Pozdrav svima.
Za sada su utisci pozitivni. Nisam primetio da je slabija od Muse na grejanju kako mi neki rekose,za sada. Nije se ni jednom gasila za ovo vreme od kada je ugradjena tj nije isla u stand by rezim. Na Autofan lepo radi i odrzava temleraturu u prostoriji. Probao sam i da radi na 3brzini turbine i otvorena vrata sobe kako bi grejao malo vecu povrsinu,imate sliku stana u prethodnim postovima, i za sada lepo to postize. E ide cesto u DF mada ovih dana i neste vlaznost bila visoka a temp oko -1do+1. Zadata je 22 ili 22,5 kako kad.
Potrosnja je nekih 16-18kwh/24h. U dve decije sobe dade Cini na nekom minimumu,cisto da anuliraju hladnocu prozora. Spavaca nema nikakvo grejno telo,osim zeninog i mog😳, i tu je temperatura 20-21 stepen uvek.
Modulise lepo ali nije ni cilj da duva hladno.
Pozdrav
Gree GTech 12
Fujitsu 09 LMCE
Cini 2kw Zrenjanin radijator 20 rebara
Cini 1.5kw Zrenjanin radijator 15 rebara
Stan 95m2
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
2001:a61:2a89:3701:b480:cc7c..



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 15:16 - pre 41 meseci
Filipe ti ono imas i violu? Bil odradio jedan test za mene.
Jedan dan stavi iste parametre na Violi, a drugi na Museu i pisti nek same griju. Pa da napises iskustva o radu, potrosnji itd. Zanima me ta komparacija.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 15:31 - pre 41 meseci
YKT1@ koliko ti je sad T na ispuhu pri onih cca 500w sa slike... Potrošnja je koliko vidim ista kao i s predhodnom klimom..
 
Odgovor na temu

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 15:37 - pre 41 meseci
Evo mogu ja da budem toliko slobodan da kažem stanje kod mene, pa možda nekom bude značilo i bilo od pomoći.
Imam dve Viole u jednom delu kuće (~ 70 m²) i jedan G Tech u drugom delu (~ 40 m²). Sve 3 rade ODLIČNO. Viole se "spuštaju" na 300 W dok sam G Tech "na'vatao" na 480 W.
Ali...
Drugačiji je osećaj u prostoriji gde je G Tech, da li zbog tog toplijeg izduva, nemam pojma.
Zato je i potrošnja neznatno veća.
Uglavnom, ja mislim da sam kupovinom sve 3 klime napravio pravi izbor.
"Ovi" što pričaju da Gree klime ne vrede, NISU U PRAVU.


[Ovu poruku je menjao ZoranObradovic dana 29.11.2020. u 16:58 GMT+1]
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 15:38 - pre 41 meseci
Citat:
EmaXX:

Evo cisto primjera radi:
Ako tvom prostoru treba recimo 4 kw toplote na 0 stepeni(cop je tu od 3.5-4) znaci da ce ona trosit cc 1kw da da ta 4kw.

Objasnjenje o izolaciji gubicima potrosnji stoji......jedino sto ga malo pretjera sa cop 4 na 0C ako se smije spomenuti.
Jer u service manualu tvoje klime gwh12qc stoji podatak koji se odnosi na +7 a to je 3670w grijanje uz potrosnju 990w......sto dodje nesto oko 3.7 cop na +7 .

Na nula vani ipak bi trebalo da je cop osjetno slabiji.
Ali princip je isti.
 
Odgovor na temu

YT1KB

........

Član broj: 345638
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 15:51 - pre 41 meseci
Citat:
Alen23:
YKT1@ koliko ti je sad T na ispuhu pri onih cca 500w sa slike... Potrošnja je koliko vidim ista kao i s predhodnom klimom..

Pozdrav.
Temperatura na izduvu sa potrosnjom oko 500w mozda malo i nize je 34*. Sto se tice uporedjivanja potrosnje ove i Muse klime razlika mislim da je malo u korist GTech. Za nijansu je stedljivija Gtech ali sa neuporedivo vecim komotitetom. Muse se stalno palila i gasila. Posle paljenja je jurila da nadoknadi pad temperature. Osetnenrazlike u variranju i oscilaciji temperature. Ovde toga nema. Ona kada postigne zadatu smanji na nekih 480-490w i duva temperaturom od 34-35* na izduvu. Penje do nekih 720-730 i drzi tu par minuta pa opet polako spusta. Nekada podigne na 900w kada otvorim par minuta da luftiram. Ja sam od prilike ovako zamisljao rad klime. Potrosnja u par kilovata na 24h je razlika ali u komforu je to osetno.
Za sada sam stvarno zadovoljan.
Gree GTech 12
Fujitsu 09 LMCE
Cini 2kw Zrenjanin radijator 20 rebara
Cini 1.5kw Zrenjanin radijator 15 rebara
Stan 95m2
 
Odgovor na temu

Stingray75
.......
......

Član broj: 345629
Poruke: 106
87.116.163.*



+32 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.11.2020. u 16:30 - pre 41 meseci
Muse ti je bila fakat neispravna pa je usporedna neizvodljiva,zar ne? Sto se mog stava o inveretrima tice je da je svaka prosecna potrosnja od 500w na 30m2 prostora win win sto se tice grejanja, poenta je ne uci nikad u crvenu zonu EPS a i ne smrzavati se, Gree obezbedjuje da se be smrznes a jos ako se ispostavi da su proseci 500w to je to.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 836354 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.