Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GREE klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 834087 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
*.dyn.telefonica.de.



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 08:32 - pre 42 meseci
Citat:
Stingray75:
Citat:
FUNKfanamana: HVALA! Gree muse ne spusta ispod 45c nikad, ni kad dize za samo 1 stepen, a moze T izduva da da povuce i do 60c. Znaci sve je u redu. Pravljena je da greje.
Da li moze vise telefona da se poveze na jednu klimu? U servisu ne znaju da mi kazu, a ja sam pokusao i nisam uspeo. Nema nigde uputstvo za spajanje dva i vise telefona.. jel radio to neko?


spusta do 40c, provereno, izmereno..pozz


Kod njega je 18ka, vanjska azdaha od 45kg ako se ne varam a i veliku kvadraturu grije na malo vise stepeni tako da je i logicno da je topliji ispuh
 
Odgovor na temu

YT1KB

........

Član broj: 345638
Poruke: 128
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 08:50 - pre 42 meseci
Citat:
Stingray75:
Izgleda sam ja jedini imao susret uzivo sa ljudima iz EnergyNeta..verovatno sto sam pukao silnu lovu za kupovinu 3 Muse dvanaestice ( jednu pre 2 meseca), a 2 pre 2 nedelje...nisu dosli kojekakvi montazeri,serviseri vec 2 inzenjera od toga jedan je i direktor servisa..ja sam prvi bio vrlo revoltiran i ljut zbog rada , za moj pojam, skupih klima u zbiru (200.000 rsd sa ugradnjom), ali se ipak resio problem kojo je postojao i koji sam opisao na par stranica unazad..ako ikog zanima sta i kako moze me kontakktirati preko PP pa se mozemo i cuti telefonom, jer vidim da se tenzija dize u raspravi a zaista mislim kao novi clan da nema.potrebe za time..dakle, ako ikog ista oko Muse klima zanima neka mi se javi dok sam jos clan i ne obrisem profil..srdacan pozdrav svima.

Pozdrav druze,
Poslah poruku na PP pa reko da se i ovako obratim za informaciju vezano za Muse.
Pozdrav
Gree GTech 12
Fujitsu 09 LMCE
Cini 2kw Zrenjanin radijator 20 rebara
Cini 1.5kw Zrenjanin radijator 15 rebara
Stan 95m2
 
Odgovor na temu

Stingray75
.......
......

Član broj: 345629
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 09:05 - pre 42 meseci
Citat:
YT1KB: Pozdrav druze,
Poslah poruku na PP pa reko da se i ovako obratim za informaciju vezano za Muse.
Pozdrav


Nisam dobio nista, proveravacu.
 
Odgovor na temu

Paun1980

Član broj: 343585
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 10:21 - pre 42 meseci
Citat:
YT1KB:
Citat:
Stingray75:
Izgleda sam ja jedini imao susret uzivo sa ljudima iz EnergyNeta..verovatno sto sam pukao silnu lovu za kupovinu 3 Muse dvanaestice ( jednu pre 2 meseca), a 2 pre 2 nedelje...nisu dosli kojekakvi montazeri,serviseri vec 2 inzenjera od toga jedan je i direktor servisa..ja sam prvi bio vrlo revoltiran i ljut zbog rada , za moj pojam, skupih klima u zbiru (200.000 rsd sa ugradnjom), ali se ipak resio problem kojo je postojao i koji sam opisao na par stranica unazad..ako ikog zanima sta i kako moze me kontakktirati preko PP pa se mozemo i cuti telefonom, jer vidim da se tenzija dize u raspravi a zaista mislim kao novi clan da nema.potrebe za time..dakle, ako ikog ista oko Muse klima zanima neka mi se javi dok sam jos clan i ne obrisem profil..srdacan pozdrav svima.

Pozdrav druze,
Poslah poruku na PP pa reko da se i ovako obratim za informaciju vezano za Muse.
Pozdrav

I ja isto bih molio info o Muse. Ako moze naravno, moze i na pp
 
Odgovor na temu

driverxl

Član broj: 336968
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 11:47 - pre 42 meseci
Dobra diskusija sa malo neprijatnih tonova od strane pojedinaca sto je cesto i pozeljno, ali ja cu kao neko ko ima model gree artic klime, da pokusam da pomognem i da kazem da takav model klime nije pravljen da zadovoljava ego u takmicenju korisnika za malom odnosno niskom modulacijom, vec je projektovana i napravljena da vrhunski dobro greje kada je to najpotrebnije.Vrlo prosto.Ta klima sa svim vrlinama i po nekom manom, "razbija" kako greje i na minusima oko -20 stepeni i to radi perfektno.Ako neko misli da ce tada da trosi 200 ili 300 w na odrzavanju, taj laze i sebe i sve oko sebe.
Svima je valjda jasna jos jedna cinjenica a to je da nema za 400-500 ili cak 600 eura, ozbiljno jaka klima sa perfektnom niskom modulcijom a da ujedno moze efikasno da greje i na minus 25 stepeni i pride tada da malo trosi, to nema narocito ne za te pare.Uvek je bilo koliko para toliko muzike i zato bi mozda bilo dobro da svi vi vlasnici tih muse klima, sacekate da krenu jaci mrazevi pa tek onda da proverite da li su vam te klime dobre ili nisu na grejanju, narocito ako su kupljene za tu namenu kao primarna grejna tela.Koliko se vidi iz prilozenog i kako to obicno biva, ovde uglavnom najvise oko gree muse klimam najvise komentrisu i pametuju oni koji ih uopste nemaju i koji ih nisu ni videli osim na nekoj slici.Jos nesto, da ne kazem neku grublju rec ali ne govori istinu svako ko kaze da mu se neka JAKA i kvalitetnija klima na ovim temperaturama ne gasi i da kao moduliraja bez gasnja.To naprosto nije istina ili prostije, taj neko laze.
Postujem sve ovdasnje forumske "strucnjake" i vidim da se dosta trude mozda cesto ne bas na mnogo fini nacin prema pojedinima , ali je dobro da su tu i da imaju volje da pomognu.
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..bbc:4101:38f6:2baa:4234:b663



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 15:27 - pre 42 meseci
Tresla se gora rodio se mis. Eto nekoliko clanova rijesilo, ima i ovde i na benchu. U stvari poenta je samo u nacinu rada, malo smanjiti offset i puatiti klimu da radi neko vrijeme.

Ako sam dobro primjetio neki su se prepali da klima vise trosi jer ne radi na 200w. Ljudi ne trosi klima trosi prostor, klima nadoknadjuje. Evo banalan primjer npr prostoru treba dnevno 10kw toplote na temperaturi od 15 stepeni. Sad da li ce klima trositi 200 w sa copom od npr 5.2 i raditi 10 sati, ili ce trositi 400 sa copom 4.9 i raditi 5 sati je nebitna razlika.
Evo u ovu racunicu sam uracunao predpostavku (koja ne mora biti tacna) da na jako niskoj modulaciji je bolji cop.
Da li je nekome draze da mu klima radi duze sa 150 w sa ispuhom od 30c, ili druga krace, sa paljenjem i gasenjem sa ispuhom preko 40c je stvar individualne potrebe. Kome ne smeta prohladan zrak u prelaznom periodu nek ide na klime tipa Daikina, Toshibe, jako nisko moduliraju. Ko voli klime sa topllijim ispuhom onda Gree, Fujitsu(samo sam neke nabrojao)

Ova sva prica pada u vodu kad pocne prava zima, gdje sa tim niskim modulacijama nema neke fajde.

Etnapr
Druze cijenim te, znas puno o klimama, dosta korisnih postova si imao, samo bih ti zelio skrenuti paznju na malo agresivniji pristup prema clanovima. Nemojte to radit, nemaju svi imaju isto znanje, nesto sto tebi zvuci trivijalno nekome nije. Tu smo da razmjenjujemo misljenja i savjete.

Alen23
Dobro si prepoznao ko se krije iza onog nicka. Osoba koja godinama pljuje na nejapanske proizvodima. Kome, cemu nez. Sta je poenta ubjedjivati vlasnike jednog brenda da mu uredjaj ne valja, ako je sam korisnik zadovoljan. 100 ljudi sto cudi. Ugl ajmo da vratimo temu na pravi kolosijek.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 16:40 - pre 42 meseci
Emaxx @ ako gledamo u rasponu od najslabije snage ka najvećoj COP je najbolji na srednjoj , npr 200-600-1000 , COP je najveći na 600 a najmanji na 200..
Gree lomo/muse na ovim toplim temperaturama jednistavno ganja najbolji COP , i puše toplo... Princip je isti ugrijati prostoriju brzo i toplo ili sporo i hladnjikavo...Potrišnja , u istim uvjetima gubitaka je slična , mozda manja radi većeg COP-a...

Dakle manja snaga manji COP.. To objašnjava onaj graf sto je ETNAPR okačio prije neki dan..
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 16:46 - pre 42 meseci
DriverXL , kolega ako moze ove zime da ponovite pisanje j da se malo češće javite s komentarima gree (change biće ?) klime.. prijašnjih godina , prije gree teme malo se sta moglo prčitati zbog znate već koga i kako je to bilo...
Sad imamo temu za nas gree "funboys"-e kako nam tepaju , pa mozemo da razvalimo s pisanjem do mile volje...
 
Odgovor na temu

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.static.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 17:49 - pre 42 meseci
Citat:
Alen23:
Emaxx @ ako gledamo u rasponu od najslabije snage ka najvećoj COP je najbolji na srednjoj , npr 200-600-1000 , COP je najveći na 600 a najmanji na 200..
Gree lomo/muse na ovim toplim temperaturama jednistavno ganja najbolji COP , i puše toplo... Princip je isti ugrijati prostoriju brzo i toplo ili sporo i hladnjikavo...Potrišnja , u istim uvjetima gubitaka je slična , mozda manja radi većeg COP-a...

Dakle manja snaga manji COP.. To objašnjava onaj graf sto je ETNAPR okačio prije neki dan..





Evo male snage sa "malim" COP-om(oko 11),ali nije Muse


https://www.youtube.com/watch?v=nDb7S2d18rk
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 18:29 - pre 42 meseci
Pri vanjskoj od 22 stepena ! , kad grijanje niti ne treba.. Momak ljudi uzimaju klime da se griju zimi ne na 22 stepena , čemu svrha ovoga..Ako si mislio
" objasniti " meni nešto oko COP-a , nisi skontao post..Probaj ponovo...


Btw , za ostale kolege , ove je vjerovsrno jedan od ekipe s makedonoskog foruma , tamo se jako svadjaju oko ove teme , kao da je florida a ne makedonija pa je zima oko 20° , i evo dokle to ludilo ide ... Super uredjaj nema šta , grije na 22°>
I COP mu je odličan za zimskih 22°

 
Odgovor na temu

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.static.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 18:40 - pre 42 meseci
Lepo čovek napisa light heating,
a sa padom temperature sigurno će mu potrošnja "skočiti" bar duplo.

Ubiće ga potrošnja.
 
Odgovor na temu

Stingray75
.......
......

Član broj: 345629
Poruke: 106
87.116.165.*



+32 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 18:46 - pre 42 meseci
Evo za sve neverne tome:
https://youtu.be/r5qsTMD5fZE
Muse radi u prostoriji od 25m2 plus 11 m2 kroz otvorena vrata u prostoriji..prostor se nije grejao ove sezone osim sporadicnih testiranja novougradjene Muse klime...veoma prijatnih 21 svuda( napolju je visokih 14c), ne duva ledeno nego toplo a potrosnju vidite sami...
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 18:47 - pre 42 meseci
Momak , uozbilji se , niko normalan se ne grije na 22 vanjske , osim ako si u pećini. Potrošnja skače od toplotnih gubitaka prostora i njemu će skočiti shodno njegovim gubicima , no ti ne znaš koliki su..

Kupiš klimu koja na 22 te dobro grije , za koliko 1200-1300€ ...
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 18:56 - pre 42 meseci
Citat:
Stingray75:
Evo za sve neverne tome:
https://youtu.be/r5qsTMD5fZE
Muse radi u prostoriji od 25m2 plus 11 m2 kroz otvorena vrata u prostoriji..prostor se nije grejao ove sezone osim sporadicnih testiranja novougradjene Muse klime...veoma prijatnih 21 svuda( napolju je visokih 14c), ne duva ledeno nego toplo a potrosnju vidite sami...



Odlično kolega ,hvala , i da završimo muse priču...

Od mene jedan savjet iskren... Ne drzi tu klimu na maksimalnoj brzini ispuha samo da bi ti klima radila na 400 wata , nemaš porebe..Pusti je da radi na auto fan , paliće se i gasiti na ovim visokim vansjkim T ali nista bitno neće potrošiti od toga sto troši sada dnevno...Napravi test ako mi ne vjeruješ , jedan dan tako , drugi na auto fan...
Kada dodju niske T od +10 ka dole , one stabilno niskw , klima će i onako da ti radi s niskom potrošnjom , mozda i nizom od te sad ...I s toplim ispuhom i dalje...Bez gasenja naravno ,nonstop..
 
Odgovor na temu

Stingray75
.......
......

Član broj: 345629
Poruke: 106
87.116.165.*



+32 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 18:59 - pre 42 meseci
Citat:
Alen23: Odlično kolega ,hvala , i da završimo muse priču...

Od mene jedan savjet iskren... Ne drzi tu klimu na maksimalnoj brzini ispuha samo da bi ti klima radila na 400 wata , nemaš porebe..Pusti je da radi na auto fan , paliće se i gasiti na ovim visokim vansjkim T ali nista bitno neće potrošiti od toga sto troši sada dnevno...Napravi test ako mi ne vjeruješ , jedan dan tako , drugi na auto fan...
Kada dodju niske T od +10 ka dole , one stabilno niskw , klima će i onako da ti radi s niskom potrošnjom , mozda i nizom od te sad ...I s toplim ispuhom i dalje...Bez gasenja naravno ,nonstop..


Moze i jace da duva ali sam je ovako ostavio jer je u prostoriji bilo 17c, pa da mi sto brze zagreje..sto se mene tice Muse klima case closed...preporuka.
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..bbc:4101:38f6:2baa:4234:b663



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 19:03 - pre 42 meseci
Citat:
Stingray75:
Evo za sve neverne tome:
https://youtu.be/r5qsTMD5fZE
Muse radi u prostoriji od 25m2 plus 11 m2 kroz otvorena vrata u prostoriji..prostor se nije grejao ove sezone osim sporadicnih testiranja novougradjene Muse klime...veoma prijatnih 21 svuda( napolju je visokih 14c), ne duva ledeno nego toplo a potrosnju vidite sami...


Hvala na iskustvima. Spomenuo si da ces se obrisat. Dobrodosao si, i voljeli bi da nastavis dijeliti iskustva sa Museom. Forum je imao nekako neprijatnu klimu(od pojedinih namjerno napuhano) a inace nije tako.

Kibo
Ajde jedan mali zadatak ako imas vremena. Uzmes eurovent posto vam jenon neka referentna tacka i proberes po 2 modela, najvisa i srednja klasa od nekoliko prpizvodjaca slicnog pdesignH.
E sad usporedi razliku na nekoj od datih vrijednosti pa napisi koja je razlika u procentima u potrosnji. Da li 5-10-20-30 posto.
:) mogu ti olaksat. Nije velika
Premium proizvodi su premium zbog drugih razloga, u potrosnji nije to neka razlika, cak ne vjerujem da se ikad otplate u odnosu na mid klasu cisto zbog ustede i energetske klase.
 
Odgovor na temu

Stingray75
.......
......

Član broj: 345629
Poruke: 106
87.116.165.*



+32 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 19:08 - pre 42 meseci
Ljudi, ma ja nista ne znam o klimama osim nekih elementarnih stvari..na forum sam se prijavio radi pomoci sebi i drugim ljudima oko ove Muse afere, javljacu se sporadicno sa nekim informacijama ako ikog zanimaju, ali ja vam nisam nit forumas nit strucnjak..al ako je bilo neke vajde od svega ovog super, drago mi je :)
p.s. ako je meni upuceno ovo nesto za eurovent ja ne znam ni sta je eurovent nit sta treba da radim :)
 
Odgovor na temu

EmaXX

Član broj: 341823
Poruke: 361
..bbc:4101:38f6:2baa:4234:b663



+83 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 19:13 - pre 42 meseci
Ovo za eurovemt je za clana koji je gore pisao kibo nick. Mali domci zadatak. Imas dobru klimu, ja imm skoro istu i suoer se pokazala. Savrsena nije, al u odnosu ulozeno dobiveno je top. Radujemo se tvojim iskustvima kao korisnika. Ne mora se bit inzinjer da bi se ovde dao doprinos.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 19:14 - pre 42 meseci
Iskustva svih korisnika su bitna , kako grije, zadovoljstvo , buka itd , itd , zato ako nije prblem javi se pa napiši koju ,uvjwk su dobrodošli komentari..
Emaxx @ imaš istu 😉 , razlik je u dizajnu UJ...
Ne radi mi upload slika da okačim " dokaz"..
 
Odgovor na temu

Stingray75
.......
......

Član broj: 345629
Poruke: 106
87.116.165.*



+32 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter22.10.2020. u 19:18 - pre 42 meseci
Vazi, javljacu se...a buka, koja crna buka? Ko je drva cepao i ugalj utovarao, i lozio kao majmun godinama taj buku klime necuje, to samo sminkerima moze smetati :) pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: GREE klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 834087 | Odgovora: 4156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.