Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602595 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.06.2020. u 07:35 - pre 45 meseci
Citat:
mjanjic:
Danas u društvu krene neka priča, i nekome tamo umro neki dalji rođak, od nečeg potpuno levog (bio hroničan bolesnik), niti je imao koronu niti je umro od virusa (nikakvi simptomi i sl., a starija osoba), oni u bolnici pitali da li mogu da ga zavedu da je umro od korone!!!!

U čemu je stvar, pojma nemam, da slučajno neće tamo nekom osoblju da daju neki bonus na platu ako imaju takve preminule, ne vidim nikakav drugi razlog za ovo.

Ja sam cuo za to u Bosni, ne znam za Srbiju. Tamo drzava porodicama preminulih od korone daje po 500 evra (1000km). I naravno, ako si vec castio doktora da ti operise babu, a baba umrla tokom operacije, onda ti doktor ponudi da napise da je umrla od korone, pa imas povrat novca, a nesto i zaradis. Grad Novi Sad takodje isplacuje 100.000 dinara porodicama preminulih od korone, pa ako neko ima babu sklonu umiranju u Novom Sadu, eto informacije kao moze da se malo organizuje i inkasira 100.000 dinara a "ni oro ni kopo". Zvanicni drzavni podaci ne predstavljaju zbir umrlih po gradovima i opstinama, nego se izgleda unapred salju iz komiteta - kad ovima gore odgovara jedan umrli dnevno bice jedan, kad bude odgovaralo 50 bice 50. Uostalom, kad UK moze da ima onako fensi grafikon, kao nacrtan lenjirom, gde broj umrlih zavisi od toga koji je dan u nedelji, zasto bi srbija imala neki neuredan grafikon, nekad nula, nekad tri, nego svaki dan po jedan umrli i cao. Ja sam naprimer procitao da 23. maja u srbiji nije bilo preminulih od korone, a samo u KC Nis tog dana umrlo dvoje. Kad se bavis politikom uopste nije potrebno da govoris istinu, potrebno je samo da ti ljudi veruju. Pitali doktora sta misli koliko ce trajati pandemija, a on kaze - nemam pojma, ne bavim se politikom.
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.06.2020. u 09:34 - pre 45 meseci
Ja bih imao samo jedno pitanje:
Ako je virus toliko opak pa su morali posle izbora da pojačaju mere protiv širenja virusa

1) Zašto su u objektima uključene klime kad znamo da snižene temperature pogoduju širenju virusa?

1) Klinci već sada pričaju da će se nastava najesen opet održavati on-line, da li je to tačno?

 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.06.2020. u 15:59 - pre 45 meseci
Citat:
1) Klinci već sada pričaju da će se nastava najesen opet održavati on-line, da li je to tačno?


Kuma ( koja radi u prosveti ) mi kaze kako je kompletan program za takav vid nastave vec odradjen i spreman .

Sad , da li je to preventive radi , ili vlasti vec racunaju da je to neminovnost ko ce ga znati .

Uglavnom ona ( a verujem i ostali profesori ) blagonaklono gleda na takav raspored ( jbte , sastavice 9 mes . kako nerade )

kao i ucenici uostalom , ispopravljase im silne jedinice , a i u medjuvremenu su se isti odvikli od sedenja po klupama .

Zasto bi uostalom zimus radilo grejanje , deca cepala cipele , troskovi oko prevoza , krede i sl , kad je ministar lepo rekao da je

skolski plan i program uspeno savladan , priveden kraju i ovako preko net-a ?!?

Mozda bi i ekskurzije trebalo organizovati ovako on-line s tim da se prosvetarima ipak omoguce dnevnice ( navikli ljudi jbga )

dal dinarske , dal devizne u zavisnosti u koji deo sveta se gleda ( putuje )

Skoro sam slusao jednog profesora fiskulture kako ubedjuje drustvo ( ispred prodavnice ) da se on u stvari ubio od posle

i kako svakoga u oci moze da pogleda i kaze da je svaki dinar plate posteno odradio i svakog ucenika realno ocenio.

Nisam hteo da mu protivurecim , naime i sam sam tom prilkom sedeo na gajbici , ispijao tuborg i potvrdno klimao glavom

na svaku njegovu sledecu turu . . .

[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 27.06.2020. u 19:06 GMT+1]
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.06.2020. u 18:28 - pre 45 meseci
Citat:
Ali Imam:

Ja bih imao samo jedno pitanje:

1) Zašto su u objektima uključene klime kad znamo da snižene temperature pogoduju širenju virusa?




Ne znamo.. (to za temperaturu)
Jedino se pouzdano zna da drugovi iz Kriznog staba ipak priznadose, (Dr Predrag Kon), da nista ne znaju..
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
109.245.227.*



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.06.2020. u 00:45 - pre 45 meseci
Gle, gle... nako sto sam pazljivije pogledao svedski grafikon, vidim da nisu britanci jedini koji umiru tacno odredjenim danima u nedelji, nego to isto rade i Svedjani. Oni se uklapaju u sledeci obrazac:
1) Nedeljom se ne umire od korone. Ko umre nedeljom - magarac.
2) Ni ponedeljkom se ne umire. Ali taj obicaj ne praktikuju bas svi toliko striktno. Ako je nekom bas hitno, ajde moze.
3) Utorkom je dozvoljeno umiranje, ali nije bas popularno, nekako je kao nekulturno, po bontonu treba da se saceka sreda.
4) Sreda je idealan dan za umiranje. Ako nisi dobar sa zdravljem pa se bojis da li ne mozes docekati sledecu sredu, onda umres ove srede, za svaki slucaj
5) Cetvrtak je nesto kao dan za one koji su celog zivota kasnili, pa da ne kvare licnu statistiku, zakasne i sa umiranjem u sredu. Ali, u manjini su.
6) Petak je takodje prilicno popularan dan za umiranje. Ne kao sreda, naravno, ali i popularniji od bilo kog drugog dana u nedelji.
7) Subotom se generalno isto ne umire, ali ako neko bas nece da ceka utorak-sredu, onda se tolerise.

A Srbi? Prava IT nacija. Umiru binarno. 010101110111011111111111011. Zaintrigiralo me da li je ovo slucajan broj, ili predstavlja neki kod... Konvertovao sam ovaj broj u decimalni, dobija se 45858811, potrazio sam fotografiju sa tim brojem na shutterstock i izasla je fotografija novcanice od 100 evra. Ili sveznja od vise novcanica od 100 evra, ne moze da se broji kad su uvijene. Da sam sklon teorijama zavere, sad bih raspleo neku pricu kako nam neko odozgo porucuje nesto na temu korona-smrt-novac, ali posto nisam onda cu samo da se zezam sa tom koincidencijom.
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.06.2020. u 01:42 - pre 45 meseci
Citat:
Grada22

Ne znamo.. (to za temperaturu)

"Stručnjaci" su tvrdili da temperature 26+ °C pogoduju uništavanju korona virusa.
Ne znam koliko je to tačno ali elementarnim posmatranjem gripa ima manje leti nego zimi.
Pored povišenog UV zračenja prema nekim pričama deluje i temperatura.

Juče je bilo prilično toplo (30+) a klima skime na 20-21°C.
Sve to u zatvorenim prostorijama gde nema UV zračenja.

Citat:
The dried virus on smooth surfaces retained its viability for over 5 days at temperatures of 22–25°C and relative humidity of 40–50%, that is, typical air-conditioned environments. However, virus viability was rapidly lost (>3 log10) at higher temperatures and higher relative humidity (e.g., 38°C, and relative humidity of >95%). The better stability of SARS coronavirus at low temperature and low humidity environment may facilitate its transmission in community in subtropical area (such as Hong Kong) during the spring and in air-conditioned environments.

https://www.hindawi.com/journals/av/2011/734690/


[Ovu poruku je menjao Ali Imam dana 28.06.2020. u 02:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.06.2020. u 03:19 - pre 45 meseci
Kome nije jasno, nek procita https://twitter.com/msuvakov/status/1276062913749561345
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.06.2020. u 13:59 - pre 45 meseci

Svima je padalo u oci to 11010111...

Kad su i vrapci na grani o tome poceli, Krizni je stab pod hitno,(po novoj Direktivi), napustio niz 010101110111011111111111011..
Nastavili su sa 2 (juce) pa 3 (danas)
Pretpostavljam da je Direktiva donela nov niz za koji ce ovog puta tesko biti da se dokaze da je namesten.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
..1e1:dd00:dd60:e274:a80b:f250



+7169 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.06.2020. u 15:28 - pre 45 meseci
@Darko Nedeljković,

Tvoja poruka je najbolji primer zasto je besmisleno porediti ne-normalizovane podatke izmedju zemalja. Sam si jako lepo oslikao razlike koje vrlo verovatno ne mogu biti ponasanje virusa vec specificnosti prikupljanja i obrade podataka.

U tvom UK slucaju si se dohvatio bukvalno najmanjeg problema - razlike u danima u nedelji (koje se vide i u gomili drugih zemalja) nisu posledica COVID19 aktivnosti vec posledica rada drzavnih birokratija.

Resenje za ovaj problem je jednostavno i staro je koliko i statistika - pomerajuci prosek na svakih N dana.

Veci problem je zavisnost izmedju rezultata i kolicine testova i fakat da taj podatak varira u vremenu. Ali i to nije nikakva raketna nauka, ako imas istoriju broja testova mozes vrlo lako normalizovati podatke unutar jedne zemlje u vremenu, a onda porediti normalizovane podatke izmedju zemalja.

Najveci problem je znacenje samih podataka:

- Kritrijum za unos smrti kao "COVID19 smrti" varira (ako si srecan na nivou zemlje, ako nisi - unutar same zemlje).
- Samo dijagnosticko prepoznavanje bolesti isto tako moze da varira (imas situacija gde se COVID19 unosi na osnovu simptoma, negde na osnovu odredjenih testova - broj i tip variraju).

Ovo je najgori problem zato sto samo znacenje podataka cini razlicitim. Ako se bas potvrdis i ako imas dostupne tacne informacije o kriterijuma za dijagnozu i prepoznavanje smrti kao i tip testova koji se koristi mozes da napravis formulu za normalizaciju podataka vezanu za neki tvoj model koji uzima u obzir specificnost i osetlljivost testova, lazne pozitive / negative u detekciji i neki model koji razne nacine zavodjenja smrti kao COVID19 moze da normalizuje.

Puno srece sa tim, ovo nece biti lak posao. Bar posle toga imas neku osnovu koja ti omogucava da poredis podatke izmedju zemalja.

A cak ni sve ovo ne resava problem zemalja koje, jednostavno, lazu (lazu - ne u smislu "stimovanja" statistike koje mozes otkloniti, vec jednostavno unose lazne podatke).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.06.2020. u 15:36 - pre 45 meseci
Nisam odavno gledao statistiku i šta mi je prvo upalo za oko za našu zemlju je nagli pad broj aktivnih slučajeva sa oko 4500 na samo ko 300 u roku od 2 dana i to 2 nedelje pred izbore. Jel to moguće bez štelovanja podataka?
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.06.2020. u 15:58 - pre 45 meseci
@dusanboss
U nasoj zemlji je sve moguce. Bez zezanja.
A sad u vezi tvoje neinformisanosti :)

Darija Kisić Tepavčević: Razlog za skok od 4.000 izlečenih za jedan dan reklasifikacija pozitivnih na koronavirus
https://insajder.net/sr/sajt/vazno/18808/
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
87.116.176.*



+141 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.06.2020. u 18:53 - pre 45 meseci
Proglasiš mrtve za žive i onda oni mogu da glasaju na izborima. Proglasiš siromašne za bogate i onda smo u zlatnom dobu.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1902.07.2020. u 19:21 - pre 45 meseci
Studentski domovi se zatvaraju, noćni klubovi, kazne od ponedeljka za nenošenje maski.

Do 100 ljudi u zatvorenom (a ćorke?) I do 500 na otvorenom.
Ima još neko nešto da doda?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1902.07.2020. u 21:31 - pre 45 meseci
Zeleno, volim te zeleno - Lorka
Crveno, volim te crveno - Ćorka
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1902.07.2020. u 21:36 - pre 45 meseci
Sad sve moze. Izbori prosli.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.catv.broadband.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1902.07.2020. u 22:17 - pre 45 meseci
Stara izreka kaze - ako nesto ne mozes da resis parama, onda mozes sa mnogo para. Najnovija kaze - ako epidemiju ne mozemo da resimo merama, uvescemo jos mnogo mera.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1902.07.2020. u 23:40 - pre 45 meseci
Citat:
bordzija:
Studentski domovi se zatvaraju
Ima još neko nešto da doda?


Demokratska drzava na delu . Jedan covek misli drugacije . Slucajno o svemu on odlucuje .

https://www.novosti.rs/vesti/n...nje-Studenti-ostaju-u-domovima

Znaci pronadjeno resenje !

"Studenti će ostati u domovima, uz nalaženje rešenja za povećanje epidemioloških mera."


Tako sto ce resenje biti nadjeno . Neko ga je izgubio , sada cekamo nalazaca
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1903.07.2020. u 00:27 - pre 45 meseci

U 20h je to zapretio, u 21h se digao Studentski grad, u 22h rezimski mediji javljaju o resenju..

Kao i svaki Veliki Diktator, u dusi je kukavica cim mu neko pokaze zube..
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1903.07.2020. u 00:36 - pre 45 meseci
Mene konkretno zanima dal će šizoje da uvede zabranu napuštanja beograda pošto bih da palim ovih dana na more smučila mise sva ova bedaja. Ovde mogu da crknem od boleštine igladi slušajući budalu na tv a tamo pare.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1903.07.2020. u 01:41 - pre 45 meseci
Citat:
bordzija:

Mene konkretno zanima dal će šizoje da uvede zabranu napuštanja beograda pošto bih da palim ovih dana na more smučila mise sva ova bedaja. Ovde mogu da crknem od boleštine igladi slušajući budalu na tv a tamo pare.


Ma možeš ti da pališ, ali nemoj ovde kod mene! Sami napravite sra*e u BG pa onda ajmo svi kod babe i dede na selo! Aj i njih da shebemo. Kak da ne. Samo vas čekamo. Ko da manje i siromašne provincije nisu shebane na sve moguće načine nego sad treba i zarazu iz glavnog nam i jednog bitnog grada da nam donesu.
Ako ste bili Baje da živite u Bg i ostalim gradovima kad je bilo dobro i mnogo bolje nego ovde kod mene (i sad je) pa budite Baje i sad, a ne kad gomno pogodi ventilator... svi se razbeže.

Tako je bilo i za vreme bombardovanja. Nikad više ljudi se nije setilo da ima rodbinu u selu. Niti mi je selo ikad bilo ponije nego tog proleća 99. Mada tad nije bilo probleam sa tim ljudima koji dolaze. Čak verujem da nam je mnogima bilo drago što su došli. Ovo sad je totalno drugačija priča. Ako ljudi iz žaršta zaraze krenu masovno da idu u druga mesta koji maltene da nemaju obolelih ... šta možemo da očekujem? Da pritom ne pominjem neopremljenost zdravstvenih ustanova malim mestima i "stručnost" ljudi koji u njima rade.
Postoje prednosti i mane života u velikom gradu. Ovo sa kornom je jedna od mana. Ne bi bilo fer da neko koristi benifite velikog grada, a pritom izbegava loše stvari. Pogotovo u ovom slučaju gde bi izbegavanje loših stvari direktno ugrozilo gradjane manjih mesta. Ja znam da neće biti zakona koji će na neki način ograničati ovo, ipak smatram da bi trabalo da bude.

Takodje čujem da se planira uvodjenje oštrijih mera u gradovima koji važe za žarišta ... Tako je bilo i prvi put pa smo na kraju i mi koji nismo imali ni jednog zaraženog morali da se solidarišemo sa gradovima -žarištima. Bojim se da će tako biti i ovaj put.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602595 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.