Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602860 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 18:26 - pre 48 meseci
Citat:
dusanboss: Hahha. Pitam se šta će sad bit sa chemtrails teorijom?



Bravo! Koronu su izmislili Kinezi da bi ubili USA program chemtrails-a
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 19:01 - pre 48 meseci
Citat:
bananaphone:
Inace je sve normalno, svi idu na posao, nista se posebno ne desava...

Zaboravio si da naglasis da niko ne nosi masku (osim medicinskog osoblja) i time kompletiras stopostotnu saglasnost sa svime sto sam gore napisao.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 19:07 - pre 48 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Dovoljno je samo da se neki % ljudi ne pridrzava karantina da cela stvar bude drasticno manje efikasna. I dalje pomaze, ali daleko od idealnog i, za zemlje sa malim brojem ICU resursa, verovatno sa premalim efektom koji ne dovodi do 100% zauzeca.

Ako si detaljnije pratio, video si da je to predvidjeno. Niko u Evropi nema ambiciju da iskoreni virus pre nego sto se vecina ljudi zarazi i imunizuje (ili umre) i onda se virus samoiskoreni jer nema vise prezivelih neimuniziranih ljudi da nastave lanac. Poenta je da ne bude bas veliki procenat prensilaca jednovremeno.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 19:14 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Zaboravio si da naglasis da niko ne nosi masku (osim medicinskog osoblja) i time kompletiras stopostotnu saglasnost sa svime sto sam gore napisao.


Maske ne nosi niko zato sto ih nema u prodaji, nema ih za lekare opste prakse, kamoli za stanovnistvo, i preporuka je upravo data tako kako jeste zato sto maski nema. Siju ih robijasi, kupuju maske po hobi radnjama, firme koje prave kese za usisivace prave maske, porucuju ih po celom svetu.

https://nos.nl/nieuwsuur/artik...-geen-patienten-meer-zien.html

A ti samo nastavi da lupetas i izmisljas.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 19:31 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:
Inace je sve normalno, svi idu na posao, nista se posebno ne desava...

Zaboravio si da naglasis da niko ne nosi masku (osim medicinskog osoblja) i time kompletiras stopostotnu saglasnost sa svime sto sam gore napisao.


Uostalom značaj maske je pruvelučan. Kao i deznfekcija površina koje se ne dodiruju rukama.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 19:31 - pre 48 meseci
Citat:
baresi: Ne znam dali je neko okačio ovaj link, https://www.youtube.com/watch?v=UvQwXO7zcpc
Šta mislite o ovome, kome vjerovati?

Citat:
Dr Klaus Kenlajn: "Ja sam kliničar i na horizontu zaista ne vidim nikakvu novu bolest. Kada se testiranje ne bi radilo, život bi bio kao i pre i ne bi se videla nikakva povećana smrtnost ili veća učestalost."

Ja sam ti već odgovorio...
Citat:
Steve Lonmo: U Italiji su pre dva dana, prvi put od početka pandemije objavljeni podaci koji nešto znače.
...
Potpuno je jasno da je situacija sa bolesnima i umrlima potpuno ista sada kada je stigla korona, kao što je bila i pre korone. Jedina je razlika što sada neko bolesne i umiruće testira na korona virus, a pre korone ih niko nije testirao, i što su sada kašalj, povišena temperatura isl. simptomi korona virusa, a pre korona virusa to nisu bili.
...
Ovo što radi medicinski establišment je težak kriminal.

Citat:
Steve Lonmo: Ili "prevedeno na srpski": Da naučnici nisu otkrili koronu, ili da nisu izmislili testove na koronu - niko ne bi ništa neuobičajeno primetio.
...
Ovo što radi medicinski establišment je težak kriminal, bez obzira da li rade iz neznanja i zabluda, ili iz zlobe, ili kao deo sprovođenja nekog višeg protokola.

... Ali ja sam teoretičar zavere, matematičar Velje Ilića itd. A skoro svi ostali na ovoj temi su naučnici - pa sad, niti je da jednog kliničara nazovu teoretičarom zavere, a niti je da kažu da se slažu s njim, jer su do sada pisali, računali, pokazivali dijagramima, predviđali... sve suprotno. Pa zato sad i prelaze na zagađenje, chemtrailse, ravne ploče...

Tako da ti ovde više niko neće odgovoriti šta misli... Ali što bi ti to i bilo bitno?

Ovom čoveku po očima i smirenosti možeš videti da koristi svoj mozak za razmišljanje. Lepo, jednostavno i staloženo, za osam minuta objasnio da se ništa ne dešava... Objasnio na primeru iz prakse kako se umire od lečenja ili od straha... Dotakao se panike... Objasnio kako se inače broj zaraženih računa, tj. matematički procenjuje... Objasnio da ti njihovi testovi mogu biti pogrešni i u preko 50% slučajeva, a "između redova" da mogu biti pogrešni i u 100% slučajeva... Jasno i glasno rekao da korona virus niko nije izolovao... Objasnio u kojoj situaciji je lekar odgovoran za nečiju smrt, a u kojoj ne može nikako biti... Zaključio da se to odnosi i na političare...

Sasvim dovoljno da sam zaključiš kako korona cirkus funkcioniše... Mada, moram ti priznati, i ja sam malo zatečen činjenicom da baš čitavu planetu ovako rade kao volove.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.unitymedia.biz.



+7169 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 19:35 - pre 48 meseci
Koliko ja mogu da primetim, i zemlje sa najvecim brojem bolnickih kreveta ce doci do 100% zasicenja u sledecih nekoliko nedelja, a od tog momenta smrtnost verovatno krece da tezi slicnoj cifri.

Mozda nesto propustam, ali mislim da si i sa najboljim namerama ali nepotpunom implementacijom prakticno samo uspeo da odlozis neizbezan epilog mesec mozda dva. Ako si ta 2 meseca iskoristio da skaliras medicinsku infrastrukturu tako da nikad ne dodjes do situacije da si kratak sa krevetima, onda OK, stvar je imala smisla.

Ako nisi i dosao si do 100%, samo si za*ao ekonomiju kvazi-karantinom i odlozio susret sa sudbinom na nekoliko nedelja.

Ko je gledao neke dokumentarce iz Kine moze da primeti da su oni implementirali karantin daleko ozbiljnije sa agresivnim pracenjem ljudi preko mobilnih telefona, back-trackovanjem svih koji su bili u kontaktu sa novo otkrivenim obolelim i sl. To su mere koje moze da primeni neka autokratska zemlja, nisam siguran da su primenljive u ovom delu sveta.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 19:41 - pre 48 meseci
Ivane - mere nisu priemenjive zbog nesposobnosti vlasti u EU da ih primeni, sve ostalo je mucenje vode. Sto se tice kupovine vremena, upravo se to i radi, da se doceka leto, kad se ocekuje da ce UV zracenje pomoci u sprecavanju sirenja epidemije, i svi se mole da ce u medjuvremenu da se pojavi nekakavo resenje u vidu terapije ili neceg treceg.


Citat:
dusanboss:
...

Uostalom značaj maske je pruvelučan. Kao i deznfekcija površina koje se ne dodiruju rukama.


Ceo svet se polomi oko nabavke maski, kontam da sad kad procitaju na madzone-u da su maske samo fora i da moze i bez njih, cela stvar ce se stisati sama od sebe
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 19:56 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Niko u Evropi nema ambiciju da iskoreni virus pre nego sto se vecina ljudi zarazi i imunizuje (ili umre) i onda se virus samoiskoreni jer nema vise prezivelih neimuniziranih ljudi da nastave lanac. Poenta je da ne bude bas veliki procenat prensilaca jednovremeno.

Ako se nesto u skorije vreme nije promenilo, jos uvek nije potvrdjeno da se stice trajni imunitet nakon sto se prelezi bolest. Ocekuje se da je tako na osnovu iskustva sa drugim korona virusima ali nije potvrdjeno.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 20:08 - pre 48 meseci
Citat:
bananaphone: ... pomoci u sprecavanju sirenja epidemije


Kako, čoveče, ne možeš da shvatiš kako se "korona" širi?

Početkom prošle sedmice, možda utorak - nisam tačno zapamtio, možeš izguglati, Kon najavljuje "veliki talas širenja korone" za kraj te (prošle) sedmice i početak ove tekuće.

Kako on to zna? - Pa dogovorili su se sa Kinezima da im pošalju pun avion testova na koronu. Planirano je da taj avion stigne krajem prošle sedmice.

Tu se, očigledno, nešto zakomplikovalo sa tim avionom ili sa testovima, na kraju je valjda neki ruski avion to juče dovezao u Srbiju... A Kon i Brnabićka su onda "veliki talas širenja korone" pomerili za narednu sedmicu.

Sve možeš proveriti, možda sam omašio dan-dva gore-dole.

Znači, korona se širi ne zato što ona to tako hoće, već zato što si ti do sada testirao npr. 300 ljudi dnevno, a od ponedeljka si planirao da testiraš npr. 1.500.

Prosto ko pasulj.

Objašnjava sve te vaše nedoumice, zbunove i uočene disproporcije u tim međusobnim stopama ovoga i onoga između Nemačke i Švajcarske, Mađarske i Srbije itd. o kojima ste ovde pisali... A ispravno razmišljajući da virusa nije briga s koje strane nemačko-švajcarske granice Nemac živi i čiji pasoš ima.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
178.209.9.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 20:15 - pre 48 meseci
Pokusacu da postavim nekoliko pitanja, ako neko moze da odgovori prostim narodskim jezikom.

1a- koliko je ljudi umrlo od posljedica obicne gripe u periodu od kako hara korona,u pojedinim drzavma (Kina,Italija,Srbija,BiH.Usa...)?
1b- Koliko je ljudi raije umiralo od obicne gripe u isom periodu,u pojedinim drzavma (Kina,Italija,Srbija,BiH.Usa...)?
1c- koliko je ljudi umrlo od posljedica korone u periodu od kako hara korona,u pojedinim drzavma (Kina,Italija,Srbija,BiH.Usa...)?

2a- Koliki je broj umrlih od korone u odnosu na broj stanovnika u pojedinim drzavma (Kina,Italija,Srbija,BiH.Usa...)
2b- Koliki je broj testiranih od korone u odnosu na broj stanovnika u pojedinim drzavma (Kina,Italija,Srbija,BiH.Usa...)
2c- Koliki je brioj zarazenih od korone u odnosu na broj stanovnika u pojedinim drzavma (Kina,Italija,Srbija,BiH.Usa...)
2d- Koliki je brioj zarazenih od korone u odnosu na broj testiranih u pojedinim drzavma (Kina,Italija,Srbija,BiH.Usa...)
2a- Koliki je broj umrlih od korone u odnosu na broj testiranih u pojedinim drzavma (Kina,Italija,Srbija,BiH.Usa...)

Mislim da bi se iz ovih podataka moglo mnogo toga zakljuciti ali je za mene jako konfuzno da to sve nadjem i poslozim pa ako neko ima volje bilo bi super.


p.s.
(podatci mozda nisu bas precizni ali se mnogo toga jasno vidi)

BiH

broj stanovnika - 3 000 000
testirano - 737
zarazeno - 95
umrlo - 6

Srbija

broj stanovnika - 7 000 000
testirano - 2 086
zarazeno - 659
umrlo - 10

Hrvatska

broj stanovnika - 4 087 843
testirano - 4 778
zarazeno - 657
umrlo - 5

Kina

broj stanovnika - 1 428 000 000
testirano -
zarazeno - 81 394
umrlo - 3 295

Sta me zanima?

U nekakvom prosjeku OD KORONE umire 2-3 od milion ljudi.
Da nikad niko nije pomenuo KORONU ko bi to primijetio (o kojoj statistici bi to moglo da se vidi)?
Volio bih znati da li je (bar kod nas u regiji) prijavljen i jeden smrtni slucaj od od gripa isl. u periodu od kad se parti korona.
Ako nije (a mislim da nije) onda bi (po nekoj logici) neki od ovih umro i da se nije znalo da korona postoji.
Koliki bi u tom slucaju bio broj umrlih od korone?

BiH

testiran 1 od 4000 stanovnika
zarazen svaki 8 od testiranih
umro 2 od milion stanovnika
umro svaki 122 testirani
umro svaki 15 zarazeni


Srbija

testiran 1 od 3500 stanovnika
zarazen svaki 3 od testiranih
umro 1,5 od milion stanovnika
umro svaki 200 testirani
umro svaki 65 zarazeni

Hrvatska

testiran 1 od 800 stanovnika
zarazen svaki 7 od testiranih
umro 1,5 od milion stanovnika
umro svaki 950 testirani
umro svaki 135 zarazeni


[Ovu poruku je menjao nerminz dana 28.03.2020. u 22:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 20:19 - pre 48 meseci
@Steve - isto tako se siri i po ostalim zemljama koje nemaju testove. Hvata me jeza od pomisli sta ce biti u NL kad napokon obezbede potreban broj testova.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 20:29 - pre 48 meseci
Citat:
bananaphone:
Maske ne nosi niko... i preporuka je upravo data tako kako jeste....

Dobro. Sa zadovoljstvom konstatujem da si se sada stoprocentno slozio sa tim sto sam ja napisao i da bas nista ne osporavas.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 20:34 - pre 48 meseci
Citat:
dusanboss:
Uostalom značaj maske je pruvelučan. Kao i deznfekcija površina koje se ne dodiruju rukama.

Ma da, to i holandski autoriteti kazu. Maska ne treba a i da treba ne pomaze, samo drzite razmak od metar i po - dva i svi na svoja radna mesta. U slobodno vreme bavite se sportom, boravite u prirodi i izbegavajte stres.
 
Odgovor na temu

Matroz

Član broj: 336711
Poruke: 20



+229 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 20:39 - pre 48 meseci

Citat:
bananaphone:
Hvata me jeza od pomisli sta ce biti u NL...


A opet, vecinu ovde zabole tuki i za jezu i za NL,
kolko puta u 24h izgovoris, napises NL?


NL|NL
NL|NL

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 20:42 - pre 48 meseci
Citat:
bananaphone:
Ceo svet se polomi oko nabavke maski, kontam da sad kad procitaju na madzone-u da su maske samo fora i da moze i bez njih, cela stvar ce se stisati sama od sebe :D :D :D

U Italiji nema coveka bez maske. U Holandiji nema coveka sa maskom. U Italiji 99% ljudi ne izlazi iz kuce. U holandiji idu na posao, voze bicikle, setaju po parkovima. U Italiji na svakih pola sata prodje auto autoputem. U holandijistalno na radiju javljaju na kojim autoputevima je doslo do zastoja zbog previse vozila. Na sve to, u Italiji 50x vise umrlih po glavi stanovnika nego u Holandiji. Mada, ok, to je trenutni rezultat, treba sacekati da sudija odsvira kraj, holandija mozda nastupa previse hrabro, ludo i neadekvatno situaciji, vreme ce pokazati.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 20:45 - pre 48 meseci
Citat:
Shadowed:
Ako se nesto u skorije vreme nije promenilo, jos uvek nije potvrdjeno da se stice trajni imunitet nakon sto se prelezi bolest. Ocekuje se da je tako na osnovu iskustva sa drugim korona virusima ali nije potvrdjeno.

Tacno tako. Vreme je prekratko da bi ista bilo potvrdjeno. Ali bih ja stavio neke pare na tu varijantu, ako je dobra kvota u kladionici
 
Odgovor na temu

amaama

Član broj: 314561
Poruke: 47



+76 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 20:48 - pre 48 meseci
Posle ovih par interesantnih sedmica nešto razmišljam...
Da sam na vašem mestu omladino, pošto spadam u generaciju koja je prevalila crtu pola veka i par godina još,
ja bih da sve starije od 50 godina (dakle i sebe) "isterate" na neko poljanče da se "družimo", "izigramo", "roštiljamo" ...
i tako to, u stvari sve što je strogo zabranjeno. Pa ko prek'ostane.
Prijem u bolnicu, posle toga, strogo zabranjen, isključivo kućna nega. U bolnicu samo <=49.

Korist za društvo bi bila višestruka:
- drastično smanjen pritisak na penzijski fond
- više radnih mesta
- smanjeno proser...nje kako je nekad bilo lepo (exYu naročito)
- smanjena količina verbalnih tutoriala kako se nešto radi (uključujući i seks, druženje, tuče, posao...sve)
- manje glasača
- manje zagadjenje jer je manje zagađivača
- manje posla za medicinu i apoteke
- manje šahista
- više slobodnih stanova i kuća
- momentalni statistički skok prihoda po glavi stanovnika
- manje raznoraznih tereta prošlosti
- manje usta punih istorije, pogotovu lične
- manje gužve u javnom transportu
...
Prednosti koliko hoćeš, mada ima i poneka mana ovom mom predlogu.
Nekako mi se čini da bi i veći deo istinske stručnosti u raznoraznim delatnostima nestao.
Sa druge strane, makar bi milenijalci, i oni malo pre njih, i oni malo posle njih, imali mesta da mutiraju u nešto novo.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 21:01 - pre 48 meseci
Citat:
bananaphone:
@Steve - isto tako se siri i po ostalim zemljama koje nemaju testove. Hvata me jeza od pomisli sta ce biti u NL kad napokon obezbede potreban broj testova.

Meni licno deluju da su ljudi u NL u proseku zdravstveno dosta bolji od proseka evrope - vise voze bicikle ili se bave drugim sportom, udisu cistiji vazduh sa manje pm10 i pm2.5 cestica, zdravije se hrane, puse manje cigareta, koriste manje teskih droga, piju manje alkohola... Ako prosek evrope bude da 50% zarazenih nece imati nikakve simptome, onda u nekoj optimisticnoj varijanti mozemo da se nadamo da u NL 80% ljudi nece imati nikakve simptome. A zahvaljujuci neprimenjivanju nikakvih mera, epidemiju ce pregrmeti brze nego drugi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.03.2020. u 21:03 - pre 48 meseci
Citat:
Matroz:
A opet, vecinu ovde zabole tuki i za jezu i za NL,
kolko puta u 24h izgovoris, napises NL?

Ti zaboravljas cinjenicu da vecina istaknutih vaznijih clanova ovog foruma zivi i radi u NL?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602860 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.