Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602558 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 14:34 - pre 48 meseci
^

Baš si "duhovit" sa tim zelenim smajlijima, ali bi za početak mogao da naučiš šta je razlika između bolesti i mehaničkih povreda.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 14:36 - pre 48 meseci
Citat:
Steve Lonmo: ^

Baš si "duhovit" sa tim zelenim smajlijima, ali bi za početak mogao da naučiš šta je razlika između bolesti i mehaničkih povreda.


Da da - bolest - ubodes se na trn dok beres kupine

Ja sam se nadovezao na pocetak tvoje price, ubodes se na trn - telo se izbori. Ja sam "malo" eskaliram tvoju pricu, da vidis da ona funkcionise sve dok telo moze da se izbori, a kad ne moze - onda telo crkne, ako mu ne pomogne taj "lekar konvencionalne medicine".
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 14:37 - pre 48 meseci
@Steve Lonmo
Pazi, kao neko ko je u poslednjih 20 god uzeo možda jednom antibiotik - potpuno se slažem sa tobom.

Ali ... "Unutrašnji lekar" nije u stanju da izleči organizam uvek. Na žalost.

- Unutrašnji lekar pokrenuo bela krvna zrnca da pobije uljeze u plućima - pluća se napune, prepune. Jbg. RIP.
- Ili na primer, rana, znatno veća od ubada trna. Ušlo mnogo, stvarno mnogo patogenih bakterija. Unutrašnji lekar uradio sve, ali pacijent umro.
.. primera je bezbroj. Da ne pominjem opasne dečije bolesti, zbog kojih je nekad od 5-toro rođenih jedno ili dvoje doživelo zrelo doba.

Kad unutrašnji lekar nije u stanju da izleči organizam - tu je savremena medicina: antibiotici, hirurgija i slično.

Pitanje je samo da li čekati dovoljno dugo da se vidi da li će unutrašnji lekar biti u stanju da izleči organizam, ili pomoći odmah.
Prva varijanta je OK, ali kad se uvidi da unutrašnji lekar nije u stanju da izleči - može da bude prekasno, pa da nastupi ili smrt, ili možda trajne teške posledice.


Zato, ne bih ja tu previše mudrovao. Znaju lekari sve šta i ja i ti, ali i još mnogo više.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 15:20 - pre 48 meseci
Citat:
Steve Lonmo

Kako su Kinezi naprasno pobedili "koronu"? - Pa obustavili su testiranja ili ih sveli na 1% ranijih. Testove i ostalu medicinsku opremu sada valjaju po svetu za dobre pare.

Otprilike tako.
A "pobeda" nad koronom im je odlična reklama za prodaju (preostalih 99%) testova i ostale medicinske opreme.


Kad je u pitanju Srbija zanima me
Kako je obezbedjeno da te "zaštine" maske budu sterilne.
Da se ne desi neka još gora boleština?

U vreme SFRJ država je kontrolisala kvalitet robe.
Sada je kapitalizam i "slobodno tržište".
Dakle "kontrola" je prepuštena kupcima.

Zato pitam:
Koliko ljudi treba da se zarazi (bilo čime)/pomre da bi se počela provera kvaliteta (sterilnosti) maski?

Samo pitam, nemoj odma galami.

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 15:22 - pre 48 meseci
"U vreme SFRJ država je kontrolisala kvalitet robe."

To ko da i nije bilo kontrole...

Dva slucaja:
1. covek se vrati sa simptomima korone zove na broj:
javite se samo ako ne mozete da disete da vas testiramo.
2. covek dozivi infarkt ode u bolnicu i testiran pozitivan na virus,
nikakve simptome nema.
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 15:34 - pre 48 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic

Citat:
U vreme SFRJ država je kontrolisala kvalitet robe.


To ko da i nije bilo kontrole...

Dva slucaja:
1. covek se vrati sa simptomima korone
...
2. covek dozivi infarkt ode u bolnicu

Kao i obično (namerno ili nenamerno)
praviš zamenu teza.

Ono što sam napisao odnosi se na vreme SFRJ, kao što si i citirao.

Ali ti to pobijaš navodeći sadašnje stanje.

Znaš šta: ne možeš da kažeš da za vreme SFRJ nije bilo kontrole
dokazujući primerima koji se dogadjaju "sada".

SFRJ ne postoji već 30 godina pa ono što je sada nije dokaz da u SFRJ nije vršena kontrola.


 
Odgovor na temu

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
178.79.63.*



+45 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 16:29 - pre 48 meseci
Citat:
Ali Imam:
Citat:
Steve Lonmo

Kako su Kinezi naprasno pobedili "koronu"? - Pa obustavili su testiranja ili ih sveli na 1% ranijih. Testove i ostalu medicinsku opremu sada valjaju po svetu za dobre pare.

Otprilike tako.
A "pobeda" nad koronom im je odlična reklama za prodaju (preostalih 99%) testova i ostale medicinske opreme.


Kad je u pitanju Srbija zanima me
Kako je obezbedjeno da te "zaštine" maske budu sterilne.
Da se ne desi neka još gora boleština?

U vreme SFRJ država je kontrolisala kvalitet robe.
Sada je kapitalizam i "slobodno tržište".
Dakle "kontrola" je prepuštena kupcima.

Zato pitam:
Koliko ljudi treba da se zarazi (bilo čime)/pomre da bi se počela provera kvaliteta (sterilnosti) maski?

Samo pitam, nemoj odma galami.





U vreme SFRJ niko nije kontrolisao ništa a kesica kafe od 100 grama nije imala 100 grama zajedno sa ambalažom...

Mojih 6 sugrađana je preminulo od sepse i gangrene nakon operacije...razlog je bio hirurški konac koji nije bio sterilan...

Šta to pokušavaš da nam kažeš?

Maske koje se šiju gde ko stigne ili su uvezene ko zna odakle ne mogu se navrat nanos prekontrolisati da li su sterilne ili nisu...ako hoćeš da budeš siguran u sterilnost svoje maske steriliši je sam...



[Ovu poruku je menjao štampar dana 31.03.2020. u 18:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 16:46 - pre 48 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Mislim da je vanredno stanje neophodno jer bi do sada pola Srbije bilo bolesno, a 5% mrtvo, uzivali oni ne uzivali...


Prilicno neverovatan scenario.

U Italiji, gde je najveca frka za sada, je bolesno svega 0,17% stanovnistva.

Koja je to zarazna bolest do sada zarazila 50-70% stanovnistva?

 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 16:50 - pre 48 meseci
Citat:
Java Beograd:
@Steve Lonmo
Pazi, kao neko ko je u poslednjih 20 god uzeo možda jednom antibiotik - potpuno se slažem sa tobom.

Ali ... "Unutrašnji lekar" nije u stanju da izleči organizam uvek. Na žalost.

- Unutrašnji lekar pokrenuo bela krvna zrnca da pobije uljeze u plućima - pluća se napune, prepune. Jbg. RIP.
- Ili na primer, rana, znatno veća od ubada trna. Ušlo mnogo, stvarno mnogo patogenih bakterija. Unutrašnji lekar uradio sve, ali pacijent umro.
.. primera je bezbroj. Da ne pominjem opasne dečije bolesti, zbog kojih je nekad od 5-toro rođenih jedno ili dvoje doživelo zrelo doba.

Kad unutrašnji lekar nije u stanju da izleči organizam - tu je savremena medicina: antibiotici, hirurgija i slično.

Pitanje je samo da li čekati dovoljno dugo da se vidi da li će unutrašnji lekar biti u stanju da izleči organizam, ili pomoći odmah.
Prva varijanta je OK, ali kad se uvidi da unutrašnji lekar nije u stanju da izleči - može da bude prekasno, pa da nastupi ili smrt, ili možda trajne teške posledice.


Zato, ne bih ja tu previše mudrovao. Znaju lekari sve šta i ja i ti, ali i još mnogo više.


E ali sada nema toga, cim se pozalis na temperaturu, stezanje/bol u grudima ili kasalj - sajam ili bolnica na 14/28 dana i krkaj antibiotike dok cekas testove
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 16:53 - pre 48 meseci
http://rs.n1info.com/Vesti/a58...izbegavanja-samoizolacije.html
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 17:53 - pre 48 meseci
Vučiću se pogoršalo zdravstveno stanje

Muk na vanrednoj-konferenciji Vucic rekao ima 12 zarazenih pa poceo da kaslje

Vučić kašlje od nesterilisanih kineskih maski.
Ko zna kakav je tuberan popio.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

amaama

Član broj: 314561
Poruke: 47



+76 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 18:06 - pre 48 meseci
Ja ne razumem ovu današnju dramatizaciju i demonstrativni odlazak doktora sa konferencije za štampu.
Sad bi na osnovu ove ljutnje na narod trebalo da bude uveden 24/7 karantin, ako sam ih razumeo ?

Zašto je uopšte današnji dan po njima najgori ?
115 obolelih od 477 testiranih je kako to gore od situacije 28.marta, tad je bilo 131 od 371 ?
Kakve to veze ima sa jučašnjim ponašanjem ljudi ?
Pa nisu se juče inficirali, razboleli, testirali pa neki i umrli.
Valjda je današnja situacija rezultat stanja od pre 14-21 dan, ako su ti isti doktori tačno procenili period
inkubacije i bolesti. Rezultate jučerašnjeg ponašanja ćemo videti tek za 15ak dana, kakvi god da budu.
Izgleda da nikog nije briga za informacije koje iznose, samo je bitno da bude antička tragedija.

Zašto se uopšte daju podaci o testiranju i uzimaju kao merodavni kada nisu statistički normirani -
ne postoji testiranje na kontrolnom mestu (nema ga) sa istim broju testova svakog dana
da bi mogli da poredimo promene. Ovako je svaki dan podatak za sebe. Ili grešim?
Ako istestiram 100 ljudi iz nekog žarišta i 100 van žarišta, šta poredim sa čim?
Ako testiram sve redom a posle samo one sa jasnim simptomima, valjda ti rezultati treba da budu različiti ?
A ako raste broj testiranih valjda je logično i da raste broj pozitivnih.

Informacija od laboranta iz Torlaka - izgleda istina da su PCR testovi ipak prilično nepouzdani,
treba 24-48 sati da se urade, zaista daju previše lažno pozitivnih rezultata koji bi nepotrebno popunili
planirane ležajeve. Zato su prikočili sa masovnim testiranjem. Videćemo da li je on nešto pogrešno shvatio.
U svakom slučaju zbog duplih provera testovi se gomilaju, ne stiže se sve svaki dan, ne stiže se čak
ni isti broj testova iz raznih razloga, pa u stvari brojeve koje čitaju na koferenciji se nikad ne odnose
isključivo na prethodni dan. Eto i odgovora otkud onaj pad, statistički malo verovatan, od juče i preključe
i otkud porast danas. Što nije bilo završeno tad, pripisano je u današnje brojeve i imamo skok.

Hvala svima koji učestvuju u razmeni mišljenja. Lepo je videti da je mali broj onih koji su spremni
da drugima brane pravo da drugačije misle, u stvari pročitah do sada samo jednog takvog forumaša.
Ne bi trebalo da takve stavove shvatamo lično, neki jesu, takvi stavovi više govore o onom ko ih iznese
nego o temi o kojoj se priča. Nadam se samo da pojava takvih istupa nije najava zabrane na pravo govora.
Do tog momenta, do zabrane - "The truth is out there", a ja ću čitati i verovati onome šta se ovde napiše,
ne verujem sredstvima javnog informisanja. Toliko o poverenju.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 18:07 - pre 48 meseci
Izgleda da ima vise uhapsenih, nego testiranih osoba u SRB.
Mislim da u narednim danima, cela ova nasa tuzna prica prelazi sa 70% politika i 30% struka, na 100% politika.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 18:27 - pre 48 meseci
I meni izgleda da se u srbiji uopšte ne testira nego će se automatski slati na novo sajmište :D šta kinuo si? Ček da ti premerim temp kineskim termometrom od iljadu dindži opaaa 37 temp, aj u kombi.
Dobardan i doviđenja.
Doktora tu neće ni biti, u kesu može da se umota svaki megatrender sa maskom na glavi, slušalice oko vrata. I šetnja po novom sajmištu, prstom pokazuješ ko je za krematorijum.
Normalno uz policijski čas i medijski mrak, kada se sve ovo završi, nema šanse da se utvrdi tačan broj umrlih a kroz humanitarnu pomoć oprano para i para.

E onda ide period preporoda, na ulicama novi džipovi, mercedesi, audiji sa nasmejanom gospodom bogatašima.

Pravo vreme za izbore.

PS: Jel neko primetio kako džipovi interventne voze kao pomahnitali u toku dana sa upaljenim rotacijama?!?? Jel ima nekog smisla ili se policija zabavlja po Beogradu glumeći američke filmove? Na raskrsnici nemanjine i kneza miloša su juče proletela 4 džipa jedan za drugim, jedan je otišao nemanjinom nizbrdo, dva pravo a jedan desno prema slaviji? Jure king konga?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 18:38 - pre 48 meseci
Nema guzvi pa neizivljeni divljaju
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 18:43 - pre 48 meseci
Citat:
scoolptor:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Mislim da je vanredno stanje neophodno jer bi do sada pola Srbije bilo bolesno, a 5% mrtvo, uzivali oni ne uzivali...


Prilicno neverovatan scenario.

U Italiji, gde je najveca frka za sada, je bolesno svega 0,17% stanovnistva.

Koja je to zarazna bolest do sada zarazila 50-70% stanovnistva?

Nije dobro poredjenje jer je i kod njih vanredno stanje. Ne kazem da bi bilo pola Srbije bolesno ali uzimanje Italije u kojoj je vanredno stanje kao reper za ono sto bi u Srbiji bilo kad ne bi bilo vanredno stanje je neadekvatno.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 19:18 - pre 48 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
scoolptor:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Mislim da je vanredno stanje neophodno jer bi do sada pola Srbije bilo bolesno, a 5% mrtvo, uzivali oni ne uzivali...


Prilicno neverovatan scenario.

U Italiji, gde je najveca frka za sada, je bolesno svega 0,17% stanovnistva.

Koja je to zarazna bolest do sada zarazila 50-70% stanovnistva?

Nije dobro poredjenje jer je i kod njih vanredno stanje. Ne kazem da bi bilo pola Srbije bolesno ali uzimanje Italije u kojoj je vanredno stanje kao reper za ono sto bi u Srbiji bilo kad ne bi bilo vanredno stanje je neadekvatno.


U Italiji je situacija mnogo gora, nego u svim zemljama u kojima nije uvedeno vanredno stanje, pa je upravo zbog toga uzeta kao reper, najgoreg moguceg stanja. Nadam se da ti je sada jasno.

A odgovor na moje pitanje?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 19:47 - pre 48 meseci
Ali je jos gora varijanta da nisu uveli.
Sto se tice odgovora na tvoje pitanje - herpes.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 20:31 - pre 48 meseci
U Italiji vec padaju cifre.
One predikcije o eksponencijalnom rastu, dok se ne zarazi veci deo stanovnistva izgleda da ne piju vodu.
 
Odgovor na temu

amaama

Član broj: 314561
Poruke: 47



+76 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1931.03.2020. u 20:41 - pre 48 meseci
Članak u The Spectator

How deadly is the coronavirus? It’s still far from clear

Autor: "John Lee is a recently retired professor of pathology and a former NHS consultant pathologist."

Zaključak:
Citat:
Governments everywhere say they are responding to the science. The policies in the UK are not the government’s fault. They are trying to act responsibly based on the scientific advice given. But governments must remember that rushed science is almost always bad science. We have decided on policies of extraordinary magnitude without concrete evidence of excess harm already occurring, and without proper scrutiny of the science used to justify them.

In the next few days and weeks, we must continue to look critically and dispassionately at the Covid-19 evidence as it comes in. Above all else, we must keep an open mind — and look for what is, not for what we fear might be.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602558 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.