Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)

[es] :: Advocacy :: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 296617 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 18:42 - pre 41 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
https://www-techradar-com.cdn....-5000-workstation-with-rtx3080

Pa nek mi neko kaže da Apple ne plaća :)

Ono sto si poslao je :

Apple M1 je nekih 50% u performansama u PhotoShop-u u odnosu na Ryzen 5950X. Pri tom, M1 ima brdo akceleratora u sebi, a PS je verovatno optimizovan za iste. Graficka je zverska, ali s'obzirom kolika je razlika izmedju 5800X i 5950X verovatno su testovi takvi da graficka ne utice, vec da je CPU intensive, ali da akceleratori uticu.

Da, Apple placa. Placa likove koji su napravili CPU, placa likove koji su napravili optimizacioni kompajler. Jeste "translation", ali garantujem da je Apple upucao brdo para da se translation a PhotoShop odradi kako treba - tako da, da - Apple placa.

Ne znam zasto mislis da likovi koji su pravili fantazije procesore pre 20 godina, i koji su u medjuvremenu radili samo na tome kako da optimizuju proces i potrosnju stuje, sad, kad su im rekli "OK, hocemo cip za full-size laptop" naprave cip koji trosi malo struje i koji ima dobre performanse? Sta je tu neverovatno? Ti se bar secas Alfa procesora, to je u svoje vreme kidalo, nisu ti likovi idioti.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 18:50 - pre 41 meseci
Nikola: "Ti se bar secas Alfa procesora, to je u svoje vreme kidalo, nisu ti likovi idioti. "

secam se alfa procesora ali ne secam se hajpa. Secam se samo toga da je reklama bila tipa moze 256mb rama, celu bazu stavis u memoriju :P
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 18:53 - pre 41 meseci
Tad nije bilo hype-ovanja kao danas. :) Uglavnom Apple je kupio fantaziju ekipu za dizajn CPU-ova, to je glavna fora. Ovo sad je samo rezultat....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 19:17 - pre 41 meseci
@ nkrgovic

Ova tzv . Bezbednosna resenja , nisu problem dok postoji mogucnost izbora .

Intel ima svoja resenja za bezbednost , to su svi cipsetovi Q verzije . AMD takodje , ko zeli bezbednost tog tipa kupuje CPU B ili Pro , kako vec ko obelezava i dobija u procesoru bezbedonosna resenja .

Ko ne zeli da ima to on ne kupuje te cipsetove i CPU nego drugo !

Znajuci MS on ce to probati svima da uvaljuje ! Tu je potencijalni problem . Ako ne bude svima obavezno , onda i nema problema , vec ko voli nek izvoli .

Ljudi su na sve ove gluposti , ja nisam opisao sve sto su pokusali sa Xbox One konzolom, implemetirali su na primer da se u startu prodaje sa dodatkom Kinect 2 , to je u stvari kamera i mikrofon koji su trebali da sluze za upravljanje igrom . Na primer igras tenis ali ne pritiskas , tamo neko dugme vec zamahujes rukom itd .

Oni su lepo implemetirali mogucnost da MS bez odobrenja korisnika Snima sve sta radi , ne samo na konzoli , vec lepo i sta radi u dnevnoj sobi ili gde vec drzi konzolu ?

Ne znaci da jesu snimali ljudima po kucama, ali ne znaci ni da nisu !

Kupci su reagovali bojkotom i kupovali Sony koji nema nista od tih resenja za Bezbednost tj, kontrolu i pracenje !

Dok god postoji alternetiva bez toga nema problema .

MS i Linux . Linuxa ima verzija , distribucija , ogroman broj . Dovoljno je da MS odlucuje koji Linux moze , a koji nema njegov sertifikat , pa da ogranicava izbor korisnika .

Sve naravno zavisi od implementacija , ali ja posle toga sto Telefon Lumiu mogu samo da bacim u kontejner , ne verujem MS nista .

Za developere ja ne brinem , vec za obicne korisnike . Developeri ce se valjda snaci da prilagode svojim potrebama , obicni ljudi tesko .
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
87.116.167.*



+93 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 19:28 - pre 41 meseci
Tako nekako. Ako ovo ne bude ograničeno na Pro verzije procesora i/ili OEM mašine, posle ove generacije Zen i Lake procesora, u razmatranje dolaze samo ARM i Via.

Mislim da ću kupiti Pinebook Pro ili Raspberry 400, da se privikavam polako :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7177 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 19:52 - pre 41 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic
Branimir Maksimovic:
https://www-techradar-com.cdn....-5000-workstation-with-rtx3080

Pa nek mi neko kaže da Apple ne plaća :)


Kamo srece da je Apple platio reklamu.

Da jeste, to bi znacilo da je sadrzaj glupost. Na zalost, sadrzaj nije glupost - kao i par demonstracija na YouTube-u gde iPhone 12 (da, iPhone) zavrsava video poslove recimo kao ovaj:

0:15



Znaci, transkodovanje 4K HDR materijala u H.265 - ajde sto je covek pustio Mac (10-core) da radi i tek onda krenuo da trazi materijal na telefonu (bukvalno je BAR 50% vremena "dao fore" Mac masini)... to je nista.

Nego brate: telefon na <20% baterije, naravno fanless, sa kompletno fluidnim GUI-jem koji ne propusta ni jedan frejm dok ides kroz 4K materijal - na kraju ispucao 10-bitni HDR H.265 za delic vremena kao mrcina gore.

Nemoguce? Qr mj nemoguce, vec je optimizovan softver i koristi hardver maksimalno.

Ja uopste nemam nikakve sumnje da ovo nije Apple "hype" vec realnost, zato sto sam bio deo vrlo slicnih poduhvata. Jedan nas projekat na drugoj generaciji embedded Atom-a - bili nasi drajveri, sve optimizovano "u zilet" za maksimalne video performanse (nema nigde ekstra kopiranja, hw. dekodiranje, hw. rendering, maksimalno optimizovana kompozicija).

I? Ko iz zajebancije, 14 Full HD H.264 video klipova pice, sa window managerom i UI-jem koji je savrseno upotrebljiv.

Kome god da sam to pomenuo bio bio u fazonu "da da".

U to isto vreme vecina Windows PC kutija nisu mogle da se nose sa 14 FHD H.264 instanci.

--

Ako ni zbog cega drugog, samo zbog ovoga kod mene Apple ima duboki respekt. Nije nikakav problem strpati najjaci CPU, GPU i RAM u kutijetinu po referentnom dizajnu - a onda pustiti da na tome trci "softver" poput MS Teams-a.

Jasno je da je ovakav nacin razvoja i optimizacija van pameti za dosta firmi. Apple nije morao da optimizuje iMovie do poslednjeg atoma... sto, mogao je malo da krzne tu i tamo, mogao je 4K export da traje 2x duze.... i dalje bi se valjao isto.

Ali Apple to nije uradio zato sto jos imaju ljude u timu kojima smeta da budu uporedivi sa mediokritetima.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 20:22 - pre 41 meseci
Pa dobro, ne očekujemo da je Apple glup kao Nokia nekad, da li bi za model 1020 ili 1520, gde kao snimaju video iz vozila u pokretu koji je savršen, a ono se u odrazu kombija vidi cela ona skalamerija sa DSLR aparatom za profi snimanja...

Apple je ukapirao da neće daleko dogurati sa Intelom kao što nije ni sa PowerPC-em, da nisu napravili iPhone, pitanje je gde bi bili, jer prodaju laptopova i desktop računara najviše gura razvoj softvera za iPhone.

Zato, ako hoće i dalje da raste, Apple mora da napravi sa računarima isto ono što je uradio sa iPhone - da napravi svoj SoC. Jer kako drugačije ubediti kupce kojima MacOS nije neki prioritet, da kupe MacBook iako za iste pare imaju Win mašinu sa bar duplo boljim performansama (dobro, jeste da deo toga ubije Win, ali opet...). Ovako, ako su performanse 50-100% bolje, a cena tu negde u skladu sa performansama... onda neko ima računicu da kupi MacBook čak i ako mu 90% vremena treba Windows, jer će moći da ga instalira na njega (MS radi na tome?), a radiće mu 50% brže nego na nekom Dell XPS 17" koji košta tu negde.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 20:38 - pre 41 meseci
Apple cene bi trebalo da budu iste kao i do sada .

Ja sam video ovaj Mini o kome se pisalo , ima istu canu kao i onaj predhodni iz 2018 sa i3 . Oko 750 Eur .

Laptopova trenutno nema da se kupi , ali ono sto je bilo trebalo bi da je ista cena kao i do sada .

Apple ovi novi modeli i ne kostaju vise , vec malo manje , jeftinije im je da sami proizvode SOC nego sto su placali Intelu .

Da je skuplji koliko je brzi , onda ne bi ni bilo hypa .
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 20:41 - pre 41 meseci
mjanjic:"ako mu 90% vremena treba Windows, jer će moći da ga instalira na njega (MS radi na tome?)"

Cuj ubise se da pokazu kako igre iz pentium ere rade na tome (uz seckanje doduse):)
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 20:44 - pre 41 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
Branimir Maksimovic
Branimir Maksimovic:
https://www-techradar-com.cdn....-5000-workstation-with-rtx3080

Pa nek mi neko kaže da Apple ne plaća :)


Kamo srece da je Apple platio reklamu.

Da jeste, to bi znacilo da je sadrzaj glupost. Na zalost, sadrzaj nije glupost - kao i par demonstracija na YouTube-u gde iPhone 12 (da, iPhone) zavrsava video poslove recimo kao ovaj:

0:15



Znaci, transkodovanje 4K HDR materijala u H.265 - ajde sto je covek pustio Mac (10-core) da radi i tek onda krenuo da trazi materijal na telefonu (bukvalno je BAR 50% vremena "dao fore" Mac masini)... to je nista.

Nego brate: telefon na <20% baterije, naravno fanless, sa kompletno fluidnim GUI-jem koji ne propusta ni jedan frejm dok ides kroz 4K materijal - na kraju ispucao 10-bitni HDR H.265 za delic vremena kao mrcina gore.

Nemoguce? Qr mj nemoguce, vec je optimizovan softver i koristi hardver maksimalno.

Ja uopste nemam nikakve sumnje da ovo nije Apple "hype" vec realnost, zato sto sam bio deo vrlo slicnih poduhvata. Jedan nas projekat na drugoj generaciji embedded Atom-a - bili nasi drajveri, sve optimizovano "u zilet" za maksimalne video performanse (nema nigde ekstra kopiranja, hw. dekodiranje, hw. rendering, maksimalno optimizovana kompozicija).

I? Ko iz zajebancije, 14 Full HD H.264 video klipova pice, sa window managerom i UI-jem koji je savrseno upotrebljiv.

Kome god da sam to pomenuo bio bio u fazonu "da da".

U to isto vreme vecina Windows PC kutija nisu mogle da se nose sa 14 FHD H.264 instanci.

--

Ako ni zbog cega drugog, samo zbog ovoga kod mene Apple ima duboki respekt. Nije nikakav problem strpati najjaci CPU, GPU i RAM u kutijetinu po referentnom dizajnu - a onda pustiti da na tome trci "softver" poput MS Teams-a.

Jasno je da je ovakav nacin razvoja i optimizacija van pameti za dosta firmi. Apple nije morao da optimizuje iMovie do poslednjeg atoma... sto, mogao je malo da krzne tu i tamo, mogao je 4K export da traje 2x duze.... i dalje bi se valjao isto.

Ali Apple to nije uradio zato sto jos imaju ljude u timu kojima smeta da budu uporedivi sa mediokritetima.


Aaaaaaaaaaaaa, Linus popljuvao M1!
Cek da nadjem.
Ali i on je obazriv ;)
https://www.zdnet.com/article/...o-use-an-m1-mac-for-linux-but/
Kakav uticaj Apple-a!!! :))))))))))))))))))))))))
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7177 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 21:35 - pre 41 meseci
Da nisu mozda uticali i da na skoro praznoj bateriji brze isprocesiras video u HDR 4K H.265?

Rezolucija tog telefona je uporediva sa desktop monitorima. I sa telefonom u low-power modu, koji stane u dzep i bez ventilatora i sl. dobijas ^ ONO ^. Dobro da jos nije po kafu otisao pre nego sto je startovao posao na telefonu.

Jbt, telefon bukvalno trci krugove oko desktop masine sa 10 jezgara. Trci krugove je jos i preslab izraz za totalni 0wnage.

Ako ti to nije dovoljno da se zapitas da nije mozda nesto drugo u pitanju a ne "hype", ne znam sta je.

Bukvalno u naslagama djubreta od hw. i sw. Apple se jos drzi i svoje proizvode dizajnira da budu ovakvi od pocetka do kraja.

--

Baci pogled na 12/Pro/Max kamere... Za pocetak, kamere... kad vidis da Pro porede sa filmskim kamerama, vise nije ni smesno:



Red Komodo? What the actual f*ck???? Isto kao za CPU "Da li je ili nije bolji na testu X" - brate, porediti telefon sa filmskom kamerom! Da, ima situacija gde je kamera bolja! Alal vera!

Profesionalni uredjaj tu i tamo bude bolji... brate, sama cinjenica da je doslo do toga da filmska kamera i telefon budu u istom poredjenju je vec dovoljno surealna.

Ali to je tek pocetak: filmska kamera je bolja tu i tamo. Ali ima i situacija gde iPhone jednostavno nema konkurenciju u ovom momentu.

3:09 - ovo je bukvalno generacijska razlika, slika desno je uhvatila i plavo nebo i ima jasnije senke, dinamicki opseg je nista manji od spektakularnog. Dasna slika je sa "Igracke", leva je sa pro. opreme i softvera.

Za fotografije, imas i RAW ("ProRAW") sa ulazom iz senzora + sa sve koeficijentima za apliciranje post-procesiranja na kompu... yep :-)

--

Kakve ovo veze ima sa procesorima? Ima sve veze - Apple-u trebaju ovakvi procesori zato sto imaju timove koji umeju sve da iskoriste, a ne da 9 od 10 jezgara ne radi nista, dok AV ili Java VM preokupiraju sve. Kakvo bacanje struje.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 22:12 - pre 41 meseci
Majko moja. Bog te mazo pekmezom po glavi, gde nalazis ovo Dimkovicu?

OK, taj Red je opaka kamera i, kad se sredi, izgleda bolje na par stvari. Kosa, kad ima manje svetla, ima vise detalja, pravo cudo sa socivom koje je tesko preko kilo i ima precnik dovoljno veliki da ceo telefon lezi na njemu. Da, ima i lep, plitak depth of field na momente, ima taj plastican efekat koji se meni svidja.... Ali majku mu to je Red sa nekim Arri ili Zeiss staklom, sta su oni uradili od tog hardvera i softvera da dobiju ovo? Kapiram da je vecina posla softver, kapiram da je AI glavna stvar, tj. da neki AI "sredjuje" sliku da bude kako treba da bude, ali aman, zaman.... Ono je zaheban set za snimanje, pokret, svetlo, prasina.... Cekam da cujem da su snimali TV na iPhone-u sledece.

Kad bi neko pravio serverkse procesore kao sto Apple pravi hardver...
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 23:19 - pre 41 meseci
Nikola:"Da, Apple placa. Placa likove koji su napravili CPU, placa likove koji su napravili optimizacioni kompajler. Jeste "translation", ali garantujem da je Apple upucao brdo para da se translation a PhotoShop odradi kako treba - tako da, da - Apple placa."

Ali placa i sajtovima da porede laptop quad koji vuce max 20W sa desktop 16 core koji povuce sigurno preko 200W i da ga predstavljaju kao cudo tehnike... ;)
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 23:21 - pre 41 meseci
Citat:
nkrgovic:
Majko moja. Bog te mazo pekmezom po glavi, gde nalazis ovo Dimkovicu?

OK, taj Red je opaka kamera i, kad se sredi, izgleda bolje na par stvari. Kosa, kad ima manje svetla, ima vise detalja, pravo cudo sa socivom koje je tesko preko kilo i ima precnik dovoljno veliki da ceo telefon lezi na njemu. Da, ima i lep, plitak depth of field na momente, ima taj plastican efekat koji se meni svidja.... Ali majku mu to je Red sa nekim Arri ili Zeiss staklom, sta su oni uradili od tog hardvera i softvera da dobiju ovo? Kapiram da je vecina posla softver, kapiram da je AI glavna stvar, tj. da neki AI "sredjuje" sliku da bude kako treba da bude, ali aman, zaman.... Ono je zaheban set za snimanje, pokret, svetlo, prasina.... Cekam da cujem da su snimali TV na iPhone-u sledece.

Kad bi neko pravio serverkse procesore kao sto Apple pravi hardver...


hype Nikola, jesi ikad cuo z aplacene reklame?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)24.11.2020. u 23:40 - pre 41 meseci
Ovo je mnogo bolji Film .

Poredi se iPhone 12 pro max , Samsung galaxy note 20 ultra i Huawei mate 40 pro .

Znaci 3 telefona , a ne kamere i telefoni .

Imaju fotografije i filmovi . Sve je profesionalnije uradjeno nego sto bi mi kao korisnici uradili iako nisu bas kao profi kamere .

Neka svako sam oceni . Razlicite su tehnologije , iPhone ima opticko uvecanje , Samsung takodje . Po meni je Huawei poslednji ubedljivo na ovom snimku , a iPhone i Samsung tu negde . Nekad bolji jedan , nekad drugi , Huawei retko kada najbolji .




Bas na ovoj zamrznutoj fotografiji , vidi se gde je iPhone najlosiji , kada sunce ovako sija , vide se svetle linije preko glave ? Ovde je koriscen zoom kod iphona zato je fotografija krupnija .


[Ovu poruku je menjao ademare dana 25.11.2020. u 00:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)25.11.2020. u 01:49 - pre 41 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic
hype Nikola, jesi ikad cuo z aplacene reklame?


Vidi, da te plate milijardu dolara ne bi mogao da ucinis reklamom da telefonska kamera pravi ovo sto pravi. Probaj da zamislis ovako: ako si kredibilan - do pre samo malo, da si se pojavio sa telefonom i pokusavao da prodas pricu da mu je izlaz uporediv sa nekom osrednjom filmskom kamerom, pozvali bi hitnu (ono - da provere da nemas potres mozga, ili encefalitis).

Ej jbt, RED KOMODO u pm. Sigurno ih troluju, a onaj HDR snimak su napravili uz pomoc specijalnih efekata :-)

Ili ovo gore sa procesiranjem videa u 4K HDR H.265... brate mili, >telefon< na leru (bez da stucne) zakopa 10-jezgarni desktop. Definitvno hype - toliko su dobro odradili posao da je sama realnost postala hype :-)

Citat:

Ali placa i sajtovima da porede laptop quad koji vuce max 20W sa desktop 16 core koji povuce sigurno preko 200W i da ga predstavljaju kao cudo tehnike... ;)


Apple su prerasli fazu "placanja sajtova" pre mnoogo godina. Od tada Apple jednostavno samo skida "nepodobne" velike medijske kuce sa sledece pozivnice za "Apple Event" i to je dovoljno. Oni koji se zamere Apple-u (The Register :-) nece vise nikad cuti od njih i to je izgleda Apple-u dovoljno za kontrolu informacija.

A da Apple placa neke benchmark sajtove?? WTF? Da da, uskoro ce da se pojave i po LAN zurkama da dele USB stickove :-)

Koji ce im to? Njihova korisnicka baza i ovako i onako kupuje Apple robu. Verujem da je izbacivanje Intel-a docekano sa velikim odobravanjem posto verujem da ih ima jos koji nisu preboleli Apple-ov prelazak na Intel.

Bukvalno nista ne moraju da kazu, ARM-bazirani Macovi ce da lete sa rafova.

Citat:
nkrgovic
Kad bi neko pravio serverkse procesore kao sto Apple pravi hardver...


Ma, kada bi neko pravio bilo sta kao Apple. Apple je jedna od retkih firmi koja pravi proizvode za masovno trziste sa ovako brutalnim fokusom na detalje (ali bitne detalje).

Ovo je generalno izgubljena vestina (zato sto se, jednostavno, u vecini sluajeva - ne isplati). Vidjas je u tragovima tu i tamo tipa neki japanski majstori (pravo cudo da je Steve Jobs jedino bio otvoren da licencira Mac Vaio timu), ali u skoro svemu ostalom nema smisla.

Zato kad vidis ovakve stvari - tipa istroseni telefon onako u pozadini ispuca 4K H.265 materijala, nekako ti drago - posto i dalje pokazuje sta moze da uradi motivisana ljudska pamet.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
87.116.167.*



+93 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)25.11.2020. u 05:56 - pre 41 meseci
U pravu je ovaj lik gore. Gigaherzi i jezgra su odavno izgubli smisao, ali to se prodaje. I oznake naravno. Ako je i7 mora da je odličan :d
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ja uopste nemam nikakve sumnje da ovo nije Apple "hype" vec realnost, zato sto sam bio deo vrlo slicnih poduhvata. Jedan nas projekat na drugoj generaciji embedded Atom-a - bili nasi drajveri, sve optimizovano "u zilet" za maksimalne video performanse (nema nigde ekstra kopiranja, hw. dekodiranje, hw. rendering, maksimalno optimizovana kompozicija).

I? Ko iz zajebancije, 14 Full HD H.264 video klipova pice, sa window managerom i UI-jem koji je savrseno upotrebljiv.

Kome god da sam to pomenuo bio bio u fazonu "da da".

U to isto vreme vecina Windows PC kutija nisu mogle da se nose sa 14 FHD H.264 instanci.

--

Ako ni zbog cega drugog, samo zbog ovoga kod mene Apple ima duboki respekt. Nije nikakav problem strpati najjaci CPU, GPU i RAM u kutijetinu po referentnom dizajnu - a onda pustiti da na tome trci "softver" poput MS Teams-a.

Meni nikad nije bilo jasno zašto Intel (AMD, nVidia) nije pravio aplikativni softver ili bar radio sa drugima na takvoj optmizaciji. Zašto ne naprave svoj video plejer, nego čovek mora da gleda kakava su podešavanja u VLC-u i da li koristi hw dekodiranje.

Zar je toliki problem da (nekada) najvrednija IT kompanija ne može da opmtizuje samo 5 programa da rade iole normalno na njihovom hardveru. Ok, radili su kao nešto, Adobe ima solidnu podršku za Intel Quick Sync. Što je Intel sjajno iskoristio i počeo da pravi procesore bez IGP-a :d I AMD je napravio odličan posao kada je predstavio Kaveri i hvalili se kako Libreoffice Calc sa openCL podrškom dere i5+Excel kombinaciju (skroz tačno, ja testirao). Svih 100 Calc korisnika koji se bave obradom veće količine podataka su bili oduševljeni, a milioni Excel eskperata su tražili od svojih nadređenih da im omoguće migraciju na LO. Zovi Autodesk, Adobe, Dassault i Microsoft i pokrio si bar 70% tržišta za CAD, office, grafiku/foto/video obradu. Sa samo 4 kompanije. Ako neće, zovi njihovog prvog konkurenta i napravi ovo što je uradio Apple. Naravno da niko neće platiti migraciju na drugi softver ako nema razloga. Ali ako ti je ušteda u hardveru 50%, i još bitnije u vremenu 50%, onda će neko dobro razmisliti.

I dok su kompanije koje prave hardver u potpunisti ignorisale softver, kompanije koje prave softver su počele da prave bolji hardver od njih. Sad im je verovatno došlo iz d00peta u glavu, ali je možda malo kasno. Kad neće breg Muhamedu...

Odoh da pratim Pine64 novosti i najave, nema ovde 'leba. Vidim ja da ću za par godina koristiti Mac za posao, a Linux ARMphone i ARMbook za svoje potrebe (privatno ipak mora ostati privatno, kakave god da su performanse i bagovi)
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)25.11.2020. u 06:27 - pre 41 meseci
Svemirsko:"Vidim ja da ću za par godina koristiti Mac za posao, a Linux ARMphone i ARMbook za svoje potrebe (privatno ipak mora ostati privatno, kakave god da su performanse i bagovi)"

Goog luck with that ;)
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)25.11.2020. u 08:06 - pre 41 meseci
Citat:
ademare:
Ova tzv . Bezbednosna resenja , nisu problem dok postoji mogucnost izbora .
....
Znajuci MS on ce to probati svima da uvaljuje ! Tu je potencijalni problem . Ako ne bude svima obavezno , onda i nema problema , vec ko voli nek izvoli .
....
Za developere ja ne brinem , vec za obicne korisnike . Developeri ce se valjda snaci da prilagode svojim potrebama , obicni ljudi tesko .

U sustini se slazem. Ono cemu se ja nadam je da Satya Microsoft nije ni blizu Balmer Microsofta i da ce ovaj biti normalan. Ako ne bude, onda se postavlja pitanje da li ce, i kako, MS naterati hardverske vendore da ovo podrze - Dell, HP, Lenovo - svi imaju veliki uticaj na MS. Videcemo, naravno - ja sam samo malo vise optimista, tj. nadam se da je novi Microsoft naucio iz gresaka starog.

Ono sto bi bilo dobro, iako je "zakljucavanje" je kad bi dosli dotle da svi laptop racunari postanu neupotrebljivi bukvalno i za delove. Ono, da ne mozes da ga unlockujes, da ne mozes da zamenis deo sa polovnog, da, ako ne radi a nisi ovlasceni servis, mozes samo da ga bacis. Ovo je finansijski udar, ali sa druge strane bi brzo obeshrabrilo kradju i ovo bi donekle bilo OK. Kontrola sta radis, kontrola koji softver (legalno kupljen) smes da koristis i slicno, nema sanse. I da, ako bi probao da saljes advanced telemetry i slicno, to bi se vrlo brzo otkrilo. Vectra, Darktrace, Stealthwatch bi to prijavili odma. To su skupi alati, ali u poslovnom okruzenju se placaju - srednje i velike firme nece trpeti da neko dobija veliku kolicinu informacija iz njihove mreze.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)25.11.2020. u 08:18 - pre 41 meseci
Nikola:" kontrola koji softver (legalno kupljen) smes da koristis i slicno, nema sanse"

Koliko kapiram upravo se radi o tome... ako ne mozes da stavis neki drugi OS, potom i DRM forsiranje.
Mene je iznenadilo to da su likovi sa comp.arch rekli da AMD SME sluzi tome da se raduju ovi sto
forsiraju DRM ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Gde vidite Intel-a za nekih 2 do 5 godina? :)

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 296617 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.