Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 214005 | Odgovora: 2217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja13.06.2020. u 16:59 - pre 46 meseci
Za toliko vremena cu ja uhvatiti sigurno jos 15 20 kanala odnsno emitovace ih srbi.

Sve te pakete ja imam net za striming je ok lista sljaka bez problema i vec nam je uslo u krv kad padne mrak navio smart da gledamo filmove,a za to necu da brinem mozda kad nabavim iskrinu antenu pa ajde de

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 13.06.2020. u 20:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja13.06.2020. u 18:37 - pre 46 meseci
Ma neće nemoj da se nadaš, kod nas je ovo što ima na silu isterano po zakonu, ostalo se plaća i to debelo kakav se škart nudi. Nisi razumeo, sa bilo kojim dvb t2 boksom ili risiverom hvataš u svakom slučaju HR kanale. Emituju i stari i novi signal, koji god da uhvatiš radiće ti. Nemaju loše filmove koje puštaju a ima i titl, nije tek tako da se baci a džabe je :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja14.06.2020. u 10:08 - pre 46 meseci
Dobro de daj mi broj kanala ili frekvenciju za taj gde ima hrt123 doma i rtl ,znam da doma i rtl imaju stvarno dobre filmove i serije,ili makar na kom su megahertzu? za onaj drugi znam gile mi je rekao 714 ispravka mhz tamo gde je plava tv rtl kockica cmc music a ovaj tvoj ne znam gde da ga trazim drug moj

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 14.06.2020. u 12:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja14.06.2020. u 10:28 - pre 46 meseci
Ako to ima na boxu da se vidi pogledaću prvom prilikom čim budem u vikendici ovde sam to obrisao da nebi smetalo jer samo registruje da ima signal. Ajde baš ću sad i na lg 4k da preskeniram ponovo i da bacim oko nisam dugo. Očigledno da stara dinosaurus antena iako okrenuta prema ck (ns) hvata rtv1 i rtv2 sa perfektnom slikom, nisam imao hrt kao sa logom kontra okrenutom prema avali. Sad ću da bacim oko ali mislim da je loga 3 mama.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja14.06.2020. u 11:13 - pre 46 meseci
Ima sigurno kod oriona je na info dugmetu dvaput pritisnes prvo ide info kanala a onda detalji signala i dvaput je i kod amika mog htip100 dvaput pritisnem dugme dugme pise ili i ili info,ajd drug i hvala :) kod set top boxova je na info dugmetu dvaput pritisnes i izbaci ti dve linije sa procentima jacina i intenzitet gore iznad toga u istom prozoru pise kanal frekvencija audio i video pid

a kod tv a je malo drugacije kod mog je kad sam na tom kanalu pritisnem meni pa kanal pa digitalna rucna pretraga i tu pise na kom si kanalu za taj da broj kanala broj mhz i jacinu i intenzitet signala valda je tako i na tvom

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 14.06.2020. u 12:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja14.06.2020. u 11:22 - pre 46 meseci
Nema ništa ne pronalazi dinosaurus antena na lg 4k okrenuta prema ns, nema hrt programa samo perfektno čist čot koliko vidim 🤔 danas je nedelja mogao bih da odem do keve i okrenem logu 3 prema ns i probam da nastelujem čot i eventualno hrt... pre neki dan sam bio na pijaci i nisam kupio novi kabl i spojnicu koja mi treba za drugu antenu imao sam pune ruke posla jbg.

Možda bih mogao dve antene da spojim preko spojnice na jedan kabl koji ide dole u stan? Onda mi ne treba ni kabl ali je upitna cela instalacija i kompletan sistem. Videću šta ću i kako ću.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja14.06.2020. u 12:07 - pre 46 meseci
Moze to moze ja sam to radio preko splitera 1/2 5-900 Mhz i samo da kazem onaj 1/4 100-2400 Mhz jako je los gubi se signal koristiti samo ove od 5-900 mhz oni su za zemaljsku znas kako bas kao sto je rekao gile na tamo de ima dve f konektorke ukljucis obe antene a tamo gde je izlaz to ide u set top box, samo opet ja sam probao da hvatam hrt logom i nase onom sto ima dve mreze antenom ali nisam uspeo jel onda se pokvare nasi kanali a hrtove ne ulovim a kad okrenem logu na jug a krakatu na jugo istok sve hvatam nase bez padanja muxova znaci to je tih 50 kanala sto imam ok.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja14.06.2020. u 12:26 - pre 46 meseci
Pa ti pokušavaš da uhvatiš sve muxove po srbiji sa nekoliko antena na više televizora a usput i ht mislim da to ne ide baš tako, ja sa jednom logom 3 na vikendici hvatam u jednom pravcu sve što može i nemam nikakvih problema. Ona jednostavno širokopojasno pokupi sve i ima savršen signal. Somborski predajnik, mađarski i hrvatski. Možda zbog veće visine imam uravnotežen signal ali ni ti nebi trebao da imaš većih problema ukoliko ti topografija ne pravi problem a to je neko brdo ili planina. Ja recimo na fruškoj gori jedva hvatam čot al zato sve ostalo razbija. Valjda zato što mi je doslovno iza leđa pa malo iznad. Pre podne radi a popodne kao da ga neko isključi. kraj. Mislim da ima tu i do dobrog kabla iz jednog dela, do dobrih spojeva, konektora itd. Dovoljno je jedna licna da ti pobegne i ode mast u propast.

E baš ću danas u bg da okrenem logu prema ns i da vidim šta će da ispadne. Ne očekujem perfektan hrt ali mislim da će rtv da bude ok. Pošto mi više nisu važni pink kodirani kanali vreme je da se otkrije amerika :-)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja14.06.2020. u 13:12 - pre 46 meseci
Ma smisljam kako da logu postavim na vecu visinu ili da zavarim sipku za sipku da bude vislja jel sa jednom sipkom loga okrenuta ka ht udara u krov moje stale i supe sto znaci da najverovatnije treba visina veca zato mi je i signal slabasan uhvaticu jednom dobro taj 714 mux moram lepo da namestim logu tu i ucvrstim mozda bi moglo bas sad jel lepo rade svi kanali kad je sunce i kad nema oblaka kise i slicno znaci da uhvatim i zavrnem drzac i videcemo oce padati kad se pogorsa vreme ali barem ce biti kad bude lepo ovako cu ja cu logu okrenuti na hr i onda to utvrdim zavrnem a ne ukljucujem mozda dodam jos jedan t2 box ,sad sam bas zavrsio sa dostelavanjem i stezanjem sa krakatom koja savrseno hvata nase kanale ,pa sad prelazim na logu da uhvati hrvatske a udruzivanje spliterom ne garantujem da ce sto posto moci ali probacu. Samo je bitno da logu usmerim okej.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja14.06.2020. u 13:19 - pre 46 meseci
Vrlo zanimljiva app antenna pointer otprilike bez greške može da se pozicionira ugrubo antena prema predajniku, ja nisam mnogo istraživao jer je sve relativno kod mene ali ipak daje neku sliku situacije kada si na krovu.



Duskez kolika ti ta štala hahaha na fotkama ono izgleda baš visoko antene na šipkama, dvospratna štala kada smeta? 😁

I ja ovde verovatno danas neću ništa uraditi jer su zgrade više al da probam rtv da uhvatim svejedno. I da bacim oko šta ima gore od repromaterijala pa da možda i instaliram novu šipku sa antenom.
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja14.06.2020. u 14:13 - pre 46 meseci
Ona je malo niza od visine loge3 koju hocu da usmerim na cro https://i.imgur.com/xOIquA3.jpg
https://i.imgur.com/EvuqIOW.jpg jeste ok visina one krakate ali logina visina udara malo u vrh krova te stale i letnje supe ,spojene zgrade pregradjene. Nisam jos probao smisljam kako sta mogo bih jedino da stavim denver131 na 714 mhz i upalim webcam xp na lapu sa kamerom i na drugom lapu sa webcam xp gledam kad pokaze signal jedini problem je sto prenos kasni za oko 4 5 sekundi a to jeste puno za sitno micanje antene bilo je taman sam pomislio nasao signal kad sacekam i uvrnem onda nema signala ne znam kako cu tacno.

Hvala za aplikaciju sacu da je instaliram

Nasao sam kanale hrt ova https://hr.wikipedia.org/wiki/...ilja%C4%8D_Ivan%C5%A1%C4%8Dica jedino ne znam i ne verujem da su svi ti muxovi smesteni na jednom mestu u ivansici kod varazdina

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 14.06.2020. u 15:27 GMT+1]

Ovaj sam ja mux uhvatio sad saznah Osječko-baranjska, Vukovarsko-srijemska, dio Brodsko-posavske
Belje
51
714

https://satelitskiforum.com/sf...hp?page=Thread&threadID=33



znaci usmeravam na vukovar ukapirao sam


ovako okrecem cim smilism sa i kako i budem imao vremena





[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 14.06.2020. u 16:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja14.06.2020. u 15:50 - pre 46 meseci
Pa tebi je tu da pljuneš vinkovce sve ravno, prati topografiju i tu aplikaciju nema da omaneš. Ja ne znam dal baš ima smisla da okrećem antenu jer direktno gleda u sprat višu zgradu. Moram da osmislim drugi nosač 20m dalje i novu antenu a odatle će i avala biti na izvolte pa završavam posao za sva vremena. Jedino što mi je baš cim da penjem bušilicu na krov, bušim, postavljam, šrafim... A jedino ova sada koju koristim antena postavljena kako treba ali na pogrešnom mestu. Fali mi i spojnica koju nisam uzeo pre neki dan a ovu što imam u stanu nemam pojma gde se zagubila.

Vinkovci & čot


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja14.06.2020. u 16:06 - pre 46 meseci
Hvala na ohrabrenju puno znaci druze

Da moram obratiti paznju na topografiju ali problem je sto su male sanse da povisim antenu jer mi se to nikako ne radi,prvo sto moram je da spojim logu sa stb om ali njen kabli dolazi samo do unutrasnjosti prozora gde su steznice pa se mislim dal da odvrnem sad onu i namestam ovu a tako sam dobro sve uklopio nekako mi se to odlaze za posle
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.06.2020. u 09:44 - pre 46 meseci
Hrt1:594
Htv2:594
Rtl:594
Nova:594
Hrt3 je 658
Hrt4:658
Rtl2:658
Doma: 658

Ima još nego nemam pojma dal su hr dal naši dal mađari. Pomerao sam antenu treba opet da preskeniram. Antena mi gledala ka subotici sad sam je okrenuo malo levo od sombora. Radi sve kul.

Ima i neki sportski kanal valjda hrvatski. Svi hr kanali imaju bolji signal od domaćih. Domaće imam duplo i ista je jačina signala.

Dosta toga sam počistio, mađarske isto tmuran neki dan a i nepotrebni su skroz, filmove limultano prevode tako da su beskorisni skroz. Ima sveukupno jedno 40 programa za vikendicu više nego dovoljno.

Hrvati imajz kodirane sa fox kanalima itd što je mnogo bolje od pink srachki.

Sad ono zanimljivo hvatam i hr HD kanale koji ne rade. Piše no service. Jel to zato što još ne radi ili ne može ovaj tv da primi? Stari crt.



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 16.06.2020. u 11:30 GMT+1]


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.static.triera.net.



+242 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.06.2020. u 10:38 - pre 46 meseci
HD ne ide na scart, moraš imati na TV-u ulaz HDMI.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.06.2020. u 10:52 - pre 46 meseci
E odlicno thnx za frekvencije pokusacu sad radim da zavarim da mi loga bude vislja za 3 metra nasao sam sipku dobru.Sto se tice scart a njega koristim samo kad moram,mnogo je lepsa slika na hdmi lakse za oci.Eto moj matori strong moze preko scarta samo slika muljava.Taj s stvarno je nista znam kakva je slika na s2 imao sam tv koji je imao s2 milina gledati.Cek jesi okreno ka apatinu ili ka subotici, a gde je to meni da okrenem jel moze onako prema vukovaru ili vinkovcima ili izmedju ta dva mesta?

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 16.06.2020. u 12:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.06.2020. u 11:06 - pre 46 meseci
Prema subotici je bila gomila mađarskih kanala koji uveče ili kada je oblačno oslabe tako da sam ih batalio. Okrenuo sam antenu levo od sombora malo taman da hr kanali budu jači od rts :D sve radi odlično i stabilno, nema ni da štucne. E sad još namaći neki stariji lcd full hd i posao gotov. Bio neki filips fhd 42 za 90 evra al mi pobeže.

To sa full hd mi nije jasno i kod nas ima pa radi?!??
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.06.2020. u 11:21 - pre 46 meseci
Neznam stvarno oko hd a sto nece kod nas, inace hd jeste lepa slika cak i na scart u , pozna se jasno da je lepsa slika.Nazalost samo neki nasi imaju hd nacionalni.Sto se tice 594 frekvencije to znaci da necu moci imatii zlatibor tornik ako uhvatim hrt ove ili cu imati samo jedno ili nista zbog brkanja to me malo buni.Ja znam kad sam pre okrenuo dok sam na tren uhvatio nije radio ni jagodinski ni tornik mux u sr, a kolko kanala ima ukupno razlicitih otkljucanih i jesu stabilni? kazes 20 30 to je mnogo lep broj kanala :) vredi pokusati
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.06.2020. u 11:33 - pre 46 meseci
A ti sto ima jos kanali jel mogu da se razumeju sta pricaju i koja je Mhz frekvencija samo da znam drug
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja16.06.2020. u 14:03 - pre 46 meseci
To je konkretno hr i srpski programi nabrojao sam ih gore i još par kojekakvih lokalnih slavonskih, ima tu i kikinde svačega. Evo sad sam prebrojao 30 kanala bez ponavljanja. Jedan ili 2 mađarska ostalo sam sve pobrisao. Danas je tmuran dan sa nekom kišicom idealan za podešavanje antene i kanala. Za vikendicu i više nego dovoljno.


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 214005 | Odgovora: 2217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.