Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 219034 | Odgovora: 2223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.08.2020. u 13:00 - pre 44 meseci
Pa jesi ti kupio bilo koji box ako nisi neznas sta je to webtv je mnogo mnogo 89ti vek naspram andorida sa 512mb.I u krsu ima krsa pa je pitanje sta ti zapadne ja odavno koristim androide zato sto moram nema kablovske pa i zato.A ti pises sa fona a sm box nes da kupis svako zna nesto vise i nesto manje od onog drugog,svako misli da je pametan i zadovoljan sobom.Eo recimo kad bi me neko pito jesi zadovoljan svojom pamecu ja kazem da i ispadnem totalno glup jel svako misli da je on najpametniji a da su drugi gluplji od njega. Druga je stvar iskustvo zato uzmi sta god mislis da ti treba da sam ja slusao sta ko kaze mislim da nebi dalje dogurao :D

A za garanciju me se ne tice jer ja ne kupujem garanciju nego uredjaj uvek mogu se osigurati podvaliti a sve mi to netreba u paketu onako ceo fazon.Dok radi radi kad stane nastavlja drugi uredjaj kad kupim jedno je kuca kola stan a drugo tv komp antena fon i boxovi.... jbg drug ja bi na tvom mestu odavno kupio box sa 2 3 giga nit bi se opeko za ceni nit za usluge uredjaja ali vaznije od svega toga po meni je da uzmes android najmanje 7 a najbolje 9 evo skoro sam dizo na kloud neki uredja pomocu andoriuda kakav fon sa and 4 sve odradio stellatv sa androidom 7 8 koji je vec pogledacu a ja se zlopatio sa fonom znaci pa jedno 5 dana od jutra do sutra.


Obavezno uzmes androdid 9 i 2-4 gb rama ili 7 8 al bolje 9 trebace ti ubuduce kad vec volis da planiras toliko sve nije to ni skupo ni komplikovano kad znas na fon znas i na sm box samo mu ubides usb misa i gledas u tv ekran umesto fon to je sva razlika
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.08.2020. u 18:30 - pre 44 meseci
Android 9 box ili košta 100 evra ili ga nema niko tj čekaju da poručiš pa ti pošalju ciglu. Opet televizor mi je sumnjiv da ne crkne pre vremena pa da neam ništa. Što se tiče uopšte androida imam katastrofalna iskustva. Evo ovaj ksiaomi telefon jedva radi. Pre jedno 20 dana je imao akciju "nema memorije briši sve aplikacije" i za to vreme je jedva funkcionisao. Pošto sam počeo da ga ignorišem po tom pitanju oladio je i sad kako tako radi.

Inače sam sve androide koje sam imao uglavnom razbijao posle godinu dana najviše. Ovaj imaneki mesec više.

Najverovatnije ću da uzmem neki veći tv u beogradu a lg 43" koji je pred smrt donesem ovde i kraj priče jer ovaj samsung ispušta dušu. Možda je hdmi problem.

Jel ima neke razlike ako spojim iptv box preko skarta na hd ready? Ima li neke razlike u odnosu na hdmi?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja25.08.2020. u 09:24 - pre 44 meseci
Pa dobro uzmes android 7 nece te oni prevariti za te pare ne isplati im se vise hoce za 43 tv i tako nesto a i bolje kupi u ducanu ipak je malo sigurnije.Ja sam pre spajao katodni sa smart boxom do duse on nema scart ima rupicu kao za zvucnike al malo duzu u njega ide av kabli samo taj izlaz i hdmi ima box i onda u tv ukljucis na av 1 v 2 audio i to je to radi gde oces,ako nemas av na skart stavis neki konvertor ima toga dzabaleska 200 300 din kod nas a ima i tu sigurno. Razlike ima da je slika losija ali nije mnogo moze i tako.Jer i tako on sve obavlja po redu. Nece bre ti uvaliti samo gledas jel ima vise od 100 200 ocena ja tako idem po kp i prvo razgovaram o prozivodu 4 5 pa i nedelj dve sa prodavcem i tu se uverim jel sve uredu onda mogu da uzmem da kupim prvo ispipas u razgovoru.Neznam vi kazete da su ocene bitne kupovao sam ja i sa ocena 20 40 nekad se desi da su previse ljubazni i ispadne sve ok a nekad cak da mi poklone recimo procesor neki neki kabli uz hd kad sam kupovo.Moras sam da ocenis coveka u razgovoru tu ne moze niko sem tebe ima i dobri ljudi na kp polako samo pitas o jednom uredjaju 10 prodavaca koji ti najvise odgovara na pitanja koja zvuce fer kod tog uzmes tako nekako ja kupujem.
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja25.08.2020. u 09:32 - pre 44 meseci
Ima i devetke ne brini i tako idu do 60 e sad sam pogledo ima sve na kp samo moras da im das pare :D jbg
https://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data[page]=1&data[prev_keywords]=smart+box+androdi+7&data[order]=posted+desc&submit[search]=Tra%C5%BEi&dummy=name&data[keywords_scope]=description&data[keywords]=smart+box+androdi+7

ukucaj samo smart box androdi 7

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 25.08.2020. u 16:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja25.08.2020. u 12:37 - pre 44 meseci
Pa problem je što mi na KP uopšte ne odgovaraju a imaju gomile pozitivnih ocena. Jedan me čak i blokirao kada sam pisao u čemu je problem jer neće da odgovori. Android boxovi su vrlo relativan pojam, može svašta da ti pošalje. Nema to mnogo veze sa ocenama ako ne odgovara na poruke znači da čeka budalu koja pozove telefonom i on mu pošalje šta bilo. Par iljada dinara će svako da prežali naročito ljudi iz unutrašnjosti.

Sad skoro sam nešto kupovao lik preko 1000 pozitivnih nijedna negativna. E sad ja sam njega kontaktirao na nekoliko oglasa tako da sam mogao da ga ocenim dva puta jer sam dokupljivao robu. Uglavnom čekao sam TRI (3) meseca da mi vrati pare.

Te android boksove definitivno prodaju muljare.

Dobar box nije ispod 50 evra plus t2 risiver 20-30 evra tako da dodati još 100 i kupiti novi tv sa svim time 43" 4k i nije tako loša investicija ako sastavi 5 god garancije.

@duskez link ti izbacuje da je suviše velika pretraga i ne može da prikaže.

Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja25.08.2020. u 15:52 - pre 44 meseci
Evo kupih dvb s2 box za 1800 ima interfejs kao moj denver 131 jako lak za upravljanje i zavrsih s2 instalaciju imam sad u sve 3 sobe o jednom lnb u i jos imam jedan slot prazan ako se odlucim calu da uvedem sat a kad bude reko onda cu

Pa ne znam ja danas sam uzeo dva tri uredjaja i sve mi radi dvb kombajneri sve valda nemas srece trazi samo naces nemoj odma ici sa mislju mora da se daju velike pare posto definitivno ces naci jeftini jer uvek u prvih 5 strana na kp bude skupo tako ja radim :D Polako samo drug ali ne gubi vreme ide zivot nazalost razmisli dogovori proveri pa onda uzmi
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja25.08.2020. u 18:31 - pre 44 meseci
Jel moze ovaj konvertor da posluzi da ga sa jedne strane povezem na ypbpr sa uredjaja i ypbpr tv a a sa druge hdmi hdmi od sat risivera jel mi tcl tv radi mu samo jedan hdmi ulaz gde mi je amiko t2sm ukljucen ovaj sat risiver sad radi na scart u malo mi slika zalosna :(

video-converter-1080-ypbpr-r-l-to-hdmi-converter

ovo kaze da moze Converts component and analog audio signals into HDMI signal a ovo uliva sumnju da ne moze his converter ONLY Supports YPbPR to HDMI,does not support HDMI to YPbPR. Please make sure your signal device has YPbPr interface, not RCA interface.


Inace ant okrenuta loga na cro danju ima signala nocu skoro uvek nema tesko da cu moci da se uvatim u splitter kolo slab je signal previse sad jos malo i to ce doci na red al kolko se secam ja sam to okrenuo kolko sam bolje mogao i jos ima pojacivac globo 20 db i opet nemam signal ne znam ne znam sta uciniti po tom pitanju

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 25.08.2020. u 19:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja26.08.2020. u 09:18 - pre 44 meseci
Mani se tih konvertera jbt 2000 din pa 2000 din s2 tjuner pa još 2500 din t2 dodaš još par hiljada i kupiš novi tv :D

Nama na f. Gori signal razvaljuje hehe mogo bi ko repetitor da radim. Ne pada jačina signala nema seckanja. Kada se vratim radim kablifikaciju kuće sve je spremno samo se vremena nije imalo.

Zato ja i gledam da uzmem neki t2 s2 tv i da završim posao na duže vreme. Barem na 5 godina ionako će za to vreme da uvedu t3 sistem lobotomiju.

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 26.08.2020. u 10:48 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja26.08.2020. u 11:26 - pre 44 meseci
A mozes ti ili baresi da mi kazete kako ili kazete zasto nemogu da stavim amplifer globo na aktivnu mrezastu jednostavno signal bude manji ili isti nema jace.Znam znam i meni zvuci prekomplikovano ali bi mi znacilo da mogu jaci signal bar na jednom tv u oce jedan mux da mi pada.Znaci ja sam obe mrezaste prikopcao na plocicu i adapter i uradio onako obe da koax moze i u spliter i u kombajner znaci izlazi iz njega gotov pojacani ozem iz obe mrezaste ito ide u kombajner sad ja sam probao dole da docekam za globoz3 nista nepojacava kako to izvesti ili je pak nemoguce,mada mozda bolje da nediram signal je dobar
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja27.08.2020. u 08:18 - pre 44 meseci
Ja baš i nešto pojma nemam što se tiče tih mrežastih antena a tek to da nakačiš pojačalo na pojačalo nema šanse da radi zbog smetnji. Te mrežaste su mi super za blizinu i grad a za udaljene predajnike imaš razne loge pa iskombinuj nešto. Ti sa 2-3 antene pokušavaš da uhvatiš 360° sve u krug i to celu zemaljsku kuglu dal može :D

Ne može. Ja kada sam samo malo mrdnuo prema hr antenu na f. Gori svi mađarski kanali su mi nestali a ionako nisu bili bitni. Ostalo od 200 komada tek 10ak. Za bugarsku bi mi trebala još jedna antena al šta će mi?!?? Dobro je ovo osnovno hr i sr kanali. E sad dal će da padne jačina signala kada razvedem na drugi tv ostaje da vidimo na jesen.

Ima tu i do kvaliteta tjunera, kablova, spojeva, pojačala itd. A ti si sklon budženju i dovoljno na jednom mestu da zezneš ode mas' u propas'

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja27.08.2020. u 09:18 - pre 44 meseci
Hvala drug sto si mi reko bojao sam se da ne pokvarim nesto dobro je ovako al valda oni bas brutalno smanje taj macvanski mux 578Mhz u sr svi ostali muxovi rade od pocetka kupovine al taj mux se vrati kroz najkasnije 3 sata znaci nije do mene a moram stacu kad volem da imam puno kanala a sad sam se navadio na sat ima dobri kanala muzicki vesti razih nema puno fta ali svaki je odlican program e kad bi pustili jos koji fta sat kanal :D
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja27.08.2020. u 17:52 - pre 44 meseci
Ne smanjuju oni signal nego imaju krš antene i onda signal pliva gore dole. Konfiguracija terena, visina predajnika, jačina signala, vremenski uslovi. E sad hr kanali rade bez greške dok domaći zezaju a duplo bliže... Msm njima i nije u interesu da to uopšte radi ali moraju zbog tv pretplate nešto da smute i prospu u etar.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.08.2020. u 15:18 - pre 44 meseci
Isto tako je i sa dvbt1 hr kanalima koji padaju posle 19 hapsolutno isto ko da je isti ugradjivao krs antena za macvu i za komseh
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja28.08.2020. u 19:24 - pre 44 meseci
Nije meni na f gori radi bez ikakvih problema hrt svi programi, biće da je konfiguracija tla i vremenski uticaj u pitanju kod tebe. I meni bi zezalo dasu krš antene ali jbg, udaljenost. Mora dobra antena, dobro da se spoji i postavi, dobar kabl, dobar tjuner i to je maksimum. Dovoljno je negde nešto da skarabudžiš i nema ništa od celog posla.

Jel ti na najvišoj poziciji antena? Loga? Možda i one uske da probaš.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja30.08.2020. u 16:41 - pre 44 meseci
Samo da prodju ovi zar dani ujutru pece zvezda u podne uzas neko posle 19 pocinje da se ladi beton a terasa mi od betona a antena na terasi.Dzaba plasticne papuce nije da se tope ali pece ugrejan beton malo kad oladi klima penjem se pa da ustimam da bude besan signal onda mozda moze se deli videcu sta cu kad dodjem na to :)
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja01.09.2020. u 20:19 - pre 44 meseci
Jeste jeste loga je najvisa antena na krovu koju imam , tek sad videh pitanje hehe
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja02.09.2020. u 19:25 - pre 44 meseci
Ovde popustilo konačno nije više 35° ovih dana idem po t2 risiver, kabl imam 20m novog i još starog ako zatreba još neke spojnice i akcija. Komšija kaže da ima 6 programa, jeste jadno al šta je tu je džabe je. Više tih hr programa hvatam na f gori šta ti je nerazvijeni jug 🤔

U svakom slučaju ću da uzmem neki fhd android i pičim orion i slično ako zatreba. Al to prvo da vidim dal ovaj tv radi kako treba ako ne videćemo.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja06.09.2020. u 20:15 - pre 44 meseci
Ja za koji dan resavam definitivno jaci signal prema komsama :) Nadam se da cu dobaciti dobar signal na logu3 za sad gledam neke antene i pojacala kazu da ona od 40 db nisu dobra a onda ove od 25 da mogu delim spliterom odnosono moze spliter na njih aktivna pojacala da udruzim signal zatim antena ako ne prodje loga moguce je da uzimam iskrinu onu sa 92 clana sve se sprema

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 07.09.2020. u 16:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja09.09.2020. u 14:23 - pre 44 meseci
Signal je sada jaci jacina 91 kvalitet 50 tu su i madjarski kanali m2 m5 tv2 rtl klub izaura tv dikh tv ali nisam uspeo da ujedinim nase i dobijene kanale kad namestim obrnuto spliter rade samo ovi preko pojacala cro kanali a madjare nisam proveravao a od domacih jedino 498 i 546 mhz mux ovi

sad mi je jacina 90 signal 72 opet nemogu da udvojim dve antene spliterom samo mux 498 radi od nasih i 658 od cro

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 09.09.2020. u 18:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja09.09.2020. u 17:38 - pre 44 meseci
Op,op, op kupljen u pevecu t2 za 20 evra
Ima iptv, youtube i još koješta
Usb


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 219034 | Odgovora: 2223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.