Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217529 | Odgovora: 2220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja07.09.2022. u 20:41 - pre 19 meseci
To ti je do kvaliteta panela pozadinsko osvetljenje je nebitno u celoj priči. Imaš i lg filips isamsung koji su led i imaju fantastičnu sliku.

Fox vox i slično su neopevani krševi. Treš oslepača lcd.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja13.09.2022. u 17:22 - pre 19 meseci
Pao baksuz tornik nema ga vec 7 8 dana mux taj zlatiborski.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja13.09.2022. u 19:30 - pre 19 meseci
Šta ostali bez struje ili im neko ukrao toranj? Prosto mi je bilo neverovatno u beogradu proletos avala bila mrtva jedno nedelju dana ja mislio neko mi isekao kabl od antene. Vrlo su im zanimljivi ti sistemi i nadasve jako pouzdani. Ovde u hr svi kanali odlični i svi su u fhd nema ovih vhs ko u srbiji.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja14.09.2022. u 10:24 - pre 19 meseci
Nemam pojma mozda su popravljali danas radi jak je signal.A dokle ce ne znam
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja14.09.2022. u 10:57 - pre 19 meseci
Sad opet neradi mux uhf 36ch 594mhz eeih.

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 14.09.2022. u 12:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja15.09.2022. u 10:52 - pre 19 meseci
Ja da stavim jace pojacalo opet bi padali muxovi eto opet imam svih 50 kanala.
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja15.09.2022. u 17:53 - pre 19 meseci
Smanjio pojacalo i leftovo(na levo okrenucno) vrlo malo ant. Mux 98 100 taj zlatiborski.Ostali okej.Dokle ne znam.
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja18.09.2022. u 15:11 - pre 19 meseci
Vrlo dobro, bila velika kisa 2 3 dana oblacno jako kad je tako bilo signal bio 60 posto a kad je suncano sto posto , ipak je bilo do usmerenja po meni.Od 15.09 sve radi sjajno i po veoma jakoj kisi i jakom vetru.Sad satro se pojavljuje taj slabi mux avale Mhz 530 ali samo kad je lepo vreme pa sam to vajpovo odma da se ne cimam za 3 kanala.

Ukupno sto cini 50 kanala :) ,stabilno. Bez ona 3

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 18.09.2022. u 16:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 18.09.2022. u 16:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drunkyduck

Član broj: 19131
Poruke: 115



+4 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja22.09.2022. u 11:56 - pre 19 meseci
Citat:
gilopile:
Citat:
bordzija:
Ljudi jel ovo procureo elektrolit?!?? Ne liči mi na lepak, to svetlije sam zagrebao noktom. Ne oseća se preterano. Sutra kad se otvori mikroprinc, izbegavajući sa maskom koronu idem da uzmem i sve izmenjam.
Orion telekom uređaj sastavio 2 godine možda i manje ne mogu račun da nađem :D



Umesto svicerske skalamerije ubacis ispravljac 5V 2A i to je to.


gilopile, jel moze npr. 'punjac' za mobilni 5V 2A? I ako moze... da li se moze desiti da ako je set top box konstantno pod napajanjem, da se nesto pregreje, spali, ili jos gore zapali? Pitam jer punjac se koristi 1-3 sata da napuni telefon i onda se 'hladi' a ovde bi (punjac) konstantno napajao set top box ako bi se koristio kao njegovo napajanje.


Drugo pitanje: taj kalem... da li se moze zameniti (mislim naravno da moze) ali kako saznati koji mi tacno treba i gde ga kupiti)? Ovaj (imam isto pokvareni Orion set top box), 'cudno' izgleda. I kada jednu 'polovinu' kalema testiram preko multimetra otpor je 0.2-0.4 oma, kako i treba da bude. Ali kada testiram drugi kraj (drugi par) ...otpor je velik. Nisam expert, ali koliko znam, kalem je nista drugo do namotana zica i otpor bi trebao da je reda velicine 0.2-0.4 ohma, pa me ovo drugo merenje (drugog kraja kalema) zbunjuje.

Cip je pukao, i kupio sam u Beli elektronik drugi. Osigurac je 'prso' pa sam stavio licnu. Diode mogu da proverim (2 komada mi daju lose ocitavanje, pa cu ih razlemiti da budem siguran u izmerene vrednosti). Medjutim... sta ako... sve to odradim, prikljucim na struju, i opet mi vrisne cip. Bas mi se ne daje po 250-ak dinara za svaku probu. A i Beli Elektronik nije uopste blizu. Imas li neki predlog oko pravilnog redosleda radnji koje treba da preuzmem?

Trece pitanje, gde se mogu naci mali osiguraci (kao taj kod zutog kondenzatora), jer sam primetio da ih dosta razlicitih set top box-ova ima, a u radnjama nema takav da se kupi? Verovatno ces reci stavi licnu i 'teraj'? :)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja22.09.2022. u 13:45 - pre 19 meseci
Stavi slobodno 5V 2A i nece nista da se pregrejava. Kada iskljucis STB na daljinac, on ne vuce ni 50mA, tako da ce i punjac biti hladan. U radu, naravno, da ce se i grejati, ali u dozvoljenim granicama.
To sa kalemom je sve ok i ne traba da te brine jer ta dva namotaja nisu medjusobno povezana ako mislimo na isti.

Stavi jednu licnu i ne beri brigu :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1674
*.dynamic.telemach.net.



+243 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja22.09.2022. u 15:50 - pre 19 meseci
Najbolje je da tu pločicu skroz izbaciš. Probušiš rupu na zadnoj strani i smontiraš DC utičnicu.
https://www.indiamart.com/prod...et-power-plug-16017358930.html
Nađeš neki punjač sa DC džekom 5V,2A i teraj. Ja sam to već više puta radio, niko se nije do sada požalio.

lp
baresi
 
Odgovor na temu

drunkyduck

Član broj: 19131
Poruke: 115



+4 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja22.09.2022. u 23:21 - pre 19 meseci
Citat:
gilopile:
Stavi slobodno 5V 2A i nece nista da se pregrejava. Kada iskljucis STB na daljinac, on ne vuce ni 50mA, tako da ce i punjac biti hladan. U radu, naravno, da ce se i grejati, ali u dozvoljenim granicama.
To sa kalemom je sve ok i ne traba da te brine jer ta dva namotaja nisu medjusobno povezana ako mislimo na isti.

Stavi jednu licnu i ne beri brigu :D


Hvala na odgovoru.

Proverio sam sve 4 diode. I tacno je, 2 su vrisnule. Oznaka na njima je IN4007 (MIC), ali se na internetu nalaze kao 1N4007 (MIC).

Sto se kalema tice, verovatno se nismo dobro razumeli. Kalem ima po dva namotaja. Svaki namotaj zavrsava sa dva kraja koja su zalemljena na po jednoj nozici. Kada sam merio otpor izmedju dve nozice, od istog namotaja, otpor je bio 0.4 oma. Ali kada sam izmerio isto to na drugom namotaju (izmedju dve nozice) otpor je bio velik (OL).

E sad, nasao sam da je jedan kraj tog namotaja prekinut, tj. nije zalemljen za nozicu. Uspeo sam da nadjem taj kraj, ali sam morao da odmotam '2 kruga'. Zatim sam taj kraj ponovo namotao oko nozice i zalemio. Sada je otpor i izmedju te dve nozice 0.4 ohma.

Pitanje: Da li ce se nesto sjbati jer sam 'odmotao' dva kruga sa kalema pre nego sto sam zalemio 'zdravi' kraj za nozicu? I da li to moze (sme) da se tako vrati (zalemi) nazad na svoje mesto na plocici?

Evo slike kalema:





Citat:
baresi:
Najbolje je da tu pločicu skroz izbaciš. Probušiš rupu na zadnoj strani i smontiraš DC utičnicu.
https://www.indiamart.com/prod...et-power-plug-16017358930.html
Nađeš neki punjač sa DC džekom 5V,2A i teraj. Ja sam to već više puta radio, niko se nije do sada požalio.


Takodje, hvala na odgovoru.

Danas sam spojio 'logic board' na napajanje od 5V preko mog bench power supply-a, i na set top box-u se pojavio natipos 'on' a nakon nekog vremena i 'C003' (verovatno gde je zadnji put bio).
Takodje, ovako (ne prikljucen na TV) je vukao struju od oko 0.7 A. Bar je toliko ispisivano na bench power supply-u.

Znaci, vase ideje da iskoristim adapter od 5V2A ce sigurno raditi. Samo bih voleo da 'opravim' i ovu 'power board' plocicu, cisto da imam onaj osecaj da sam i to 'popravio' (osim sto sam tu plocicu 'zaobisao' externim adapterom).
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1674
*.dynamic.telemach.net.



+243 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja23.09.2022. u 06:44 - pre 19 meseci
Ja misliim da mora tako biti kao što si uradio, ta dva namotaja manje neće igrati nikakvu ulogu. Što se tiče dioda, stavi bilo koje 1N4007, ta sedmica znači da ta dioda izdrži 700 V u kontra smeru,kad ne provodi, ne znam kako se kaže na srpskom. Tih dioda ima svugde, ne obraćaj pažnju na taj MIC.
Posle popravka, predlažem da skineš konektor za napajanje STB-a i proveriš da li si dobio 5 i verovatno 12 V na konektoru. Za svaki slučaj,
lp
baresi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja23.09.2022. u 08:43 - pre 19 meseci
Pa eto, nismo se razumeli oko namotaja. Ako si odmotao 2 kruga nista ne fali.

Pa mozes srediti i tu plocu, zameni te diode i taj IC, kondenzatore za svaki slucaj i radice.

AL najbrze i najlakse da se dovede u rad je da se napaja sa spoljnih 5V 2A. Mnogi modeli imaju spoljno napajanje...

Samo jedan hint, ako stavljas barell dzek, stavi tanji od najstandardnijeg 2.1mm, iz razloga da neko greskom ne ukljuci 12V kojih ima na svakom cosku od raznoraznih rutera i modema, pa da ga ne posaljes u vecna lovista sa 12V.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
87.116.166.*



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja23.09.2022. u 21:52 - pre 19 meseci
Juče sam preskenirso opet t2 i ništa novo nisam našaosa avale. Sve po starom baš bzze. Sad ću opet da pogledam na kp ono pojačalo pa možda sutra pokupim ako budem išao na f goru. Lepo bi bilo sa 700 din ulaganja uhvatiti i hr mux2
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
87.116.176.*



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja23.09.2022. u 22:13 - pre 19 meseci
Nema onog čiče što prodaje antenska pojačala ali ima ovaj pančevac: https://www.kupujemprodajem.co...-rf-modulatori/oglas/140947944
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

drunkyduck

Član broj: 19131
Poruke: 115



+4 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.09.2022. u 12:42 - pre 19 meseci
Citat:
baresi:
Ja misliim da mora tako biti kao što si uradio, ta dva namotaja manje neće igrati nikakvu ulogu. Što se tiče dioda, stavi bilo koje 1N4007, ta sedmica znači da ta dioda izdrži 700 V u kontra smeru,kad ne provodi, ne znam kako se kaže na srpskom. Tih dioda ima svugde, ne obraćaj pažnju na taj MIC.
Posle popravka, predlažem da skineš konektor za napajanje STB-a i proveriš da li si dobio 5 i verovatno 12 V na konektoru. Za svaki slučaj,


Hvala na odgovoru.

Evo mali update.

Dakle, zamenio sam dve neispravne didode i vratio kalem. Priljucio samo napojnu plocu na struju i ne desava se nista. Kada sam proverio napon koji daje kablic koji treba da napaja 'main/logic board', izmerio sam 7.04v.
Rekoh, ok. Daj da prikacim celu skalameriju pa da vidim da li ce raditi. Ali... ne radi. Ne boot-uje.

Raskacim sve i preko 'bench power supply-a' podesim 7v i probam da boot-ujem main board. Nece. Smanjim na 6V, opet nece. Tek kada sam svoje bench napajanje smanjio da daje 5V, tek tada se main board boot-ovao.

E sad, pitanje je....zasto powerboadr doaje na izlazu 7v (7.04) umesto 5?

Kako vidim, resenje ce biti sa adapterima od 5V2A. Ali me sada zanima, 'sta' je uzrok tome da power board daje 7v a ne 5 na izlazu ka main board-u?


Citat:
gilopile:
Pa eto, nismo se razumeli oko namotaja. Ako si odmotao 2 kruga nista ne fali.

Pa mozes srediti i tu plocu, zameni te diode i taj IC, kondenzatore za svaki slucaj i radice.

AL najbrze i najlakse da se dovede u rad je da se napaja sa spoljnih 5V 2A. Mnogi modeli imaju spoljno napajanje...

Samo jedan hint, ako stavljas barell dzek, stavi tanji od najstandardnijeg 2.1mm, iz razloga da neko greskom ne ukljuci 12V kojih ima na svakom cosku od raznoraznih rutera i modema, pa da ga ne posaljes u vecna lovista sa 12V.



Takodje, hvala na odgovoru.

Kao sto sam napisao u odgovoru baresi-u, iz nekog razloga power boad daje 7v a ne 5, sto dovodi do toga da main boad odbija da se boot-uje.

Sto se tice barell jack-a svratio sam do vremeplov-a. I kao sto si i napomenuo da trazim, imaju samo do 2.1mm. E sad, gde naci manje od 2.1?
Mozda je najbolje 'zbudziti' tako sto cu provuci kabl od adaptera za mob, na mestu kuda sada prolazi ovaj struji iz stekera, i tamo samo zalemiti + i - kontakt na main board. Tako niko nece moci da 'gura' sta mu padne na pamet jer nece biti ulaza (kao sto ga i sada nema jer je set top box dosao fabricki sa strujnim kablom koji 'ulazi' u set-top box.

...ipak bih voleo da taj power board dovedem u operativno stanje...ali eto...dobijam 7v umesto 5v na izlazu ka main board-u..
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.dynamic.a1.rs.



+1450 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.09.2022. u 20:05 - pre 19 meseci
Uhvaćeno svih 14 hr kanala mux1 i mux2 kompletirani izvrstan signal! Izgleda da im je repetitor bio u gowhancu!



Ukupno 180 kanala mađarske i kodirane sam pobrisao ostalo oko 30 kvalitetnih.



Kvalitet ću da testiram neki drugi dan sad smo brali i mleli grožđe jbg.
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1674
*.dynamic.telemach.net.



+243 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.09.2022. u 20:56 - pre 19 meseci
@drunkyduck, ako imaš LCR meter, proveri kondenzatore, ako su dobri i nema neku zener diodu ili stabilizator na izlazu, onda je možda nekoliko namotaja na primaru transformatora u kratkom spoju. Drugu logiku ne vidim. I nemoj dizati napon iznad 5,5 V jer digitalija to nikako ne voli. Jel taj usmerač isti kao na slici ili je drugačiji?
lp
baresi
 
Odgovor na temu

drunkyduck

Član broj: 19131
Poruke: 115



+4 Profil

icon Re: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja24.09.2022. u 22:48 - pre 19 meseci
Na sta mislis kada kazes 'usmerač' ?

Napojna ploca je bas ista ovakva:



Imam LCR metar. Razlemicu kondezatore pa proveriti koliki im je kapacitet.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: DvbT2 prijem signala sa avalskog tornja

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217529 | Odgovora: 2220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.