Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sahranjen Drug Tito

elitemadzone.org :: MadZone :: Sahranjen Drug Tito

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27560 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.178.*



+559 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito23.05.2020. u 23:03 - pre 47 meseci
A ovako fina, razdragana, nasmejana, raspoložena za igru i kreveljenje persona, nije mogla pobiti 20 do 40 miliona ljudi :)


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito23.05.2020. u 23:30 - pre 47 meseci
Staljin je bio Super!


Ubijao je leteće kornjače, pacove, aždaje i sl. stvorenja. Na kraju je ubio kralja (u obliku aždaje) i spasio princezu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito19.06.2020. u 11:29 - pre 46 meseci
Ja sam sa obdaništem čekao štafetu 1979 - poslednju sa njim. Vaspitačice su digle toliku prašinu da sam bio pod utiskom kao da bog silazi na zemlju. Otac mi je rekao da je Tito čovek od krvi i mesa, koji greši kao i svi drugi, kao i tata. Dobili smo u obdaništu zadatak da napravimo kući zastavice Jugoslavije kojima ćemo da mašemo. Moj tata se kao fol zeznuo, pa napravio srpsku trobojku sa petokrakom i rekao: "Nema veze. Nije jugoslovenska, ali je srpska. Može i to.". U obdaništu su vaspitačice napravile histeriju oko toga, bez obzira što sam im objasnio isto što i otac meni. Nisu znale šta da rade. Na kraju su me pustili sa tom zastavicom kao otpadnika, jer zamene nije bilo.

Kada sam pošao u školu, išao sam u takozvani boravak, gde su nas čuvale vaspitačice dok su roditelji na poslu. Ja sam sa drugom bio dežurni i mlatio sam sunđerom unaokolo. Drug mi je govorio da ne radim to jer će ostati belo od krede kada se osuši. Ja to nisam razumeo jer ništa još nije bilo vidljivo, a imao sam samo 7 godina (prvi razred osnovne škole). Kad je došla vaspitačica, videle su se bele fleke od krede, uključujući i isprskanu Titovu sliku. Ja nisam razumeo kako se to desilo i mislio sam da nisam ja, ali da nemam ni objašnjenje. Krenulo je iživljavanje nadamno. Plakao sam, klečao, pucala mi je glava i na kraju su mi rekli da dovedem roditelja. Otac im je objasnio da ja to ne bih uradio namerno i smirile su se.

Jedan pesnik je bio dva meseca u zatvoru zato što je ušao u kafanu i rekao "Av, av, da nam Tito bude zdrav.".

Sam Tito je rekao da pošto u Americi ima demokratije jer svako može da izađe na ulicu i slobodno kaže šta misli o predsedniku Karteru, onda i kod nas ima demokratije jer i kod nas svako može da izađe na ulicu i da slobodno kaže šta misli o predsedniku Karteru.

E, sad, šta je konkretno falilo tom sistemu.

Privreda je bila nerentabilna, prvenstveno iz sledećih razloga:

1. Nije bilo nikakvog stimulansa. Plate su se određivale tabelarno, prema školskoj spremi, radnom mestu i radnom stažu, bez obzira koliki učinak imaš. Tako su nastale izreke "radio ne radio, svira ti radio" i "ne mogu toliko malo da me plate, koliko ja mogu malo da radim".

2. Lični interesi direktora su bili suprotstavljeni interesima preduzeća. Ako nešto može da se razvija u preduzeću ili da se uvozi iz Nemačke, uvoziće se jer od razvoja u preduzeću direktor nema ličnu korist, a u slučaju uvoza direktor ima službena putovanja, ždranja, dnevnice i provizije za potpisivanje ugovora (podmićivanje direktora preduzeća kupca o trošku preduzeća kupca, tako što se u ugovoru napiše viša cena, a onda prodavac višek da direktoru preduzeća kupca). Naravno, tu je glavni problem donošenje loših odluka, a ne ta provizija.

3. Samoupravljanje je podrazumevalo zajedničko odlučivanje. Odatle sledi zajednička odgovornost, što zapravo znači odsustvo odgovornosti.

Na nerentabilnoj privredi je bila zasnovana neodrživa ekonomija, koja se održavala prilivom para sa Zapada, koji je tako finansirao našu nesvrstanost (jer kao socijalistička zemlja svakako nismo mogli da budemo NATO članica, pa da onda ne budemo zemlja Varšavskog ugovora). Naravno, to je trajalo dok je Zapadu naša nesvrstanost bila zanimljiva.

1981 je inaugurisan Ronald Regan, čija je strategija borbe protiv komunizma bila pre svega zasnovana na dizanju vojnog budžeta na 220 milijardi dolara godišnje. Da bi CCCP to pratio, digao je svoj vojni budžet na 150 milijardi dolara godišnje. Međutim, pošto je američka privreda bila mnogo jača od sovjetske, Americi to nije bilo veliko budžetsko opterećenje, dok je CCCP-u to bilo veliko budžetsko opterećenje. Time je izazvana ekonomska kriza u CCCP-u (stezanje kaiša).

Tako je naša nesvrstanost prestala da bude zanimljiva Zapadu, pa je Zapad zavrnuo slavinu i nerentabilnost jugoslovenske privrede se ispoljila u vidu jugoslovenske ekonomske krize 80-tih, kada je svaka sledeća godina bila lošija od prethodne. Imali smo inflaciju, gde su cene rasle brže od plata, pa je potrošačka korpa bila sve manja. Jugoslovenska ekonomska kriza je kulminirala raspadom zemlje i ratovima 90-tih.

1984 je Regan napisao dekret u kome konstatuje

1. Da Jugoslavija svojom umerenom i nesvrstanom politikom najbolje služi zapadnim interesima.

2. Da podržava teritorijalni integritet i suverenitet Jugoslavije, kao i jedinstvo naroda Jugoslavije.

3. Da je Jugoslavija pogođena teškom ekonomskom krizom.

4. Da nudi ekonomsku. privrednu i vojnu pomoć, pod uslovom da se politika Jugoslavije zaokreće prema tržišnoj ekonomiji (kapitalizmu) i liberalizaciji (demokratiji).

Štagod mislili o Reganu (daleko od toga da je bio duša od čoveka), ponuda je bila vrlo poštena, jer naravno da nisu hteli unedogled da finansiraju naš socijalizam i nerad, nego da nam pomognu u prelasku na održiva rešenje. Međutim, komunjare su je odbile zato što su komunjare, budući da to nije u skladu sa politikom "i posle Tita Tito".

Inače, Sveti Sava je Srbiji uredio dobre odnose i sa Rimom (od koga je uzeo krunu) i sa Carigradom (od koga je uzeo veru) i to je dugo funkcionisalo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito19.06.2020. u 13:03 - pre 46 meseci
Srpska trobojka sa petokrakom u sredini je bila zvanična zastava Socijalističke Republike Srbije.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito19.06.2020. u 13:37 - pre 46 meseci
Nas su kao malo starije vodili jednom , ali ne u obdanistu . U obdanistu iako je bilo relativno blizu Tita geogrfski , nikada nista nije bilo od njega , nije bilo ni neke indoktrinacije .

Kasnije su nas u 2. razredu vodili na ispasce poslednji docek , kada se vracao valjda sa Kube ili gde mu je vec bilo zednje putovanje . Tada su nas odveli peske do Topcidera i dali nam zastavice , nismo sami pravili . Ispiranje mozgova je naravno postojalo kao i svugde ali to zavisi od coveka , i deca su mali ljudi koji se u karakteru malo menjaju . Kod mene se to slabo primalo .

Secam se opste histerije kada je umro , tada sam bio 3 razred . Histerija mi je jos onda izgledala Fejk . Naravno bilo je ljudi koji su ga iskreno zalili , ali bilo je i previse fejka . Ja za njim nisam ni suzu pustio ni javno ni tajno . Potpuno sam ga dozivljavao kao Lazni - nametnuti autoritet .

Nikakvih trauma oko Tita i njegovog sistema nisam osetio u detinjstvu .

Privreda . Realno poslednjih 10-tak godina zivota , Tito je imao mali uticaj na privredu .Malo posle njegove smrti je nastao Bankrot SFRJ . 1981 . i cuveni bonovi za zejtin , ulje , secer itd .

Mada nije postojala opsta Uranilovka kako se misli . Postojale su i onda firme tada nazivane OUR , SOUR itd i firme . Dobre i lose .

Nesto se , nista nije promenilo ni 1980 do 2020 , a verovatno nece nikada ! A to je da NBYU nekada i pod njom kovnica novca su bile i onda i danas NBS , institucija koja ima najvece plate ! Na drugom kraju su postojale firme koje su jos 80-tih isplacivale minimalac i bile bankrot , na primer EI Pupin telefoni , Zemun Polje !

Unutar samih pojedinacnih firmi i institucija je postojala raspodela ovakva bas kao sto je napisano , sta imas od skole pa tolika plata , ali izmedju razlicitih firmi su postojale ogromne razlike ! Pa je u saveznim organima spremacica imala platu kao neko sa srednjom ili visom skolom u losijoj firmi ! Isto u firmama tipa GENEX i slicno . Neki su delili stanove na veliko , neki nikada itd . Ogromne razlike .

Onda se mnogo manje Kralo nego danas i nego kada je bio Milosevic na primer , kao neka medjustepenica ! Iako se sistem Socijalizma kod nas zasnivao na predpostavljenom postenju Rukovodioca i kada su krali , bilo je vise kraduckanje iz vise razloga . Jedno je postojanje Uredjenog sistema , koji nije zasnovan na pljacki , drugo je misao o Vecitosti i nepromenjivosti samog sistema ! Ako ce sistem postojati doveka i bicu direktor 30 godina , nemam potrebu da odmah i sada ukradem za 3 zivota , nego mogu da kraduckam da se ne primeti po malo !

Sada je sistem organizovane pljacke , od strane vlasti . Plus svest da nijedna vlast nije vecita .
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito19.06.2020. u 13:44 - pre 46 meseci
Ma Nedeljko ima teoriju i sad izmišlja dokaze.
Citat:
1. Nije bilo nikakvog stimulansa. Plate su se određivale tabelarno, prema školskoj spremi, radnom mestu i radnom stažu, bez obzira koliki učinak imaš. Tako su nastale izreke "radio ne radio, svira ti radio" i "ne mogu toliko malo da me plate, koliko ja mogu malo da radim".

Netačno! Već sam pisao o ovome, i o slučajevima da je vrhunski KV ili VKV majstor često imao platu veću od direktorove.
Citat:
3. Samoupravljanje je podrazumevalo zajedničko odlučivanje. Odatle sledi zajednička odgovornost, što zapravo znači odsustvo odgovornosti.

Netačno! Odlučivalo se ubedljivo najčešće (da ne kažem "uvek" jer nemam uvid u sve odluke svih radničkih saveta u celoj Jugoslaviji) onako kako su generalni, tehnički, komercijalni i finansijski direktori tražili. Postojala su stručna tela u preduzećima koja su analizirala predloge i predlagala izmene. Naravno da su se pitali i zaposleni i sindikat, ali najčešće oko stvari nevezanih za poslovanje. I ne jednom su generalni ili finansijski direktor dobili otkaz ako preduzeće konstantno loše posluje.
Citat:
2. Lični interesi direktora su bili suprotstavljeni interesima preduzeća. Ako nešto može da se razvija u preduzeću ili da se uvozi iz Nemačke, uvoziće se jer od razvoja u preduzeću direktor nema ličnu korist, a u slučaju uvoza direktor ima službena putovanja, ždranja, dnevnice i provizije za potpisivanje ugovora (podmićivanje direktora preduzeća kupca o trošku preduzeća kupca, tako što se u ugovoru napiše viša cena, a onda prodavac višek da direktoru preduzeća kupca). Naravno, tu je glavni problem donošenje loših odluka, a ne ta provizija.

Ovo je posebno zanimljivo jer od reči do reči opisuje nove gazde koje su posle privatizacije u Srbiji vodile firme do ubrzanog stečaja, gašenja i rasprodaje imovine. A to je onaj vrli kapitalizam koji je smenio Titovo samupravljanje i koji smo (kapitalizam) željno čekali.
Citat:
Jedan pesnik je bio dva meseca u zatvoru zato što je ušao u kafanu i rekao "Av, av, da nam Tito bude zdrav.".

A jedan srpski domaćin je uhapšen zato što je čašćavao kafanu kada su ubili Đinđića. Uhapšen je, a u saopštenju policije navedeno je "da će istraga utvrditi da li je na neki način prekršen zakon"!?
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito19.06.2020. u 18:51 - pre 46 meseci
Dođu mi deca iz osnovne škole, pitam ih šta ste radili - Na srpskom smo pisali sastav o Svetom Savi, iz istorije smo učili o Svetom Savi, na likovnom smo crtali Svetog Savu, na muzičkom smo pevali o Svetom Savi... Odem na roditeljske - tamo iznad tabli, gde je nekada, kada sam ja išao u istu školu, visila po jedna Titova slika, sada vise po 4 ili 5 sa Svetim Savom i ostalim popovima. U drugoj učionici, na od prozora naspramnom zidu, visi još i panel sa jedno 5-6 dodatnih popova. Sreća pa su skoro sva ostala deca izabrala građansko za izborni predmet, inače bi i ovi moji, zbog društva, išli na veronauku da još dodatno uče o Svetom Savi.

Kada sam poslednji put bio u sali za venčanja opštine Voždovac, umesto jedne Titove slike je, na 3 zida u 3 reda, visilo na desetine slika popova. Sveti Sava na centralnoj poziciji, je li. Pre neki dan vrtim kanale po TV-u i na jednom neka nafrakana sa noktima od 5 cm kao nešto kuva i objašnjava da je i Sveti Sava koristio isti recept za to jelo. Na nekom sledećem neka istorijska emisija o Svetom Savi. Vrtim dalje, neki dečiji hor peva o Svetom Savi...

Nema šemse da dan prođe bez Svetog Save... I to sve lažu, bez i da trepnu. Evo, od danas - "Stazama Svetog Save prepešačio 800 km za 15 dana", i to bos, i još nije hodao putem već livadama. E hebote, 'ajde Tile, leba ti, ustani iz groba da ja legnem umesto tebe.

Počeo sam da sanjam Svetog Savu kako gradi bolnice, kliničke centre, fakultete, aerodrome, auto-puteve... a ovaj mi objašnjava kako me je nekada Tito nedemokratski indoktrinirao jer sam mahao zastavicom svoje zemlje.

Citat:
Nedeljko: Jedan pesnik je bio dva meseca u zatvoru zato što je ušao u kafanu i rekao "Av, av, da nam Tito bude zdrav.".


"Jakov Grobarov" je često dopadao Padinjaka isl. zato što je znao da bude i nezgodan kada se napije, da lupa i razbija po kafanama, zbog skitničarenja itd... pre nego iz razloga što je u kafani samo nešto rekao.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito19.06.2020. u 21:44 - pre 46 meseci
A ko ti kaže da je Jakov Grobarov u pitanju i da je napravio bilo kakav nered.

Lik mi delo Josipa Broza Tita su bili zakonom zaštićeni. Bilo kakva šala na račun Tita je bila krivično delo.

Eto, Sveti Sava je za Srbe i Srbiju uradio sve što je uradio, da ga i dan-danas slave. Koji je tvoj društveni doprinos?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ineve74
Srbija

Član broj: 338256
Poruke: 274
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+27 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito19.06.2020. u 23:11 - pre 46 meseci
Evo citam danas malo istine oi mracnom dobu.
https://www.blic.rs/riznica/te...amp;utm_medium=sidebar_riznica
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.178.*



+559 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito20.06.2020. u 05:02 - pre 46 meseci
Verovatno bi jedan od većih problema za idolopoklonike bio objasniti im da u učionici uopšte ne mora nikakva a pogotovu ničija slika da stoji, pogotovo ne iznad table (valjda da nadgleda učenike i kad predavač ne gleda? Svojevrstan primitivan tip kvazi video nadzora).

Zamisli Drug Tito u kabinetu za jezike, koji nikad nije naučio sopstveni jezik, ili Sveti Sava bilo gde van bogomolje. U kabinetu za hemiju treba periodni sistem, u kabinetu za biologiju neki poster sa lišćem i dosta, još ako to deca naprave sama može da se menja svake godine. I može ona vitrinica sa kamenčićima da stoji u hodniku, sa Titom i Savom, tim velikim državnicima :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ineve74
Srbija

Član broj: 338256
Poruke: 274
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+27 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito20.06.2020. u 12:03 - pre 46 meseci
U severnoj koreji svaka kuca mora da ima sliku predsednika i njegovog oca.Kad gori kuca moraju to prvo da spasavaju ili su naebali.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.vipmobile.rs.



+559 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito20.06.2020. u 12:14 - pre 46 meseci
Možda je to neka vredna slika predsednika i njegovog oca umetničko delo, pa im je bolje to prvo da spasavaju nego belu tehniku, je l se kaže spasavaju ili spašavaju?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

jmalic

Član broj: 341613
Poruke: 9
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito20.06.2020. u 14:56 - pre 46 meseci
Citat:
MajorFatal:
Bog da mu dušu prosti :) Šteta što nije ostavio naslednike tako sposoban, nego sve neke budale..



"Sve ostavljam sebi" kao Deda Pantelija?
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito20.06.2020. u 15:01 - pre 46 meseci
Citat:
MajorFatal:
Možda je to neka vredna slika predsednika i njegovog oca umetničko delo, pa im je bolje to prvo da spasavaju nego belu tehniku, je l se kaže spasavaju ili spašavaju?







Bolje spasen nego spašen

https://uptobox.com/jofr6bq5s45w

Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jmalic

Član broj: 341613
Poruke: 9
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito20.06.2020. u 15:01 - pre 46 meseci
Citat:
ineve74:
U severnoj koreji svaka kuca mora da ima sliku predsednika i njegovog oca.Kad gori kuca moraju to prvo da spasavaju ili su naebali.


Vidi, posto je veci deo puchanstva Srbije poreklom ili iz Gornjeg Kozoprca ili preko Drine, neka se slika ili predmet obozavanja se mora posedovati, nemoralno bi bilo da je nema

:D
 
Odgovor na temu

jmalic

Član broj: 341613
Poruke: 9
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito20.06.2020. u 15:04 - pre 46 meseci
Citat:
Tajmija:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Java lupa ko maksim, ja sam nazalost bio podvrgnut ispiranju mozga dok je jos zlikovac bio ziv.
Danas se prica da je Vucic diktator, a on je blagi povetarac i po meni uopste nije diktator kakav
je bio Tito. To zlo se pamti dok si ziv, tim pre sto me je potkacilo kada sam bio tako mali, a svestan.



Diktatura uopšte nije loš sistem vladavine kod naroda koji još nisu dostigli taj nivu svesti i obrazovanja da bi sami mogli da koriste demokratiju, a to važi za naš narod i narod u okruženju. Mi smo uveli demokratiju, pa se nije nešto nije primila, i dešava nam se to što nam se dešava.


Drug Tito je bio Robin Hud savremenog doba, zlikovac koji je sve svoje 'zločine' radio kako bi normalan narod živeo i uživao u slobodi.

Postoje svega par stvari koje se zameraju Titu danas, od strane istoričara.

1. Ubistva četnika i ustaša posle rata.

Čovek koji je bio prvi na frontu u WWII, čovek koji je život stavio na kocku da bi svetu rekao SMRT FAŠIZMU dok su ove dve grupe radile strašne zločine zbog fašističke ideologije sarađivajući sa okupatorom, kako bi jedni druge istrebili.

Narod, čista srca i obraza je ginuo za slobodu, i kada su na kraju sa svim žrtvama uspeli da pobede i zarobe okupatora koji im je toliko zla naneo, šta je trebalo? Da im daju nacionalne penzije i ordene?

Iako nisam za ubistva, smatram da su ti ljudi dobili šta su zaslužili, i da je sa time počela epoha slobodnog života, koja ne bi mogla biti da su ti ljudi ponovo postali deo oslobođenog naroda.


2. Otimanje od bogatih i davanje narodu.

Ovo se danas smatra zločinom, i tad je možda, pa otuda Tito zločinac, međutim, ovo je primer onoga što se dešava danas, a tada se nije dešavalo jer su bili neki zli ljudi, koji su otimali od nekih 'poštenih i imućnih' koji su jelte krvavo zaradili sve.

Najglasnija je crkva kojoj je i najviše oduzeto, jer je najviše i imala, iako nikome nije jasno odakle i zbog čega joj sve to treba. I da, crkva je ta koja najviše kalja ugled Druga Tita, pa otuda i toliko mržnje prema liku i delu ovog čoveka u 21.veku.

I tako je Drug Tito uzimao od crkve parcele i gradio, škole, fabrike, univerzitete, bolnice, domove zdravlja i ostali sadržaj od značaja za sve ljude.


Danas kada više nema ovog zlog diktatora, kada demokratija cveta, ista nam crkva otima nacionalno zemljište(oni kažu vraća kroz restituciju, jer su našli papire starije od Biblije da je to bilo njihovo) i na mestu gde treba se sagradi dom zdravlja, oni grade svete hramove.



3. Gušenje verskih i nacionalnih sloboda.


Jugoslavija kao što bi danas trebala biti Srbija je bila Sekularna, i ni jedna verska organizacija nije mogla da se meša u državna pitanja, niti da bude deo državnih protokola i službi.

To je ono kako bi po ustavu danas trebala da izgleda Srbija, međutim, stanje na terenu je mnogo drugačije. Demokratija šta ćeš.

Jugoslavija je nastala na ideji Bratstva i Jedinstva, što znači da nikakve podele nisu dozvoljenje, svi smo Jugosloveni, cenjeni i poštovani podjednako.

Svi znamo šta se desilo 10 godina posle smrti diktatora, i šta znače podele u društvu na ove i one, i do čega dovode...


S obzirom da je Jugoslavija bila zemlja koja je ulagala u nauku i na istu se oslanjala, religiji nije bilo mesto, jer su ta dva kontradiktorna. Danas kada su dozvoljene sve slobode, Religija upire prst u nauku da je to 'jeres' i odvraća ljude od bavljenja istom, ili još gore, poštovanje naučnih saznanja, jer zna se, jedina istina je napisana u jednoj knjizi pre 2000.godina i sve ostalo je laž.

Ok, ovo se može smatrati i slobodom govora, a to je sledeće što se zamera komunistima, ali s obzirom da religija ima neke opasne dogme, gde odvraća ljude od posete lekaru i sl. ovo se ipak mora saseći u korenu, jer bi doveo u opasnost Jugoslovenski narod. Isto tako su bili strogo zabranjeni vračevi, isterivači duhova, skidači crne magije.. danas opet demokratija, pa opet imamo slične magove na televizijama.


4. Gušenje slobode govora(ili tačnije govora mržnje)


Još jedna stvar zbog koje je diktator danas omržen od strane pojedinaca. Tačno je da sloboda govora nije bila na nivou demokratije danas, ali postojale su svega par fraza koje zabranjene i to ne iz hira, već zbog stabilnosti države. Došla sloboda govora, nestala država.


5. Goli otok


Kontraverzni zatvor koji je svima dobro poznat gde su završavali glasni nacionalisti, ubice, lopovi, silovatelji, protivnici vlasti koji su hteli da ruše državu.

Danas će mnogi reći da su to bili nehumani uslovi, po nekom dokumentarcu sam video da to baš i nije istina, i da su tamo ljudi radili, da su se čak i školovali.


Nije bio hotel, ali većina(čast izuzecima) su to i zaslužili.

Znači, sistem je funkcionisao na odstanjenju kukolja od žita. 99% naroda je bilo srećno i zadovoljno, i želeli su bratstvo i jedinstvo, a svuda se nađe onaj ko hoće hleba preko pogače pa krene da širi svoju propagandu i truje narod. Neko bi rekao: pa dobro ne može on da zatruje narod svojom mržnjom i frustracijama, ali ništa nije bilo prepušteno slučaju, jer postoje ljudi koji mogu da ubodu u centar i da naprave takav uticaj da ljudi koji su do juče pili kafu zajednu se danas gledaju preko nišana(dobro poznat slučaj nakon raspada Jugoslavije)

Najbolje je rešenje svakako odaljiti takvog čoveka, i pustiti narod da živi svoj bezbrižan život.

Za lopove i silovatelje ne treba trošiti reči, Jugoslavija je bila jedna od najsigurnijih zemalja u čitavom svetu, i to sve zbog diktature. Sad imamo demokratiju pa se ubici sudi na slobodi, pa kad ubije još dvoje onda ide u zatvor.



Dabogda ziveo u diktaturi i bio predmet njenog interesovanja.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito20.06.2020. u 16:53 - pre 46 meseci
Ma da, ravnopravnost u komunizmu... pogledajte kvalitet prozora koji su se proizvodili u Srbiji, a pogledajte one koje je proizvodio Slovenijales. Ali, u Srbiji su se uglavnom prodavali ovi "naši", jer su bili mnogo jeftiniji, za sirotinju što bi se reklo... takođe, ista firma je proizvodila neke kauče koji su bili krš živi, kvalitet nula, ne znam da li su još neki nameštaj proizvodili... potom pogledajte one regale od iverice, ima li iko da je mogao da našteluje vrata da stoje kako treba?

Jednostavno, fušerilo se na sve strane, jer smo tako bili u mogućnosti, pošto kupac nije imao maltene nikakav izbor. Sva privreda je bila dirigovana, pa nije mogao npr. TAM da proizvede duplo više kamiona nego prethodne godine, jer bi možga ugrozio Zastavu koja je takođe proizvodila kamione, a takođe obe firme nisu mogle da proizvode veće kamione koji su bili rezervisani za FAP.

I onda mnogi hvale ta vremena, a privreda je bila osuđena na propast i održavala se prvo doznakama iz inostranstva (izvoz gastabajtera u Nemačku i Francusku iz posredovanje države), a potom brzim i ogromnim zaduživanjem od 1970. do 1980. godine (dug porastao sa 4,5 na oko 22 milijarde dolara).


To što je nekima bilo super, neki dobijali ogromne stanove od preko 100kvm, to ne znači da je država bila dobra i da je većini bilo dobro. Neki su i 1988. godine išli u Grčku na letovanje, a neki nisu mogli deci da priušte normalnu obuću. I kad je narod pomislio da ne može biti gore, došle su 90-te.
I zato narod poslednjih 20 godina i dalje održava u životu iste političare, jer se plaši da ne bude gore, recimo od mnogih penzionera ćete čuti "ma ćuti kad je penzija redovna, kolika god da je".
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito20.06.2020. u 18:01 - pre 46 meseci
Kad sad vidim svu popovsku žgadiju, bogatu preko svake mere, ogrezle u kriminalu raznolike vrste, ogrezle u pederastiji i pedofiliji, dođe mi žao što ih Tito nije do kraja zatro.

Čuj, "Tito oduzeo crkvenu imovinu" ?!? Pa otkud im imovina, da je nisu kojim slučajem poštenim radom zaradili?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.178.*



+559 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito20.06.2020. u 19:07 - pre 46 meseci
Pa narod im poklonio, "za dušu"? :) Rekao bih da nema toliko pederastije kao kod katolika jer pravoslavni kandidat za popa mora prvo da se oženi, pa time stiče uslov da postane pop, za razliku od katolika koji se kao drže celibata, dok se jednog dana ne pojave optužbe neke nesretne dece. To da budu bogati ne bi mi smetalo, ni za njih ni za političare ljigave, nek budu bogati koliko hoće dok ne kradu, ali na primer na Fruškoj gori neku zemlju restitucijom vratili nekom manastiru, i sad seku desetine, a možda i stotine hektara nemilice u sred nacionalnog parka, to je njihovo sad znaš, pa da poseku dok još mogu u saradnji sa Srbijašume naravno..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Sahranjen Drug Tito20.06.2020. u 20:02 - pre 46 meseci
Citat:
MajorFatal: ....Rekao bih da nema toliko pederastije kao kod katolika jer pravoslavni kandidat za popa mora prvo da se oženi, pa time stiče uslov da postane pop, za razliku od katolika koji se kao drže celibata, dok se jednog dana ne pojave optužbe neke nesretne dece...


https://sh.wikipedia.org/wiki/Hijerarhija_Pravoslavne_crkve

Svi iznad popova su monasi, da ne bude zabune
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sahranjen Drug Tito

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27560 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.