Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ROBOT kosilice i sve o njima, samogradnja ili kupovina polovne?

elitemadzone.org :: TechZone :: ROBOT kosilice i sve o njima, samogradnja ili kupovina polovne?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8822 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: ROBOT kosilice i sve o njima, samogradnja ili kupovina polovne?21.05.2020. u 17:49 - pre 47 meseci
Da definitivno su na KP totalni otpatkari oni što se polakome na buvljaku pa posle kukaj plači kako ne može da se nabudži. Ne znam nije mi to baš za toliku investiciju, odneće to neko... Sobzirom da tuda stalno prolazi onaj ganci kombi "skupljam staro gvožđe" mile vidi nešto mrda, diži ga

Sa druge strane ima tu puno prostora za igru ako me razumete, ima ko to da pokosi ali treba ići u korak sa vremenom. Ovaj Bosch indego je recimo pun bagova, gledam samo tastature im crkavaju a mora da se menja ceo komplet sa displejom, 500 evra! Katastrofa zvana bosch!

Opet nebi bio loš kao neka osnova za nadogradnju, ima baterije, motore, senzore, točkove itd. Ostalo se proda ovima na kp što se ništa ne razumeju a trebaju im pare.
Ima sada i Bosch indego nov da se kupi za 300+ evra ali mi se za to ne daju pare.
Ima robomow za 250 evra kompletan ali je nestao oglas juče. Ide i preko aplikacije čini mi se mnogo bolji izbor.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: ROBOT kosilice i sve o njima, samogradnja ili kupovina polovne?22.05.2020. u 11:49 - pre 47 meseci
Dal se isplati uzeti Bosch Indego sa postoljem zaključan pa sve povaditi sem motora i baterija još koječega i ubaciti unutra arduino? Po mojoj nekoj proceni to je oko 80 evra + punjač. Originalni displej i tač bi mogao da se proda i refundira deo troškova jer im to stalno crkava. To im je potrošni materijal.
https://repalmakershop.com/pag...ter-electronics-parts-to-order
Ovaj projekat mi se čini do sada najkompletniji i uglavnom je potpuno arduino.
https://repalmakershop.com/pag...ted-lawn-mower-community-makes
Problem nastaje i to što originalni bosch motor radi na 36 volti i ima čini mi se 6 žica dok ovaj u projektu ima samo 2? Ovako bih izbegao silne lomove pravljenih komponenti mada opet ne znam šta vreba u boshovoj kuhinji malih velikih kvarova.

Opet mogla bi da se uradi lepa tema i verujem da bi dosta ljudi uradilo ovakvu ili sličnu konverziju. Ako ništa onda mi otpatkarske zemlje trećeg sveta :D


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: ROBOT kosilice i sve o njima, samogradnja ili kupovina polovne?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8822 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.