Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260591 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"23.01.2022. u 19:43 - pre 27 meseci
Pisac, ostao si nedorečen. Ko ili šta je ta "organizacija"?

Verujem da će se mnogi nasmejati na ono što ću reći, ali mene cela ova stvar zanima, ako se tako može reći, sa metafizičkog aspekta. Koliko god uspevao da shvatim pojedinačne elemente, nikako ne mogu da uhvatim širu sliku i da sklopim mozaik. Definitivno, imam utisak da se ljudima upravlja kao stokom i da se neko čije namere nisu nimalo lepe, bolje reći, deluje da su monstruozne, poigrava čitavim čovečanstvom. Tog nekog, kojeg ti zoveš organizacijom, ja bih ga označio sa nešto, to nešto. Imam utisak da to nešto nije čovek i nisu ljudi, da je u pitanju nešto neljudsko. To je ono što mene užasava, a ne sama moć koju ima i koja je nesumnjiva. Još manje me pogađa to što "ljudi lagano postaju zveri", jer to baš i ne odgovara istini. Ljudi ne postaju zveri, nego sve više pokazuju svoje pravo lice što i nije veliko čudo. U miru i blagostanju, svi ljudi ili dobar deo su ljubazni i predusretljivi, kulturni i obazrivi. Pošto se situacija u kojoj živi dobar deo čovečanstva može označiti svojevrsnim ratnim stanjem, dolazi do neke vrste podele, odvajanja, što bi se reklo diferencijacije. Taj koji bi da hapsi i zatvara, ne želi on to od juče, to je u njemu oduvek bilo, a sada je samo našao opravdanje.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"23.01.2022. u 21:01 - pre 27 meseci
Nije ovo tema za tu diskusiju.
Niti sam ja dorastao diskusiji o tome, morao bih proučiti knjige koje sam oduvek podcenjivao.
Ali sve ono čemu sam se smejao pre 3 decenije se očito ostvaruje na svim frontovima... samo se treba odmaknuti od drveta i ugledati šumu. Pa je od smešnog postalo zastrašujuće.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2022. u 11:04 - pre 27 meseci
Citat:
Bradzorf012: Pisac, ostao si nedorečen. Ko ili šta je ta "organizacija"?

. Ljudi ne postaju zveri, nego sve više pokazuju svoje pravo lice što i nije veliko čudo. U miru i blagostanju, svi ljudi ili dobar deo su ljubazni i predusretljivi, kulturni i obazrivi. Pošto se situacija u kojoj živi dobar deo čovečanstva može označiti svojevrsnim ratnim stanjem, dolazi do neke vrste podele, odvajanja, što bi se reklo diferencijacije. Taj koji bi da hapsi i zatvara, ne želi on to od juče, to je u njemu oduvek bilo, a sada je samo našao opravdanje.


Upravo tako - neko mnogo pametniji od mene je davno rekao da kriza, pare i oružje ili izvlače ono najgore ili ono najbolje iz ljudi.. Svi ti koji bi da "kolju nevakcinisane" ili da im oduzimaju imovinu,osiguranje, zabranjuju ovo i ono (imali smo i na ovoj temi par takvih zabavljača) su isti oni koji bi da kolju Hrvate, Balije, Delije, Grobare, Vučićevce, Đilasovce, iPhoneovce, Samsungovce i generalno sve koji misle drugačije - u realnosti verovatno ne bi bili sposobni ni lubenicu da iseku nožem, ali bi revnosno klali sve koji misle drugačije..

Imao sam sreću da kao jako mali odrastam uz Star Wars, Star Trek, onda kao srednjoškolac uz Harry Pottera i LOTR.. i tu sam naučio da i u realnom životu imaš imperiju i pobunjenike, Lord Voldemorta i decu iz Hogwartsa, Saurona i Hobite i slično i imaš gomilu ljude koji će odabrati strane.. Neko će se boriti na strani malog čoveka - protiv nepravde, ugnjetavanja, golijata, a neko će odabrati da u ime "imperije" maltretira i ugnjetava sve koji misle drugačije.. Tako je oduvek bilo.. I u doba Turaka smo imali Markoviće, Petroviće, Jovanoviće koji su bili turski vazali i u doba WWII smo imali Markoviće, Petroviće, Jovanoviće koji su bili upravnici logora i šurovali sa Švabama.. zašto toga ne bi bilo i sada.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2022. u 11:45 - pre 27 meseci
Davno u neko vreme malo vece Demokratije nego danas , dok je jos postojala RTNS , i kada sam jos gledao TV , anketa na ulicama Novog Sada !

Tema ankete TOLERANCIJA !


I ljudi lupaju svasta i jedan mladic , ocigledno pogadja u sustinu sa odgovorom !

" Ne podnosim Netolerantne ljude ! Sve bi njih trebalo po kratkom postupku " !!
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2022. u 13:01 - pre 27 meseci
Imaš od nedavno Insajder TV, za sada su ok.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2022. u 14:44 - pre 27 meseci
Citat:
Bradzorf012: Ljudi ne postaju zveri, nego sve više pokazuju svoje pravo lice što i nije veliko čudo.

Potpisujem. Cak dva nezavisna eksperimenta su to i potvrdila:

1. Eksperiment Stenlija Milgrama
2. Stenfordski eksperiment

Sto bi rekli nasi stari - daj coveku vlast, pa ga vidi kakav je ...
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2022. u 16:57 - pre 27 meseci
Je l po ovom Stenfordskom sniman film Das Experiment (ili američki rimejk - The Experiment - životna uloga Foresta Whitakera)?
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2022. u 17:18 - pre 27 meseci
Citat:
Turmen: Je l po ovom Stenfordskom sniman film Das Experiment (ili američki rimejk - The Experiment - životna uloga Foresta Whitakera)?

Bas tako. :-)
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"24.01.2022. u 19:44 - pre 27 meseci
Citat:
B3R1:
Citat:
Bradzorf012: Ljudi ne postaju zveri, nego sve više pokazuju svoje pravo lice što i nije veliko čudo.

Potpisujem. Cak dva nezavisna eksperimenta su to i potvrdila:

1. Eksperiment Stenlija Milgrama
2. Stenfordski eksperiment

Sto bi rekli nasi stari - daj coveku vlast, pa ga vidi kakav je ...


Šta su po tvom mišljenju čak dva nezavisna eksperimenta potvrdila? Da ljudi ne postaju zveri, nego sve više pokazuju svoje pravo lice? :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.01.2022. u 12:56 - pre 27 meseci
I ja delim mišljenje da ljudi ne postaju zveri - nego da u nekim situacijama pokazuju svoje pravo lice..

Ja baš imam poznanika u starom kraju koji je policajac..A inače je bio problematično dete / klinac..I pritom radi "freelance" kao izbacivač u nekom klubu.. Već par puta je tukao klince i izvlačio se i pravio s*anja.. I onda drugi drugar kaže za njega kako je bio cool lik dok nije postao pandur, a zapravo nije, već je oduvek bio siledžija, samo je dok je bio "u civilu" dobijao po tamburi mali milion puta - a dodatno se osilio kada je dobio legalni pištolj, uniformu i pendrek..
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.a1.rs.



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.01.2022. u 15:01 - pre 27 meseci
Ma sasvim sigurno u nekim situacijama pokazuju svoje pravo lice.

I mi imamo komšiju, ovako naoko je namćor, ali svaki put kada je neko zamolio za pomoć preko društvenih mreža, nije čekao da institucije reaguju, brzinom svetlosti je organizovao po nas 20 da donesemo hranu, piće, ćebad, kupimo drva, poklonimo šporet, ili mašinu za pranje veša nekim nevoljnicima.

Pa me i dalje zanima na koji način su dva eksperimenta potvrdili da ljudi pokazuju svoje pravo lice, kao i naravno koje je to pravo lice?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31ae:c800:60cb:9b0..



+7174 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.01.2022. u 15:11 - pre 27 meseci
Citat:
Turmen:
Citat:
Bradzorf012: Pisac, ostao si nedorečen. Ko ili šta je ta "organizacija"?

. Ljudi ne postaju zveri, nego sve više pokazuju svoje pravo lice što i nije veliko čudo. U miru i blagostanju, svi ljudi ili dobar deo su ljubazni i predusretljivi, kulturni i obazrivi. Pošto se situacija u kojoj živi dobar deo čovečanstva može označiti svojevrsnim ratnim stanjem, dolazi do neke vrste podele, odvajanja, što bi se reklo diferencijacije. Taj koji bi da hapsi i zatvara, ne želi on to od juče, to je u njemu oduvek bilo, a sada je samo našao opravdanje.


Upravo tako - neko mnogo pametniji od mene je davno rekao da kriza, pare i oružje ili izvlače ono najgore ili ono najbolje iz ljudi.. Svi ti koji bi da "kolju nevakcinisane" ili da im oduzimaju imovinu,osiguranje, zabranjuju ovo i ono (imali smo i na ovoj temi par takvih zabavljača) su isti oni koji bi da kolju Hrvate, Balije, Delije, Grobare, Vučićevce, Đilasovce, iPhoneovce, Samsungovce i generalno sve koji misle drugačije - u realnosti verovatno ne bi bili sposobni ni lubenicu da iseku nožem, ali bi revnosno klali sve koji misle drugačije..

Imao sam sreću da kao jako mali odrastam uz Star Wars, Star Trek, onda kao srednjoškolac uz Harry Pottera i LOTR.. i tu sam naučio da i u realnom životu imaš imperiju i pobunjenike, Lord Voldemorta i decu iz Hogwartsa, Saurona i Hobite i slično i imaš gomilu ljude koji će odabrati strane.. Neko će se boriti na strani malog čoveka - protiv nepravde, ugnjetavanja, golijata, a neko će odabrati da u ime "imperije" maltretira i ugnjetava sve koji misle drugačije.. Tako je oduvek bilo.. I u doba Turaka smo imali Markoviće, Petroviće, Jovanoviće koji su bili turski vazali i u doba WWII smo imali Markoviće, Petroviće, Jovanoviće koji su bili upravnici logora i šurovali sa Švabama.. zašto toga ne bi bilo i sada.


Pomalo je depresivno videti koliko malo treba da iz ljudi proviri ono najgore.

To je ona teza JP-a "svi bi ste vi bili dobri nacisti" gde se obraca studentima, koji sebe vrlo verovatno smatraju za nesto potpuno suprotno i ne mogu da zamisle situaciju da oni budu nesto slicno nacijima iz WWII.

Na zalost, to je upravo glavna karakteristika tog pakla - subjekti mahom ne bi ni primetili kako padaju, i kako vremenom tolerisu sve gore i gore stvari prema nekom.

Koliko je malo trebalo da se podrzavaju nasilne medicinske procedure (i, da, prica kako nisu nasilne zasto sto, eto, ne mora - ali se placa kazna u visini prosecne plate... nije sija nego vrat) - a najveci katalizator je dehumanizacija od strane medija - ako cela drzava stane iza toga i nekog proglasi za neprijatelja, manje vrednog od zivotinje... to onda postaje jako opasno, zato sto ce vremenom ljudske reakcije poput empatije, nestati.

Stari dobri "neprijatelj naroda" koncept.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.01.2022. u 16:40 - pre 27 meseci
Citat:
MajorFatal: Ma sasvim sigurno u nekim situacijama pokazuju svoje pravo lice.

I mi imamo komšiju, ovako naoko je namćor, ali svaki put kada je neko zamolio za pomoć preko društvenih mreža, nije čekao da institucije reaguju, brzinom svetlosti je organizovao po nas 20 da donesemo hranu, piće, ćebad, kupimo drva, poklonimo šporet, ili mašinu za pranje veša nekim nevoljnicima.

Pa me i dalje zanima na koji način su dva eksperimenta potvrdili da ljudi pokazuju svoje pravo lice, kao i naravno koje je to pravo lice?


Pa i tvoj komšija je pokazao svoje pravo lice.. U pozitivnom smislu.. Kao što sam već rekao pre - krizne situacije, dolazak do para ili vlasti iz ljudi izvlače ono najbolje ili ono najgore..Tako su i za vreme ove pandemije isplivali i dobri ljudi i najgori talog.

Citat:
Ivan Dimkovic: Pomalo je depresivno videti koliko malo treba da iz ljudi proviri ono najgore.



Pa treba normalizovati idiotluk i promovisati ga.. Imamo gore neko je okačio statistiku šta Kanađani podržavaju i kolikom broju procenata bi bilo totalno ok ako im nevakcinisani komšija otegne papke. Neko će recimo svom komšiji ići u nabavku, voziti ga kod lekara, pomagati, a neko će reći "ma ko te šiša (nisi) vakcinisan - crkni baš me briga" (banalan primer)..

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 25.01.2022. u 21:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.01.2022. u 20:51 - pre 27 meseci
Citat:
Turmen: Pa i tvoj komšija je pokazao svoje pravo lice.. U pozitivnom smislu.. Kao što sam već rekao pre - krizne situacije, dolazak do para ili vlasti iz ljudi izvlače ono najbolje ili ono najgore..Tako su i za vreme ove pandemije isplivali i dobri ljudi i najgori talog.


Možda kod labilnih ličnosti, ljudi koji imaju karakter ponašaju se primereno i u kriznoj situaciji, i kad dođu do love, slave, vlasti ..

Citat:
Turmen: Pa treba normalizovati idiotluk i promovisati ga.. Imamo gore neko je okačio statistiku šta Kanađani podržavaju i kolikom broju procenata bi bilo totalno ok ako im nevakcinisani komšija otegne papke. Neko će recimo svom komšiji ići u nabavku, voziti ga kod lekara, pomagati, a neko će reći "ma ko te šiša (nisi) vakcinisan - crkni baš me briga" (banalan primer)..


Tjah sad, kao izvor je naveden "tekst" doktora koji je izbačen iz kriznog štaba, nešto kao da nestorovića pitaš u vezi sa vakcinacijom, posle predavanja o vanzemaljcima ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.01.2022. u 21:34 - pre 27 meseci
Poenta je u sledećem. U redovnim i mirnodopskim uslovima, velika većina ljudi se ponaša u skladu sa zakonom i u skladu sa opšteprihvaćenim etičkim standardima. U situacijama kao što je ratno stanje, vanredno stanje ili situacija sa koronom koja je u stvari svojevrsno ratno stanje dolazi do popuštanja kočnica kod pojedinaca, naročito imajući u vidu i strah. Broj tih pojedinaca je očigledno dovoljno veliki, pa se može govoriti i o društvenim grupama. Bez obzira na to da li je taj strah racionalan ili nije, on je stvaran. Zato i ova situacija u kenjadi, ali i u drugim delovima sveta.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.01.2022. u 23:07 - pre 27 meseci
U redovnim i mirnodopskim uslovima i zakon je, kao i ljudi, u skladu sa opšteprihvaćenim etičkim standardima, u nemirnodopskim možeš čak i da pucaš legalno, ponekad, možda običnu pandemiju ratničke nacije kao što je naša opisuju kao ratno stanje, negde drugde je možda ipak samo pandemija. A u Kanadi fali samo grtalica izgleda da sve bude pitoreskno .. ne spominju antivakcinaše jer se veći deo nacije verovatno već vakcinisao, koga bi zanimale marginalne grupe .. ali staycation :)






Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.01.2022. u 23:40 - pre 27 meseci
Citat:
MajorFatal:Tjah sad, kao izvor je naveden "tekst" doktora koji je izbačen iz kriznog štaba, nešto kao da nestorovića pitaš u vezi sa vakcinacijom, posle predavanja o vanzemaljcima ..


Ne znam da li si u toku da su u Hrvatskoj zabranili ulaz u bilo šta sem u prodavnice hrane, i ljekarne, ukoliko nemaš sertifikat.
Ako ti stigne pismo od ovrhe (izvršitelja) u poštu, ne možeš ga podići, ali izvršitelj će svakako da ti zapleni imovinu.
Uzgred, cena testova koji se nabavlaju za 15 kuna je bila 100 kuna za građane. Ne znam kako je trenutno.

Inače tamo je najpametniji predsednik Milanović, koji je uzgred oštro protiv sertifikata. Zato je stalno na tapetu svih medija koji se finansiraju iz inozemstva (zapadnog).

I, ko nije primetio do sada, svi mediji koji napadaju Milanovića, i koji podržavaju obavezno cijepljenje, i koji napadaju Lauca, ujedno i podržavaju dodeljivanje djece homoseksualnim parovima, useljavanje imigranata (bilo legalnih bilo ilegalnih), i često promoviraju homoseksualnost a i tranvestitiju (transgenderizam) raznim člancima o tome kako je "muškarac" rodio bebu pa se buni što su ga u bolnici zvali "majka", ili kako je poznati glumac homoseksualac koji srećno živi sa svojim partnerom i "svojom" djecom.

Sve je to jedna politika vođena od jedne organizacije na čijem čelu se nalazi misteriozni entitet.
Vakcine i tranvestite i imigrante i vlasništvo države nad decom povezuje nešto što je iznad mogućnosti normalnog shvatanja.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"25.01.2022. u 23:57 - pre 27 meseci
Na Tinderu lite sam našao opciju "upravljanje centrom za vakcinaciju" u kojoj je samo jedan svič: "prikaži ikonicu u spojevima". Pojma nemam šta je to. Nema na web verziji, a ne sećam se te opcije i na ajfon verziji.

Inače, ima profila koji se hvale vakcinisanošću i savetuju da ih antivakseri zaobiđu, a ima i obrnutih profila (no nešto ređe). Gde li bih ja trebao da se svrstam, davno vakcinisani antivakser? Hm, mislim da bi me kaširala i jedna i druga grupa.

Nema nade za mene
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.01.2022. u 09:03 - pre 27 meseci
Vakser pokajnik.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"26.01.2022. u 09:06 - pre 27 meseci
Citat:
MajorFatal:
Citat:
B3R1:
Citat:
Bradzorf012: Ljudi ne postaju zveri, nego sve više pokazuju svoje pravo lice što i nije veliko čudo.

Potpisujem. Cak dva nezavisna eksperimenta su to i potvrdila:

1. Eksperiment Stenlija Milgrama
2. Stenfordski eksperiment

Sto bi rekli nasi stari - daj coveku vlast, pa ga vidi kakav je ...


Šta su po tvom mišljenju čak dva nezavisna eksperimenta potvrdila? Da ljudi ne postaju zveri, nego sve više pokazuju svoje pravo lice? :)

Upravo to!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260591 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.