Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 259017 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"29.01.2022. u 23:36 - pre 26 meseci
Citat:
MajorFatal:Dakle čovek ti kaže: Daću ti otkaz, I šta ti radiš? Vakcinišeš se? Auh :)


Haha, da li si ti ozbiljan? Mene nekada zaista čudi lakoća sa kojom se vakseri prosipaju ubadanjem igle na bilo čiji zahtev, i ubrizgavanjem nepoznate tečnosti, kao nečim krajnje beznačajnim i trivijalnim. Sve sam ubeđeniji da je jedino što je beznačajno tu, vakserski mozak.

Momak, da ti čika objasni: Manje su posledice od guranja QRca u PIcu nego od ubadanja igle i ubrzigavanja biohemije u organizam.

Dakle, u odnosu na tvoju gornju izjavu, ova ima manje posledice po zdravlje, naročito ako si žensko:
Dakle čovek ti kaže: Daću ti otkaz, I šta ti radiš? Pojebeš se? Auh :)

No, iz nekoga razloga to se u normalnom društvu smatra neprihvatljivim. Što? Sad mi nije jasno, pa to je samo ubadanje onoga u ono, ništa posebno. Samo jedan "Auh :)"
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"29.01.2022. u 23:42 - pre 26 meseci
/me uzima kokice i ceka koliko ce postova proci pre nego sto se sporazumeju da je naopako shvatio poruku
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
*.dynamic.a1.rs.



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"29.01.2022. u 23:49 - pre 26 meseci
Što se tiče nepoznate tečnosti, dostavićemo ti, pa je analiziraj, verovatno imaš mikroskop kod kuće, i videćemo da podelimo još 6,5 miliona mikroskopa da svako može prvo da proveri sastav, jer to su strašne stvari ...

Što se tiče strašne pretnje otkazom, hteo sam da ga poštedim, jedanput sam napisao pogne glavu, drugi put vakciniše, ali tvom oštrom oku ništa ne promiče, ko zna na šta bi taj bio spreman pod pretnjom otkazom ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
*.dynamic.a1.rs.



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"29.01.2022. u 23:50 - pre 26 meseci
Citat:
Shadowed:
/me uzima kokice i ceka koliko ce postova proci pre nego sto se sporazumeju da je naopako shvatio poruku :D


/me svaku poruku čitam i u ogledalu, za svaki slučaj :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 393
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+166 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"29.01.2022. u 23:55 - pre 26 meseci
Citat:
MajorFatal:
Razlog više da se pobrineš za 80% ljudi kojima ne ide baš najbolje, i deligiraš im malo posla iz udobnog linkedina, a mene su što šutnuli, što ja dao otkaz sa jedno 20 poslova, i nikad nisam umreo od gladi ...


Ista priča.. I meni da neko kaže "vakciniši se ili letiš iz firme" - odmah bih mu pružio ruku i pozdravio se sa njim, pa makar i da sam sutradan planirao da se vakcinišem. A ne mogu da se brinem baš o 80% populacije, ali eto (da se pohvalim) od 1.2 troje bivših kolega počinju da rade u firmama sa kojima sam ih ja povezao (po principu "ja nisam zainteresovan, ali izvolte preporuku pa se povežite")

Citat:
Ništa, vakcinacija tačnije pandemija je poslužila za samopromociju u početku dok se šizoje lavovski borio, i otimao za svaki respirator na međunarodnom tržištu, i imali smo jedan od boljih tempa vakcinacije, u međuvremenu drugi su nas stigli i prestigli, vakcinacija nikog ne zanima, čekamo da neko proglasi kraj, kao u UK čini mi se.


Ovde se slažemo.. I ne samo Šizoje, pandemiju su mnogi političari iskoristili da dobiju političke poene, a bogami neki su i lepo zaradili.

Citat:
Ja samo kad čujem katarina rebrača, ali zanimljivo je da se u istom postu brineš za 80% stanovništva, i istovremeno kad čuješ opšte dobro, deca, patriotizam, proveravaš novčanik.


Paa imam empatiju prema drugim ljudima, ali nikog ne pokušavam "za opšte dobro" ili "za budućnost naše dece" da nateram da se vakciniše, popije neki lekić, kupi beskorisni usisivač, uplati neke pare na neki račun i slično..

Citat:
Dakle, u odnosu na tvoju gornju izjavu, ova ima manje posledice po zdravlje, naročito ako si žensko:
Dakle čovek ti kaže: Daću ti otkaz, I šta ti radiš? Pojebeš se? Auh :)


Ne samo da se smatra neprihvatljivim već mislim da se i po zakonu (ne poznajem zakon dovoljno - neka me neko ispravi ako grešim) kažnjivo.. Kao silovanje, sexualno zlostavljanje, uznemiravanje, iznuda - nešto tog tipa.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31ae:c800:6d78:e5c..



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.01.2022. u 10:21 - pre 26 meseci
U cemu je razlika izmedju stavljanja pistolja na potiljak i konstnatnih novcanih kazni koje neminovno dovode do finansijske propasti?

I jedno i drugo ce na kraju zavrsiti teranjem ogromne vecine ljudi da urade to sto se trazi.

Tu i tamo ce neko odbiti da prihvati "molbu" sa pistoljem, bas kao sto ce tu i tamo neko da se "cera" sa dugovanjem - ali to su izuzetci kojih uvek ima, vecina ce se ponasati ocekivano.

Sve je to jedno te isto: prisila, samo sto je nekad malo umivena, PR radio da ne zvuci tako strasrno. Ali to samo gluperda moze da proguta.

Citat:

New Zealand's Prime Minister Jacinda Ardern was in self-isolation on Sunday after being exposed to an infected person.

Her office said that she had taken a COVID-19 test and the results were expected later in the day or on Monday.

The country, which reported 103 new cases of the virus, is witnessing a health debate on its tough border controls after a pregnant journalist said she was trapped in Afghanistan.

Journalist Charlotte Bellis wrote in the New Zealand Herald that she could not return from Afghanistan, where she had been reporting, after Ardern's government rejected her application for an exemption to enter the country. .

"When the Taliban offers you - a pregnant, unmarried woman - safe haven, you know your situation is messed up," Bellis wrote in the article.


:) Spremajte kokice kada neka prva razvijena zemlja kaze "ok, dosta ovih budalastina - besplatni i obavezni testovi se ukidaju, vakcina i antiviralni lekovi su generalno dostupni, virus je postao endemski - zdravo".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 393
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+166 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.01.2022. u 15:58 - pre 26 meseci
Citat:
U cemu je razlika izmedju stavljanja pistolja na potiljak i konstnatnih novcanih kazni koje neminovno dovode do finansijske propasti?


Upravo to, nema razlike, svakako neko nekog tera na nešto što taj neko neće. Jasno kao dan.

Danas više ni nema potrebe nikom izvlačiti uši, zavrtati ruke ili uperivati duge cevke. Sve može da se završi ukidanjem najosnovnijih ljudskih prava (na rad, na slobodno kretanje, zdravstvenu zaštitu, na putovanje itd) uz dovoljno agresivnu medijsku kampanju kako je to "za opšte dobro"
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31ae:c800:6d78:e5c..



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.01.2022. u 17:28 - pre 26 meseci
NZ je cak prevazisao Australiju :) Zena drzavljanin NZ, trudna - i ne mere nazad u NZ*, vec su joj se nasli u pomoc Talibi...

(*) za opste dobro, naravno.

Inace kad smo kod pravljenja "razlike" izmedju prisile i, eto, samo novcanih kazni - to podseca na Gestapo proceduru lisavanja slobode gde je zapravo zrtva morala da potpise Schutzhaftbefehl tj. nalog Gestapu da zrtvu "zastiti" time sto ce je zatvoriti. Nije hapsenje, vec reakcija na dobrovoljni zahtev za zastitom!
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.160.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.01.2022. u 18:10 - pre 26 meseci
Citat:
Turmen:
Ista priča.. I meni da neko kaže "vakciniši se ili letiš iz firme" - odmah bih mu pružio ruku i pozdravio se sa njim, pa makar i da sam sutradan planirao da se vakcinišem.


Kao što vidiš prilično drugačije nego da te dve medicinske sestre drže protiv tvoje volje, a treća vakciniše, a što bi se smatralo za prisilno.

Citat:

Ne samo da se smatra neprihvatljivim već mislim da se i po zakonu (ne poznajem zakon dovoljno - neka me neko ispravi ako grešim) kažnjivo.. Kao silovanje, sexualno zlostavljanje, uznemiravanje, iznuda - nešto tog tipa.


...i mobing, pa može da popije tužbu za mobing, pa onda kontra ucena, ako se ne samo ne vakcinišem, nego i ne povećaš platu, tužiću za uznemiravanje, ali čudni su mi ti načini razmišljanja avaksa i argumentacije kad dokazuju da je vakcina ... zlo .. šta li već, prvo zamislite najnegativniju moguću situaciju i onda oko toga gradite konstrukciju .. uglavnom se ne dešava sem kod palme i jutke specifičnih sklopova ličnosti, jer: Ima ženu i decu kod kuće koji ga vole šta će mu službenica, Ako pukne bruka rizikuje svoj posao i tužbu, Žene su pametne pa brzo provale ako se nekom sviđaju, pa se i same ponude, ili daju do znanja da nema šansi itd ... od svega toga vi zamislite scenario kao iz najgorih petparačkih romana i to je kao neki argument?

Citat:
Ivan Dimkovic:
U cemu je razlika izmedju stavljanja pistolja na potiljak i konstnatnih novcanih kazni koje neminovno dovode do finansijske propasti?


Još jedan kome je sve to isto? Seti se toga kad budeš sledeći put pregovarao oko visine plate, kaži 20.000, 40.000 meni je to sve isto .. razlika je što ti uprvom slučaju nepristajanja metalni objekat kroz meko tkivo prekida sve druge opcije, a novčane kazne kolike god bile ostavljaju opciju da prosiš na ulici, ali hej nisi vakcinisan protiv svoje "volje" izgrađene gledanjem nestorovićevih predavanja o vanzemaljcima sa plavim i sivim očima.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.01.2022. u 18:53 - pre 26 meseci
Rekao bih da si upao u beskonačnu petlju.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31ae:c800:6d78:e5c..



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.01.2022. u 19:23 - pre 26 meseci
@MajorFatal,

Citat:

Još jedan kome je sve to isto? Seti se toga kad budeš sledeći put pregovarao oko visine plate, kaži 20.000, 40.000 meni je to sve isto .. razlika je što ti uprvom slučaju nepristajanja metalni objekat kroz meko tkivo prekida sve druge opcije, a novčane kazne kolike god bile ostavljaju opciju da prosiš na ulici, ali hej nisi vakcinisan protiv svoje "volje" izgrađene gledanjem nestorovićevih predavanja o vanzemaljcima sa plavim i sivim očima.


Drzavno propisana novcana kazna znaci da ces biti lisen svoje slobode ako ne platis, tj. kad zavrse prvo sa zaplenom tvoje imovine. A samim tim ces onda izgubiti i posao, starateljstvo nad decom (ako imas), svoj krov nad glavom i sve ostalo.

Ako pretnja tako necim tebi nije prisila, savetujem ti da se raspitas da li negde moze da se dogradi deo mozga, posto nedostaje.

Ne znam sto meni pominjes nekakve budaletine poput Nestorovica, ja sam se ganjao sa slicnim retardima na drugoj strani da dobijem trecu dozu vakcine par meseci pre nego sto im je stigla direktiva da "puste" (a sada i da "insistiraju").

Ali to je moja licna stvar i licna sloboda, a ne odluka nekog piskarala koji sanja da bude lokalni Gauleiter.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.160.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"30.01.2022. u 23:50 - pre 26 meseci
Citat:
Bradzorf012: Rekao bih da si upao u beskonačnu petlju.


Sa ovim forumom odavno, ali prilično sam zadovoljan kako sam ovu temu iskulirao prvih stotinjak strana, sve sam nešto mislio i prošle godine smo pričali o koroni i vakcinaciji nećemo valjda i ove, evo ne znam šta mi bi ovih nekoliko replika da napišem.

Citat:
Ivan Dimkovic: @MajorFatal,
Drzavno propisana novcana kazna znaci da ces biti lisen svoje slobode ako ne platis, tj. kad zavrse prvo sa zaplenom tvoje imovine. A samim tim ces onda izgubiti i posao, starateljstvo nad decom (ako imas), svoj krov nad glavom i sve ostalo.


A državno propisana prisila je kad ti dva pandura vežu ruke na leđa lisicama i sprovedu gde treba, u ovom slučaju državno propisana prisilna vakcinacija bi bila da ti medicinska sestra da vakcinu čak i ako si spreman u zamenu za nevakcinisanje da ponudiš sve to što si ti nabrojao: slobodu, imovinu, posao, starateljstvo nad decom, krov nad glavom i sve ostalo, ako si baš baš neakav anti vakcinaški vernik koji se ni za šta na svetu ne bi vakcinisao.

Citat:

Ako pretnja tako necim tebi nije prisila, savetujem ti da se raspitas da li negde moze da se dogradi deo mozga, posto nedostaje.


Obavezna vakcinacija i obavezno školovanje nisu isto što i prisilna vakcinacija, niti prisilno školovanje, koje bi tek bilo nemoguće, možeš da napustiš školu, možeš da se odseliš, možeš da imaš sve jedinice, možeš da ne dolaziš na časove, i imaš neopravdane sve dok te ne izbace. Prisilno bi značilo da te sprovode u školu. U Austriji je vakcinacija obavezna? Odseliš se u Ugarsku tamo nije. Pitao si u čemu je razlika između stavljanja pištolja na potiljak i novčanih kazni, pokušao sam da objasnim, meni to nije isto.

Naravno da je neka vrsta prisile, ucene, uslovljavanja, ali da je isto kao neminovnost - nije, ali kao što rekoh već smo pričali o suspenziji uobičajenih zakona slobode kretanja, u ekstremnim situacijama, u skoro svim državama sveta. Što se mozga tiče mislio sam ceo da zamenim, da mi to vode kao estetsku operaciju, i da vojska plati? Nadogradnja teško da bi meni pomogla.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31ae:c800:6d78:e5c..



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"31.01.2022. u 00:34 - pre 26 meseci
@MajorFatal,

Sve ovo filozofiranje se moze svesti u jednu recenicu:



Bas kao sto je za mafijasa to "ponuda", a za ostatak sveta "iznuda" (zanimljivo - u ovom slucaju se i drzava slaze!) - tako i ta fina, lepa, "obavezna vakcina za opste dobro" je nista drugo nego "prisila na nedobrovoljnu medicinsku proceduru".

U ovom slucaju je drzava mafijas koji ti je "dao ponudu koju ne mozes da odbijes", ali nema veze - svako sa pola metra zdrave vene to lako kapira.

Sta? Nije bre prisilno - ako neces, prvo ce malo da te odvale od kinte (mafijas: olupa kola, demolira poslovni prostor), onda ce da ti zaplene imovinu (mafijas: da ti pokupi sve vredno), pa onda ces malo da ides u zatvor (mafijas: da ti prepravi izgled lica, polomi koju kost) i tako...
`
Citat:

Odseliš se u Ugarsku tamo nije.


I sacmarom prosviras mozak nekom i - nije. Nekome ce to biti jeftinije od Ugarske.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+21 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"31.01.2022. u 06:50 - pre 26 meseci
Obavezno vakcinisanje je preterano porediti sa fasizmom.

Moze da se poredi sa komunizmom.
Komunizam je zvog uzvisenih ciljeva sebi dozvoljavao nasilno sprovodjenje ideja.
U smislu da je opravdana sila jer su ciljevi uzviseni.

Zeleni bi moglida upadnu u tu zamku nasilnog sprovodjenja ideja zbog visig ciljeva.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"31.01.2022. u 07:33 - pre 26 meseci
Zar nije svaki politički sistem takav - nasilnim putem (preko zakona, sudova, uredbi i državnpg aparata, policije, poreske službe itd) sprovodi ideje koje proglašava uzvišenim, ili u najmanju ruku nepopularnim ali neophodnim zarad boljitka države i građana? Svaki politički sistem, od liberalnog kapitalima, preko tvrdog, konzervativnog kapitalizma, pa do komunizma i socijalizma svih boja? Da ne idemo u prošlost, do fašizma/nacizma, imperijalizma i slično.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31ae:c800:6d78:e5c..



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"31.01.2022. u 08:58 - pre 26 meseci
Citat:
kosmopolita:
Obavezno vakcinisanje je preterano porediti sa fasizmom.

Moze da se poredi sa komunizmom.
Komunizam je zvog uzvisenih ciljeva sebi dozvoljavao nasilno sprovodjenje ideja.
U smislu da je opravdana sila jer su ciljevi uzviseni.

Zeleni bi moglida upadnu u tu zamku nasilnog sprovodjenja ideja zbog visig ciljeva.


Poredi se sa nacizmom zato sto su nacisti dokumentovano radili prisilne medicinske procedure.

U tom smislu, savrseno ima smisla.

Ako ce ti biti lakse, mozes pomenuti i USA eksperimente sa sifilisom.

Potpuno je irelevantno kakav je politicki sistem u pitanju - svaki je sposoban da dovede do takve situacije. Sve sto je potrebno je da se to dozvoli.

I, evo, bas se ovde vidi kako izgleda mucna skripta gde to dozvoljavanje zapocinje - tako sto se normalizuje i obican covek na ulici prestaje da ima problem sa tim. Izmedju zverstva i garantovanih sloboda koje se postuju te deli samo svest stanovnistva.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"31.01.2022. u 09:28 - pre 26 meseci
Ivane, to sto neki pokusavaju da ti ukazu na razlike izmedju dve (ili tri) stvari, ne znaci da su ok sa bilo kojom od njih.
Ja sam vise puta rekao da nisam za obaveznu vakcinaciju ali razlika izmedju toga da te uhvate i vakcinisu na silu i izmedju toga da postoji kazna ukoliko se ne vakcinises postoji. Razlika je u izboru. U prvom slucaju nemas nikakav, u drugom imas.
Takodje, u slucaju da postoji kazna, tu imas ceo spektar u zavisnosti kakva je kazna. Nije isto ako ti, da upotrebim tvoj primer, upere pistolj u glavu i ako je kazna 10e mesecno.

Obe te razlike postoje, i razlika u postojanju izbora i u slucaju da postoji, postoji razlika kakav je izbor.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"31.01.2022. u 09:51 - pre 26 meseci
Citat:
Sve sto je potrebno je da se to dozvoli.

Na sta konkretno mislis, kada se to dozvolilo?
Referendum o prisilnoj vakcinaciji nikada nigde nije odrzan, a da jeste nema sumnje da bi barem 80% ljudi glasalo protiv. Sad sam probao da proverim na google koliko drzava na svetu ima demokratiju (grcki izraz za vladavinu naroda) i google kaze nula. Lazna demokratija je dovedena do apsurda. U Srbiji ce uskoro izbori i da li narod ima ikakve sanse da sazna koja opcija ce uvesti obaveznu vakcinaciju, pa da ne glasa za nju? Nema! Demokratija se svela na to da narod slobodno bira kojeg diktatora zeli. Mada, i to je jedan pametan covek davno rekao otprilike - nije vazno kako se glasa, vec kako se broje glasovi. U skladu sa tim mislim da je potrebno da ovo citirano malko preformulises. Na primer - "nije potrebno da se to dozvoli"
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 802



+634 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"31.01.2022. u 09:53 - pre 26 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
:) Spremajte kokice kada neka prva razvijena zemlja kaze "ok, dosta ovih budalastina - besplatni i obavezni testovi se ukidaju, vakcina i antiviralni lekovi su generalno dostupni, virus je postao endemski - zdravo".

Svaki sistem zasnovan na krutim pravilima, kada se suoci sa problemima koji se kosi sa vecinom tih pravila, pokusava da ih resi "zarpama" postojecih ili uvodjenjem novih pravila. Medjutim, svaka takva akcija proizvodi jos vise problema i drustvo dovodi u stanje apsurda i opste kontradiktornosti ... sto u krajnjem stadijumu dovodi do implozije tog sistema (urusavanje iznutra) ... osim ako ljudi koji upravljaju sistemom ne uvide neminovnost tog procesa i ne povuku apsurdne propise (sto su Englezi i Danci vec uradili).

Velika vecina zapadnih zemalja je dostigla taj pretposlednji stadijum sveopsteg apsurda.

Primera radi, procedura ulaska u restoran u Nemackoj je: ulazis sa maskom, skeniraju ti QR, vode te do stola. Tu skidas masku. Odjednom sada vise nisi zarazan za okolinu. Ali ako hoces u wc ili samo da uzmes nesto iz jakne koja visi na civiluku moras da stavis masku. Kada platis racun na kraju, izmedju stola i izlaza stavljas masku, koju skidas kada izadjes iz restorana.

U Kanadi su otisli korak dalje. Tamo je drzava propisala da nevakcinisani imaju pravo da kupuju namirnice, lekove i nista drugo. Sto je slucaj i u Italiji. U redu. Medjutim, Italija i Kanada su dve razlicite price. U Italiji imas radnje za hranu i radnje za ostalu robu. U radnjama za hranu se retko prodaje ostala roba i obrnuto. Kanada i Amerika imaju velike trzne centre gde su supermarketi, vinarije, sendvicare, apoteke itd. deo tih centara. A ima i velikih robnih kuca gde se hrana prodaje u delu radnje koja prodaje npr. i garderobu. Ako bi zabranili nevakcinisanome da udje u shopping mall u kome se prodaje i hrana prekrsili bi pravilo da nevakcinisani ima pristup prodavnici hrane. Sada u tim trznim centrima nevakcinisane na ulazu postrojavaju i cekaju da se pojavi cuvar koji ih preuzima, vodi kroz trzni centar i sprecava ih da kupe bilo sta osim hrane. Znaci, ako u prodavnici uzmes majicu on ti otima majicu iz ruke. Ako mu pruzis otpor zove policiju i preti ti aps zbog pruzanja otpora sluzbenom licu. Dakle, stvoren je sistem koji vise nema nikakvu realnu osnovu u nauci i medicini, samo zato sto je drzava donela propis koji ne moze da se sprovede.

Slicna bizarna situacija dogodila se u holandskom mestu Baarle-Nassau na samom pocetku epidemije korone u martu prosle godine. U to vreme Belgija je bila resila da zatvori sve radnje, a da bi sprecila da ljudi prelaze u Holandiju (gde su radnje, pa cak i restorani bili otvoreni) belgijski panduri su zaposeli granicne prelaze (za sta inace nisu trazili suspenziju Sengena, sto su mogli). Problem je nastao u pomenutom mestu, gde je mapa enklava i eksklava toliko slozena da nijedna policija ovog sveta ne moze to da kontrolise. U enklavama koje pripadaju Holandiji radnje su bile otvorene, u belgijskim su bile zatvorene, ali postoje isto tako kuce koje imaju po dva ulaza (jedan u NL, drugi u BE), kao i radnje i restorani sa slicnim situacijama. Na kraju su morali da dignu ruke, jer bi postovanje pravila zahtevalo apsurdne mere ... opet neutemeljene u medicini.

Sve u svemu, implozija se uskoro blizi ...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"31.01.2022. u 10:04 - pre 26 meseci
Čuvar nije službeno lice.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 259017 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.