Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255653 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.11.2020. u 19:06 - pre 40 meseci
@Lonmo

Problem sa bakterijama je što ih ljudi imaju u sebi, i neke od njih mogu biti smrtonosne ako ti imunitet opadne ispod svake granice. Tako da je hipotetička situacija koju si naveo nemoguća, bakterije su uvek tu.

Citat:
Shadowed:
1) Odakle ti ovaj podatak? Ako govorimo o smrtnosti onako kako se racuna, ovo sa 3 promila ti nije tacno. Ako govoris o ukupno svim poznatim i nepoznatim zarazinim, onda je to cisto nagadjanje jer je broj nepoznatih zarazenih - nepoznat. Isto tako i tih navodnih 80% koji ne znaju da su zarazeni. Pa ako ne znaju, kako ti znas da ih je toliko. Takodje, kako god okrenes imas kontradikciju. Smrtnost medju poznatim slucajevima je 3%. Ako je nepoznatih 80%, to znaci da bi smrtnost bila 5x manja, ne 10. Ali kao sto sam rekao, i tih 80% je obicno nagadjanje. U nekim zemljama jesu radili testiranje na antitela, negde bolje, negde losije ali nedovoljno za neki realan podatak na globalnom nivou (kod nas su radili na 1000 slucajeva (osim ako nisu kasnije ponovili a da mi je promaklo).

2) Je skoro pa tacno al' da ne sitnicarim. To ih cini skoro idealnim prenosiocima.

3) Je diskutabilno

4) Daj izvor informacije.

5) Daj tu njegovu najavu da vidimo sta je tacno rekao.


1) Od onih koji su testirani pozivni bilo je 80% njih nije razvilo nikakve simpotome, bar sam ja takav podatak našao. Takođe, možeš slovodno pretpostaviti da je realno 10x više zaraženih nego što je utvrđeno testiranjem, to je još i blaga računica ako imaš u vidu da 80% njih i ne zna da je zaraženo.

Inače na Bugarskom kanalu je rečeno da je varijanta nekog neandertalskog gena odgovorna za teško podnošenje ovog virusa, ima je 15% evropljana i 50% azijata. Video je ka kraju posta.

2) To što su prenosioci nije razlog da ih neko vakciniše, jer je po njih vakcina definitivno opasnija nego sam virus i stoga automatski predstavlja zločin.

3) Vidi 1)

4) Nemam, ja sam sunđer i ne bukmarkujem takve stvari nego ih upijam. Na više mesta je rečeno, čak je bilo vesti iz EU da neće takvi sertifikati neće važiti za ruske vakcine nego samo za zapadne, i ovde se provlače takve iste informacije. Čak i da vesti nisu istinite nego glasine, u pitanju su "probni baloni" i priprema terena. Isto kao što je na početku ove teme ministar rekao da će "odrediti struka" što sam ja znao da se svodi na "biće obavezna", tako će i ovo pominjanje sertifikata vrlo verovanto da se pretvori u pravi pokušaj zavođenja vakcinaškog pasoša.

5) E jbg, isto važi kao za 4). Ako naletim opet, setiću se tebe.



Za genetiku skočite odmah na 5:15
https://youtu.be/TTSRv757lrk?t=315


Ako pratite pažljvo šta čovek priča, čućete da se nada da će neki mesec iza nove godine biti moguć genetski test koji će reći da li ste genetski predisponirani teškom podnošenju kovida. Predizpozicija nije finalna presuda već samo indikacija da imate mnogo veće šanse za komplikacije ako imate određenu varijantu gena.

Par korisnih reči iz bugarskog:

hora = ljudi
predraspoloženie = predispozicija
iskarali = preležali (uspeli, postigli, prebrodili lako)
prekarali = preležali teže (proveli, podneli, prebrodili teže)
prekarvane = (infinitiv od 'prekarali')
potrudno = teže
polesno = lakše
se slučva = se dešava
teškoto prekarvane na kovid = teško podnošenje kovida


[Ovu poruku je menjao pisac dana 29.11.2020. u 10:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.181.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.11.2020. u 20:26 - pre 40 meseci
Na ovoj skoro pa besmislenoj tabeli sa besmislenim parametrima možete videti skoro pa ceo tok epidemije, mislim da se jedino vide izbori i protesti kako su uticali, a i to zato što su smanjivali brojeve da se izbori održe.


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.181.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.11.2020. u 20:30 - pre 40 meseci
Broj smrtnih slučajeva za to vreme:


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
31.161.203.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.11.2020. u 22:15 - pre 40 meseci
Citat:
dr0id:
Hahaha, toliko ce da bude do proleca. Btw. trenutno je 57, znaci dnevna smrtnost u Srbiji je povecana za ~20%

To sto je umrlo 57 ljudi za dan nam nista ne govori o tome da li je smrtnost povecana.

Evo, uzmimo jedan random datum.
17.jul: Novozarazenih 392, umrlih 10, na respiratoru 182, ukupno do tad umrlih 452, steklo imunitet okvirno 600.000. 20.000 identifikovanih zarazenih
27.nov: Novozarazenih 7.780, umrlih 57, na respiratoru 245, ukupno do sad umrlih 1423, steklo imunitet?, 156.000 identifikovanih.


Da vidimo sta mozemo zakljuciti iz tih brojeva - dnevni broj novozarazenih uvecan 20x, a broj umrlih samo 6x, dakle, procenat smrtnosti je u padu! Broj ljudi na respiratoru uvecan samo za jednu trecinu, opada procenat zarazenih kojima treba respirator! Ukupan broj identifikovanih povecan 8x, broj preminulih samo 3x, jos jednom je jasno, smrtnost je u padu. Broj imuniziranih mozemo samo da proporcionalno procenujemo... Ukoliko prati broj identifikovanih x20, znaci imamo preko 3 miliona imuniziranih. Umoliko prati broj umrlih x1200, onda samo 2 miliona imuniziranih. I na kraju, procenat smrtnosti:
1.423/2.000.000=0.07%
1.423/3.000.000=0.05%

Sta bi jos mogli da zakljucimo - ukoliko nastavimo sa ovim brojevima oko 7.000 novozarazenih i 50 umrlih dnevno, to bi znacilo da je stvarni broj imuniziranih oko 150.000 dnevno i da tim tempom covid-19 moze da potraje jos dvadesetak dana i onda smo zavrsili sa covodom, tj. tu i tamo ce po neko jos da umre, ali nista dvocifreno. Dakle, sledece 3 nedelje su kljucne, ako ne dozvolimo da se kriva ispravi i da padne broj novozarazenih pobedili smo, drKon moze da se skine sa televizora, proizvodjaci vakcina mogu da gase masine.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.11.2020. u 22:33 - pre 40 meseci
Jeste, uzmeš neki bezvezan broj, pomnožiš sa brojem potvrđenih slučajeva i onda dobiješ proizvoljan broj koji ti pokazuje ono što želiš da dokažeš.

Recimo ponožiš sa 20 broj slučejava, pa dobiješ da se u Belgiji razbolelo11.2 miliona od 11.6 milona.
Ili za Crnu Goru dobiješ da se zarazilo 660 hiljada od 630 hiljada.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.11.2020. u 23:10 - pre 40 meseci
Ocigledno je @ droid , hteo da kaze da u Srbiji ukupno umire u proseku dnevno oko 250 ljudi , od svega i svacega .

Ako je od Korone u jednom danu umrlo 57 to je oko 20 % , plus umrlo je standardnih 250 od svega i svacega .
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.162.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"27.11.2020. u 23:45 - pre 40 meseci
Prostora za zloupotrebu u političke svrhe ima koliko god hoćeš, kriva je mogla biti i prava sve vreme, ja ih nisam brojao (niti ću), pa zaravne pred izbore, pa onda puste uzbrdo, pa zaravne da ljudi puste decu u škole, pa opet puste uzbrdo itd.. sad može da bude krešendo da bi se ljudi vakcinisali ako je vakcina blizu itd ..


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
31.161.151.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.11.2020. u 07:32 - pre 40 meseci
Citat:
djoka_l:
Jeste, uzmeš neki bezvezan broj, pomnožiš sa brojem potvrđenih slučajeva i onda dobiješ proizvoljan broj koji ti pokazuje ono što želiš da dokažeš.

Nikakav ja bezvezni broj nisam uzeo, svi poticu iz zvanicnih i javno dostupnih statistika. Ukoliko ti neki broj deluje kao bezvezan i slucajno izabran, reci koji pa da linkujem izvor.

Za belgijiu i crnu goru ne raspolazem odgovarajucim podacima. Za srbiju sam uzimao rezultat zvanicnog istrazivanja antitela. Potom sam pomenuo i da je u slovackoj identicno kao u srbiji, ali ne kao u belgiji, naravno.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.11.2020. u 07:45 - pre 40 meseci
Da smrtnost je smanjena ispod 1%
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.11.2020. u 08:55 - pre 40 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Da smrtnost je smanjena ispod 1%

Aj' opet: to je samo privremeno. Vecina novih slucajeva od pocetka epidemije je u poslednjih tri nedelje. Smrtni slucajevi kasne za novih slucajevima nekih 15-20 dana iz ociglenog razloga sto se ne umire cim ti detektuju covid nego je potrebno neko vreme.

Napomena za ostale (da se opet ne nakaci neko), ovde je prica o odnosu potvrdjenih slucajeva i zvanicnih smrti od covid-a.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.11.2020. u 09:02 - pre 40 meseci
Sa početka oktobra kad je ovo krenulo bilo je 2,sad je 30. Broj dnevno zaraženih je skočio sa ispod 300 na 5k...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.11.2020. u 13:14 - pre 40 meseci
Drug Tito je rekao da su studenti u pravu.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.11.2020. u 14:53 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Smrtnost medju poznatim slucajevima je 3%. Ako je nepoznatih 80%, to znaci da bi smrtnost bila 5x manja, ne 10. Ali kao sto sam rekao, i tih 80% je obicno nagadjanje.

Imamo slovacku koja je testirala celu drzavu i utvrdila da zarazenih ima 1%. Od tih 1% otprilike svako dvadeseti se identifikuje kao novozarazeni u normalnim uslovima, sto brojevi i grafikoni jasno potvrdjuju. Kod tih 5% najtezih/identifikovanih smrtnost je 1%, to jasno pise na sajtu covid19, a moze se i samostalno izracunati. Dakle, prava smrtnost je 1% od 5%, znaci 0.05%. Srbija ima populaciju od 7 miliona, dakle projektovana maksimalna smrtnost ako nema vakcina i ako bi se svi zarazili je 3.500. Medjutim, primeceno je sa brodova i drugih mesta da se 20% ljudi ne mogu zaraziti jos nije tacno definisano zbog cega. Dakle realna smrtnost koju bi kogli ocekivati da se dostigne u srbiji je 2800. A pola smo vec ispucali. Bitno je naglasiti da tokom druge polovine sirenje virusa usporava, jer mu je sve teze da nadje nove kandidate.Tako da tih 2800 ne mozemo da dostignemo za jos 8 meseci, nego mozda za 16. E, sad, ima jedna stvar koja moze malo da pokvari racunicu - procenat smrtnosti je izracunat koristeci podatke za prolece, leto i jesen, a smrtnost za zimu bi mogla da se razlikuje. Zvanicni podaci za pneumonije kazu da tokom nepovoljnih perioda smrtnost ide gore za trecinu, dakle ne nesto drasticno, ali opet par stotina mrtvih vise nije za zanemarivanje. Zato bi bilo bolje da smo letos pustili da se svi zaraze, umrlo bi za trecinu manje nego sto ce tokom zime. Medjutim, moja licna iskustva su takva da je zimska pneumonija mnogo vise nego 30% opasnija, ali dobro, postujem nauku i verujem joj, samo kazem da se necu iznenaditi ako se ispostavi da je mnogo potcenila zimu i da smrtnost bude veca i 300% u odnosu na leto.

Ispravi me ako sam pogresno razumeo.
Dakle, tvoje predvidjanje je da u Srbiji moze maximalno biti jos 1400 smrtnih slucajeva (2800 ukupno, do sada je 1400 vec bilo) i da za to trebati 8 (ili mozda 16) meseci. Uz uvecanje od 30% za vreme zime.
Zima je 3 od tih 8 meseci, znaci tokom zime ce biti (2800/8)*3 = 1050. Dakle treba uvecati tih 1050 za 30% (sto je 315).

Dakle, predvidjanje ti je da ce za 8-16 meseci biti jos 1715 smrtnih slucajeva i ne vise od toga?



PS. U slucaju 16 meseci, racunica za dodatne slucajeve je ista. Za sve izmedju 8 i 16, broj je manji od 1715, no, jednostavnosti radi, neka bude 1715.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
188.207.74.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.11.2020. u 19:11 - pre 40 meseci
Da, tako nekako, s tim da bi smrtnost otprilike sada negde trebala da dostigne maksimum i krene nanize, pa ovaj prvinaredni i onaj tamo poslednji osmi ili sesnaesti nece da budu jednaki, ali da ne cepidlacimo, 200 gore ili dole, to je to.

Sta moze da pokvari ovaj racun? Moze ako se pokaze da se odnos identifikovanih:neidentifikovamim drasticno promenio sa dosadasnjih 1:20 kad je temperatura pala. Za sad nijedno istrazivanje ne govori da se to desilo, tako da ako u medjuvremenu neko novo istazivanje to ne potvrdi, ostajemo pri tim brojevima. A ako potvrdi to ne treba da nas iznenadi, naprimer, tokom proleca i leta, idealni mikroklimatski uslovi za disajne organe (temperatura, vlaznost) , samo 5 ljudi od 100 inficiranih ima simptome. Dodje zima, mikroklimatski uslovi veoma nepovoljni, od 100 inficiranih 50 ima simptome. To bi bila veoma losa vest, prakticno jedina koja me brine, ostalo sve ide odlicno, nek mi porodice i prijatelji umrlih ne zamere sto to tako kazem - svaki pojedinac je naravno nenadoknadiv gubitak za njegove najmilije, ali za svrhu forumske diskusije kad kazem odlicno to znaci odlicno u odnosu na ono kako bi moglo da bude.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.11.2020. u 19:28 - pre 40 meseci
OK, moja je procena da ce ti 1715 novih smrtnih slucajeva biti pre kraja januara kao i da to nece biti limit umrlih pa cemo videti ko je blizi.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.11.2020. u 19:30 - pre 40 meseci
Pa da ovi ljudi sto su umrli posle 15-20 dana bolesti , mogli su i gore da prodju !

Ima stari vic o tome , Mujo , Haso i Suljo .

Imao Suljo saobracajnu nesrecu , bio 7 dana u komi i umro .

Dolazi Mujo da ga obidje , sretne Hasu ispred sobe i pita ga kako je Suljo ?

Umro , kaze Haso .

Dobro je , kaze Mujo , mogao je i gore proci !

Sta pricas bolan , kaze Haso , kako gore ?

Pa mogao je da umre na mestu , rece mu Mujo
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.11.2020. u 19:45 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković
Imamo slovacku koja je testirala celu drzavu i utvrdila da zarazenih ima 1%. Od tih 1% otprilike svako dvadeseti se identifikuje kao novozarazeni u normalnim uslovima, sto brojevi i grafikoni jasno potvrdjuju. Kod tih 5% najtezih/identifikovanih smrtnost je 1%, to jasno pise na sajtu covid19, a moze se i samostalno izracunati.


Citat:

Dakle, prava smrtnost je 1% od 5%, znaci 0.05%. Srbija ima populaciju od 7 miliona, dakle projektovana maksimalna smrtnost ako nema vakcina i ako bi se svi zarazili je 3.500.


Ove dve stvari ne slede jedna iz druge. Uneta je jedna pretpostavka koja uopste ne mora da vazi (niti postoje razlozi da treba da vazi).

Plus, realniji model prostiranja zaraze ima dodatne "olaksavajuce faktore" (dobre za nas).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.11.2020. u 19:47 - pre 40 meseci
Citat:
Shadowed:
OK, moja je procena da ce ti 1715 novih smrtnih slucajeva biti pre kraja januara kao i da to nece biti limit umrlih pa cemo videti ko je blizi.

Ja bih rekao i do Nove godine
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"28.11.2020. u 19:59 - pre 40 meseci
Moguce je al' sam isao na sigurno :)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"29.11.2020. u 14:31 - pre 40 meseci
Citat:
5) E jbg, isto važi kao za 4). Ako naletim opet, setiću se tebe.


@Shadowed

Evo, setio sam se tebe.
https://www.gatesnotes.com/Hea...now-about-the-COVID-19-vaccine

U pitanju je blog Bila Gejtsa lično.

Citat:
Humankind has never had a more urgent task than creating broad immunity for coronavirus. Realistically, if we’re going to return to normal, we need to develop a safe, effective vaccine. We need to make billions of doses, we need to get them out to every part of the world, and we need all of this to happen as quickly as possible.


Čovek pominje "milijarde" vakcina. Na planeti ima "milijarde" ljudi, znači otprilike je to to.

Citat:

Once we have a vaccine, though, we still have huge problems to solve. That’s because…

We need to manufacture and distribute at least 7 billion doses of the vaccine.

In order to stop the pandemic, we need to make the vaccine available to almost every person on the planet. We’ve never delivered something to every corner of the world before. And, as I mentioned earlier, vaccines are particularly difficult to make and store.


Ovde je bio vrlo jasan. SVI se vakcinišu, od beba do metuzalema. To što umire samo nekoliko promila hroničnih i starih je njemu irelevantno, on želi da vakciniše SVE ljude na svetu.

Citat:
I think that low-income countries should be some of the first to receive it, because people will be at a much higher risk of dying in those places. COVID-19 will spread much quicker in poor countries because measures like physical distancing are harder to enact. More people have poor underlying health that makes them more vulnerable to complications, and weak health systems will make it harder for them to receive the care they need. Getting the vaccine out in low-income countries could save millions of lives. The good news is we already have an organization with expertise about how to do this in Gavi, the Vaccine Alliance.


Ovo je naravno glupost, ne verujem da je on glupavi debil koji ne kapira već mislim da namerno spinuje, siromašne zemlje su one koje imaju vrlo mmnogo mladih i pri tome zdravih (jer hronični/bolesni lakše umiru a matori kraće žive pa se društvo spontano regeneriše), i takve države su mnogo manje osetljive na ovaj virus koji jelte napada matore i bolesne. Dakle, on hoće da dohvati zdrave nacije koje imaju najveći natalitet i da ih prve vakciniše iz nekih razloga koji nisu oni koje on navodi.

Meni je situacija sada kristalno jasna i definivno potvrđena, nije ovo nikakva teorija zavere već potvrđena zavera.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 29.11.2020. u 15:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255653 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.