Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255703 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.08.2020. u 10:49 - pre 44 meseci
Citat:
Living Light:
Eo, da se smiris, ako je to u opste moguce :)

https://www.youtube.com/watch?v=PGc9n6BiWXA

Pozdrav,


Jesi li razmislio o tome da ti malo smanjiš sa tim smirivanjem?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.08.2020. u 12:55 - pre 44 meseci
Citat:
djoka_l:Naravno, sledeći put kada budeš orao svoju njivu, pa se ubodeš, nemoj da primiš antitetanus. Ili kada ti se posekotina zagnoji, nemoj da uzmeš antibiotik. A kada ti gangerna zahvati ruku, nemoj da tražiš anesteziju, neka ti ruku odseku na živo, kao u partizanskim filmovima.
Neka ti zube vadi potkivač, isto bez anestezije.

Onda pričaj o prirodnoj selekciji...


Čemu banalizacija i preterivanje?
Svako ima pravo na izbor, i većina je dovoljno mudra da odabere najbolju opciju (odnosno opciju sa najmanje rizika) za sebe. Bila to vakcinacija ili odbijanje vakcinacije. I to je prirodna selekcija takođe, loš izbor učestvuje u evoluciji. NIje tvoje da soliš drugima pamet kako treba da rade, jer si možda ti taj koji pravi loš izbor. Tvoje je samo da brineš o sebi i svojima najbolje što umeš.


Citat:
Java Beograd:
Opet ponavljam - ulazite u jako klizav teren, posebno sa decom.

Da li dete ima pravo na imunizaciju i život bez Polio bolesti? Isto onako kako je vakcinisano 99% populacije u razvijenom svetu. Isto onako kako je i majka imunizovana.
Ili je dete, zbog majke ludače, na realnom riziku da život provede kao invalid.

Pitam ja vas?


I ti ulaziš na klizav teren. Da li je vakcinacija polio vakcinom razlog da se dete vakciniše i protiv rubeola i zauški i bilo čega drugoga što odluče budale u skupštini čija inteligencija nije veća od prosečne inteligencije u populaciji ali im pohlepa i psihopatologija jeste veća jer se u vlast u većem procentu guraju bljutavijije vrste ljudi?

Ako treba da biram između potpunog ukidanja obavezne vakcinacije i potpunog zavođenja obavezne vakcinacije (pošto je izgleda teško odrediti granicu normalnosti između te dve krajnosti), ja sam za potpuno ukidanje. Posle određenog broja nesrećnih slučajeva majki ludača, smanjiće se broj majki ludača pa će se situacija stabilizovati na optimalnu.

Date je proizvod oca i majke, i država nema veće pravo odlučivanja o detetu od oca i majke. Bar ne bi trebalo, ali se već stotinak godina sprovodi ideja da se ljudi dresiraju da država ima veća prava nad decom nego roditelji. Socijalna služba je postala brutalno moćna u mnogim (zapadnim) državama, i roditelji postaju samo servis za čuvanje državne dece koja im mogu biti oduzeta ako ne poštuju striktne smernice i uputstva propisana od države. Uvode se i "roditelj1" i "roditelj2" kao bespolni oblici "roditelja", zavode se homo brakovi i ustavno pravo da im se dodeljuju deca oduzeta od pravih roditelja sa banalnim izgovorima, uvode se zakoni o "surogat majkama" (i kod nas uveden, po nalogu iz inostranstva naravno), i deca postaju samo roba na tržištu a u budućnosti će ih uzgajati oni koji budu imali para da ih kupe ili da plaćaju rentu od države (čak i ako ih rode lično, moraće da plaćaju rentu kroz razne oblike troškova, i poštuju striktne zahteve o odgajanju).

Da, to je budučnost, očigledna je onome koji prati u kom pravcu se vodi čovečanstvo tokom više decenija.

---

A vas doktore Java da pitam nešto, ruka u koju su me uboli sa antitetanus vakcinom me i dalje boli, prilično smeta. Ne mogu ni da plivam kako treba. Reci mi doktore da li je potrebno da se obratim nekome da se vidi šta se dešava, ili da sačekam još malo?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.08.2020. u 13:05 - pre 44 meseci
Mislim da je taj bol u ruci "mala maca" za onaj bol koji bi doživeo (ne i preživeo) da te je Tetanus do'vatio punom snagom.
Ja sam anti tetanus vakcinu primio puno puta, i uvek je postojao taj produženi bol. Posle prođe.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.08.2020. u 13:10 - pre 44 meseci
Citat:
pisac:I ti ulaziš na klizav teren. Da li je vakcinacija polio vakcinom razlog da se dete vakciniše i protiv rubeola i zauški i bilo čega drugoga

Ovde se slažemo. Ne nije razlog. Sasvim je logično da neko želi da primi jednu vakcinu a ne drugu.

Moram priznati, čitava ova diskusija mene lično vodi na klizav teren, jer mnogo toga ne znam. Ne znam koliko su česte i koliko su teške komplikacije bolesti MMR.

Znam da sam ja preležeo sve tri bolesti MMR (Male boginje, zauške, rubeole) i da mi ništa nije bilo.
Takođe, znam da je moj rođeni stric ostao sterilan jer je imao težak oblik zauški u pubertetu. Mislm da bi moj stric rado primio vakcinu, da je postojala tada.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.08.2020. u 13:15 - pre 44 meseci
@pisac
Ti sledeći put izaberi da ne primiš vakcinu. Onaj dole na slici, takođe ne može da pliva. Doziva lekare coktanjem jer ne može ni da priča...




https://medium.com/the-method/...making-a-comeback-c789063c3dc7
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.08.2020. u 16:32 - pre 44 meseci


Ministarstvo zdravlja Rusije savetuje svoje da ne žure sa patentom i registracijom te njihove vakcine za Kovid-19, jer po tekstu što sledi testirana je na manje od sto dobrovoljaca, i prošla je samo prve dve faze ispitivanja,a treća faza nije ni sprovođena, a tamo se već testira ko sme a ko ne sme da je primi.

https://www.gazeta.ru/science/...=yxnews&utm_medium=desktop

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.08.2020. u 19:38 - pre 44 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Vakcina sa efikasnoscu od 100% jos nikad u istoriji nije napravljena. Efikasnost najpopularnijih vakcina se krece izmedju 85% i 95% kaze google. Cak i kad bi se svi ljudi na planeti vakcinisali, opet bi njih oko 10%, znaci 500.000.000-1.000.000.000 ljudi moglo da nastavi sa odrzavanjem postojanja epidemije, je li tako?


Kada bi svaki "zaraženi koronom" "zaražavao" još samo po jednog čoveka dnevno, čitava ljudska populacija na celoj planeti bi se "zarazila" za mesec dana. A ono, posle godinu dana otkad je Kinez poj'o šišmiša, "zarazilo" se 1-2 promila ljudi... I to testiranih testovima koji imaju tačnost od 50%, a i 95% od tih 2‰ "zaraženih" ima blažu ili nikakvu "kliničku sliku".

I kako sad ta vakcina može da ima efikasnost od 90%, kada "korona" uopšte nema šanse da stigne da "zarazi" 10% ljudi? Jer ne žive stalno isti ljudi na planeti - smenjuju se, jedni umiru a drugi se rađaju. I 90-95% od ova 2‰ koji su se "zarazili koronom" u proteklih godinu dana, više nema koronu, jer su se izlečili.

Smešne priče. Opšte je poznato da medicinu upisuju oni kojima matematika i logika nije bila jača strana u srednjoj školi. Da sam ja vakcinisan protiv korone pre godinu dana, sada ne bih imao koronu zato što sam vakcinisan, a ne zato što je nemam i pošto nisam vakcinisan - to bi objašnjavale "naučne" studije i "naučni" dokazi.

Uostalom, korona je lekovita. Zar niko ne primećuje da u proteklih godinu dana niko nije umro od npr. "običnog", sezonskog gripa? Boginje nas više ne napadaju, nema strašne side, ptičijeg gripa, svinjskog...?

Citat:
pisac: Da se razumemo (posebno upućeno ovima neobrazovanima kao MajorFatal i slični), vakcina je zlo ali bolest je takođe zlo.


Bolest je dobro. Kada ne bi bilo bolesti (bolova, tegoba itd), samo bismo na kraju "iznenada" umirali. Taj bol u tvojoj ruci je upozorenje, poruka tvog organizma - Hej, pisac, uboli ste u mene neku iglu i ušpricali mi neke otrove. To nije normalno, nije prirodno! Ja se sada borim protiv tih otrova, pa eto da znaš ako ne uspem da se izborim... A ako uspem, daj vidi, keve ti, da mi to više ne radite.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.164.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.08.2020. u 20:52 - pre 44 meseci
Samo piramida srbina spasava :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.08.2020. u 21:13 - pre 44 meseci
Odustajem. Šta god da napišem posle Steve zvučaće pametno.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.08.2020. u 21:34 - pre 44 meseci
^^

Spašava nas "struka" svojim "merama".

Naučno je dokazano da je vrlo lekovito disati kroz ove maske i kroz sve sline, znoj, prašinu i ostalu prljavštinu koja se tu skuplja. Pogotovu ovako na 30°C i 50-60% vlažnosti vazduha.

Pa onda "izolacija"... Mada ja nisam to ukapirao, ako neko od stručnjaka može da objasni? - Kakve veze ima to što npr. Srbi ne mogu da idu u Mađarsku i Mađari u Srbiju, kada je korona i tamo i vamo?! Šta bi se to tačno desilo u pogledu "širenja zaraze" kada bi npr. sutra 10.000 Mađara došlo u Srbiju i 10.000 Srba otišlo u Mađarsku?! Kakve veze to ima?!

Neki Srbi će "širiti zarazu" po Mađarskoj (i obrnuto), ali je za to vreme neće širiti po Srbiji?! Niđe logike?! Razumem da npr. "korona" nije napala Srbiju/Mađarsku, pa onda kao zatvoriš granice i tako je sprečiš da dođe, ali kakve logike ima zatvaranje granica kada ti je korona već tu?!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.08.2020. u 23:54 - pre 44 meseci
Citat:
Java Beograd:Takođe, znam da je moj rođeni stric ostao sterilan jer je imao težak oblik zauški u pubertetu. Mislm da bi moj stric rado primio vakcinu, da je postojala tada.


Eto vidiš. Ja bih recimo verovatno vakcinisao sina (ćerku ne bih) od zauški kada bi postojala vakcina protiv zauški. Ali ne postoji (kod nas), postoji samo MMR komplet koji je vrlo problematičan po imuni sistem dece iz ko zna kojih razloga.

U Francuskoj je ranije bila obavezna samo jedna ili dve vakcine, ali je fora bila da je postojao samo komplet od nekih 5 vakcina valjda, i roditelji nisu imali izbor. Bio je u novinama neki lik koji je zahtevao da mu nabave isključivo vakcinu koja je obavezna jer ne želi da vakciniše dete sa ostalim vakcinama, i taj lik je nešto žestoko kažnjen jer je "odbio da vakciniše dete" obaveznom vakcinom (iako je on u stvari odbio one neobavezne).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
2a02:8071:31e1:dd00:2807:491..



+7169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.08.2020. u 23:57 - pre 44 meseci
Citat:
Steve Lonmo
Kada bi svaki "zaraženi koronom" "zaražavao" još samo po jednog čoveka dnevno


Bog te mazo, samo si zaboravio navodnike da stavis tamo gde treba - na "samo".

Kada bi virus bio toliko agresivan, to bi znacilo da jedna osoba zarazi ~10-15 drugih osoba (nekad i vise).

To nije "samo", vec je to ludacki R0 uporediv samo sa boginjama. SARS-CoV-2 ima mnogo manji R0.

Pa cak i da je R0 15, to ne znaci da bi ceo svet bio zarazen zato sto imas gomilu drugih faktora koji smanjuju prostiranje zaraze. Zbog toga je efektivan broj uvek manji (zbog % populacije koje je imuno ili nije lako inficirati) + dodatna smanjenja imas zbog eksternih faktora koji modeliranje epidemije cine komplikovanijim.

Tako da danas, recimo, CoV-2 obicno oscilira oko 1.0 (nekad nesto manje, nekad vise).

Sto se mera tice, znas kako, ni jedna kombinacija mera nije savrsena.

Za pocetak, mere uvek uvodi vlast, dakle politicari. Te mere su uvek neki kompromis izmedju javnog zdravlja, ekonomije, diplomatije i unutrasnje politike (bitka pre izbora, stanje posle izbora, regularno pod*bavanje izmedju opozicija i pozicija itd.).

Dakle u samom startu imas posla sa kompromisom. Ne mozes da uvedes kontrolu granica kakvu hoces zbog diplomatije; ne mozes da uvedes sve sto zdravstveni radnici traze zbog ekonomije i troskova; neke mere neces (ili hoces) uvoditi zbog politike tvoje stranke; ne mozes pustiti da ti ekonomija diktira sve zato sto mnogi nemaju problem da umre % populacije, itd.

Znaci uvek mozes naci gomilu propusta. Pitanje je samo da li je moguce nesto drugacije i da li bi ti se to svidelo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.08.2020. u 09:47 - pre 44 meseci
Citat:

Znaci uvek mozes naci gomilu propusta. Pitanje je samo da li je moguce nesto drugacije i da li bi ti se to svidelo.

Ja gledam ovu holandiju i ne mogu da se nacudim. Maske se ne koriste niti su se ikad koristile. Prodavnice i firme rade, kao sto su uvek radile. Na granicama nema policije koja sprecava ulazak, ulazi ko hoce i kako hoce. Jos se nije desilo da policajac ode da proveri da li se neko pridrzava karantina/samoizolacije nakon sto se vratio iz najugrozenijih regiona na planeti. Nema policijskog casa, nema pisanja kazni penzionerima koji cuvaju ovce, nema prakticno nicega. Sve propust do propusta, mnogo bre neozbiljna drzava, ne znam sto ne uce malo od Srbije kako to treba da se radi. Nego, nesto de tu zbiva sto se nikako ne slaze - pratim statistiku za jul i avgust, umrlih od korone prakticno vise i nema. Ti ljudi definitivno ne slusaju sta je odredila struka, trebalo je da svi poumiru, a oni teraju neki inat pa nece. Stvarno nema smisla, dokle vise tako?! Ako je struka odredila da se umire, onda ima da se umire.a ne ovako - kurcobolja i za virus i za struku i za umiranje. Kako posle covek da im proda vakcinu, kad oni i bez vakcina, i bez maski i bez zatvaranja granica uopste ne umiru?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.08.2020. u 10:13 - pre 44 meseci
Evo baš sam pogledao na JHU, to za Holandiju.

Meni mogo čudno izgleda. Uporedi krivu obolelih i smrtnih slučajeva, s proleća i sada. Nešto malo lage. Zaobilaze istinu. Ili ih vode kao umrle od gripa



Uzgred, biće da je Vučić i tamo umešao prste, jer ovi srpski izbori, kao i derbi, su i tamo izazvali skok obolelih, tačno posle tih izbora / derbija!







Ali, svejedno, ja sam za to da je svako kovač svoje sreće, i da je svako odgovoran za svoje zdravlje.
Milion puta je rečeno na TV i šta i kako, kako se treba ponašati i kako se ne treba ponašati. Mi smo ti rekli, a ti kao pojedinac - radi šta ti je volja.

Ko je lud, ne budi mu drug.

Ako si dovoljno glup da i pored zilion upozorenja i dalje đuskaš u diskoteci u gužvi - zaslužio si sve šta si desilo.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 11.08.2020. u 11:23 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.08.2020. u 11:08 - pre 44 meseci
Citat:
Java Beograd: Ali, svejedno, ja sam za to da je svako kovač svoje sreće, i da je svako odgovoran za svoje zdravlje.
Milion puta je rečeno na TV i šta i kako, kako se treba ponašati i kako se ne treba ponašati. Mi smo ti rekli, a ti kao pojedinac - radi šta ti je volja.


I ja sam. Ali je problem u tome sto se kod zaraznih bolesti ne radi samo o odgovornosti za svoje vec i tudje zdravlje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.08.2020. u 11:31 - pre 44 meseci
Jes', u pravu si.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.08.2020. u 13:57 - pre 44 meseci
Mislis, zdravlje svojih ukucana? Ili, ja neodgovoran mogu da ugrozim Shadowed-a odgovornog preko 8 odgovornih medjuprenosilaca, a ako sam i ja odgovoran onda se tu nesto drasticno menja, jer preko 9 odgovornih ne moze?
I, holandjani su primer nacije totalno neodgovornih pojedinaca? Ili nisu?

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 11.08.2020. u 15:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.08.2020. u 20:00 - pre 44 meseci
Citat:
Java Beograd: Milion puta je rečeno na TV i šta i kako, kako se treba ponašati i kako se ne treba ponašati.


U Australiji, tj. samo u Viktoriji je pre par sedmica kao "buknulo žarište korone", "drugi pik prvog talasa" - sve isto kao i kod nas. Između ostalih mera je uvedena i zabrana pecanja. Znači sad ne smeš da sedneš u svoj čamac, odeš tamo negde na pučinu gde nema kilometrima nikoga oko tebe i pecaš ribu - da ne bi širio "koronu" ili da se ne bi "zarazio", šta li već.

Pa je onda npr. uvedena zabrana izlaska, ali nije uvedena i zabrana ulaska u Viktoriju. Znači, ja iz Melburna ne smem da dođem kod tebe u Sidnej zbog "korone", ali ti iz Sidneja smeš da dođeš kod mene u Melburn. "Koronu" mogu samo ja da donesem tebi, a ti ne možeš da je odneseš od mene. I tako...

I sad ti kažeš kako oni "sve lepo pričaju"?! Pa možda i pričaju lepo, ali to blage veze s mozgom nema.

Jel "struka" pričala negde proletos kako će lepo vreme i UV zraci da prekinu "koronu", pa će drugi talas da krene kada opet zahladni?... I šta je sad bilo?! Evo ga i po 35°C i UV indeks po 8-9... I?! Što se nije prekinula "korona"? Jel možda neko negde iz "struke", makar u jednoj rečenici objasnio na osnovu čega su oni to proletos tvrdili?

Pa ajde, molim te, nismo deca.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.08.2020. u 20:45 - pre 44 meseci
Steve:"Pa ajde, molim te, nismo deca. "

Tacno, onda odrastes i shvatis da lekari lupetaju...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"11.08.2020. u 21:06 - pre 44 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Jel "struka" pričala negde proletos kako će lepo vreme i UV zraci da prekinu "koronu", pa će drugi talas da krene kada opet zahladni?... I šta je sad bilo?!

Jesu li do juce pricali da ce vakcina da zaustavi epidemiju? A danas pricaju da ce vakcina biti efikasna samo 60% i da cemo ziveti sa koronom dozivotno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255703 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.