Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209895 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.11.2020. u 18:32 - pre 41 meseci
Buzz

Zbog sira i vojne muzike.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.11.2020. u 18:50 - pre 41 meseci
Razumem za sir, ali nisam išao u vojsku, tako da o vojnoj muzici ne znam ništa.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
188.207.74.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.11.2020. u 19:26 - pre 41 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Daj ne preteruj, kakav rat. Nego neke stvari imaju logiku, neke ne...

Ovde apsolutno sve stvari imaju logiku:
1) Logicno je da drzava trazi da frilenseri placaju porez i doprinose kao svi ostali
2) Logicno je da frilenseri probaju da kukaju i traze da ne plate doprinose
3) Logicno je da im drzava to ne dopusti

E, sad, da li ce uspeti da iskukaju neki kompromis, po mom skromnom misljenju zavisi od njihovog nastupa kao i od poznavanja problematike. A po pitanju poznavanja problematike su vrlo tanki. Traze nesto sto nikad nikom nije odobreno - ni taksistima, ni advokatima niti bilo kome mnogo organizovanijem i mocnijem od njih. Tako da od toga nema nista. Da su pametni pa da nastupe sa pricom - dajte nam iste uslove kao poljoprivrednim frilenserima, mi smo isto tako siromasni i ugrozeni kao oni (ne mogu da kazu i neobrazovani,to precute), to bi uz malo srece moglo i da im uspe.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.11.2020. u 19:28 - pre 41 meseci
Bosanski frilenseri su dobili 14% poreza uz opciono penziono, zašto ne bi i naši?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
188.207.74.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.11.2020. u 19:32 - pre 41 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Postoji mali problem. Nikada u istoriji revoluciju nisu dizali moćni, bogati i siti, nego sirotinja raja. Ovde imamo pervertiranu situaciju da oni koji imaju više hoće da otmu onima koji nemaju ništa.

Dobro, sad... Frilenseri kazu da nemaju, da su sirotinja raja. Ja cu da im verujem na rec, a ako lazu sebe lazu, meni ni iz dzepa ni u dzep.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.11.2020. u 19:35 - pre 41 meseci
Zasto ne bi, pojma nemam - ali svakako "Bosanski XXX" nije nikakav kredibilan razlog zasto bi nesto bilo primenjivo u Srbiji.

Ne kazem da ima (ili nema) kredibilnih razloga, ali ovo definitivno nije jedan od njih.

Po mom misljenju, ako zemlja ima solidarni tip penzije, potpuno je besmisleno izuzeti neke radnike od obaveze. Daleko vise smisla bi imalo uvesti minimume ispood kojih nema PIO izdataka i sve iznad kao % od prihoda, mozda cak i bez plafona (ili vrlo vrlo visokim plafonima.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.11.2020. u 19:36 - pre 41 meseci
@Darko Nedeljković
Sve je relativno. Neko ima milijarde, a misli da je siromašan, a neko zarađuje 1500EUR mesečno i misli da je bogat. Ja bih se uvek složio sa ovim što zarađuje 1500EUR da je u pravu, jer suština je u tome kako se čovek oseća, a ne u ciframa.

@Ivan
Nisu kredibilni Nemci sa neoporezivih 9000EUR, sad nisu ni Bosanci koji su preslikani mi. Jel postoji neka država na svetu sa kojom možemo da se poredimo?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
188.207.74.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.11.2020. u 19:45 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Bosanski frilenseri su dobili 14% poreza uz opciono penziono, zašto ne bi i naši?

Da, na planeti postoji nekoliko primera drzava gde je zakon omogucio opciono penziono. Srbija nije jedna od njih, bar za sada. Po mom misljenju, pucate previsoko. Ali, kupio sam kokice i pratim.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
188.207.74.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.11.2020. u 19:52 - pre 41 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Daleko vise smisla bi imalo uvesti minimume ispood kojih nema PIO izdataka i sve iznad kao % od prihoda, mozda cak i bez plafona (ili vrlo vrlo visokim plafonima.

Mislim da minimumi ispod kojih nema PIO doprinosa mogu da postoje samo u drzavama sa dobro uravnotezenim trzistem rada i sa relativno jakim sindikatima. U drzavi gde je trziste rada poremeceno radnik nema prakticno nikakvu sansu da spreci poslodavca da ga prijavi na iznos za koji se ne placaju doprinosi i tako ga ostavi bez penzije. Neces da radis, idi kuci, ima ko hoce - univerzalni odgovor svakog srpskog poslodavca kad radnik trazi neko svoje pravo.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
188.207.74.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.11.2020. u 19:58 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
@Darko Nedeljković
Sve je relativno. Neko ima milijarde, a misli da je siromašan, a neko zarađuje 1500EUR mesečno i misli da je bogat. Ja bih se uvek složio sa ovim što zarađuje 1500EUR da je u pravu, jer suština je u tome kako se čovek oseća, a ne u ciframa.

Jako retko, do nikad ces cuti coveka da kaze da ima vise novca nego sto mu treba. Ili manje pameti nego sto mu treba.


Citat:
Nisu kredibilni Nemci sa neoporezivih 9000EUR, sad nisu ni Bosanci koji su preslikani mi. Jel postoji neka država na svetu sa kojom možemo da se poredimo?

Ma dobro, kredibilan je svaki primer, ali veoma malo. Jednostavno, ocekuj da ce ova vlada da kaze da bosanci ni u vicevima ne spadaju u narocito pametne i da je takva politika ekonomsko samoubistvo drzave. Onda si u corsokaku, nemas drugog resenja nego da menjas vladu. A druga koja dodje ce da kaze isto to.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.11.2020. u 20:03 - pre 41 meseci
Kad bi vladu činili frilenseri možda ne bi rekla isto. Ako bi rekla isto, onda narod angažuje drugog frilensera. Ovaj frilenserski sistem bi bio bolji i od demokratije. U demokratiji 20 godina porez je 0, onda odjednom porez je toliki da niko neće da ga plati.

Citat:
Darko: Jako retko, do nikad ces cuti coveka da kaze da ima vise novca nego sto mu treba. Ili manje pameti nego sto mu treba.


Ozbiljno? Odlično, znači da je to još nešto što me čini izuzetnim (ne samo lepota). Ja imam više novca nego što mi treba, a manje pameti. Da pamet može da se kupi ja bih kupio, ali nažalost ne može.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
188.207.74.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.11.2020. u 22:21 - pre 41 meseci
Citat:
U demokratiji 20 godina porez je 0, onda odjednom porez je toliki da niko neće da ga plati.

Nije ti bas korektna ova izjava. Trebalo je da kazes - 20 godina je porez bio previsok pa niko nije hteo da ga placa, a sada je jos uvek previsok i jos uvek niko nece da ga placa - osim ako bas mora.

Citat:
Ozbiljno? Odlično, znači da je to još nešto što me čini izuzetnim (ne samo lepota). Ja imam više novca nego što mi treba, a manje pameti. Da pamet može da se kupi ja bih kupio, ali nažalost ne može.

Da, zaista si izuzetan. Ja eto ceo zivot slusam price tipa "ja sam toliko pametan da bih bio nevidjeni biznimen, samo eto, fale mi pare".
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.11.2020. u 22:46 - pre 41 meseci
Nije valjda da veruješ u te priče? Stvarnost je potpuno drugačija. Da bi bio dobar biznismen uopšte nije potrebna pamet. Nije dobar biznismen onaj koji je pametan, nego onaj koji je uporan i ima samopouzdanje. Za biznismena glupost u nekim slučajevima može da bude i prednost, jer bi pametan čovek u velikom broju slučajeva odustao kada proceni rizik. Pametan čovek može i da se zapita "čemu sve to" i onda shvati da mu biznis neće doneti sreću.

Za dobrog biznismena nije uslov posedovanje novca. Dovoljno da dobar biznismen zna od 1 dinara da napravi 2, a jedan dinar može i da pozajmi.

Ja mislim da je bolje imati više novca nego što ti treba nego biti neviđeni biznismen, ali kao što sam rekao, ja sam glup, pa ne mora da znači da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.181.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.11.2020. u 23:43 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Majore, deluje mi da si ti malo omatorio i nisu u toku sa savremenim trendovima :D


Zar ja koji sam freelenser da nisam u trendovima, ups..

Citat:
Dakle, zakonom o radu od pre otprilike 5 godina uvedena je totalna fleksibilnost zaposljavanja, u odnosu ne prethodni koji je isto bio prilicno fleksibilan. Znaci,nema vise uvalis se u firmu i tamo si do penzije,nego ima nepuno radno vreme,privremeni i povremeni poslovi, rad na odredjeno vreme koje moze da bude i jedan sat i jos slicnih tome nacina radnog angazovanja van radnog odnosa i gle cuda - svi moraju da placaju porez i doprinose,ako su angazovani samo jedan sat mesecno, onda za taj sat. Uvedeno je oporezivanje poljoprivrednih frilensera, koji nikad u istoriji nisu placali porez. I naravno,placaju doprinose.


Kakav zakon o radu takva i zaposlenost.

Ja jesam za fleksibilnost, modularnost, vividnost, brža su vremena pa i mi brzo, al da važi za obe strane, kako za zaposlene tako i za poslodavca, nema da se uvališ u firmu, al ima da gospodin ne plaća doprinose godinama, a da ti ne možeš to na jedan klik da proveriš? Pa stvarno ... A može taksi na klik, i da spasavam Hugolinu? E jbg ... Ustalom šta kažu car:go freelenser vozači, ne da se ne bune, nego pokrenuli i novi servis? Car:go:bartender:friend naručite koktel online, martini, tršen, nemućkan.

Citat:
Ne postoji ni jedan oblik radnog angazovanja koji omogucuje izbegavanje doprinosa,tako da ovo sto vi na forumu zastupate to je revolucija, potpuno rusenje starog sistema i izgradnja potuno novog na njegovom pepelu, ali znas, to se u istoriji retko desavalo bez rata, prakticno nikad.


A Leh Valensa? A Kirgistan i Azerbejdžan?

Radno angažovanje? Zaposliš ti ona dva građevinca što treba da lopataju na tvojoj građevini, ali im ne daš ni lopatu, ni platu, ni kažeš gde da kopaju, i ogradiš gradilište da ne mogu da izađu dok tebi ne plate određenu cifru, oni se snađu, i preko ograde nabave repromaterijal, i počnu da prave male bedne lopatice za drugo gradilište, i da naplaćuju, i od toga životare, ti ne obraćaš pažnju 5 godina, i onda se odjednom setiš, pravilo ovog gradilišta je da mi predate 80% malih lopatica, sve vreme je pisalo u radnoj knjizi? :) Eh, da, ne deluje da si ih radno angažovao, nego zarobio?

Citat:
Eto, majora imamo, ostaje da se imenuju kapetani, porucnici, desetari i pesadija, kao i da se negde obezbedi oruzje, pa mozemo da krenemo u narodno oslobodilacku borbu.


Kakav vam je major, ni poručnik borovnica vam ne bi pomogao.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere29.11.2020. u 00:24 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear
Nisu kredibilni Nemci sa neoporezivih 9000EUR, sad nisu ni Bosanci koji su preslikani mi. Jel postoji neka država na svetu sa kojom možemo da se poredimo?


Ne znam. Pitanje je izuzetno tesko za odgovoriti, posto da bi mogao da poredis poresku politiku moras imati vrlo dobro razumevanje same poreske politike kao i razumevanje privrede te zemlje kako bi se razumelo sta se htelo, kakvo je stanje - i kakvi su rezultati.

Ali uopste ne moram ni da ulazim u to kada je Nemacka u pitanju - sto Bosanci kazu "nidje veze".

Cak ni Bosna - prilicno sam siguran da Bosna nije toliko slicna Srbiji uopste, ono malo sto znam je sasvim dovoljno za eliminaciju.

Ali pazi, slozili se mi oko toga ili ne - ne treba ti to uopste.

Ako hoces da argumentujes ideju da se porezi i doprinosi skaliraju tako da imas:

1. Neki prag ispod koga se ne naplacuju
2. Lestvicu takvu da se postize progresivno oporezivanje sto se poreza tice, i uticaj doprinosa tako da se ljudi ispod nivoa komotnog zivota oslobode nameta (mozda cak i pomognu dodatno)
3. Sta god jos hoces da dodas kao cilj - npr.

Ne treba ti nikakva "druga drzava" sa kojom da se poredis. Stavise, "druga drzava" ti samo moze pokvariti argumente (doduse, moze da ih komplet zameni demagogijom - zato su ovakve stvari popularne kod politicara, 'bes argumentaciju kad to mozes da nadomestis sa "i na zapadu je tako", "kao svuda u svetu", "u Svedskoj" i sl...).

Ono sto ti treba je jasnoca sta tacno predlazes i analiza kako ce se to odraziti na situaciju.

"djavo" je u poslednjoj reci - "situaciju" zvuci lagano, ali ako bas zelis da ovo ima tezinu, moras insistirati na imanju zadovoljavajuce slike o lokalnoj privredi (znaci, % sive ekonomije, statistike primanja i rashoda po raznim kategorijama i sl.). kako bi menjanje parametara prikupljanja poreza i sl. moglo da se testira na necemu sto je priblizno realnosti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere29.11.2020. u 01:35 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Dobro, sad... Frilenseri kazu da nemaju, da su sirotinja raja. Ja cu da im verujem na rec, a ako lazu sebe lazu, meni ni iz dzepa ni u dzep.


Verujem, sve verujem. Jednom sam za opkladu vozio dva kilometra vezanih očiju.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere29.11.2020. u 09:25 - pre 41 meseci
Citat:
MajorFatal:
A Leh Valensa? A Kirgistan i Azerbejdžan?

Znanje istorije mi je na zalost veoma skromno, pa ako moze ukratko samo podatak - za koliko su smanjili porez?

Od istorije na tu temu, ja znam za jednu potpuno suprotnu situaciju od takvih. Bila neka sirotinja raja koja globa davati ne moze, pa su podigli ustanak i posle dugogodisnje borbe pobedili i postavili svog kneza, koji im je - prc, uveo jos i nove poreze pored postojecih i povecao represivne mere za one koji nece da placaju i bune se. Skroz tragikomicna situacija. Sad ti znas bolje istoriju, pa mi reci da li je jedina, ili je ustvari pravilo, prakticno uvek bude tako?

Ustvari, ne ide da precutim, danas je godisnjica AVNOJ-a. Dogadjaja koji je bio diskusija na temu da ne zelimo da radimo za nemce vec da porez hocemo da placamo domacima. Danas simbolicno taj dan obelezavamo tako sto diskutujemo kako hocemo da radimo za nemce, a necemo da placamo porez domacima. Hebes mi sve ako mi znamo sta hocemo.


[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 29.11.2020. u 10:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere29.11.2020. u 10:12 - pre 41 meseci
Citat:
Hebes mi sve ako mi znamo sta hocemo.


Prvo definiši (boldirano) mi.

Većina hoće poštenu nadoknadu za svoj radi. Siguran sam da niko ne želi da ga "Nemci" plate najmanje što mogu, a domaći uzmu i više od onoga što je moguće. Nadam se da se slažeš da je to najgora kombinacija.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere29.11.2020. u 10:32 - pre 41 meseci
Citat:
Siguran sam da niko ne želi da ga "Nemci" plate najmanje što mogu, a domaći uzmu i više od onoga što je moguće.
Da, tako je, niko. Zato i cudi da frilenseri predlazu ukidanje doprinosa samo za sebe. Bolje da traze ukidanje doprinosa totalno za sve. Bolje iz dva razloga. Prvi jer tako ne bi imali problem kad ih neko pita "zasto bi zakon samo vas smatrao nekim superljudima, belim medvedima, burzoazijom za koju kmetovi treba da placaju doprinose?" Drugi, jer bi imali vecu masu ljudi ako dodje do protesta/bune/revolucije - svi vole da im se uzima manje.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere29.11.2020. u 10:59 - pre 41 meseci
Ne mogu da traže za sve zbog neodgovornih ljudi koji moraju da drže novac dalje od svojih prstiju. Isti ti ljudi odbijaju da se vakcinišu dok savetuju druge da se namerno zaraze. Neki od njih izigravaju zakon pod izgovorom da to rade kako bi ubrzali promenu zakona. Svako mora da se bori za sebe zajedno sa istomišljenicima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209895 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.