Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gasi sve, umro Đorđe Balašević

elitemadzone.org :: MadZone :: Gasi sve, umro Đorđe Balašević

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 9386 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.180.*



+557 Profil

icon Gasi sve, umro Đorđe Balašević19.02.2021. u 21:44 - pre 37 meseci
Slava mu!

Čovek koji napiše i odpeva Al se nekad dobro jelo baš, ne može da bude loš


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1748 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević19.02.2021. u 23:40 - pre 37 meseci
Moze i to kako . Evo ovde je pokazao ko je i kakav je .

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
185.246.128.82



+1064 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević19.02.2021. u 23:45 - pre 37 meseci
Mislim da ovo nije prikladno. Covek je umro, slava mu. Bio je dobar autor, ma sta ovi likovi pevali.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1748 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević19.02.2021. u 23:48 - pre 37 meseci
Ko peva ?

Pre nego sto napises nesto " pametno " pusti snimak od 20 sekundi .

Pesma je nesto drugo i ovo nije link pesme .
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.166.*



+557 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 00:33 - pre 37 meseci
Citat:
ademare:
Moze i to kako . Evo ovde je pokazao ko je i kakav je .


Ko je i kakav je? Veći deo života je govorio Srpskohrvatski jezik, naravno da će da zbija šale sa glupim novim i neodgovarajućim nazivima, a koliko vidim i zasmejao je publiku?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1748 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 00:46 - pre 37 meseci
Nije problem u delu gde kaze da peva na Hrvatskom jeziku .

Problem je u drugom delu gde vredja Srpski jezik ! A sa njim i Srpski narod .


Zabavio je lepo Publiku u Zagrebu ovim !

Zasto im nije ispricao obrnutu " salu " da govori Hrvatskim jezikom koji je iskvarena verzija Srpskog ? Da li bi bili odusevljeni ?


Postoji li neka Uvreda za koju se Naknadno ne moze napisati , " Ma bila je to samo ironicna sala , koju Idioti i Glupaci nisu shvatili " ??
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 01:13 - pre 37 meseci
Za ovaj drugi snimak, većina nije skontala... jedna varijanta objašnjenja je u komentarima na YT.
Ali, druga, možda ispravnija varijanta je aluzija na to da je u stvarni moderan hrvatski bliži ruskom jeziku, dok je srpski, uprkos tome što su slavenosrpski i crkvenoslovenski bliži ruskom, udaljeniji od ruskog nego moderan hrvatski jezik (ne mislim na gramatiku i sl., već na pojedine reči), pa imate one "teorije zavere" da su hrvatima nametnuli srpski književni jezik (ostaje pitanje KO je to nametnuo hrvatima, Austrija?) kako bi ih približili srbima (navodno sa ciljem da ih kasnije pokatoliče), a Vukovom reformom srpski književni i govorni je "iskvaren", pa i danas ima onih koji smatraju da je hrvatski čistiji srpski od ovog kojim mi u Srbiji govorimo (opet kažem, ne misli se na gramatiku, jer hrvati često kažu npr. integrirati umesto integrisati i sl.).

Međutim, nije samo ovde dao kontraverznu izjavu koja se može shvatiti na različite načine, postoje još neke, npr. sa koncerta u Sarajevu (peva za pale borce), kao i izjava da će u Banja Luci održati koncert kad tamo bude mogla da ga sluša ista publika kao pre rata. Dakle, u Splitu je publika ista kao pre rata, ali u Banja Luci nije?
Možda se ovo za Banja Luku odnosi na političku situaciju, odnosno neće da peva publici koja bira takvu vlast (koja je tek nedavno promenjena).
To što mi smatramo da sa takvim stvarima ne treba da se šali i ostavlja drugima prostor za različita shvatanja i tumačenja nekima ne znači mnogo, a Balašević je upravo voleo da daje izjave koje su mogle da se tumače na dijametralno suprotne načine.


Svi moramo jednom umreti, i što kaže narod, bitno je da se ide po redu, dakle, nije tragedija kad umre neko stariji, jeste možda za članove porodice, ali tragedija kad roditelji sahranjuju svoje dete, a ne obratno, osim kada neko jednog ili oba roditelja izgubi prerano.
A o nečijim delima sve će reći vreme i publika, mnogi su za života bili slavni, a posle deceniju-dve bili zaboravljeni, dok ima dosta i suprotnih slučajeva.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.116.162.0



+1342 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 02:00 - pre 37 meseci
Nijedna izjava o (ne)SrBstvu ili tome slično ne može zameniti niti uniziti veličanstveni opus Đorđa Balaševića.

Slava mu
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 04:59 - pre 37 meseci
Đorđe Balašević je postao legenda za života što malo ko postigne. Bio je u srcu Jugosloven i voleo je bratstvo i jedinstvo onako kakvo je trebalo da bude. Barabe su uništile Jugoslaviju u kojoj se on rodio i proveo svoju mladost i to mu je teško padalo. Nije ništa manje voleo Srbe, Hrvate, Slovence, Makedonce... Nikoga nije mrzeo.
Nacionalisti su mu zato jako zamerali. Ja ne vidim ništa loše u ovom snimku.
Borio se protiv Miloševića i njegovog ministra informisanja i žao mi je što nije dočekao slobodu Srbije.

Ne poznajem nikoga sa ovih prostora ko ne zna bar jednu njegovu pesmu napamet. Znao je da dodrne srce svakog od nas.

Sada kada nas je napustio, oni kojima je bio trn u oku, pokušavaju zajedljivim komentarima da umanje njegovu veličinu. Najčudnije od svega je što je znao da će tako biti i to napisao u pesmi "Uspavanka za dečaka". Kad god pročitam takav zajedljiv komentar ne mogu a da se ne setim stiha:

Tvrdiće, sa zlobnim sjajem
Da sam drhtao pred zmajem
Videli su oni… iz prikrajka…




Hvala mu za sve.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 08:33 - pre 37 meseci
Citat:
component
Tvrdiće, sa zlobnim sjajem
Da sam drhtao pred zmajem
Videli su oni… iz prikrajka…

A, ne, ti stihovi su bili naknadno pranje ruku i pokušaj da se zametnu činjenice.
Dok su neki (pa i ovde prisutni na temi) imali mooda da obuku uniformu kada je to od njih traženo, i stali na crtu kome su već stali (za šta im odajem puno poštovanje i skidam kapu), isti taj Balašević je, kao i mnogi drugi, preskakao plot izakuće da pobegne od vojne policije koja je u to vreme išla po kućama i skupljala vojne obveznike (obratite pažnju na reč "obveznik", danas je srećemo u izrazu "poreski obveznik" i svako, pa i ovde na forumu, shvata da ako si obveznik, onda imaš neku obavezu, majku mu). Dakle, nije baš da nije drhtao pred zmajem (a ne bi bio jedini, svi smo drhtali pred nekim zmajem), a najvažnije - oni koji su to videli, nisu bili u prikrajku ni kod tašte u potkrovlju sa ugašenim svetlom ni u Južnoj Africi, nego tu, odmah iza ćoška, na (prednjem) braniku domovine. Kada je trebalo i kada ih je Država zvala.

Možemo da polemišemo da li su ovi što su bili u uniformi na kraju ispali budale (ja mislim da nisu, ali ima i drugačijih mišljenja), da li su oblačili uniformu i uzimali pušku da brane ispravnu stvar (neki kažu - otadžbinu, neki kažu državu, pa vlast, pa Miloševića, pa narod, pa tajkune, pa veru otaca, pa poslednje žarište komunizma, svako ima svoje viđenje) ili su bili zločinci i izrodi i večno k'určeviti koji će uvek da se suprotstave... Kažem, možemo da polemišemo o tome. Ali je činjenica da brojni kritičari lika Đ. Balaševića NISU bili u prikrajku. A on JESTE.

Ali ta priča o borbi sa Zmajem i neviđenoj hrabrost (koju niko nije video, pa ni iz prikrajka) ionako je namenjena za uspavljivanje jednog dečaka. Kao pričica pred spavanje. Ugodna dečjem uhu, ali daleko od istine. Jer dečacima ni ne treba istina, imaće je i previše kad porastu. Treba im vitez u belom oklopu da ih miluje po kosi i priča pričice dok ne zaspu.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 08:55 - pre 37 meseci
Inače, dajem sebi za pravo da i ja napišem koju reč o Đoletu. Ukratko, on je jedan od likova koji su na svoj način izgradili dušu i vrednosti mnogih generacija. Nesumnjivo izuzetan pesnik i tekstopisac, romantik i neko ko ume da vidi i da to viđeno prenese kroz reči i muziku. Jedan od najvećih autora kratke forme na srpskom govornom području i u bliskom komšiluku (Makedonija, Slovenija...). Imao je par gafova u umetničkom traženju sebe (pisao je do zla boga dosadne i preambiciozne romane, pravio je od muzičkih albuma knjige, nešto se igrao sa filmom kao producent i režiser, nisam gledao te filmove ali nešto ih nema na listi "sto domaćih filmova koje morate videti pre nego što umrete"), ali mnogi drugi veliki umetnici su takođe lutali i tražili svoj umetnički izraz pa su tokom tog lutanja često i zalutali. Važno je umeti se vratiti na pravi put, a Balašević je to definitivno umeo.

Kako reče Peca Popović, nismo ni svesni gubitka koji je ova regionalna scena doživela smrću Đorđa Balaševića. Kao što je ogroman gubitak bio i odlazak Arsena, kao što će biti i kad odu još neka imena (da ih sad ne ureknem pominjanjem imena). Gubitak je ne samo u sferi muzike, još više je gubitak jedne ličnosti, pesnika, sanjara, virtuoza reči, običnog čoveka, komšije, kojeg slušaš (na sceni, pod dudom u dvorištu ili na TV-u), i klimaš glavom jer se uglavnom slažeš sa svim što kaže, i čudiš sekako in to lepo objasni ono što i ti osećaš ali ti je maglovito, neartikulisano, neizrecivo.

Kako bilo da bilo, otišao je veliki pesnik, i nedostajaće nam ono što nam je davao svih ovih godina: čitao nam je dušu.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 08:57 - pre 37 meseci
Covek cija su publika bili podjednako rokeri i narodnjaci, seoska i gradska decica. Slusali su ga i voleli svi od Triglava do Djevdjelije. Njegovi stihovi su ujedinili ljude bez obzira na stalez, poreklo, nacionalnu pripadnost, religiju ... To je onaj momenat kada dodju sitni sati, ludovanje na zurci prestane i krene lagana muzika, uz koju cirkas i places. I to smo radili svi. A stihovi pogadjaju direktno u srce, ne promasuju.

Veliki pesnik i jos veci romanticar. Uz to porodican covek.

Naravno, imao je i mane, neki su se uhvatili vec za mnoge ... pa dobro, ljudi, niko nije savrsen. Ko nema mane? Gresiti je ljudski. A i prastati je ljudski. I sto kaze ona stara: o pokojniku sve najbolje! Pustimo sada negativne strane ...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1748 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 11:09 - pre 37 meseci
Ja licno o Balasevicu kao Pesniku , Kantautoru ne mogu da kazem nista protiv .

Ali kao covek bio i ostao je Nula !

Necija smrt ne moze i ne bi trebalo da Promeni stav o bilo kom Pojedincu , pa ni o Balasevicu !


Radi se o Kameleonu , Komercijalnom , o Najgoroj mogucoj vrsti !

Zapoceo je sa Odama Titu ?? " Racunajte na nas " i " Tri put sam video Tita " su nesto Najuvalakackije toga Vremena ! Takav ce biti i ostati celog svog zivota , samo ce se menjati Oni kojima ce se uvlaciti !

Kada je Tito otisao u vecna lovista , Kameleon menja svoju boju !

Pesma " Ne lomite mi Bagrenje " je kako je sam izjavljivao posvecena i inspirisana Proterivanju Srba sa Kosova u Postitoistickom periodu ?!

Posle te pesme sledi Udarac po Dzepu ! U Sloveniji mu " omladina " protestima otkazuje koncert kao Srpskom nacionalisti !

Djole i gospodja , neka njegova " Mira Markovic " nisu bili glupi , voleli su Novac vise nego ista !

Vreme je da Kameleon ponovo promeni boju !

Dobro je on poznavao " Glupe Srbe " , otac mu je bio jedan od njih i znao je da cu mu ogromna vecina Novcano oprostiti svaku glupost ! Zanimljivo je da mu Otac i Majka nisu Nikada dosli ni na jedan koncert !!

Kameleon procenjuje da mu je trziste Srbije malo i da novca treba vise !

Tada menja jos jednom svoju boju i postaje Nekakav Hrvat ! Majka mu je bila polu Hrvatica - polu Madjarica . Ali tek od tog trenutka on postaje Hrvat . Ne bi to bilo nista lose da motiv nije Novac inace bi se svog " hrvatsva " setio mnogo ranije .

U tom periodu pise pesme tipa "Od]ebi JNA " a kasnije i " Mi smo Krivi " kojima optuzje Srpski narod za Sva desavanja na prostoru SFRJ . Po staroj floskuli i Andjelima i Djavolima !


Na kraju tada i nalazi dobitnu kombinaciju novcanu ! Za " Glupe Srbe " nista nije vazno pare ce uvek dati , za Hrvate moram Pluvati na Srbe da bi mi dali novac " .

Po tom merilu je ziveo zadjih decenija zivota !
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 11:25 - pre 37 meseci
Citat:
ademare:
Moze i to kako . Evo ovde je pokazao ko je i kakav je .


Ti si jedna jako nezdrava osoba puna gorčine, mržnje i nezadovoljstva.
Ovaj post nije uvreda, nego ako nisi do sada primećivao, možda ti pomogne da poradiš na kvalitetu svog života.



Trudim se da izbegnem madzone zbog ovakvih likova... ali ne izdržah sad.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1748 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 11:32 - pre 37 meseci
Sta reci o Kameleonu , koji brani svog Kameleona !


Ovo sto si napisao o meni je NIZ LIcnih Uvreda !


Vec si pokazao svojim postovima kako se preko noci postoje Nekakav Autonomas !

Za par dana iz Kragujevca u Novi Sad , par dana da neko postane Autonomas !

Vi Kameleoni , Autonomasi se i pokazujete ko ste i sta ste ovakvim postovima . Osim Licnih uvreda u ovoj Bedi od posta Nema nista drugo !

Verovatno si sada ponosan na sebe ? Pravi Vojvodjanin , Autonomas , KAmeleon !!
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 11:44 - pre 37 meseci
Mislim da bi trebao da potražiš pomoć.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1748 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 11:49 - pre 37 meseci
Jos jedan Psiholog za Tastaturom ?

Tebi Nema pomoci !

To je mnogo gore !

Ajde da vidim ko je sledeci da opljune !

Upravo ovo sto meni pripisujete , sada ispoljavate !!


Dugo ste cutali , skupljalo se to u vama !

MRZNJA je jaca ,mora da probije na povrsinu !


Kojot i Kamikaza , ovo nije nista novo od vas dvojice !!

Dosledni ste u Svojoj Mrznji i ZLU !

Ajde da vidimo ima li neko nov , zanimljiviji , stari mrzitelji nisu zanimljivi !
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 11:52 - pre 37 meseci
@SlobaBgd

U kom ratu si ti učestvovao i na kom frontu si bio?

Ako si ti prošao kroz nešto što smatraš da i drugi treba da prođu onda te razumem. Ne slažem se sa tobom ali razumem.
Ako to nije slučaj mogu samo da se podsetim još jednog stiha iz iste pesme:

"Pričaće ti o plovidbi,
Ti što nisu sidro digli"


@ademare
Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali to ne znači da svako mišljenje ima vrednost.
Zaista postoji nešto nezdravo u tvom pisanju. Verujem da za sebe misliš da nisi loša osoba, ali tvoje ponašanje pokazuje suprotno. Ne odustaj. Možeš biti bolja verzija sebe. Postoje ljudi koji te vole i koji ti mogu i žele pomoći. Ne ustručavaj se da zatražiš pomoć. Sve najbolje ti želim.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1748 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 11:54 - pre 37 meseci
@ component

Da ne prepisujem , predhodni post , sa Kamikazom , dodaj i sebe .

Ni ti nisi nov . Pisao si ti vec dosta lose o meni !


Samo ovde postoji jedna Ogromna provalija izmedju vas i Mene !

Jedan Kanjon !

Ja sam izneo svoj stav o jednom Pevacu !

Vi iznosite stav o Meni !

To je toliko jadno i Nisko da nemam reci , da opisem svoj Prezir prema takvim Crvima !!
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević20.02.2021. u 12:09 - pre 37 meseci
Pevač ne može više ništa da odgovori. Ne vidim zašto bi komentarisanje nekoga ko može da odgovori (tebe) bilo nisko, a nekoga ko ne može u redu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gasi sve, umro Đorđe Balašević

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 9386 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.