Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gasi sve, umro Đorđe Balašević

elitemadzone.org :: MadZone :: Gasi sve, umro Đorđe Balašević

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 9385 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević21.02.2021. u 08:04 - pre 37 meseci
Ne mora da znači da je loša osoba. Možda je samo glup.... Pitanje je da li neko ko je glup može da bude dobar?
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević21.02.2021. u 08:15 - pre 37 meseci
Citat:
BuzzLightyear: Ne mora da znači da je loša osoba. Možda je samo glup.... Pitanje je da li neko ko je glup može da bude dobar?


Jednostavno losa osoba.

Tanka je razlika izmedju onih koji nisu shvatili Djoletovu salu i onih koji su upali u charlie hebdo i pobili ljude.

 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.180.*



+557 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević21.02.2021. u 12:57 - pre 37 meseci
Citat:
jovajovic100:
Balade ili uvlakače


Jeste, druga Tita su svi voleli, ali je zato imao 10x više buntovničkih, na primer Disko Napredak u Ćenti, ne dešavaju se incidenti, al onomad bome bilo je belaja :) Pa Živeti slobodno, Aco braco, Ole lole, Gedo gluperdo itd...



Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

zoran412

Član broj: 339189



+3 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević02.03.2021. u 23:14 - pre 37 meseci
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.162.*



+557 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević04.03.2021. u 11:59 - pre 37 meseci

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.166.*



+557 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević22.12.2023. u 18:35 - pre 3 meseca
Zamolio bih moderaciju da ipak vrati naslov teme onako kako sam ja nadenuo: Gasi sve, umro Đorđr Balašević

Radi se o tome da i nisam hteo da otvorim "klasičnu rip temu", nego mi je mnogo zanimljiviji bio muk medija, svih, iako je otišao čovek koji nas predstavljao odavde do Slovenije, u udaljenom Zanzibaru, Vankuveru "odakle nema dalje samo okean", i kao ambasador dobre volje u Ujedinjenim nacijama, te u toj funkciji sedeo na prijemu pored Ronalda "da se dva najbolja centarhalfa druže".

Hvala.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević22.12.2023. u 23:49 - pre 3 meseca
E Majore, Milija, Majore, Milija,

Sve je to tačno što si napisao,
Ali,

Da sada, administracija menja naslov tvoje teme napisane pre skoro 3 godine?

Pa, mis'im, administracija stvarno nemaju druga posla,
nego samo da "Rčka/pretura" po naslovima starih par godina, i to retroaktivno,
ee, to im je jedini posao.

Šta misliš Milija kada bi sada nakon tvoje "Fundamentalne Ideje"
počeli SVI da tražimo da nam se menjaju naslovi tema od pre 5, 6 ili 10 godina?

Pa to može samo ako administracija ima više ljudi nego što Forum ima članova.

Pa tu bi bilo milion zahteva i dva miliona želja.

Neizvodljivo je to.
Ko će time da se bavi?

Uostalom, pravno gledano,

- Nije umro Đorđr Balašević, nego je umro Đorđe Balašević.

Ako ga poštujemo kao umetnika, stvaraoca, mislioca
i nekog ko nam je na neki način uticao na život u SFRJ i na dalje,

valjda je čovek "debelo" zaslužio da mu se ime NE piše ni slučajno pogrešno.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević23.12.2023. u 04:14 - pre 3 meseca
Reče Robert zvani č, uvek na pravom mestu.
Tašta te još nije naučila?
Hehe.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević23.12.2023. u 05:34 - pre 3 meseca
Haha,
Eee popusicko, mislis da je meni lako sa 2 "krvopije"?
Nije me tasta naucila (moze samo da me pokvari) jer je ona jos losija od mene u pravopisu :)

Sad ces da me pitas: Zasto je ne zamenim za drugu?

Zamenio bih je, ali ona ide u "Paketu sa cerkom",
pa ako mi jedna od njih zgazi na Osciloskop, - zamenicu Ceo Paket.

Ima sve da ih "poudajem" , na dugi kraj grada :)

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević23.12.2023. u 15:40 - pre 3 meseca
Umro Balasevic pre 3 godine i sada najzad se bez ikakvih problema bukvalno na svakoj radio stanici vrte Djoletove pesme, vise nego ikad dok je bio ziv.

Izgleda da je danas popularniji nego dok je bio ziv.
Kakav paradoks.

A ova Djoletova sala na temu maternjeg jezika je samo pecaljka za somove, takve je mamce uvek voleo da baca.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.166.*



+557 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević23.12.2023. u 15:58 - pre 3 meseca
Dirljiva je briga pojedinih članova za moderaciju, ali mislim da ovaj put greše, ja ne molim da se menja naslov teme, nego obrnuto, da se ne menja, i da se ostavi onako kako je prvobitno bilo, tj kako sam kao pokretač teme imenovao, a to je: "Gasi sve, umro Đorđe Balašević!", a iz razloga što nisam hteo da pokrenem rip temu, nego me zanimao muk medija u tom pojedinačnom slučaju.

Slično je što se tiče resursa, ako su našli vremena da prepravljaju naslovkoji sam dao, realna je pretpostavka da imaju vremena i da vrate origanalni naslov, a koji je moje autorsko delo.

Hvala unapred.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.166.*



+557 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević23.12.2023. u 18:33 - pre 3 meseca
Oh, pa najlepše hvala moderaciji ..

Dve godine kasnije skoro ništa se nije promenilo .. čovek je imao komemoracije u Ljubljani, Zagrebu, Sarajevu, Novom Sadu, Beogradu, Nišu, itd baš mnogim gradovima. Sem druga tita koga smo žalili po komandi, bile su velike sahrane za Đinđića i patrijarha, ali mora se priznati lokalnog karaktera. Mislim da ovo neće ponoviti ni Brena nacionale, u stvari sasvim sigurno neće. U Italiji kant autoru koji je pevao pesme o socijalnoj pravdi dodeljuju nazive ulica i trgova, a ovde ..

Novi Sad se obrukao nekim bednim grafitom koji su posle menjali, i nekoliko puta trpeo huliganizam. Porodica i grad se dodatno obrukali mauzolejom sa predviđenim ugrađenim motelom :) dobro nisu predvideli i saunu i teretanu koje se naplaćuju. Beograd ništa. Izgleda nam prosek izvukla jedino Podgorica gde su zasadili park sa 50 vrsta drveća koje je pominjao u svojim pesmama? Ja nešto ne mogu da se setim baš 50, ne znam da li je moguće?

Jednom su sadili lipu, Da l grom odabira hrast, Ne lomite mi bagrenje, Jablani tuže jalovi, Divlji badem, Može l ovaj šlep pod vaš oraj pristati ... da li ima još nešto?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević23.12.2023. u 20:33 - pre 3 meseca
...


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.166.*



+557 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević23.12.2023. u 21:46 - pre 3 meseca
Bravo Living, hvala! Tu se pominju smokva, bukva, a i ruža ima u formi grma, još sam se setio Jesen stiže dunjo moja .. ali to je i dalje tek 10, kako su stigli do 50? Možda nije samo drveća nego bilo kojih biljki, onda bi uletele razne trske, leske, đurđevci itd ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
2001:4170:2000:1:.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević23.12.2023. u 21:47 - pre 3 meseca
Citat:
MajorFatal:
Jednom su sadili lipu, Da l grom odabira hrast, Ne lomite mi bagrenje, Jablani tuže jalovi, Divlji badem, Može l ovaj šlep pod vaš oraj pristati ... da li ima još nešto?

Ima, ima, kako ne. Evo sad su mi pri ruci pojave sa albuma Panta rei, Naposletku i Devedesete, i tu su, pored lipe koju si uočio, još i breza („Al' u tajnim vezama s nekim davnim brezama ponovo se pesma primiče“), jasen („slušati vetre kako gude u bele stepske jasene“), platan („jedan platan će ostati zlatan“), hrast („praćen tercom suvog lišća s jednog hrasta kraj Belišća“) i čempres („Poneki provaljeni frajer, pokvarenjak i voajer, napadno proviruje kroz čempres“). To znam odatle što sam vrlo nedavno preslušavao pažljivo celokupan opus kao neku vrstu priprema za ovo (da se malo falim, što da ne ), a sad su mi slučajno pri ruci beleške baš sa ova tri albuma.

Uglavnom, ako proširimo spisak na sve što je ukupno snimio, i ako u drveće uračunavamo i voćke i sl., skroz mogu poverovati da to dobaci do 50.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
2a06:63c1:208:d000:1dac:bc68..



+1340 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević23.12.2023. u 22:46 - pre 3 meseca
Bojan se retko javi ali svaki post mu je blago rečeno enciklopedijski :)
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.166.*



+557 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević23.12.2023. u 23:05 - pre 3 meseca
Citat:
Bojan Basic:
Citat:
MajorFatal:
Jednom su sadili lipu, Da l grom odabira hrast, Ne lomite mi bagrenje, Jablani tuže jalovi, Divlji badem, Može l ovaj šlep pod vaš oraj pristati ... da li ima još nešto?

Ima, ima, kako ne. Evo sad su mi pri ruci pojave sa albuma Panta rei, Naposletku i Devedesete, i tu su, pored lipe koju si uočio, još i breza („Al' u tajnim vezama s nekim davnim brezama ponovo se pesma primiče“), jasen („slušati vetre kako gude u bele stepske jasene“), platan („jedan platan će ostati zlatan“), hrast („praćen tercom suvog lišća s jednog hrasta kraj Belišća“) i čempres („Poneki provaljeni frajer, pokvarenjak i voajer, napadno proviruje kroz čempres“). To znam odatle što sam vrlo nedavno preslušavao pažljivo celokupan opus kao neku vrstu priprema za ovo (da se malo falim, što da ne :-)), a sad su mi slučajno pri ruci beleške baš sa ova tri albuma.

Uglavnom, ako proširimo spisak na sve što je ukupno snimio, i ako u drveće uračunavamo i voćke i sl., skroz mogu poverovati da to dobaci do 50.


Sad me sramota koliko ne znam, odnosno znam nego nisam mogao da se setim .. inače nisam slušao maestra, imao možda dve kasete ali koje me nisu fascinirale, onda se u društvu pojavilo nekoliko likova koji su bili baš vatreni fanovi i znali sve bukvalno napamet .. u jednom trenutku oni započinju razgovor, ali svaka sledeća replika je citat od Balaševića, i to traje par minuta ispričaše se oni, ma reko da l me zezate .. na to skočiše na mene: Šta, zar ne slušaš, moraš .. objasniše mi sistem: Nikako radijske hitove, strogo albume .. i eto ubediše me, sad i ja slušam .. :)

Ipak smo i dalje na 14, sa trskom, leskom i đurđevkom na 17 .. treba stići do 50
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
2001:4170:2000:1:.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević23.12.2023. u 23:32 - pre 3 meseca
Citat:
MajorFatal:
Ipak smo i dalje na 14, sa trskom, leskom i đurđevkom na 17 .. treba stići do 50

Evo sad sam prošao kroz ovu listu: https://sr.wikipedia.org/sr/%D...D0%BA_%D0%B2%D0%BE%D1%9B%D0%B0. Ono što se sigurno pojavljuje su: badem, banana, breskva, višnja, grožđe, dud, dunja, jabuka, kajsija, kruška, kupina, kesten, lešnik, limun, malina, mandarina, maslina, orah, smokva, trešnja, ribizla, šljiva (birao sam samo one koji imaju neku bar žbunastu formu; pojavljuju se i npr. jagode, ali njih sam namerno preskočio, ako biramo ono što iole liči na drvo). Od toga su već pomenuti u temi badem, orah, smokva, dunja i lešnik, što daje 17 novih komada. Nek neko drugi preuzme sad, treba malo i spavati.

Ajd i ovo da okačim u duhu raspoloženja. Postoje u NS neki momci (bend) koji ponekad prave svirke isključivo balaševićevske. Pre koji mesec nisam mogao da odolim da otmem klavijaturisti instrument za jednu pesmu. Nije baš skroz kao Duja, al' pošto je bilo potpuno neplanirano i nepripremljeno, šta da radim, meni ipak drag video: https://drive.google.com/file/...2w38yRyzW5Lquf9fWwWSZt6QR/view. (Izvinjavam se zbog kvaliteta snimka, i on je improvizovan kao i sve ostalo.)

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 24.12.2023. u 00:50 GMT+1]
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević24.12.2023. u 04:45 - pre 3 meseca
Citat:
Bojan Basic: ... platan („jedan platan će ostati zlatan“)

secam se, kao da je juce bilo, a bilo je pre jedanaest godina,
kada je mladi gosp. Bojan Basic odbranio svoj doktorski rad.

Ovde, na ES-u svi smo se radovali fascinantnom Bojanovom uspehu.
Poštovani Bojane, uživaj u kreativnoj Matematici kao ja u Elektronici.
Pozdrav,

A sad zlatan platan,


https://www.youtube.com/watch?v=j3FZtYMLKYA






Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.166.*



+557 Profil

icon Re: Gasi sve, umro Đorđe Balašević24.12.2023. u 07:50 - pre 3 meseca
Citat:
Bojan Basic:
Evo sad sam prošao kroz ovu listu: https://sr.wikipedia.org/sr/%D...D0%BA_%D0%B2%D0%BE%D1%9B%D0%B0. Ono što se sigurno pojavljuje su: badem, banana, breskva, višnja, grožđe, dud, dunja, jabuka, kajsija, kruška, kupina, kesten, lešnik, limun, malina, mandarina, maslina, orah, smokva, trešnja, ribizla, šljiva (birao sam samo one koji imaju neku bar žbunastu formu; pojavljuju se i npr. jagode, ali njih sam namerno preskočio, ako biramo ono što iole liči na drvo). Od toga su već pomenuti u temi badem, orah, smokva, dunja i lešnik, što daje 17 novih komada. Nek neko drugi preuzme sad, treba malo i spavati. :-)


Ne važi se bez citata! :) Dobro, te su višnje bile svevišnje, i kaćiperke gradske šmizle pocrvene ko ribizle (kad sa nama pripovedaju), takođe Vasa Ladački je želeo vinograde blagorodne .. al gde si našao ostale kruške .. uh taman da napišem i setim se Ja vas kanda znam sa Štranda .. jabuke, breskve .. nemam pojma.

Nego primetio sam da ima i duplikata: jednom su sadili lipu, ali i na našoj staroj lipi (u Toma Sojer), hrast kraj Belišća i Da l grom odabira hrast, Može l šlep pod Vaš orah pristati, i Na dan kad sam rođen tu je posađen orah ..

Od anegdota, neki časopis davno, Pogledi ili Vreme tako nešto, i predstavljaju album tek izašao Marim ja, i tako kroz sve pesme i stihove, i nađu da ima jedan slabiji stih, a to je stih: Pritiska me kao pegla, svi drugi stihovi i pesme su bez mane, pa može da se nabavi .. :)



Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gasi sve, umro Đorđe Balašević

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 9385 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.